Zwolnienia grupowe w PKP Cargo. Solidarność zapowiada akcje protestacyjne przed zakładami spółki z ostatniej chwili
Zwolnienia grupowe w PKP Cargo. Solidarność zapowiada akcje protestacyjne przed zakładami spółki

Kolejna runda negocjacji między związkami zawodowymi i zarządem PKP Cargo w sprawie zapowiadanych zwolnień grupowych nie przyniosła żadnych rezultatów. W przyszłym tygodniu zorganizowane zostaną demonstracje przed siedzibami poszczególnych zakładów spółki.

Sukces Solidarności! Przywrócono do pracy działacza związkowego z ostatniej chwili
Sukces Solidarności! Przywrócono do pracy działacza związkowego

Sąd Rejonowy w Ełku przywrócił do pracy Teresę Stankiewicz, działającą w Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" przy Wojskowym Szpitalu Klinicznym i przewodniczącą koła "S" w MOPS w Ełku. Wyrok jest nieprawomocny.

Uczczono 44. rocznicę Strajku Lubelskich Kolejarzy z ostatniej chwili
Uczczono 44. rocznicę Strajku Lubelskich Kolejarzy

14 lipca 2024 r. w Lublinie odbyły się obchody 44 rocznicy strajku lubelskich kolejarzy.

Rząd nakłada nowy podatek na KGHM Polska Miedź SA? Solidarność jest przeciw z ostatniej chwili
Rząd nakłada nowy podatek na KGHM Polska Miedź SA? Solidarność jest przeciw

Powołując się na artykuł z dnia 18 lipca 2024 r. zamieszczony na portalu Business Insider, Krajowa Sekcja Górnictwa Rud Miedzi NSZZ "S" poinformowała, że Ministerstwo Aktywów Państwowych zaopiniowało projekt ustawy, która nakłada na duże i istotne dla gospodarki spółki nowy podatek. Wśród nich jest KGHM Polska Miedź S.A., którego szacowane obciążenia mogą sięgnąć kwot ponad 100 mln złotych rocznie.

Nie żyje Piotr Kobylarz, członek Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” z ostatniej chwili
Nie żyje Piotr Kobylarz, członek Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi Piotra Kobylarza – członka Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” - przekazali przyjaciele śp. Piotra Kobylarza z lubelskiej Solidarności.

Rachunki grozy. To dopiero początek Wiadomości
Rachunki grozy. To dopiero początek

32 proc. – o tyle od lipca wzrosła łącznie cena sprzedaży i dystrybucji energii dla gospodarstw domowych. Kolejna podwyżka czeka nas już na początku przyszłego roku. – Wybór jest prosty, albo zatrzymamy Zielony Ład, albo pogodzimy się z dotkliwymi podwyżkami rachunków również w kolejnych latach – mówi Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Nie ma porozumienia w sprawie wzrostu minimalnego wynagrodzenia oraz płac w budżetówce z ostatniej chwili
Nie ma porozumienia w sprawie wzrostu minimalnego wynagrodzenia oraz płac w budżetówce

Ostatnie posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego nie przyniosło odpowiedzi na pytania, o ile w przyszłym roku wzrośnie minimalne wynagrodzenie ani na jaki wzrost płac mogą liczyć pracownicy państwowej sfery budżetowej.

Nie żyje Jerzy Ostałowski – zasłużony działacz „S”, pomysłodawca podziemnego pisma „Hutnik” z ostatniej chwili
Nie żyje Jerzy Ostałowski – zasłużony działacz „S”, pomysłodawca podziemnego pisma „Hutnik”

Małopolska Solidarność przekazała, że 16 lipca 2024 r. zmarł Jerzy Ostałowski, działacz Solidarności w Hucie im. Lenina, pomysłodawca podziemnego pisma „Hutnik”.

Zwolnienia w PKP Cargo. Kolejarska „S” mówi stanowcze „nie” i grozi strajkiem na całej kolei z ostatniej chwili
Zwolnienia w PKP Cargo. Kolejarska „S” mówi stanowcze „nie” i grozi strajkiem na całej kolei

Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ „S” przestrzegła, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to „zostaną podjęte radykalne działania obejmujące wszystkie spółki kolejowe ze strajkiem solidarnościowym na całej sieci PKP włącznie”.

Brak dialogu społecznego w Ministerstwie Zdrowia. Pracodawcy i związkowcy apelują do minister Leszczyny z ostatniej chwili
Brak dialogu społecznego w Ministerstwie Zdrowia. Pracodawcy i związkowcy apelują do minister Leszczyny

„Dostrzegamy spadek zainteresowania strony rządowej pracami Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, co budzi nasz niepokój i jednocześnie stawia w niekomfortowej sytuacji z uwagi na toczące się prace związane ze zmianami w systemie ochrony zdrowia” – piszą organizacje pracodawców i związki zawodowe w liście do minister zdrowia Izabeli Leszczyny.

