Apel o ratunek dla domu dziecka prowadzonego przez elżbietanki w Betlejem
Dom Pokoju
- Dzieci są tam na stałe, ten sierociniec funkcjonuje jak dom dziecka, jest znakiem pokoju w tej części świata - mówi o "Domu Pokoju" ksiądz Gierula.
Symbolem tego miejsca jest zmarła w 2019 roku siostra Maria Rafała Włodarczak. Właśnie z jej inicjatywy na Górze Oliwnej w Jerozolimie 8 grudnia 1967 roku powstał „Home of Peace”. Następnie siostry wybudowały drugi dom w Betlejem.
"Choć dzieci różnią się pochodzeniem, narodowością, językiem, kulturą czy religią w naszym Domu uczą się, że możemy żyć razem, w zgodzie, niezależnie od tego jak bardzo jesteśmy różni. Pragniemy wychowywać je w duchu miłości do Boga i drugiego człowieka. Pragniemy pokazać im inny świat, świat bez przemocy i nienawiści, świat pełen miłości, dobra, pokoju i nadziei na lepszą przyszłość", piszą elżbietanki o prowadzonej przez siebie placówce.
Dokonania siostry zauważył papież Franciszek, w 2017 roku odznaczył Polkę, s. M. Rafałę Włodarczak, krzyżem „Pro Ecclesia et Pontifice”.
Wojenne perypetie
Obecnie sierociniec w Betlejem daje schronienie ponad czterdzieściorgu dzieciom, jednak wojenna rzeczywistość spowodowała, że dachu nad głową szukają tam też nie tylko następne dzieci, ale też całe rodziny. Ksiądz Maciej Gierula podkreśla, że siostry najlepiej wiedzą, jak rozdysponować środki ze zbiórki. Fundacja Pro Spe ściśle z nimi współpracuje.
Więcej informacji jak wspomóc dzieci i ubogich w „Domu Pokoju” jest na stronie Fundacji Pro Spe:
https://prospe.org/pomoc-dla-dzieci-i-rodzin-dotknietych-wojna-w-ziemi-swietej/
Family News Service