Burza w sieci po ujawnieniu informacji o powstaniu 49 Centrów Integracji Cudzoziemców w Polsce

Na wniosek Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Polsce powstaje 49 Centrów Integracji Cudzoziemców (CIC) w całym kraju. Oficjalna informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej Komisji Europejskiej. Informacja wywołała w sieci prawdziwą burzę.
Donald Tusk Burza w sieci po ujawnieniu informacji o powstaniu 49 Centrów Integracji Cudzoziemców w Polsce
Donald Tusk / (jm) PAP/Paweł Supernak

- Nasz premier powiedział wczoraj w kontekście przyjęcia paktu migracyjnego, że Polska nie będzie implementowała rozwiązań, które mogą godzić w jej bezpieczeństwo.

Oczywiście w tym samym czasie jego rząd złożył wniosek o kasę do Komisji Europejskiej, na stworzenie 49 Centrów Integracji Cudzoziemców. Te "punkty kompleksowej obsługi" będą świadczyć standardowe usługi nowo przybyłym migrantom i będą służyć jako platformy współpracy między władzami lokalnymi, rządem i organizacjami pozarządowymi. W skrócie - będziecie utrzymywać imigrantów z własnych pieniędzy.

Ale jak pan premier Tusk coś mówi, to jest mur beton. Ja mu wierzę.

- pisze popularny profil Lemingopedia.

- Na konwencji Donalda Tuska mami swoją sektę podważeniem Paktu Migracyjnego, a w rzeczywistość buduje już w Polsce centra integracji dla armii inżynierów.

- komentuje polityk PiS, wcześniej Suwerennej Polski Marcin Warchoł.

- PO zdradza Polaków już jawnie tworząc Centra Integracji Cudzoziemców - czyli rozsadniki bandytyzmu i terroru w wykonaniu intruzów z Afryki, Bliskiego Wschodu i Kaukazu!

- pisze Witold Gadowski.

- Tusk zapowiedział strategię migracyjną "Odzyskać kontrolę, zapewnić bezpieczeństwo". Równolegle na Centra Integracji Cudzoziemców przeznaczą na początek 432 mln zł. Przykład do wyjaśnienia pojęcia dwulicowość. A ile za te pieniądze można np. zbudować przedszkoli.

- komentuje popularny na "X" Gutab.

- 432 miliony złotych na centra integracji dla imigrantów. 
Wycieczki, wizyty u lekarza, psycholog. 

W szpitalach brakuje soli fizjologicznej a państwo obcina emerytom czternastki. 

Piękne czasy nastały.

- pisze Ewelina Długołęcka.

 

Tusk zapowiedział "zawieszenie prawa do azylu". "Obrońcy praw człowieka" wściekli

- Jednym z elementów strategii migracyjnej będzie czasowe terytorialne zawieszenie prawa do azylu. Będę się domagał uznania w Europie dla tej decyzji

- oświadczył dziś premier Donald Tusk podczas sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej, a przedstawiciele instytucji mieniących się "obrońcami praw człowieka", które "chłostały rząd PiS pod byle pretekstem, a jedną z linii ataku była kwestia reakcji na operację hybrydową prowadzoną przeciwko Polsce przez białoruskie, a prawdopodobnie również rosyjskie służby, unieśli się oburzeniem.

- Czasowe terytorialne zawieszenie prawa do azylu? Korzystając z okazji, że czasowo nie zawieszono jeszcze wolności słowa, napiszę: Panie Premierze Tusk stoi Pan po złej stronie muru. Decyzją rządu nie zawiesi Pan powszechnie obowiązujących w Polsce umów międzynarodowych. Za ten akt populizmu najwyższą cenę zapłacą najsłabsi.

- odpowiedziała na słowa Donalda Tuska dyrektor Amnesty International Polska Anna Błaszczak-Banasiak.

- Zawieszać to sobie Państwo mogą zasłony na oknach 

- komentuje Agata Bzdyn, współpracująca jako prawnik z Europejskim Trybunale Praw Człowieka w latach 2012-2016, obecnie w sieci znana jako "Pani od praw człowieka"

- Tak, po pierwsze to jest niebezpieczne. Po drugie, wydaje się trudne do wykonania, bo przecież obowiązuje chociażby konwencja genewska [która określa prawo do ubiegania się o ochronę międzynarodową – przyp. red].

Jak rozumiem, ją też musimy wtedy zawiesić. Jest także całe spektrum prawa unijnego, który mówi o prawie do ubiegania się o ochronę międzynarodową czy o azyl. Bez zmiany tego prawa nie da się nic zrobić.

W końcu jest też polska konstytucja, która w artykule 56 gwarantuje prawo do ubiegania się o ochronę międzynarodową. Trudno sobie wyobrazić, by rząd działał wbrew konstytucji.

Nie znamy oczywiście szczegółów i tego, jak rząd chce to stosować, ale już sama zapowiedź jest niebezpieczna, niezgodna z konstytucją i dorobkiem prawa międzynarodowego, ze standardami poszanowania praw człowieka.

mówi portalowi OKO Press Marcin Sośniak z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

 

Pakt migracyjny. W Polsce powstają Centra Integracji Cudzoziemców

Jednocześnie w Polsce powstaje 49 Centrów Integracji Cudzoziemców (CIC) w całym kraju. Oficjalna informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej Komisji Europejskiej.

Na wniosek Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Polsce powstaje 49 Centrów Integracji Cudzoziemców (CIC) w całym kraju. Te „punkty kompleksowej obsługi” będą świadczyć ustandaryzowane usługi dla nowo przybyłych migrantów i służyć jako platformy współpracy między władzami lokalnymi, rządem i organizacjami pozarządowymi. Centra są tworzone przez urzędy marszałkowskie we współpracy z innymi instytucjami zajmującymi się migrantami w poszczególnych miejscowościach. Partnerstwo wdrożeniowe na każdym obszarze musi obejmować urząd wojewódzki odpowiedzialny za legalizację pobytu migrantów i co najmniej jedną organizację pozarządową doświadczoną w pracy z co najmniej 5 grupami migrantów

– głosi dokument opublikowany przez KE. Wszystkie Centra Integracji Cudzoziemców mają obowiązek oferować poniższe usługi:

  • Kursy języka polskiego na poziomach A1/A2
  • Punkty informacyjne i doradcze
  • Opieka psychologiczna dla dzieci
  • Wsparcie w zakresie legalizacji pobytu
  • Pomoc prawna w zakresie zatrudnienia i praw pracowniczych
  • Kursy adaptacyjne i orientacyjne
  • Zapobieganie przemocy domowej
  • Zapobieganie handlowi ludźmi
  • Szkolenia dla pracowników oświaty i administracji publicznej
  • Zarządzanie stroną internetową CIC i kontami w mediach społecznościowych.
  • Program kursów adaptacyjnych i orientacyjnych będzie ujednolicony w całym kraju i obejmie następujące bloki tematyczne: (1) Polska - podstawowe informacje, (2) Historia Polski, (3) Konstytucja RP - zasady konstytucyjne i inne kluczowe akty prawne, (4) Ustrój polityczny i administracyjny Rzeczypospolitej Polskiej, (5) Samorząd terytorialny w Rzeczypospolitej Polskiej, (6) Polskie dziedzictwo kulturowe, (7) Edukacja, (8) Zdrowie, (9) Gospodarka, (10) Społeczeństwo, (11) Aktywność społeczna.

Czytaj również: Sędzia Gąciarek zapytany o to, czy wydawał decyzje ws. inwigilacji. "Dziesiątki, jeśli nie setki decyzji"

Jak czytamy w dokumencie, cudzoziemcy mogą również korzystać z dodatkowych usług, takich jak kursy językowe na poziomach B1/B2, wsparcie psychologiczne dla dorosłych, wycieczki dla dzieci cudzoziemskich, kampanie informacyjne, tłumaczenia, zajęcia wyrównawcze dla dzieci czy wsparcie osobistego asystenta w urzędach, szkołach, placówkach medycznych itp. Cudzoziemcy mogą korzystać z ośrodków do czasu złożenia wniosku o zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE, co wymaga znajomości języka polskiego na poziomie co najmniej B1. 

Po tym czasie cudzoziemcy powinni być na tyle samowystarczalni, by mieć dostęp do usług na takich samych zasadach jak obywatele polscy. (...) Ośrodki są finansowane z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Komisji Europejskiej (AMIF), ale oczekuje się również, że będą poszukiwać innych źródeł finansowania, takich jak Europejski Fundusz Społeczny, rządowy fundusz pracy lub budżety lokalne

– głosi dokument opublikowany przez Komisję Europejską.

 

Obietnice Tuska

Powyższe informacje wychodzą na jaw w momencie, w którym premier Donald Tusk opowiada na kongresie PO, że w kontekście paktu migracyjnego polski rząd "nie będzie respektować ani implementować żadnych europejskich pomysłów, jeśli będziemy mieli pewność, że one godzą w nasze bezpieczeństwo". Zapowiedział również wdrażanie "strategii migracyjnej".

Jednym z elementów strategii migracyjnej będzie czasowe, terytorialne zawieszenie prawa do azylu; będę się domagał uznania w Europie dla tej decyzji

– mówił na dzisiejszym kongresie PO Tusk. Ponadto premier w ubiegłych miesiącach wielokrotnie zapowiadał, że Polska nie przyjmie dodatkowych migrantów z puli paktu migracyjnego. Jak słowa premiera mają się do działań podejmowanych przez jego rząd i tworzonych właśnie 49 nowych Centrów Integracji Cudzoziemców w całym kraju, każdy może ocenić sam. 

Czytaj więcej: Tusk zdradził jeden z elementów strategii migracyjnej

 

Pakt migracyjny

W maju Parlament Europejski 322 głosami za, przy 266 głosach sprzeciwu i 31 wstrzymujących się przyjął pakt migracyjny – legalizujący de facto nielegalną dotychczas migrację – zgodnie z którym każdy przybywający Do Europy i ubiegający się o azyl cudzoziemiec będzie mógł go otrzymać. 

Zwiększenie strumienia migrantów będzie miało poważne konsekwencje dla życia gospodarczego i społecznego państw Unii Europejskiej. Zarobią na tym przede wszystkim przemytnicy ludźmi, a stracą przedsiębiorcy, którzy poprzez podatki zostaną – jest to tylko kwestią czasu – obarczeni ponoszeniem kosztów utrzymania opieki socjalnej dla migrantów

– pisała Anna Wiejak z Instytutu Myśli Schumana na Tysol.pl. 


 

POLECANE
Sędzia SN: Komisja Wenecka uznała, że neosędziowie są sędziami Wiadomości
Sędzia SN: Komisja Wenecka uznała, że "neosędziowie" są sędziami

"Zdaniem Komisji sędziowie powołani po 2018 są sędziami. (...) Orzeczenia istnieją, nie można ich unieważnić ustawą, mogą być wzruszone w postępowaniu sądowym w szczególnych sytuacjach" – twierdzi sędzia Izby Cywilnej Sądu Najwyższego Marcin Łochowski.

Panika w wiodących mediach: PiS chce kupić TVN gorące
Panika w "wiodących mediach": "PiS chce kupić TVN"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż grupy TVN. Politycy PiS sondują możliwość znalezienia inwestora pod ten zakup – twierdzi tygodnik "Newsweek Polska". Chętnych jest jednak więcej.

Zaginęła 16-letnia Oliwia. Policja prosi o pomoc Wiadomości
Zaginęła 16-letnia Oliwia. Policja prosi o pomoc

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie prowadzą poszukiwania zaginionej 16-letniej Oliwii Tarasiewicz.

Wsparcie dla powodzian. Taką kwotę zebrały największe organizacje pomocowe z ostatniej chwili
Wsparcie dla powodzian. Taką kwotę zebrały największe organizacje pomocowe

Największe organizacje pomocowe w ciągu miesiąca od powodzi na południu Polski zebrały kilkadziesiąt mln zł na wsparcie poszkodowanych przez kataklizm. Za zgromadzone środki kupowany jest sprzęt do odnawiania domów, stawiane są tymczasowe sanitariaty, uruchomiona jest też pomoc finansowa.

Burza w sieci po ujawnieniu informacji o powstaniu 49 Centrów Integracji Cudzoziemców w Polsce z ostatniej chwili
Burza w sieci po ujawnieniu informacji o powstaniu 49 Centrów Integracji Cudzoziemców w Polsce

Na wniosek Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Polsce powstaje 49 Centrów Integracji Cudzoziemców (CIC) w całym kraju. Oficjalna informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej Komisji Europejskiej. Informacja wywołała w sieci prawdziwą burzę.

Pentagon bezradny. Tajemnicze drony nad bazami wojskowymi w USA z ostatniej chwili
Pentagon bezradny. Tajemnicze drony nad bazami wojskowymi w USA

Od kilku nocy nad Stanami Zjednoczonymi pojawiają się tajemnicze roje dronów, co wzbudza coraz większe obawy o bezpieczeństwo narodowe.

Śmiertelny wypadek w Tatrach z ostatniej chwili
Śmiertelny wypadek w Tatrach

Tragiczne doniesienia z Tatr.

Burza, deszcz, czy słońce? IMGW wydał nowy komunikat z ostatniej chwili
Burza, deszcz, czy słońce? IMGW wydał nowy komunikat

IMGW wydał nowy komunikat.

 Nie żyje ważny polityk. Płyną kondolencje z ostatniej chwili
Nie żyje ważny polityk. Płyną kondolencje

Nie żyje były premier Szkocji Alex Salmond.

Potężny pożar w Tomaszowie Mazowieckim z ostatniej chwili
Potężny pożar w Tomaszowie Mazowieckim

W Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie) płonie zakład produkujący smary i oleje. Na miejscu pracuje 31 zastępów straży pożarnej z całego województwa. Zamknięty jest odcinek drogi DK48 (Tomaszów - Spała) w miejscowości Cygan.

REKLAMA

Burza w sieci po ujawnieniu informacji o powstaniu 49 Centrów Integracji Cudzoziemców w Polsce

Na wniosek Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Polsce powstaje 49 Centrów Integracji Cudzoziemców (CIC) w całym kraju. Oficjalna informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej Komisji Europejskiej. Informacja wywołała w sieci prawdziwą burzę.
Donald Tusk Burza w sieci po ujawnieniu informacji o powstaniu 49 Centrów Integracji Cudzoziemców w Polsce
Donald Tusk / (jm) PAP/Paweł Supernak

- Nasz premier powiedział wczoraj w kontekście przyjęcia paktu migracyjnego, że Polska nie będzie implementowała rozwiązań, które mogą godzić w jej bezpieczeństwo.

Oczywiście w tym samym czasie jego rząd złożył wniosek o kasę do Komisji Europejskiej, na stworzenie 49 Centrów Integracji Cudzoziemców. Te "punkty kompleksowej obsługi" będą świadczyć standardowe usługi nowo przybyłym migrantom i będą służyć jako platformy współpracy między władzami lokalnymi, rządem i organizacjami pozarządowymi. W skrócie - będziecie utrzymywać imigrantów z własnych pieniędzy.

Ale jak pan premier Tusk coś mówi, to jest mur beton. Ja mu wierzę.

- pisze popularny profil Lemingopedia.

- Na konwencji Donalda Tuska mami swoją sektę podważeniem Paktu Migracyjnego, a w rzeczywistość buduje już w Polsce centra integracji dla armii inżynierów.

- komentuje polityk PiS, wcześniej Suwerennej Polski Marcin Warchoł.

- PO zdradza Polaków już jawnie tworząc Centra Integracji Cudzoziemców - czyli rozsadniki bandytyzmu i terroru w wykonaniu intruzów z Afryki, Bliskiego Wschodu i Kaukazu!

- pisze Witold Gadowski.

- Tusk zapowiedział strategię migracyjną "Odzyskać kontrolę, zapewnić bezpieczeństwo". Równolegle na Centra Integracji Cudzoziemców przeznaczą na początek 432 mln zł. Przykład do wyjaśnienia pojęcia dwulicowość. A ile za te pieniądze można np. zbudować przedszkoli.

- komentuje popularny na "X" Gutab.

- 432 miliony złotych na centra integracji dla imigrantów. 
Wycieczki, wizyty u lekarza, psycholog. 

W szpitalach brakuje soli fizjologicznej a państwo obcina emerytom czternastki. 

Piękne czasy nastały.

- pisze Ewelina Długołęcka.

 

Tusk zapowiedział "zawieszenie prawa do azylu". "Obrońcy praw człowieka" wściekli

- Jednym z elementów strategii migracyjnej będzie czasowe terytorialne zawieszenie prawa do azylu. Będę się domagał uznania w Europie dla tej decyzji

- oświadczył dziś premier Donald Tusk podczas sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej, a przedstawiciele instytucji mieniących się "obrońcami praw człowieka", które "chłostały rząd PiS pod byle pretekstem, a jedną z linii ataku była kwestia reakcji na operację hybrydową prowadzoną przeciwko Polsce przez białoruskie, a prawdopodobnie również rosyjskie służby, unieśli się oburzeniem.

- Czasowe terytorialne zawieszenie prawa do azylu? Korzystając z okazji, że czasowo nie zawieszono jeszcze wolności słowa, napiszę: Panie Premierze Tusk stoi Pan po złej stronie muru. Decyzją rządu nie zawiesi Pan powszechnie obowiązujących w Polsce umów międzynarodowych. Za ten akt populizmu najwyższą cenę zapłacą najsłabsi.

- odpowiedziała na słowa Donalda Tuska dyrektor Amnesty International Polska Anna Błaszczak-Banasiak.

- Zawieszać to sobie Państwo mogą zasłony na oknach 

- komentuje Agata Bzdyn, współpracująca jako prawnik z Europejskim Trybunale Praw Człowieka w latach 2012-2016, obecnie w sieci znana jako "Pani od praw człowieka"

- Tak, po pierwsze to jest niebezpieczne. Po drugie, wydaje się trudne do wykonania, bo przecież obowiązuje chociażby konwencja genewska [która określa prawo do ubiegania się o ochronę międzynarodową – przyp. red].

Jak rozumiem, ją też musimy wtedy zawiesić. Jest także całe spektrum prawa unijnego, który mówi o prawie do ubiegania się o ochronę międzynarodową czy o azyl. Bez zmiany tego prawa nie da się nic zrobić.

W końcu jest też polska konstytucja, która w artykule 56 gwarantuje prawo do ubiegania się o ochronę międzynarodową. Trudno sobie wyobrazić, by rząd działał wbrew konstytucji.

Nie znamy oczywiście szczegółów i tego, jak rząd chce to stosować, ale już sama zapowiedź jest niebezpieczna, niezgodna z konstytucją i dorobkiem prawa międzynarodowego, ze standardami poszanowania praw człowieka.

mówi portalowi OKO Press Marcin Sośniak z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

 

Pakt migracyjny. W Polsce powstają Centra Integracji Cudzoziemców

Jednocześnie w Polsce powstaje 49 Centrów Integracji Cudzoziemców (CIC) w całym kraju. Oficjalna informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej Komisji Europejskiej.

Na wniosek Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Polsce powstaje 49 Centrów Integracji Cudzoziemców (CIC) w całym kraju. Te „punkty kompleksowej obsługi” będą świadczyć ustandaryzowane usługi dla nowo przybyłych migrantów i służyć jako platformy współpracy między władzami lokalnymi, rządem i organizacjami pozarządowymi. Centra są tworzone przez urzędy marszałkowskie we współpracy z innymi instytucjami zajmującymi się migrantami w poszczególnych miejscowościach. Partnerstwo wdrożeniowe na każdym obszarze musi obejmować urząd wojewódzki odpowiedzialny za legalizację pobytu migrantów i co najmniej jedną organizację pozarządową doświadczoną w pracy z co najmniej 5 grupami migrantów

– głosi dokument opublikowany przez KE. Wszystkie Centra Integracji Cudzoziemców mają obowiązek oferować poniższe usługi:

  • Kursy języka polskiego na poziomach A1/A2
  • Punkty informacyjne i doradcze
  • Opieka psychologiczna dla dzieci
  • Wsparcie w zakresie legalizacji pobytu
  • Pomoc prawna w zakresie zatrudnienia i praw pracowniczych
  • Kursy adaptacyjne i orientacyjne
  • Zapobieganie przemocy domowej
  • Zapobieganie handlowi ludźmi
  • Szkolenia dla pracowników oświaty i administracji publicznej
  • Zarządzanie stroną internetową CIC i kontami w mediach społecznościowych.
  • Program kursów adaptacyjnych i orientacyjnych będzie ujednolicony w całym kraju i obejmie następujące bloki tematyczne: (1) Polska - podstawowe informacje, (2) Historia Polski, (3) Konstytucja RP - zasady konstytucyjne i inne kluczowe akty prawne, (4) Ustrój polityczny i administracyjny Rzeczypospolitej Polskiej, (5) Samorząd terytorialny w Rzeczypospolitej Polskiej, (6) Polskie dziedzictwo kulturowe, (7) Edukacja, (8) Zdrowie, (9) Gospodarka, (10) Społeczeństwo, (11) Aktywność społeczna.

Czytaj również: Sędzia Gąciarek zapytany o to, czy wydawał decyzje ws. inwigilacji. "Dziesiątki, jeśli nie setki decyzji"

Jak czytamy w dokumencie, cudzoziemcy mogą również korzystać z dodatkowych usług, takich jak kursy językowe na poziomach B1/B2, wsparcie psychologiczne dla dorosłych, wycieczki dla dzieci cudzoziemskich, kampanie informacyjne, tłumaczenia, zajęcia wyrównawcze dla dzieci czy wsparcie osobistego asystenta w urzędach, szkołach, placówkach medycznych itp. Cudzoziemcy mogą korzystać z ośrodków do czasu złożenia wniosku o zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE, co wymaga znajomości języka polskiego na poziomie co najmniej B1. 

Po tym czasie cudzoziemcy powinni być na tyle samowystarczalni, by mieć dostęp do usług na takich samych zasadach jak obywatele polscy. (...) Ośrodki są finansowane z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Komisji Europejskiej (AMIF), ale oczekuje się również, że będą poszukiwać innych źródeł finansowania, takich jak Europejski Fundusz Społeczny, rządowy fundusz pracy lub budżety lokalne

– głosi dokument opublikowany przez Komisję Europejską.

 

Obietnice Tuska

Powyższe informacje wychodzą na jaw w momencie, w którym premier Donald Tusk opowiada na kongresie PO, że w kontekście paktu migracyjnego polski rząd "nie będzie respektować ani implementować żadnych europejskich pomysłów, jeśli będziemy mieli pewność, że one godzą w nasze bezpieczeństwo". Zapowiedział również wdrażanie "strategii migracyjnej".

Jednym z elementów strategii migracyjnej będzie czasowe, terytorialne zawieszenie prawa do azylu; będę się domagał uznania w Europie dla tej decyzji

– mówił na dzisiejszym kongresie PO Tusk. Ponadto premier w ubiegłych miesiącach wielokrotnie zapowiadał, że Polska nie przyjmie dodatkowych migrantów z puli paktu migracyjnego. Jak słowa premiera mają się do działań podejmowanych przez jego rząd i tworzonych właśnie 49 nowych Centrów Integracji Cudzoziemców w całym kraju, każdy może ocenić sam. 

Czytaj więcej: Tusk zdradził jeden z elementów strategii migracyjnej

 

Pakt migracyjny

W maju Parlament Europejski 322 głosami za, przy 266 głosach sprzeciwu i 31 wstrzymujących się przyjął pakt migracyjny – legalizujący de facto nielegalną dotychczas migrację – zgodnie z którym każdy przybywający Do Europy i ubiegający się o azyl cudzoziemiec będzie mógł go otrzymać. 

Zwiększenie strumienia migrantów będzie miało poważne konsekwencje dla życia gospodarczego i społecznego państw Unii Europejskiej. Zarobią na tym przede wszystkim przemytnicy ludźmi, a stracą przedsiębiorcy, którzy poprzez podatki zostaną – jest to tylko kwestią czasu – obarczeni ponoszeniem kosztów utrzymania opieki socjalnej dla migrantów

– pisała Anna Wiejak z Instytutu Myśli Schumana na Tysol.pl. 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe