Wiadomości
III Narodowa Modlitwa za Ojczyznę w Strachocinie. Sympozjum o św. Andrzeju Boboli 19-20 lipca br.

W sobotę 20 lipca 2024 r. na Bobolówce w Strachocinie odbędzie się III Narodowa Modlitwa za Ojczyznę. W uroczystości weźmie udział również wydawnictwo Biały Kruk, na które serdecznie zapraszamy.

Grafzero: Nowa lista lektur? To jakiś nieśmieszny żart gorące
Grafzero: Nowa lista lektur? To jakiś nieśmieszny żart

Nowa lista lektur, którą możecie znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji to... jakiś nieśmieszny żart. Grafzero vlog literacki o tym dlaczego ósmoklasiści będą musieli czytać więcej mimo uszczuplenia podstawy programowej, a do liceów wkrada się totalny chaos.

Wiadomości
Dlaczego akurat w Polsce wydarzyło się tyle cudów? Jest jeden konkretny powód – o nim pisze w nowej książce „Cuda polskie” Czesław Ryszka

Wiara głęboko zakorzeniona w sercach Polaków, mająca wyraźny wymiar patriotyczny, od zawsze spajała Kościół, naród i państwo. Kult Matki Bożej Królowej Polski oraz polskich świętych i błogosławionych splatał się z historią naszego narodu. Cudowne znaki z nieba oraz interwencje Chrystusa, Maryi i świętych patronów kształtowały i nadal kształtują naszą historię, co potwierdzają liczne fakty historyczne oraz cuda uznane przez Kościół.

Grafzero: Czy istnieje dobry konserwatywny kryminał? z ostatniej chwili
Grafzero: Czy istnieje dobry konserwatywny kryminał?

Czy da się napisać konserwatywny kryminał? Pierwsza dyskusja z @RadykalnyPasywista wywołała spory odzew, Grafzero vlog literacki postanowił więc sprawdzić jak prezentują się kryminały, które można by określić jako konserwatywne.

Wiadomości
Syberyjskie piekło, wstrząsające historie i nieugięta wola przetrwania w książce nowej dr. Marka Klecela – „Sybir. Dzieje polskich zesłańców XVIII-XX w.”

Już od XVIII wieku, kiedy wpływowe kręgi społeczne upowszechniały pogląd o korzyściach płynących z obcego protektoratu, Polacy doświadczyli brutalnej rzeczywistości wyzysku, niewoli i wynaradawiania. Pierwsze transporty na daleki Sybir wyruszyły jeszcze przed końcem XVIII wieku, a przez kolejne stulecia ziemia ta zapełniała się najszlachetniejszymi i najbardziej niezłomnymi przedstawicielami naszego narodu. W nieludzkich warunkach walczyli z głodem i chorobami oraz zmuszani byli do najcięższych robót.

Wiadomości
Éric Zemmour: Ideologia globalizacji, antynarodowa i wielokulturowa, będzie w XXI wieku tym, czym był nacjonalizm w XIX, a totalitaryzm w XX wieku

Jakie jest oblicze Francji i ku jakim wartościom skłania się dziś największa część Francuzów? Cennych i błyskotliwych odpowiedzi na te pytania udziela jeden z czołowych polityków i pisarzy francuskiej prawicy Éric Zemmour w książce „Francuskie samobójstwo”. Ta wartko napisana publikacja we Francji biła rekordy sprzedaży: 15 tys. egz. dziennie! Równie silne były napaści na książkę i jej autora; nic dziwnego, skoro wieszczy on schyłek Francji, którego główną przyczyną są/będą kobiety feministki, ruchy gejowskie i wszystkie inne z nimi spokrewnione oraz muzułmańscy imigranci. Za równie niebezpieczne uznaje Zemmour „mroczne, podziemne wpływy brukselskich technokratów”.

Wiadomości
Jaka jest dusza Polaków? Jakie są źródła naszej mentalności? Odpowiedź daje nowa książka „Polacy wierni i dzielni” o. Mariana Zawady.

Polskość jest przywilejem! To właśnie wobec Polski niejednokrotnie formułowana była idea posłannictwa i odpowiedzialności za przyszłość naszej cywilizacji. Zatem czy państwo polskie gotowe jest do tego pochodu ku szczytom? Czy społeczeństwo podoła odpowiedzialności? Co znaczy być Polakiem? Czy to dar nieba, powołanie? I wreszcie kim my, Polacy, jesteśmy, kim byliśmy i kim powinniśmy być w przyszłości? Wielu z nas wciąż szuka odpowiedzi na te pytania. Niech najnowsze dzieło wydane nakładem wydawnictwa Biały Kruk pt. „Polacy wierni i dzielni” autorstwa o. prof. Mariana Zawady OCD pomoże w ich znalezieniu, jednocześnie będąc otwarciem i wsparciem dla tej jakże ważnej idei. Idei, której kształt nadał Bóg, przeprowadzając nas przez trudną historię, czyniąc ducha polskiego tak różnym od innych.

z ostatniej chwili
Upamiętnienie 40. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Gdańsk, 8 czerwca

Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku dr Marek Szymaniak, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztof Dośla oraz proboszcz parafii pw. św. Brygidy w Gdańsku ks. kanonik Ludwik Kowalski mają zaszczyt zaprosić na wydarzenie organizowane w ramach upamiętnienia 40. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Wiadomości
Prof. Wojciech Polak w Warszawie! Zapraszamy na spotkanie autorskie w kawiarni Agere Contra

„Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku” prof. Wojciecha Polaka to dzieło wybitnego i wszechstronnego historyka, które czyta się jak pasjonującą powieść. Sięgając po nie, każdy, kto z jednej książki chciałby zapoznać się z historią Polski na przestrzeni całych jej dziejów, ma tę możliwość. Dzieje te są długie, żywe i imponujące. Historia nasza, jak każdego wielowiekowego kraju, obfituje we wzloty i upadki. Może napawać dumą i podziwem, ale też przestrzegać przed niebezpieczeństwami. Może być nauczycielką życia, zwłaszcza społeczno-politycznego.

