[RELACJA ONLINE] "Fachowiec potrzebny od zaraz!" Trwa konferencja NSZZ "S" i CPS "Dialog" pt. "Zawody deficytowe – wyzwania, zagrożenia, rozwiązania"

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. A. Bączkowskiego w Warszawie trwa konferencja „Zawody deficytowe – wyzwania, zagrożenia, rozwiązania”, organizowana przez NSZZ Solidarność i CPS „Dialog”. Wydarzenie zgromadziło ekspertów, przedstawicieli pracodawców oraz związków zawodowych, którzy dyskutują na temat zawodów deficytowych oraz przyszłości rynku pracy w Polsce.
Konferencja
Konferencja "Zawody deficytowe – wyzwania, zagrożenia, rozwiązania" / fot. M. Żegliński

12.44 Jacek Podgórski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Zgadzam się z moją przedmówczynią. Elastyczność jest bardzo ważna dla młodych pracowników. Pandemia pokazała, że mieszane formy pracy w wielu branżach, np. IT zostały zdominowane przez pracę zdalną. Niestety jakość naszego kształcenia do zawodu jest na niskim poziomie.

 

12.36 Grażyna Magdziak Związek Pracodawców Businnes Centre Club.

 Problem formuły wynagradzania za pracę jest jednym z głównych determinantów wśród zawodów deficytowych. Obserwujemy dzisiaj, że młodzi ludzie nie chcą się na stałe przywiązywać do pracy m.in., poprzez umowę o pracę. Oni poszukują elastycznych form pracy, chcą mieć więcej wolności. Należy to wziąć po uwagę.

12.23 Janusz Kowalski ze Związku Rzemieślnictwa Polskiego.

- Naukę z zawodem i rzemiosłem można doskonale połączyć. Niezwykle ważne są tzw. usługi bytowe, bez których niemożliwe jest normalne funkcjonowanie. Mamy kolosalne braki w podstawowych zawodach, brakuje cieśli budowlanych, brakuje kierowców. Rzemiosło się starzeje. Za pięć lat nie będzie miał kto uczyć tych zawodów. Szkolnictwo zawodowe jest w zapaści

12.11 Prof. Jacek Męcina został zapytany o nowe formy organizacji pracy.

- Można zidentyfikować zawody przyszłości. Niektóre są już nazwane. Rynek pracy po transformacji technologicznej nie powie automatycznie zastąpimy 80 proc. pracowników. Badania pokazują, że ok. 30 proc. pracowników będzie musiało liczyć się z utratą pracy lub głębokim przekwalifikowaniem.

Podkreślił, że zmieni się struktura zatrudnienia i trzeba przygotować się do tej zmiany.

11.58 Prof. Marek Rymsza mówi o najmłodszym pokoleniu na rynku pracy. 

- Inwestycja w miejsca pracy dobrej jakości jest właściwym torem. Rośnie z roku na rok skala realnych potrzeb na zawody pomocowe, w usługach społecznych. W państwie dobrobytu dobrostan jest kojarzony z dobrym dostępem usług społecznych. A spada zainteresowanie wykonywaniem tych zawodów.

Powiedział o powodach takiego stanu: wynagrodzeniach w tych zawodach oraz spłaszczaniu tych wynagrodzeń, jak również poczuciu szansy rozwojowej.

11.53 Prof. Ewa Flaszyńska:

Nie wystarczą same badania, trzeba zmapować, jak wygląda zapotrzebowanie na zawody na poziomie lokalnym.

11.48 Jarosław Lange wprowadzając w temat, powiedział:

- Jak spojrzymy na dzisiejszy rynek pracy, to mówimy o dwóch rzeczach, które się łączą - potrzebach pracodawców oraz dopasowaniu pracowników i edukacji. (...)

11.44 Rozpoczyna się panel pt. „Zawody deficytowe dziś i jutro”

Moderator: Jarosław Lange (NSZZ „Solidarność”)

W panelu udział biorą m.in.: prof. Marek Rymsza (doradca Prezydenta RP), Szymon Witkowski (Pracodawcy RP), Jacek Podgórski (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), Adam Ambroży (NSZZ „Solidarność”), oraz Grażyna Magdziak (Związek Pracodawców Business Centre Club) oraz prof. Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, prof. Jacek Męcina z Konfederacji Pracodawców Lewiatan oraz Joanna Grochowska, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

11.36 Prof. Flaszyńska przedstawiła badania na temat wpływu sztucznej inteligencji na polski rynek pracy.

- Kobiety częściej wykonują zawody, w których prężnie rozwija się sztuczna inteligencja i to one są bardziej narażone na utratę pracy związaną z rozwojem AI. Mężczyźni częściej wykonują prace fizyczne, mniej podatne na zautomatyzowanie

- powiedziała.

11.32 Prof. Flaszyńska mówi o zawodach deficytowych. W przyszłym roku będzie 23 takich zawodów. Od lat powtarza się siedem z nich, m.in. spawacze, lekarze oraz pielęgniarki i położne, kierowcy autobusów, czy dekarze i blacharze budowlani.

11.23 Prof. Flaszyńska mówi o wielkości i strukturze bezrobocia w Polsce. O niskich wskaźnikach bezrobocia i nierówności jego poziomu.

- Przeciętny bezrobotny ma ok. 40 lat, częściej jest kobietą i częściej mieszka w mieście niż na wsi i ma niskie wykształcenie.

- przedstawiała statystyki.

11.18 Prof. Flaszyńska mówi o kurczeniu się zasobów siły roboczej. Z powodu procesów demograficznych konieczne jest dostosowanie się do zmian - przekonuje. Porusza także temat transformacji energetycznej oraz o wzrostu znaczenia sztucznej inteligencji.

Wraz ze wzrostem znaczenia sztucznej inteligencji, wzrośnie potrzeba na wysoko wyspecjalizowanej kadry

- przekonuje.

Przedstawia trzy scenariusze wpływu nowych technologii na rynek pracy.

11.15 Dr hab. Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w swoim wystąpieniu mówi na temat wyzwań na rynku pracy.

11.14 Maciej Kłosiński mówił także o zagrożeniach związanych z tzw. Zielonym Ładem dla wielu branż, m.in. górnictwa czy hutnictwa, które jest większe w krajach takich jak Polska.

11.12 Zastępca przewodniczącego KK NSZZ "S" mówił o relatywnie dobrej sytuacji na rynku pracy, ale także o symptomach kryzysu - zwolnieniach w PKP Cargo, Poczcie Polskiej czy firmie Beko.

11.10 Maciej Kłosiński wspominał czas pandemii oraz początek wojny na Ukrainie, co stanowiło poważne wyzwania polskiego rynku pracy.

- Istotne jest pozyskanie pracowników wysokich kwalifikacji również z innych krajów, nie powinno się to jednak odbywać kosztem polskich pracowników

- powiedział.

11.06 Wystąpienie wprowadzające wygłasza Maciej Kłosiński, Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Rynek pracy czeka szereg wyzwań, które w sposób istotny wpłyną na pracowników, ich rodziny, na całe społeczeństwo. (...) Czynniki takie jak niż demograficzny, tzw. Zielony Ład, cyfryzacja - to tylko niektóre wyzwania wymagające pilnych rozwiązań

- powiedział.

11.04 Iwona Zakrzewska, dyrektor CPS "Dialog" oficjalnie otworzyła konferencję.

Rolą dialogu społecznego i Rady Dialogu Społecznego, która tutaj ma siedzibę, jest to, byśmy wypracowywali coś wspaniałego i potrzebnego

- powiedziała.

11.00 Katarzyna Zimmer-Drabczyk, kierownik Biura Eksperckiego, Dialogu i Polityki Społecznej Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozpoczęła konferencję.

Bardzo się cieszę, że przyjechaliście Państwo w tak licznym gronie na konferencję, która będzie początkiem debaty nad kształtem polskiego rynku pracy

- powiedziała, rozpoczynając konferencję.

 

W programie znajdą się m.in. dwa panele dyskusyjne, które będą okazją do omówienia wyzwań związanych z brakami kadrowymi i rosnącymi potrzebami różnych sektorów gospodarki. Wystąpienie o nadchodzących zmianach na rynku pracy wygłosi dr hab. Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Program konferencji

11:00 – Wystąpienie wprowadzające: Maciej Kłosiński, Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

11:20 – Wystąpienie: dr hab. Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

11:40 – Panel 1: „Zawody deficytowe dziś i jutro”

Moderator: Jarosław Lange (NSZZ „Solidarność”)

W panelu udział wezmą m.in.: prof. Marek Rymsza (doradca Prezydenta RP), Szymon Witkowski (Pracodawcy RP), Jacek Podgórski (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), Adam Ambroży (NSZZ „Solidarność”), oraz Grażyna Magdziak (Związek Pracodawców Business Centre Club).

13:00 – 13:30 – Przerwa na kawę

13:30 – Panel 2: „Zmiany na rynku pracy – rola dialogu społecznego”

Moderator: Maciej Kłosiński (NSZZ „Solidarność”)

W panelu wystąpią m.in.: prof. Jacek Męcina (Konfederacja Pracodawców Lewiatan), Grażyna Cebula-Kubat (Forum Związków Zawodowych) oraz Katarzyna Kamecka (Polskie Towarzystwo Gospodarcze).

15:30 – Wystąpienie podsumowujące: Bartłomiej Mickiewicz, Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Wydarzenie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, poszukiwania rozwiązań oraz zacieśnienia współpracy między pracodawcami a organizacjami związkowymi. Uczestnicy przyjrzą się również mechanizmom i praktykom, które mogą skutecznie wspierać rozwój i utrzymanie kluczowych dla gospodarki kompetencji.


 

POLECANE
Chwile grozy na lotnisku. Probierz: Życzę mu zdrowia z ostatniej chwili
Chwile grozy na lotnisku. Probierz: "Życzę mu zdrowia"

Podczas konferencji prasowej przed meczem z Portugalią w Porto, selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz zaczął od przekazania życzeń zdrowia operatorowi TVP.

Po trzech dekadach wielka zmiana w „Familiadzie” z ostatniej chwili
Po trzech dekadach wielka zmiana w „Familiadzie”

Jak donosi branżowy serwis "Wirtualne Media", od nowego roku w popularnym teleturnieju "Familiada" zajdą wielkie zmiany.

„Historia mówi przez pokolenia”. Gdański IPN zaprasza na Pomorski Kongres Pamięci Narodowej Wiadomości
„Historia mówi przez pokolenia”. Gdański IPN zaprasza na Pomorski Kongres Pamięci Narodowej

Ponad 30 wydarzeń, panele dyskusyjne, dziesiątki stref edukacyjnych, koncerty, pokazy filmów, wystawy multimedialne, spektakle i warsztaty skierowane do osób w każdym wieku – to oferta, jaką dla wszystkich miłośników historii przygotował gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Patronat medialny nad Pomorskim Kongresem Pamięci Narodowej objął „Tygodnik Solidarność”.

HRW: Przesiedlając cywili, Izrael dokonuje zbrodni wojennych z ostatniej chwili
HRW: Przesiedlając cywili, Izrael dokonuje zbrodni wojennych

Powtarzające się przesiedlenia ludności cywilnej organizowane przez armię izraelską w Strefie Gazy stanowią zbrodnie wojenne i noszą znamiona czystek etnicznych – alarmuje w opublikowanym w czwartek raporcie organizacji broniąca praw człowieka Human Rights Watch (HRW).

Czy rządy w Niemczech będą upadały równie często jak kiedyś we Włoszech? tylko u nas
Czy rządy w Niemczech będą upadały równie często jak kiedyś we Włoszech?

Wraz z wyrzuceniem niemieckich liberałów, partii FDP, z koalicji rządowej w Niemczech, rząd kanclerza Olafa Scholza (SPD) stracił większość w parlamencie. W niemieckim systemie politycznym rządy mniejszościowe są bardzo rzadkie. System kanclerski, który czerpie swoją skuteczność głównie z silnej pozycji kanclerza, nie przewiduje, aby ten był skazany na kompromisy i szukanie poparcia u posłów z partii opozycyjnych.

1000 czołgów i pojazdów wojskowych, śmigłowce, drony, artyleria. Wielkie manewry pancerne NATO na Łotwie z ostatniej chwili
1000 czołgów i pojazdów wojskowych, śmigłowce, drony, artyleria. Wielkie manewry pancerne NATO na Łotwie

3500 żołnierzy, ponad 1000 czołgów i pojazdów wojskowych, śmigłowce, drony i artylerię zgromadzono na poligonie na Łotwie w ramach ćwiczeń NATO. Choć nazwa potencjalnego agresora pada rzadko, żołnierze uczestniczący w manewrach mają świadomość, że mają bronić terytorium Sojuszu przed ewentualną agresją Rosji.

Uciekinierzy chcą wrócić do Korei Północnej. Tęsknią za rodziną z ostatniej chwili
Uciekinierzy chcą wrócić do Korei Północnej. Tęsknią za rodziną

Na początku października policjanci z Korei Południowej zatrzymali 30-letniego mężczyznę. Próbował wrócić do Korei Północnej, z której uciekł ponad dekadę temu. Jak czytamy w raporcie fundacji Hana, takich przypadków jest coraz więcej.

Ważne informacje z Pałacu Buckingham. Chodzi o króla Karola III z ostatniej chwili
Ważne informacje z Pałacu Buckingham. Chodzi o króla Karola III

Brytyjski monarcha król Karol III obchodzi dzisiaj swoje 76. urodziny. Z tej okazji Pałac Buckingham opublikował okolicznościowy wpis z życzeniami dla najważniejszej osoby w rodzinie królewskiej. Życzenia monarsze złożyli również książę William i Kate Middleton.

Wypadek na Trasie Łazienkowskiej. Podejrzany trafi do Polski z ostatniej chwili
Wypadek na Trasie Łazienkowskiej. Podejrzany trafi do Polski

W zeszłym tygodniu reporterka Polsatu News Beata Glinkowska przekazała, że Łukasz Ż. trafi do Polski. Ekstradycja podejrzanego o spowodowanie wypadku na Trasie Łazienkowskiej odbędzie się w czwartek koło godziny 12.

Siemoniak ws. imigrantów: Powinniśmy mieć takie narzędzie z ostatniej chwili
Siemoniak ws. imigrantów: "Powinniśmy mieć takie narzędzie"

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak na antenie Radia ZET został zapytany o to, czy Polska powinna przekazywać pieniądze odsyłanym imigrantom.

REKLAMA

[RELACJA ONLINE] "Fachowiec potrzebny od zaraz!" Trwa konferencja NSZZ "S" i CPS "Dialog" pt. "Zawody deficytowe – wyzwania, zagrożenia, rozwiązania"

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. A. Bączkowskiego w Warszawie trwa konferencja „Zawody deficytowe – wyzwania, zagrożenia, rozwiązania”, organizowana przez NSZZ Solidarność i CPS „Dialog”. Wydarzenie zgromadziło ekspertów, przedstawicieli pracodawców oraz związków zawodowych, którzy dyskutują na temat zawodów deficytowych oraz przyszłości rynku pracy w Polsce.
Konferencja
Konferencja "Zawody deficytowe – wyzwania, zagrożenia, rozwiązania" / fot. M. Żegliński

12.44 Jacek Podgórski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Zgadzam się z moją przedmówczynią. Elastyczność jest bardzo ważna dla młodych pracowników. Pandemia pokazała, że mieszane formy pracy w wielu branżach, np. IT zostały zdominowane przez pracę zdalną. Niestety jakość naszego kształcenia do zawodu jest na niskim poziomie.

 

12.36 Grażyna Magdziak Związek Pracodawców Businnes Centre Club.

 Problem formuły wynagradzania za pracę jest jednym z głównych determinantów wśród zawodów deficytowych. Obserwujemy dzisiaj, że młodzi ludzie nie chcą się na stałe przywiązywać do pracy m.in., poprzez umowę o pracę. Oni poszukują elastycznych form pracy, chcą mieć więcej wolności. Należy to wziąć po uwagę.

