Jak żyć i walczyć z migreną? z ostatniej chwili
Jak żyć i walczyć z migreną?

W starym dowcipie rozróżnia się migrenę – ból głowy u osób wysoko urodzonych, od nazwanego dosadnie zwykłego bólu dotykającego maluczkich, choćby po większej libacji. Jednak migrena to prawdziwa choroba, która nie tylko spędza sen z powiek, ale w połączeniu z takimi objawami jak: mdłości, wymioty, światłowstręt, nadwrażliwość na zapachy i hałas, a także czasowy paraliż mięśni poruszających gałką oczną, utrudnia, a nawet uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

z ostatniej chwili
Jakościowe smartfony dla każdego

Smartfony dla dużej części populacji są obecnie praktycznie nieodłączną częścią codziennego funkcjonowania. Urządzenia te zapewniają nie tylko rozrywkę, ale także przydają się podczas pracy. Każdego roku pojawiają się nowe modele tych urządzeń. Jedną z przodujących marek jest Xiaomi. Czym się kierować przy wyborze telefonu? Na co zwracać uwagę? Podpowiadamy!

z ostatniej chwili
Lokata i konto oszczędnościowe: co (i jak) wybrać?

Żyjemy w czasach gwałtownych wzrost stóp procentowych, co z jednej strony jest zmorą dla wszelkich kredytobiorców, ale z drugiej dzięki temu rosną także procenty na lokatach i kontach oszczędnościowych. Warto przyjrzeć się temu, jak wybrać lokatę i konto oszczędnościowe wśród propozycji wielu banków.

z ostatniej chwili
Lista 10 krajów, do których nie masz co jechać bez VPN-a

W Polsce przywykliśmy do myślenia o internecie jako o czymś, do czego dostęp jest praktycznie nieograniczony. Podróżując po świecie, możemy jednak natknąć się na państwa, w których dostęp do sieci jest trochę trudniejszy, a sam internet podlega cenzurze. Dowiedz się, czym jest sieć VPN i w jakich krajach może okazać się niezbędna.

z ostatniej chwili
Zakup mieszkania jako inwestycja: Analiza ryzyka

Kupując mieszkanie, większość z nas myśli przede wszystkim o miejscu do życia. Jednak w dzisiejszych czasach, zakup nieruchomości to także forma inwestycji, która może przynieść znaczące zyski, ale i wiąże się z określonym ryzykiem.

Szminka. Historia. Typy. Sekrety kobiet z ostatniej chwili
Szminka. Historia. Typy. Sekrety kobiet

Ponoć większość kobiet zjada w ciągu całego życia od 2 do 3 kilogramów szminki! Dla wielu pań to niewielki minus posiadania ust w rozmiarze X plus. Czerwone wargi mają przyciągać uwagę otoczenia, zwłaszcza mężczyzn – archetypicznie nastawionych na zbieranie rumianych owoców.

z ostatniej chwili
Atlantic – szwajcarska marka ze 135-letnią tradycją

Atlantic to jedna z najstarszych i najbardziej cenionych marek zegarków szwajcarskich. Od ponad wieku tworzy niezawodne i eleganckie czasomierze, które zachwycają swoim designem i jakością. Jakie są sekrety sukcesu Atlantic? Co wyróżnia jej zegarki na tle konkurencji? Poznaj historię i filozofię tej wyjątkowej marki, a także jej najnowszy model – Atlantic Worldmaster 135 Year Limited Edition, stworzony na 135 rocznicę powstania firmy.

Co to jest kompost – jak go robić i jak stosować z ostatniej chwili
Co to jest kompost – jak go robić i jak stosować

Czarne złoto ogrodnika – bez wątpienia kompost zasługuje na taką nazwę, wygrywając konkurencję z każdym sztucznym nawozem, a także z obornikiem i innymi nawozami odzwierzęcymi. Na działce lub w ogrodzie zbiera się wiele odpadków roślinnych, które z powodzeniem możemy przemienić w cenny nawóz, wzbogacający glebę w materię organiczną. I to niemal za darmo. Dzięki kompostowaniu unikniemy konieczności wyrzucania resztek roślinnych, a ponadto wykorzystujemy odpadki kuchenne. Wiele gmin obniża opłaty za odbiór odpadów, jeśli na terenie posesji znajduje się kompostownik.

z ostatniej chwili
Kilka ukrytych funkcji w iPhonie, o których prawdopodobnie nie wiesz

Twój iPhone jest pełen ukrytych funkcji i hacków, dzięki którym korzystanie z niego będzie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Czy znasz choć część z nich? W poniższym artykule zaprezentowaliśmy te najciekawsze. Koniecznie sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Miłej lektury!

Czy płatnerz płatał figle, a mincerz robił miny? z ostatniej chwili
Czy płatnerz płatał figle, a mincerz robił miny?

Niekoniecznie. Te i wiele innych nazw dawnych profesji staje się zapomnianym narodowym dziedzictwem, którego ślady istnienia brzmią jeszcze w nazwiskach i nazwach miejscowości czy dzielnic. Ich odkrywanie warto polecić choćby jako wspaniałą zabawę z dziećmi podczas wakacyjnych podróży.

Terapia aromatem na pamięć i skołatane nerwy z ostatniej chwili
Terapia aromatem na pamięć i skołatane nerwy

Aromaterapia to dziedzina wiedzy o ogromnym potencjale, szczególnie interesujący jest wpływ olejków eterycznych na funkcje układu nerwowego. Odpowiednio dobrane olejki eteryczne poprzez stymulację różnych impulsów nerwowych mogą wywołać stan uspokojenia i jasność umysłu, a w szczególności mogą być wykorzystywane dla poprawy funkcji kognitywnych – takich jak pamięć czy umiejętność koncentracji.

z ostatniej chwili
Rękawice motocyklowe damskie - jakie kupić

Rękawice motocyklowe damskie są przystosowane do warunków jazdy. Rękawice skórzane w naszym sklepie są prezentowane w cenach brutto. W naszej ofercie znajdują się różne modele, co pozwala wybrać odpowiedni produkt.

z ostatniej chwili
Poradnik zakupowy - jak wybrać idealne buty damskie online?

Zakupy online stały się nieodłącznym elementem współczesnego stylu życia. Dają nam one dostęp do szerokiego wyboru produktów, w tym również butów damskich. Jednak dokonywanie zakupów butów online może wydawać się trudne, zwłaszcza gdy chodzi o znalezienie idealnej pary, która będzie nie tylko stylowa, ale także wygodna i odpowiednia pod względem jakości. Jak wybrać idealne buty damskie online? Sprawdź nasz poradnik zakupowy

Utrata węchu ma konsekwencje emocjonalne z ostatniej chwili
Utrata węchu ma konsekwencje emocjonalne

Są zapachy, które przenoszą nas do dzieciństwa. I te przyjemne, jak woń skoszonego siana w stodole u dziadków czy kwitnący w ogrodzie bez, ale też przykre, jak zapach gabinetu stomatologicznego czy szkolnej łazienki. Gdy nawet po wielu latach poczujemy tamtą woń, nasz umysł przenosi się w czasie i przestrzeni, przywołując wspomnienia. To pamięć olfaktoryczna, czyli pamięć węchowa.

Pokrzywa nie tylko parzy. Może też karmić, poić i ubierać z ostatniej chwili
Pokrzywa nie tylko parzy. Może też karmić, poić i ubierać

Kiedy mój dziadek w czasie II wojny światowej w wyniku łapanki dostał się do niemieckiej niewoli, został wywieziony z transportem do Lublina i osadzony na zamku. Tam kucharz, nalewający więźniom breję ze zgniłych warzyw, polecił mu, by nie brał jej do ust. Zamiast tego przez kilka tygodni gotował mu zupę z pokrzyw – jako jedyny posiłek. Wszyscy z tego transportu umarli na skutek czerwonki, biegunki i odwodnienia, przeżył tylko dziadek.

Robaki na talerzu z ostatniej chwili
Robaki na talerzu

Kiedy w latach 70. XX wieku w kinach studyjnych prezentowano awangardowe dzieło Fernando Arrabala „Viva la muerte”, część zszokowanej widowni opuszczała z obrzydzeniem salę, gdy mały chłopiec na ekranie dostawał – i jadł! – kanapkę pokrytą żywymi pędrakami. Symboliczna scena zaspokajania głodu była nie do strawienia dla ówczesnego Europejczyka.

Energetycy oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego z ostatniej chwili
Energetycy oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia br. przedstawiciele branży energetycznej oddali hołd bohaterskim Energetykom, którzy podczas Powstania Warszawskiego walczyli z bronią w ręku, a jednocześnie utrzymywali dostawy energii elektrycznej dla walczącej Warszawy. Następnego dnia mazowiecka „S” udała się pod budynek Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, której pracownicy w czasie Powstania wspierali Armię Krajową i sabotowali działania okupanta.

Insulina – odkrycie na wagę życia z ostatniej chwili
Insulina – odkrycie na wagę życia

Trudno wyobrazić sobie ból i rozpacz rodziców, których dzieci przebywające w kanadyjskim szpitalu Uniwersytetu w Toronto umierały z powodu powikłań cukrzycy – choroby do stycznia 1922 roku nieuleczalnej. Nagle stał się cud. Do sali pełnej umierających dzieci, już w stanie śpiączki cukrzycowej, wszedł dr Frederick Banting z zespołem naukowców, którzy podali pacjentom nowy eksperymentalny lek – insulinę. Na oczach zdumionych rodziców dzieci zaczęły ożywać. Ocknęły się wszystkie.

Marcin Bąk: Woda, groźny żywioł Wiadomości
Marcin Bąk: Woda, groźny żywioł

Czuwający nad wodą

z ostatniej chwili
Dom kostka jaka elewacja?

Bryła obiektu jak prosta kostka i płaski dach. Tak wygląda typowy dom z prl-u. Były to zazwyczaj budynki jednorodzinne o niewielkich rozmiarach. Obecne projekty nowoczesnych domów często opierają się na zasadach minimalizmu wywodzących się z dawnych czasów. Jednak nie trzeba budować nowego domu, aby Twój stary dom zamienił się w nowoczesny obiekt. W tym artykule pokażemy jak rewolucja na elewacji może zmienić całkowicie wygląd domu typu kostka i jaka elewacja będzie najbardziej pasować.

Emerytury
Stażowe