Szukaj
Konto

Związkowcy „S” Służby Więziennej wysyłają kartki do premiera Tuska

Związkowcy „S” Służby Więziennej wysyłają kartki do premiera Tuska
Źródło: Andrzej Kołodziejski | Autor: Andrzej Kołodziejski | Licencja: Tysol.pl | Listy do D. Tuska od funkcjonariuszy Służby Więziennej
Funkcjonariusze Służby Więziennej zorganizowani w ramach NSZZ „Solidarność” przeprowadzili akcje wysyłania kartek do premiera Donalda Tuska w związku z zapisami dotyczącymi świadczeń mieszkaniowych dla funkcjonariuszy.
Co musisz wiedzieć:6
  • Funkcjonariusze Służby Więziennej jako formę protestu wysyłają kartki do premiera Tuska w związku ze świadczeniem mieszkaniowym
  • Mimo obiecanych pieniędzy na świadczenie mieszkaniowe funkcjonariusze SW nadal nie są traktowani jak funkcjonariusze innych służb

 

Wczoraj rozpoczęliśmy wakacyjną akcję wysyłana kartek pocztowych do rządu przez funkcjonariuszy Służby Więziennej z żądaniem wycofania się ze szkodliwych zmian w świadczeniu mieszkaniowym dla Służby Więziennej. Nie chcemy być dyskryminowani względem innych służb mundurowych 

 mówi portalowi Tysol.pl Andrzej Kołodziejski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Służbie Więziennej.

To kolejny protest

Przypomnijmy, 10 czerwca przed siedzibą Ministerstwa Finansów w Warszawie odbył się protest funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy nie zgadzali się plany nowelizacji rozporządzenia regulującego świadczenia mieszkaniowe dla tej formacji.

Funkcjonariusze protestowali pod hasłami, „Dość odbierania tego, co zostało wywalczone!”

Funkcjonariusze Służby Więziennej nie zamierzają biernie przyglądać się próbom podważania wynegocjowanych rozwiązań! Dodatek mieszkaniowy dla funkcjonariuszy był jednym z najważniejszych postulatów, o który „Solidarność” walczyła od listopada 2024 roku. To właśnie wtedy więziennicy protestowali przed siedzibą Rady Dialogu Społecznego w Warszawie, domagając się godnych warunków służby i wsparcia dla swoich rodzin. Pod koniec 2025 roku świadczenie zostało przyznane. Dziś, po zaledwie kilku miesiącach, okazuje się, że wywalczone rozwiązania nie podobają się Ministerstwu Finansów! 

 można było przeczytać w komunikacie informującym o proteście.

Solidarność zabiegała o dodatek mieszkaniowy dla Służby Więziennej już od listopada 2024 roku, kiedy manifestowaliśmy przed siedzibą RDS-u w Warszawie. Ostatecznie przyznano nam świadczenie pod koniec 2025 roku, a teraz po kilku miesiącach okazuje się, że nasze rozwiązania nie pasują Ministerstwu Finansów

mówił wtedy Andrzej Kołodziejski.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 26.06.2026 15:09