12.23 Janusz Kowalski ze Związku Rzemieślnictwa Polskiego.

- Naukę z zawodem i rzemiosłem można doskonale połączyć. Niezwykle ważne są tzw. usługi bytowe, bez których niemożliwe jest normalne funkcjonowanie. Mamy kolosalne braki w podstawowych zawodach, brakuje cieśli budowlanych, brakuje kierowców. Rzemiosło się starzeje. Za pięć lat nie będzie miał kto uczyć tych zawodów. Szkolnictwo zawodowe jest w zapaści

12.11 Prof. Jacek Męcina został zapytany o nowe formy organizacji pracy.

- Można zidentyfikować zawody przyszłości. Niektóre są już nazwane. Rynek pracy po transformacji technologicznej nie powie automatycznie zastąpimy 80 proc. pracowników. Badania pokazują, że ok. 30 proc. pracowników będzie musiało liczyć się z utratą pracy lub głębokim przekwalifikowaniem.

Podkreślił, że zmieni się struktura zatrudnienia i trzeba przygotować się do tej zmiany.

11.58 Prof. Marek Rymsza mówi o najmłodszym pokoleniu na rynku pracy. 

- Inwestycja w miejsca pracy dobrej jakości jest właściwym torem. Rośnie z roku na rok skala realnych potrzeb na zawody pomocowe, w usługach społecznych. W państwie dobrobytu dobrostan jest kojarzony z dobrym dostępem usług społecznych. A spada zainteresowanie wykonywaniem tych zawodów.

Powiedział o powodach takiego stanu: wynagrodzeniach w tych zawodach oraz spłaszczaniu tych wynagrodzeń, jak również poczuciu szansy rozwojowej.

11.53 Prof. Ewa Flaszyńska:

Nie wystarczą same badania, trzeba zmapować, jak wygląda zapotrzebowanie na zawody na poziomie lokalnym.

11.48 Jarosław Lange wprowadzając w temat, powiedział:

- Jak spojrzymy na dzisiejszy rynek pracy, to mówimy o dwóch rzeczach, które się łączą - potrzebach pracodawców oraz dopasowaniu pracowników i edukacji. (...)

11.44 Rozpoczyna się panel pt. „Zawody deficytowe dziś i jutro”

Moderator: Jarosław Lange (NSZZ „Solidarność”)

W panelu udział biorą m.in.: prof. Marek Rymsza (doradca Prezydenta RP), Szymon Witkowski (Pracodawcy RP), Jacek Podgórski (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), Adam Ambroży (NSZZ „Solidarność”), oraz Grażyna Magdziak (Związek Pracodawców Business Centre Club) oraz prof. Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, prof. Jacek Męcina z Konfederacji Pracodawców Lewiatan oraz Joanna Grochowska, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

11.36 Prof. Flaszyńska przedstawiła badania na temat wpływu sztucznej inteligencji na polski rynek pracy.

- Kobiety częściej wykonują zawody, w których prężnie rozwija się sztuczna inteligencja i to one są bardziej narażone na utratę pracy związaną z rozwojem AI. Mężczyźni częściej wykonują prace fizyczne, mniej podatne na zautomatyzowanie

- powiedziała.

11.32 Prof. Flaszyńska mówi o zawodach deficytowych. W przyszłym roku będzie 23 takich zawodów. Od lat powtarza się siedem z nich, m.in. spawacze, lekarze oraz pielęgniarki i położne, kierowcy autobusów, czy dekarze i blacharze budowlani.

11.23 Prof. Flaszyńska mówi o wielkości i strukturze bezrobocia w Polsce. O niskich wskaźnikach bezrobocia i nierówności jego poziomu.

- Przeciętny bezrobotny ma ok. 40 lat, częściej jest kobietą i częściej mieszka w mieście niż na wsi i ma niskie wykształcenie.

- przedstawiała statystyki.

11.18 Prof. Flaszyńska mówi o kurczeniu się zasobów siły roboczej. Z powodu procesów demograficznych konieczne jest dostosowanie się do zmian - przekonuje. Porusza także temat transformacji energetycznej oraz o wzrostu znaczenia sztucznej inteligencji.

Wraz ze wzrostem znaczenia sztucznej inteligencji, wzrośnie potrzeba na wysoko wyspecjalizowanej kadry

- przekonuje.

Przedstawia trzy scenariusze wpływu nowych technologii na rynek pracy.

11.15 Dr hab. Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w swoim wystąpieniu mówi na temat wyzwań na rynku pracy.

11.14 Maciej Kłosiński mówił także o zagrożeniach związanych z tzw. Zielonym Ładem dla wielu branż, m.in. górnictwa czy hutnictwa, które jest większe w krajach takich jak Polska.

11.12 Zastępca przewodniczącego KK NSZZ "S" mówił o relatywnie dobrej sytuacji na rynku pracy, ale także o symptomach kryzysu - zwolnieniach w PKP Cargo, Poczcie Polskiej czy firmie Beko.

11.10 Maciej Kłosiński wspominał czas pandemii oraz początek wojny na Ukrainie, co stanowiło poważne wyzwania polskiego rynku pracy.

- Istotne jest pozyskanie pracowników wysokich kwalifikacji również z innych krajów, nie powinno się to jednak odbywać kosztem polskich pracowników

- powiedział.

11.06 Wystąpienie wprowadzające wygłasza Maciej Kłosiński, Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Rynek pracy czeka szereg wyzwań, które w sposób istotny wpłyną na pracowników, ich rodziny, na całe społeczeństwo. (...) Czynniki takie jak niż demograficzny, tzw. Zielony Ład, cyfryzacja - to tylko niektóre wyzwania wymagające pilnych rozwiązań

- powiedział.

11.04 Iwona Zakrzewska, dyrektor CPS "Dialog" oficjalnie otworzyła konferencję.

Rolą dialogu społecznego i Rady Dialogu Społecznego, która tutaj ma siedzibę, jest to, byśmy wypracowywali coś wspaniałego i potrzebnego

- powiedziała.

11.00 Katarzyna Zimmer-Drabczyk, kierownik Biura Eksperckiego, Dialogu i Polityki Społecznej Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozpoczęła konferencję.

Bardzo się cieszę, że przyjechaliście Państwo w tak licznym gronie na konferencję, która będzie początkiem debaty nad kształtem polskiego rynku pracy

- powiedziała, rozpoczynając konferencję.

 

W programie znajdą się m.in. dwa panele dyskusyjne, które będą okazją do omówienia wyzwań związanych z brakami kadrowymi i rosnącymi potrzebami różnych sektorów gospodarki. Wystąpienie o nadchodzących zmianach na rynku pracy wygłosi dr hab. Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Program konferencji

11:00 – Wystąpienie wprowadzające: Maciej Kłosiński, Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

11:20 – Wystąpienie: dr hab. Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

11:40 – Panel 1: „Zawody deficytowe dziś i jutro”

Moderator: Jarosław Lange (NSZZ „Solidarność”)

W panelu udział wezmą m.in.: prof. Marek Rymsza (doradca Prezydenta RP), Szymon Witkowski (Pracodawcy RP), Jacek Podgórski (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), Adam Ambroży (NSZZ „Solidarność”), oraz Grażyna Magdziak (Związek Pracodawców Business Centre Club).

13:00 – 13:30 – Przerwa na kawę

13:30 – Panel 2: „Zmiany na rynku pracy – rola dialogu społecznego”

Moderator: Maciej Kłosiński (NSZZ „Solidarność”)

W panelu wystąpią m.in.: prof. Jacek Męcina (Konfederacja Pracodawców Lewiatan), Grażyna Cebula-Kubat (Forum Związków Zawodowych) oraz Katarzyna Kamecka (Polskie Towarzystwo Gospodarcze).

15:30 – Wystąpienie podsumowujące: Bartłomiej Mickiewicz, Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Wydarzenie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, poszukiwania rozwiązań oraz zacieśnienia współpracy między pracodawcami a organizacjami związkowymi. Uczestnicy przyjrzą się również mechanizmom i praktykom, które mogą skutecznie wspierać rozwój i utrzymanie kluczowych dla gospodarki kompetencji.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe