[TYLKO U NAS] Marine Le Pen w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność”: Francja mogłaby zapłacić za Polskę i odliczyć to od składki

Ten frontalny atak na Polskę, suwerenny kraj, powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich narodów europejskich, które się troszczą o swoje wolności (…) Francja mogłaby zapłacić karę nałożoną na Warszawę i odliczyć ją od swojej składki do budżetu europejskiego – mówi Marine Le Pen, szefowa francuskiego Frontu Narodowego i kandydatka w zbliżających się wyborach prezydenckich, w rozmowie z Patrickiem Ederym i Cezarym Krysztopą.
Marine Le Pen [TYLKO U NAS] Marine Le Pen w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność”: Francja mogłaby zapłacić za Polskę i odliczyć to od składki
Marine Le Pen / fot. Flickr / Gilbert-Noël Sfeir Mont-Liban / CC BY 2.0

*Rozmowa została przeprowadzona przed eskalacją kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej


– Komisja Europejska i TSUE stopniowo zastępują wartości europejskie (wolność słowa, naród, rodzina, korzenie chrześcijańskie itp.) wartościami ideologii postępu (poprawność polityczna, świat bez granic, teorie gender itp.), jak Pani postrzega tę inżynierię społeczną?

– Unia Europejska i jej instytucje realizują swój plan polityczny, idąc w kierunku federalizmu europejskiego, który dąży do standaryzacji norm i wartości i do stopniowego zanikania państw narodowych i ich specyfiki.

Polityka Komisji Europejskiej stała się dla ludzi strefą zakazaną 

Polityka Komisji Europejskiej stała się dla ludzi strefą zakazaną. Główne założenie Unii Europejskiej opiera się na zrzeczeniu się suwerenności przez jej państwa członkowskie. Obejmuje to prawo narodów do samostanowienia, ale także do obrony ich kultury, wartości, stylu życia i tradycji. To ogromne przedsięwzięcie demontażu i usuwania, które Anglosasi nazywają „kulturą unieważniania” (cancel culture), jest kulminacją tego fatalnego procesu.

CZYTAJ TAKŻE: „Trzeba zrobić wszystko, aby przyjść z pomocą Polsce”. Marine Le Pen wspiera Polaków

– Czy zdaje sobie Pani sprawę, jak krytyczna jest sytuacja, gdy z jednej strony wolą technokratów z UE jest uwalnianie się coraz bardziej od powszechnego prawa wyborczego, a z drugiej pakt migracyjny (który powinien pozwolić na wejście do Europy od 50 do 100 milionów migrantów w ciągu jednego pokolenia)?

– Ten zorganizowany, zaplanowany zalew migracyjny jest projektem od dawna realizowanym przez Unię Europejską. Wszystkie przepisy w tej dziedzinie doprowadziły do likwidacji ustawodawstwa krajowego i utrudnienia polityki deportacyjnej.

Przyspieszone przeprowadzanie polityki zachęcającej, a nawet organizującej masową imigrację, zostało mocno poparte przez przywódców europejskich.

Przypomnijmy sobie słowa komisarza UE Dimitrisa Avramopoulosa z 2017 roku: „Wszyscy musimy być gotowi zaakceptować imigrację, mobilność i różnorodność jako nową normę i odpowiednio dostosować naszą politykę. Jest to moralny, ale także gospodarczy i społeczny imperatyw dla naszego starzejącego się kontynentu”. Podzielając to zdanie, Federica Mogherini, wysoki przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, powiedziała to samo w czerwcu 2017 roku: „z powodów ekonomicznych i kulturowych migracja jest koniecznością dla Europy”.
Pakt migracyjny jest konkretnym wyrazem tej szalonej i nieodpowiedzialnej polityki migracyjnej.

– Co Pani sądzi o skoordynowanych atakach Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i TSUE na Polskę?

– Są one wynikiem pewnego rodzaju zamachu stanu, pewnego rodzaju przemocy, która ma na celu zmuszenie kraju, poprzez szantaż, groźby i retorsje, do rezygnacji z kolejnej części suwerenności, w obszarze sprawiedliwości, który nie należy do kompetencji przekazanych, ale jest wyłącznym prawem narodów.