W Krynicy Morskiej odsłonięto tablicę ku pamięci zamordowanego ks. Zycha z ostatniej chwili
W Krynicy Morskiej odsłonięto tablicę ku pamięci zamordowanego ks. Zycha

Uroczystości zorganizowano w związku z 35. rocznicą śmierci kapłana.

Gorzowska Solidarność uczciła pierwszą rocznicę śmierci swojego kapelana z ostatniej chwili
Gorzowska Solidarność uczciła pierwszą rocznicę śmierci swojego kapelana

Około sto osób wzięło udział w uroczystości odsłonięcia tablicy nagrobkowej śp. ks. Andrzeja Szkudlarka, kapelana gorzowskiej Solidarności, który rok temu, 15 lipca odszedł do wieczności.

Alfred Bujara: Pracownicy handlu są przeciążeni z ostatniej chwili
Alfred Bujara: Pracownicy handlu są przeciążeni

– W handlu brakuje ponad 200 tys. pracowników, więc sieci handlowe zmuszone są podwyższać wynagrodzenia ponad płace minimalną, ale jednocześnie spłaszczają strukturę płac. W Polsce pracownicy sklepów są przeciążeni, muszą wykonywać dwa razy więcej czynności niż ich odpowiednicy w Niemczech czy Francji, którzy zarabiają trzy razy więcej – przekonuje Alfred Bujara, przewodniczący Rady Krajowego Sekretariatu Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, w rozmowie z „Wiadomościami Handlowymi”.

Zaproszenie na 42. Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę z ostatniej chwili
Zaproszenie na 42. Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę

Region Podlaski NSZZ „Solidarność”, Region Częstochowski NSZZ ,,Solidarność”, Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” oraz Krajowe Duszpasterstwo Ludzi Pracy zapraszają na 42. Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę.

Nie żyje Teresa Poseniak, działaczka Solidarności z Kraśnika z ostatniej chwili
Nie żyje Teresa Poseniak, działaczka Solidarności z Kraśnika

Śp. Teresa Poseniak od chwili powstania NSZZ ,,Solidarność” była aktywnie zaangażowana w działalność związku na terenie Fabryki Łożysk Tocznych, pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Wydziałowej.

Dziś 44. rocznica Strajku Lubelskich Kolejarzy z ostatniej chwili
Dziś 44. rocznica Strajku Lubelskich Kolejarzy

Jednym z najbardziej wyrazistych akcentów Lubelskiego Lipca był strajk pracowników Lokomotywowni Pozaklasowej i paraliż całego Lubelskiego Węzła Kolejowego. Trwał od 16 do 19 lipca.

Piotr Duda: Miękki dialog w PKP Cargo już się skończył z ostatniej chwili
Piotr Duda: Miękki dialog w PKP Cargo już się skończył

– Miękki dialog już się skończył. Tu trzeba konkretnych działań, bo widać, że dyktator Wojewódka się nie zmieni. (…) Przyszedł po to, żeby zamknąć PKP Cargo – grzmiał dzisiaj podczas posiedzenia plenarnego Rady Dialogu Społecznego Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Pożegnaliśmy Teresę Wójcik z ostatniej chwili
Pożegnaliśmy Teresę Wójcik

Rodzina, przyjaciele i współpracownicy zgromadzili się dziś na Starych Powązkach w Warszawie, by pożegnać wieloletnią dziennikarkę "Tygodnika Solidarność" Teresę Wójcik.

„S” zbiera podpisy pod referendum w sprawie Zielonego Ładu z ostatniej chwili
„S” zbiera podpisy pod referendum w sprawie Zielonego Ładu

Od 10 maja br. związkowcy z NSZZ „Solidarność” zbierają podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie Zielonego Ładu.

Gorzowska „S” uczciła ofiary ludobójstwa na Wołyniu z ostatniej chwili
Gorzowska „S” uczciła ofiary ludobójstwa na Wołyniu

W 2016 roku Sejm RP ustanowił 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Czystki etniczne na terenach południowo-wschodniej Polski rozpoczęły się w lutym 1943 roku i trwały do 1945 roku, pozbawiając życia około 100 tysięcy Polaków. Odpowiedzialnymi za dokonanie zbrodni wołyńskiej była Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów i jej zbrojne ramię Ukraińska Powstańcza Armia, które postawiły sobie za cel eksterminację ludności nieukraińskiej z terenów uznawanych przez nich za ziemie ukraińskie.

Emerytury
Stażowe