Grafzero: Targi Książki w Warszawie 2024 wideo
Grafzero: Targi Książki w Warszawie 2024

Wizyta na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie oraz Targach Vivelo w 2024 obfitowała w wiele przyjemnych i nieco mniej przyjemnych wydarzeń. O tym, co kupiłem na Targach i co się na nich zdarzyło – Grafzero vlog literacki.

Grafzero: 15 najlepszych bitew w literaturze z ostatniej chwili
Grafzero: 15 najlepszych bitew w literaturze

Grafzero vlog literacki o najlepszych starciach batalistycznych w literaturze. Od Grunwaldu aż po II wojnę światową z wizytą w innych światach!

Grafzero: Czy raport Biblioteki Narodowej o czytelnictwie ma sens? z ostatniej chwili
Grafzero: Czy raport Biblioteki Narodowej o czytelnictwie ma sens?

Kolejny raport Biblioteki Narodowej pozostawił nas w dobrych humorach, bo przecież 57% Polaków (ponoć) nie przeczytało ani kawałka książki. Grafzero vlog literacki zastanawia się czy raport „Stan czytelnictwa książek w Polsce w 2023 roku" rzeczywiście ma sens?

[wywiad] Niezwykła historia związku głęboko wierzącej kobiety i zaciekłego ateisty Wiadomości
[wywiad] Niezwykła historia związku głęboko wierzącej kobiety i zaciekłego ateisty

Nakładem Wydawnictwa M ukazała się biografia Elżbiety i Feliksa Leseur „Połączeni przez miłość, podzieleni przez wiarę”. O niezwykłej historii wierzącej żony i męża zaciekłego ateisty, szacunku dla innych poglądów i sile modlitwy w rozmowie z KAI mówi Magdalena Dobosz, redaktorka książki.

Grafzero: Openboxing, Book Haul i TBR - wiosna 2024 z ostatniej chwili
Grafzero: Openboxing, Book Haul i TBR - wiosna 2024

Wiosna a więc nożyczki w dłoń i czas na otwieranie paczek z książkami. Grafzero vlog literacki o powieściach historycznych, klasyce literatury, fantastyce i komiksie :) Zapraszam!

Grafzero: Lagrange. Listy z Ziemi Istvan Vizvary - recenzja z ostatniej chwili
Grafzero: "Lagrange. Listy z Ziemi" Istvan Vizvary - recenzja

"Lagrange. Listy z Ziemi" Istvan Vizvarego to ponoć jednak z najlepszych polskich powieści SF ostatnich lat. Kosmos (ostateczna granica?), walka o przetrwanie ludzkości, religia, niemoc, a może... coś jeszcze? Grafzero vlog literacki przygląda się zeszłorocznej powieści science fiction.

Wiadomości
Czy Polska uratuje świat? Dwie premiery, dwóch wybitnych profesorów. Wykłady, kiermasz książek

Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza 26 marca 2024 (wtorek) o godz. 18.30 do siedziby Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie, ul. Foksal 3/5, na premiery dwóch książek: „Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu” i „Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku”.

Grafzero: Orwell vs. Huxley z ostatniej chwili
Grafzero: Orwell vs. Huxley

Dwóch twórców najpopularniejszych dystopii XX wieku: George Orwell i Aldous Huxley. Czy ich wizje rzeczywiście się do siebie różnią? Grafzero vlog literacki wychodzi z założenia, że... nie. I stara się to udowodnić!

tylko u nas
Cała historia Polski w fascynującym dziele prof. Wojciecha Polaka „Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku”.

Bez historii nie ma patriotyzmu. Uszanowanie i umiłowanie Ojczyzny wymaga uświadomienia sobie, że wyrośliśmy z pokoleń, które Polskę bu¬dowały, kochały, które o Polskę walczyły, a także w razie potrzeby pod¬nosiły Ją z ruin. Jako Polacy mamy nie tylko wobec współczesnych, ale i wobec naszych przodków zobowiązanie przenoszenia polskości w następne pokolenia. Przekazywanie wiedzy oraz wychowanie w duchu dumy z bycia Polakiem jest naszym obowiązkiem

Grafzero: Diuna Denis Villeneuve | Recenzje z ostatniej chwili
Grafzero: "Diuna" Denis Villeneuve | Recenzje

Grafzero vlog literacki po powrocie z filmowego seansu "Diuny" Denisa Villeneuve zastanawia się: czy było warto? Co się udało, a co nie w nowej ekranizacji? I czym reżyser zaskoczy nas w przyszłości?

Grafzero: Oscary 2024. Kto wygra? z ostatniej chwili
Grafzero: Oscary 2024. Kto wygra?

Oscary jakie są każdy widzi, Grafzero vlog literacki również. A jednak to one budzą nasze emocje - kto dostanie dziś tę nagrodę? Film kontrowersyjny i poprawny politycznie, czy może kino w starym stylu? Zapraszam na moje typy

Emerytury
Stażowe