Atak KE, PE i TSUE to pewnego rodzaju zamach stanu

Unia Europejska nie rozwija się w duchu demokracji i jej przywódcy nigdy tego nie ukrywali. Również w tym przypadku wystarczy przypomnieć jednoznaczne słowa Viviane Reding z 2013 r., ówczesnej komisarz ds. sprawiedliwości i wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej: „Musimy powoli, ale skutecznie zrozumieć, że nie ma już krajowych polityk wewnętrznych. Istnieją jedynie wspólne polityki europejskie w ramach wspólnej suwerenności”. Moi rodacy dobrze o tym wiedzą, ponieważ ich suwerenny głos został zlekceważony po referendum w sprawie Konstytucji europejskiej w 2005 roku (Francuzi odrzucili w drodze referendum Traktat ustanawiający Konstytucję dla Europy).

Ten frontalny atak na Polskę, suwerenny kraj, powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich narodów europejskich, które się troszczą o swoje wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Francja: Sędziowie krytykują plany reformy sądownictwa zapowiedziane przez prezydenta Marcona

– W Parlamencie Europejskim tylko Zgromadzenie Narodowe popiera Polskę, w przeciwieństwie do Republikanów (francuska partia centroprawicowa), którzy za każdym razem głosują przeciwko niej, chociaż we Francji głoszą politykę bardzo zbliżoną do polityki polskiego rządu. Dlaczego prowadzą podwójną grę?

– Francuska prawica już dawno zdradziła naród, podobnie jak lewica porzuciła lud. Rozłam między tym, co się głosi, a czyni, i zdrada danego słowa sięga 2005 roku. Odrzucenie przez Francuzów Konstytucji europejskiej skłoniło Nicolasa Sarkozy’ego dwa lata później do zaproponowania uproszczonego traktatu, tym razem ratyfikowanego przez Parlament.

W tym właśnie momencie francuska prawica zgodziła się na aktywną współpracę z Unią Europejską w celu budowy federalnej struktury politycznej. Jest to wyrzeczenie się wszystkiego, co stanowiło o specyfice wypowiedzi państwa francuskiego, w szczególności pod rządami generała de Gaulle’a, który wszędzie i w każdych okolicznościach potwierdzał prymat prawa francuskiego i obronę interesów narodowych.

– Czy rozmowy w sprawie utworzenia dużej frakcji w Parlamencie Europejskim trwają, czy zostały zawieszone?

– Kontynuujemy prace nad utworzeniem grupy, która w znaczący sposób zmieni krajobraz polityczny Parlamentu Europejskiego, jak również kierunek polityki, która została ustalona.

Kontynuujemy prace nad utworzeniem grupy, która w znaczący sposób zmieni krajobraz polityczny Parlamentu Europejskiego

Wraz z zainteresowanymi grupami podzielamy ideę Europy, która nie jest budowana przeciwko państwom, ale która je wzmacnia poprzez swobodnie wybierane i uzgadniane polityki współpracy w ukierunkowanych i strategicznych obszarach, takich jak badania, innowacje, sztuczna inteligencja itp.

Jestem przekonana, że to wspólne podejście odniesie sukces, ponieważ stawka jest naprawdę ogromna: zagwarantowanie i przywrócenie suwerenności państw w funkcjonowaniu organizacji europejskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Patrick Edery w popularnym francuskim radio: 90% wiadomości nt. Polski we francuskich mediach jest fałszywa

– Co Pani sądzi o szantażu gazowym, któremu Rosja poddaje dziś Europę?

– Głęboko wierzę w rozsądek i spokojną debatę w stosunkach międzynarodowych i uważam, że należy dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć polityki napięcia i konfrontacji, która prowadzi jedynie do szkód dla wszystkich zainteresowanych stron.

Wierzę również w zalety dialogu i inteligencji zbiorowej i jestem przekonana, że te różnice znajdą pozytywne rozwiązanie.

– Jak zmieniłaby się Francja, gdyby Pani doszła do władzy?

– Francja odzyskałaby atrybuty narodu: suwerenność, która zabrania powierzania naszych interesów organom ponadnarodowym, niezależność, która wyklucza wasalizację naszych pozycji i środków oraz jedność, która jest nieodzownym warunkiem wielkości.

Nasza demokracja została osłabiona i uszkodzona przez koncepcję władzy, która stopniowo wykluczała ludzi ze sprawowania władzy, co jest samą w sobie definicją demokracji.

Zamierzam umieścić ich z powrotem w centrum priorytetów i polityki publicznej, zamierzam uczynić ich jedynym sędzią i jedynym suwerenem polityki, która musi zostać wdrożona, aby doprowadzić do zdecydowanej zmiany kierunku.

W tym właśnie duchu postanowiłam, jeśli Francuzi oddadzą władzę w moje ręce, poddać pod referendum, zaraz po moim wyborze, projekt ustawy o imigracji, tożsamości i narodowości.

Wybór i wola narodu francuskiego nadadzą większą moc prawom, które zdecydował się przyjąć.

– Kościół we Francji wykonał ogromną pracę introspekcyjną nad problemem pedofilii, natomiast Francuska Partia Socjalistyczna i francuskie media (które były bardzo krytyczne wobec Kościoła w tym temacie), pomimo różnych skandali, nie wykonały tej pracy, podobnie jak system edukacji narodowej czy francuski wymiar sprawiedliwości. Co Pani zrobi w tej dziedzinie, jeśli dojdzie Pani do władzy?

– Ochrona dzieci i ich niewinności to sprawa, która musi wykraczać poza opinie i ideologie.

Pedofilia jest przestępstwem i zadaniem wymiaru sprawiedliwości jest nieugięte ściganie i skazywanie tych, którzy się jej dopuszczają.

Wykorzystywanie dzieci, nie tylko seksualne, jest poważnym wyzwaniem, które musi dotyczyć wszystkich podmiotów publicznych. W obliczu takich czynów nie może być miejsca na niezdecydowanie, opieszałość, obojętność czy jakieś przyzwolenie.

CZYTAJ TAKŻE: Éric Zemmour ze wsparciem: Czas przywrócić prymat prawa francuskiego nad prawem europejskim

– Jak powinny wyglądać stosunki francusko-polskie?

– Polska jest dziś polityczną i demograficzną potęgą w Europie, a jej głos ma swoją wagę i się liczy. Znają państwo moje przywiązanie do stosunków dwustronnych, zwłaszcza z krajami, z którymi łączy nas długa i trwała przyjaźń.

Polska jest dziś polityczną i demograficzną potęgą w Europie, a jej głos ma swoją wagę i się liczy

O niej świadczy wieloletnia obecność na naszej ziemi społeczności polskiego pochodzenia, a także tak znane osobistości jak Fryderyk Chopin, Maria Curie czy Georges Charpak, które przez wieki łączyły nasze dwa narody.

Ta wieloletnia przyjaźń powinna się wyrażać także w solidarności, szczególnie w sytuacji, gdy Polska jest objęta niesprawiedliwymi sankcjami finansowymi ze strony Unii Europejskiej. Wskazałam zatem, że Francja mogłaby zapłacić karę nałożoną na Warszawę i że odliczyłaby ją od swojej składki do budżetu europejskiego.

Możliwe jest rozważenie strategicznego partnerstwa w dziedzinie energii jądrowej

Dziś Francja jest czwartym co do wielkości partnerem handlowym Polski i zależy mi na tym, aby te relacje i ta wymiana były nadal tak samo dynamiczne. Uważam również, że jak najbardziej możliwe jest rozważenie strategicznego partnerstwa w dziedzinie energii jądrowej, której znaczenie Państwo znają, jak też rolę, jaką zamierzam jej nadać w pejzażu energetycznym naszego kraju.

PRZECZYTAJ najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" - MARINE LE PEN: Atak na Polskę ostrzeżeniem

– Ma Pani wspólną pasję z Jarosławem Kaczyńskim: to koty. W przypadku gdy dojdzie Pani do władzy, jakie środki podejmie w celu zapewnienia dobrostanu zwierząt?

– Koty to wyjątkowo inteligentne zwierzęta, które przynoszą radość, łagodność i ukojenie, są niezależne, ale nigdy nie zamknięte w sobie.

Rola zwierząt domowych w naszych nowoczesnych społeczeństwach jest istotna, zwłaszcza dla ludzi samotnych, osłabionych lub odizolowanych, dla których są one niezbędną obecnością emocjonalną.

Nasz ruch zawsze zajmował się ochroną i zachowaniem dobrostanu zwierząt. Wiele z naszych interwencji i naszych działań publicznych zmierza w tym kierunku.

Kwestia ta została już poruszona w moim projekcie prezydenckim w 2017 roku i oczywiście zostanie poruszona również w 2022 roku, gdzie rozważamy kilka środków, takich jak stworzenie w kodeksie cywilnym niezależnego statusu dla zwierząt.


 

POLECANE
Ważne doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej Wiadomości
Ważne doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej

Straż Graniczna regularnie publikuje raporty dotyczące wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.

To kolejna szansa, którą marnuje rząd Tuska. Mariusz Błaszczak ostro o polskiej prezydencji w Radzie UE polityka
"To kolejna szansa, którą marnuje rząd Tuska". Mariusz Błaszczak ostro o polskiej prezydencji w Radzie UE

- Polska prezydencja w UE to kolejna szansa na załatwienie dla nas ważnych spraw, którą marnuje rząd Tuska - powiedział poseł Mariusz Błaszczak w najnowszym nagraniu zamieszczonym na platformie X. Polityk skomentował dotychczasowe działania rządu Donalda Tuska podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Karol Nawrocki: Zielony Ład jest w Polsce niekonstytucyjny Wiadomości
Karol Nawrocki: "Zielony Ład jest w Polsce niekonstytucyjny"

Zielony Ład, który jest w Polsce niekonstytucyjny, powinien zostać zakwestionowany - stwierdził kandydat na prezydenta popierany przez PiS, prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki w wywiadzie opublikowanym w najnowszym wydaniu "Gazety Polskiej". Nawrocki zapowiedział referendum w tej sprawie.

Publicysta NYT: Trump ma rzadką okazję do przekształcenia Bliskiego Wschodu Wiadomości
Publicysta "NYT": Trump ma rzadką okazję do przekształcenia Bliskiego Wschodu

Prezydent USA Donald Trump ma rzadką okazję, aby przekształcić region Bliskiego Wschodu; to ostatnia chwila, kiedy może doprowadzić tam do trwałego pokoju i dobrobytu – uważa publicysta dziennika "New York Times" Thomas Friedman.

Jej nabożeństwo było bardzo nudne i mało inspirujące. Donald Trump skrytykował kazanie biskup episkopalnej gorące
"Jej nabożeństwo było bardzo nudne i mało inspirujące". Donald Trump skrytykował kazanie biskup episkopalnej

Prezydent USA Donald Trump uczestniczył we wtorek rano w Narodowym Nabożeństwie Modlitewnym, podczas którego Mariann Budde, biskup episkopalna, zaapelowała do amerykańskiego przywódcy, aby okazał miłosierdzie imigrantom oraz mniejszościom seksualnym. "Jej nabożeństwo było bardzo nudne i mało inspirujące" – napisał w odpowiedzi Donald Trump na Truth Social.

Donald Trump. Grenlandia. Duński kolonializm tylko u nas
Donald Trump. Grenlandia. Duński kolonializm

Podniósł się straszny hałas, gdy Donald Trump wrócił po latach do pomysłu przejęcia Grenlandii przez Stany Zjednoczone. Bardziej niż sami Grenlandczycy, oburzyli się Duńczycy. „Nie na sprzedaż!” itd. Co za hipokryzja!

Po Poznaniu 30-letnie niemieckie tramwaje kupi Szczecin gorące
Po Poznaniu 30-letnie niemieckie tramwaje kupi Szczecin

Jak poinformował portal Wszczecinie.pl miasto Szczecin zamierza kupić 30-letnie tramwaje. Jedną z najbardziej prawdopodobnych opcji jest zakup wagonów GT6N z Berlina. Wcześniej na zakup takich tramwajów zdecydował się Poznań.

Turcja: Wzrósł bilans ofiar po pożarze w hotelu Wiadomości
Turcja: Wzrósł bilans ofiar po pożarze w hotelu

Do 76 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych pożaru, który wybuchł nad ranem we wtorek w hotelu w ośrodku narciarskim na północnym zachodzie Turcji - poinformowały władze tego kraju. W Turcji w środę obowiązywać będzie żałoba narodowa.

Krzysztof Stanowski ogłosił start w wyborach: Stoję przed państwem nie po to, aby zostać prezydentem gorące
Krzysztof Stanowski ogłosił start w wyborach: Stoję przed państwem nie po to, aby zostać prezydentem

- Stoję przed państwem nie po to, aby zostać prezydentem, bo nie mam ku temu kompetencji i doświadczenia - powiedział we wtorek Krzysztof Stanowski ogłaszając swój start w wyborach prezydenckich.

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premierem Czarnogóry o bezpieczeństwie i integracji europejskiej polityka
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premierem Czarnogóry o bezpieczeństwie i integracji europejskiej

We wtorek prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premierem Czarnogóry Milojko Spajiciem na temat integracji europejskiej oraz o kwestiach bezpieczeństwa.

REKLAMA

[TYLKO U NAS] Marine Le Pen w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność”: Francja mogłaby zapłacić za Polskę i odliczyć to od składki

Ten frontalny atak na Polskę, suwerenny kraj, powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich narodów europejskich, które się troszczą o swoje wolności (…) Francja mogłaby zapłacić karę nałożoną na Warszawę i odliczyć ją od swojej składki do budżetu europejskiego – mówi Marine Le Pen, szefowa francuskiego Frontu Narodowego i kandydatka w zbliżających się wyborach prezydenckich, w rozmowie z Patrickiem Ederym i Cezarym Krysztopą.
Marine Le Pen [TYLKO U NAS] Marine Le Pen w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność”: Francja mogłaby zapłacić za Polskę i odliczyć to od składki
Marine Le Pen / fot. Flickr / Gilbert-Noël Sfeir Mont-Liban / CC BY 2.0

*Rozmowa została przeprowadzona przed eskalacją kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej


– Komisja Europejska i TSUE stopniowo zastępują wartości europejskie (wolność słowa, naród, rodzina, korzenie chrześcijańskie itp.) wartościami ideologii postępu (poprawność polityczna, świat bez granic, teorie gender itp.), jak Pani postrzega tę inżynierię społeczną?

– Unia Europejska i jej instytucje realizują swój plan polityczny, idąc w kierunku federalizmu europejskiego, który dąży do standaryzacji norm i wartości i do stopniowego zanikania państw narodowych i ich specyfiki.

Polityka Komisji Europejskiej stała się dla ludzi strefą zakazaną 

Polityka Komisji Europejskiej stała się dla ludzi strefą zakazaną. Główne założenie Unii Europejskiej opiera się na zrzeczeniu się suwerenności przez jej państwa członkowskie. Obejmuje to prawo narodów do samostanowienia, ale także do obrony ich kultury, wartości, stylu życia i tradycji. To ogromne przedsięwzięcie demontażu i usuwania, które Anglosasi nazywają „kulturą unieważniania” (cancel culture), jest kulminacją tego fatalnego procesu.

CZYTAJ TAKŻE: „Trzeba zrobić wszystko, aby przyjść z pomocą Polsce”. Marine Le Pen wspiera Polaków

– Czy zdaje sobie Pani sprawę, jak krytyczna jest sytuacja, gdy z jednej strony wolą technokratów z UE jest uwalnianie się coraz bardziej od powszechnego prawa wyborczego, a z drugiej pakt migracyjny (który powinien pozwolić na wejście do Europy od 50 do 100 milionów migrantów w ciągu jednego pokolenia)?

– Ten zorganizowany, zaplanowany zalew migracyjny jest projektem od dawna realizowanym przez Unię Europejską. Wszystkie przepisy w tej dziedzinie doprowadziły do likwidacji ustawodawstwa krajowego i utrudnienia polityki deportacyjnej.

Przyspieszone przeprowadzanie polityki zachęcającej, a nawet organizującej masową imigrację, zostało mocno poparte przez przywódców europejskich.

Przypomnijmy sobie słowa komisarza UE Dimitrisa Avramopoulosa z 2017 roku: „Wszyscy musimy być gotowi zaakceptować imigrację, mobilność i różnorodność jako nową normę i odpowiednio dostosować naszą politykę. Jest to moralny, ale także gospodarczy i społeczny imperatyw dla naszego starzejącego się kontynentu”. Podzielając to zdanie, Federica Mogherini, wysoki przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, powiedziała to samo w czerwcu 2017 roku: „z powodów ekonomicznych i kulturowych migracja jest koniecznością dla Europy”.
Pakt migracyjny jest konkretnym wyrazem tej szalonej i nieodpowiedzialnej polityki migracyjnej.

– Co Pani sądzi o skoordynowanych atakach Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i TSUE na Polskę?

– Są one wynikiem pewnego rodzaju zamachu stanu, pewnego rodzaju przemocy, która ma na celu zmuszenie kraju, poprzez szantaż, groźby i retorsje, do rezygnacji z kolejnej części suwerenności, w obszarze sprawiedliwości, który nie należy do kompetencji przekazanych, ale jest wyłącznym prawem narodów.

Atak KE, PE i TSUE to pewnego rodzaju zamach stanu

Unia Europejska nie rozwija się w duchu demokracji i jej przywódcy nigdy tego nie ukrywali. Również w tym przypadku wystarczy przypomnieć jednoznaczne słowa Viviane Reding z 2013 r., ówczesnej komisarz ds. sprawiedliwości i wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej: „Musimy powoli, ale skutecznie zrozumieć, że nie ma już krajowych polityk wewnętrznych. Istnieją jedynie wspólne polityki europejskie w ramach wspólnej suwerenności”. Moi rodacy dobrze o tym wiedzą, ponieważ ich suwerenny głos został zlekceważony po referendum w sprawie Konstytucji europejskiej w 2005 roku (Francuzi odrzucili w drodze referendum Traktat ustanawiający Konstytucję dla Europy).

Ten frontalny atak na Polskę, suwerenny kraj, powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich narodów europejskich, które się troszczą o swoje wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Francja: Sędziowie krytykują plany reformy sądownictwa zapowiedziane przez prezydenta Marcona

– W Parlamencie Europejskim tylko Zgromadzenie Narodowe popiera Polskę, w przeciwieństwie do Republikanów (francuska partia centroprawicowa), którzy za każdym razem głosują przeciwko niej, chociaż we Francji głoszą politykę bardzo zbliżoną do polityki polskiego rządu. Dlaczego prowadzą podwójną grę?

– Francuska prawica już dawno zdradziła naród, podobnie jak lewica porzuciła lud. Rozłam między tym, co się głosi, a czyni, i zdrada danego słowa sięga 2005 roku. Odrzucenie przez Francuzów Konstytucji europejskiej skłoniło Nicolasa Sarkozy’ego dwa lata później do zaproponowania uproszczonego traktatu, tym razem ratyfikowanego przez Parlament.

W tym właśnie momencie francuska prawica zgodziła się na aktywną współpracę z Unią Europejską w celu budowy federalnej struktury politycznej. Jest to wyrzeczenie się wszystkiego, co stanowiło o specyfice wypowiedzi państwa francuskiego, w szczególności pod rządami generała de Gaulle’a, który wszędzie i w każdych okolicznościach potwierdzał prymat prawa francuskiego i obronę interesów narodowych.

– Czy rozmowy w sprawie utworzenia dużej frakcji w Parlamencie Europejskim trwają, czy zostały zawieszone?

– Kontynuujemy prace nad utworzeniem grupy, która w znaczący sposób zmieni krajobraz polityczny Parlamentu Europejskiego, jak również kierunek polityki, która została ustalona.

Kontynuujemy prace nad utworzeniem grupy, która w znaczący sposób zmieni krajobraz polityczny Parlamentu Europejskiego

Wraz z zainteresowanymi grupami podzielamy ideę Europy, która nie jest budowana przeciwko państwom, ale która je wzmacnia poprzez swobodnie wybierane i uzgadniane polityki współpracy w ukierunkowanych i strategicznych obszarach, takich jak badania, innowacje, sztuczna inteligencja itp.

Jestem przekonana, że to wspólne podejście odniesie sukces, ponieważ stawka jest naprawdę ogromna: zagwarantowanie i przywrócenie suwerenności państw w funkcjonowaniu organizacji europejskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Patrick Edery w popularnym francuskim radio: 90% wiadomości nt. Polski we francuskich mediach jest fałszywa

– Co Pani sądzi o szantażu gazowym, któremu Rosja poddaje dziś Europę?

– Głęboko wierzę w rozsądek i spokojną debatę w stosunkach międzynarodowych i uważam, że należy dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć polityki napięcia i konfrontacji, która prowadzi jedynie do szkód dla wszystkich zainteresowanych stron.

Wierzę również w zalety dialogu i inteligencji zbiorowej i jestem przekonana, że te różnice znajdą pozytywne rozwiązanie.

– Jak zmieniłaby się Francja, gdyby Pani doszła do władzy?

– Francja odzyskałaby atrybuty narodu: suwerenność, która zabrania powierzania naszych interesów organom ponadnarodowym, niezależność, która wyklucza wasalizację naszych pozycji i środków oraz jedność, która jest nieodzownym warunkiem wielkości.

Nasza demokracja została osłabiona i uszkodzona przez koncepcję władzy, która stopniowo wykluczała ludzi ze sprawowania władzy, co jest samą w sobie definicją demokracji.

Zamierzam umieścić ich z powrotem w centrum priorytetów i polityki publicznej, zamierzam uczynić ich jedynym sędzią i jedynym suwerenem polityki, która musi zostać wdrożona, aby doprowadzić do zdecydowanej zmiany kierunku.

W tym właśnie duchu postanowiłam, jeśli Francuzi oddadzą władzę w moje ręce, poddać pod referendum, zaraz po moim wyborze, projekt ustawy o imigracji, tożsamości i narodowości.

Wybór i wola narodu francuskiego nadadzą większą moc prawom, które zdecydował się przyjąć.

– Kościół we Francji wykonał ogromną pracę introspekcyjną nad problemem pedofilii, natomiast Francuska Partia Socjalistyczna i francuskie media (które były bardzo krytyczne wobec Kościoła w tym temacie), pomimo różnych skandali, nie wykonały tej pracy, podobnie jak system edukacji narodowej czy francuski wymiar sprawiedliwości. Co Pani zrobi w tej dziedzinie, jeśli dojdzie Pani do władzy?

– Ochrona dzieci i ich niewinności to sprawa, która musi wykraczać poza opinie i ideologie.

Pedofilia jest przestępstwem i zadaniem wymiaru sprawiedliwości jest nieugięte ściganie i skazywanie tych, którzy się jej dopuszczają.

Wykorzystywanie dzieci, nie tylko seksualne, jest poważnym wyzwaniem, które musi dotyczyć wszystkich podmiotów publicznych. W obliczu takich czynów nie może być miejsca na niezdecydowanie, opieszałość, obojętność czy jakieś przyzwolenie.

CZYTAJ TAKŻE: Éric Zemmour ze wsparciem: Czas przywrócić prymat prawa francuskiego nad prawem europejskim

– Jak powinny wyglądać stosunki francusko-polskie?

– Polska jest dziś polityczną i demograficzną potęgą w Europie, a jej głos ma swoją wagę i się liczy. Znają państwo moje przywiązanie do stosunków dwustronnych, zwłaszcza z krajami, z którymi łączy nas długa i trwała przyjaźń.

Polska jest dziś polityczną i demograficzną potęgą w Europie, a jej głos ma swoją wagę i się liczy

O niej świadczy wieloletnia obecność na naszej ziemi społeczności polskiego pochodzenia, a także tak znane osobistości jak Fryderyk Chopin, Maria Curie czy Georges Charpak, które przez wieki łączyły nasze dwa narody.

Ta wieloletnia przyjaźń powinna się wyrażać także w solidarności, szczególnie w sytuacji, gdy Polska jest objęta niesprawiedliwymi sankcjami finansowymi ze strony Unii Europejskiej. Wskazałam zatem, że Francja mogłaby zapłacić karę nałożoną na Warszawę i że odliczyłaby ją od swojej składki do budżetu europejskiego.

Możliwe jest rozważenie strategicznego partnerstwa w dziedzinie energii jądrowej

Dziś Francja jest czwartym co do wielkości partnerem handlowym Polski i zależy mi na tym, aby te relacje i ta wymiana były nadal tak samo dynamiczne. Uważam również, że jak najbardziej możliwe jest rozważenie strategicznego partnerstwa w dziedzinie energii jądrowej, której znaczenie Państwo znają, jak też rolę, jaką zamierzam jej nadać w pejzażu energetycznym naszego kraju.

PRZECZYTAJ najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" - MARINE LE PEN: Atak na Polskę ostrzeżeniem

– Ma Pani wspólną pasję z Jarosławem Kaczyńskim: to koty. W przypadku gdy dojdzie Pani do władzy, jakie środki podejmie w celu zapewnienia dobrostanu zwierząt?

– Koty to wyjątkowo inteligentne zwierzęta, które przynoszą radość, łagodność i ukojenie, są niezależne, ale nigdy nie zamknięte w sobie.

Rola zwierząt domowych w naszych nowoczesnych społeczeństwach jest istotna, zwłaszcza dla ludzi samotnych, osłabionych lub odizolowanych, dla których są one niezbędną obecnością emocjonalną.

Nasz ruch zawsze zajmował się ochroną i zachowaniem dobrostanu zwierząt. Wiele z naszych interwencji i naszych działań publicznych zmierza w tym kierunku.

Kwestia ta została już poruszona w moim projekcie prezydenckim w 2017 roku i oczywiście zostanie poruszona również w 2022 roku, gdzie rozważamy kilka środków, takich jak stworzenie w kodeksie cywilnym niezależnego statusu dla zwierząt.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe