[W EMPIKACH] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność". Peja: zawsze mam coś do zrobienia

– Jeżeli kochasz to, co robisz, i zajmujesz się tym więcej niż ustawowe 8 godzin pracy, nagrywasz kolejną płytę, jakby była twoją pierwszą, i wciąż masz tę samą młodzieńczą energię i ambicję, to już jest to sukces sam w sobie… Jesteś niezłomny i idziesz do przodu. Nieważne, co mówią inni. Nawet jakbym nie sprzedał żadnej płyty, to nie skończyłbym robić nagrań – w najnowszym „Tygodniku Solidarność” mówi Peja, raper, autor tekstów, producent, kompozytor i wydawca, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
 [W EMPIKACH] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność". Peja: zawsze mam coś do zrobienia
/ Foto. TS


Co jeszcze w rozmowie z popularnym raperem? Czy Peja jest niewygodny dla branży?

– Nie wiem. Raczej nie. Nie utożsamiam się z branżą. Mógłbym zresztą powiedzieć, że wchodzę w jej skład. Lecz to nie ja zasiadam w gremium. Zresztą była możliwość zwyciężyć w różnych kategoriach, na które głosowali słuchacze, i tutaj też nic nie ugrałem, więc muszę skarcić moich fanów (śmiech). Zawiedliście mnie i rozliczę was po swojemu, wiecie, co z tym zrobić (śmiech). Widząc, kto zasiada w gremium przyznającym Popkillery, nie chciałbym mówić, że znaczna część z nich mnie nie lubi, a druga się nie zna, ale rzeczywiście po części tak uważam. Ciężko więc będzie tam coś wygrać choćby w przyszłym roku (śmiech). Pewnie przyjdę na galę, by poczuję ducha potrzeby tych nagród. Jednak będę nadal opiniował, żeby to właśnie Fryderyki stały się dla środowiska hiphopowego najbardziej prestiżową z nagród. Zachęcam artystów hiphopowych, aby brali udział w głosowaniu do Fryderyków, stając się członkami Akademii Fonograficznej, jak ja na przykład. Wtedy będziemy mieć jeszcze większe przełożenie na to, czy będziemy się bardziej liczyć w branży. 




O tym, czy grożą nam problemy z energią atomową pisze Paweł Pietkun 

Awarii elektrowni atomowej boją się dzisiaj wszystkie kraje w Europie i na świecie. Technologie, według których budowano te znajdujące się w krajach byłego bloku wschodniego, są na tyle przestarzałe i niebezpieczne, że Litwa i Niemcy rezygnują z energii atomowej w ogóle – przynajmniej na razie. Czy w ich ślady pójdą również Czesi i Belgowie?




W dziale polityka Jakub Pacan zauważa, że „Schetyna traci monopol na anty-PiS

Przez lata bipolarnego sporu na linii PiS – PO, który zaabsorbował znaczną część emocji politycznych w Polsce, ludzie Platformy przyzwyczaili się do tego, że to oni wyznaczają standardy opozycyjności i antyPiS-u. Miesiąc po wyborach parlamentarnych, 13 października, po exposé premiera Morawieckiego i pierwszych głosowaniach w Sejmie IX kadencji pojawia się nowe oblicze opozycji i nowy styl walki z Prawem i Sprawiedliwością, który dla PO może okazać się wielce kłopotliwy. Okazuje się bowiem, że posłowie SLD z przybudówkami pokazują mniej konfrontacyjny styl opozycyjności niż ten PO. W czasie gorących debat nad ustawą o zniesieniu trzydziestokrotności posłowie SLD deklarowali, że poprą projekt rządowy w głosowaniu. Lewica dała tym samym sygnał, nie pierwszy raz zresztą, że motywowana dobrem państwa jest gotowa do warunkowego kompromisu z rządem w obszarach, które leżą jej na sercu.


Z Wiesławem Królikowski, przewodniczącym Regionu Koszalińskiego „Pobrzeże” NSZZ Solidarność, rozmawia Marcin Koziestański

 Myślę, że największą bolączką całej Solidarności jest zapotrzebowanie na liderów. Jeśli chodzi o członków związku, to udaje nam się ich gromadzić, gorzej jest jednak właśnie z liderami. 

– mówi nam Wiesław Królikowski. 


Co ponadto w numerze? 
  • Paweł Pietkun rozmawia z dr. Łukaszem Młynarkiewiczem p.o. prezesa Państwowej Agencji Atomistyki
  • Teresa Wójcik pisze o expose premiera Morawieckiego
  • Expose w rozmowie z Mateuszem Kosińskim komentuje poseł PiS Joanna Lichocka
  • Teresa Wójcik w tekście gospodarczym raportuje, że „Unia Europejska rezygnuje z gazu” 
  • Ewa Kędzior rozważa „Regulamin wynagradzania czy układ zbiorowy pracy”
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz o różnicach płci 
  • Sebastian Pytel recenzuje "Króla", najnowszy historyczny film ze stajni Netflixa
  • Piotr Łopuszański recenzuje książkę "Otwierać, milicja! o powieści kryminalnej w PRL"
  • Bartosz Boruciak rozmawia z Miką Urbaniak i Victorem Daviesem
  • Mateusz Kosiński rozmawia z dr. Jarosławem Szarkiem, prezesem IPN-u o „Encyklopedii Solidarności” 
Najnowszy numer "TS" (47/2019) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 

 

POLECANE
Samuel Pereira: Co Donald Tusk robił przez trzy godziny w słowackiej chatce? tylko u nas
Samuel Pereira: Co Donald Tusk robił przez trzy godziny w słowackiej chatce?

Protestujący przed siedzibą rządu Słowacji w Bratysławie przeciwko podróży Roberta Fico do Moskwy. Oburzenie mediów i europejskiej opinii publicznej. Cisza zaś ze strony polskich władz, które do obalania Victora Orbana pierwsze, a tutaj jakby nie rwą się do rzucania kamieniami. Dziwne, co?

Katastrofa azerskiego samolotu. Nowe, szokujące doniesienia gorące
Katastrofa azerskiego samolotu. Nowe, szokujące doniesienia

Samolot linii Azerbaijan Airlines, który wystartował z Baku i kierował się do miasta Grozny stolicy rosyjskiej Republiki Czeczeńskiej, rozbił się w środę w okolicy miasta Aktau w Kazachstanie - poinformowała agencja Reutera powołując się na ministerstwo sytuacji nadzwyczajnych Kazachstanu. Według nieoficjalnych doniesień samolot mógł zostać ostrzelany przez Rosjan.

Znany dziennikarz ogłosił radosną nowinę. W sieci lawina gratulacji Wiadomości
Znany dziennikarz ogłosił radosną nowinę. W sieci lawina gratulacji

Jakub Porada, znany dziennikarz i miłośnik podróży, podzielił się w mediach społecznościowych wiadomością, która wywołała falę komentarzy i emocji. W świątecznym poście na Instagramie opublikował zdjęcie, które jednoznacznie sugeruje, że jego rodzina wkrótce się powiększy.

Każdemu się zdarza. Burza po słowach senatora Lewicy Wiadomości
"Każdemu się zdarza". Burza po słowach senatora Lewicy

Senator Lewicy Waldemar Witkowski wywołał falę krytyki swoimi wypowiedziami na temat nietrzeźwych kierowców. Na antenie TV Republika polityk, odnosząc się do zdarzenia z udziałem żony Ryszarda Kalisza, bagatelizował problem, stwierdzając, że "każdemu się zdarza".

Kabel na Bałtyku przerwany. Wszczęto dochodzenie z ostatniej chwili
Kabel na Bałtyku przerwany. Wszczęto dochodzenie

Operator przebiegającego na dnie Bałtyku kabla elektroenergetycznego Estlink 2, łączącego Finlandię z Estonią, poinformował o jego przerwaniu. Do awarii połączenia doszło w środę około południa.

Dramat na Pomorzu. Kierowca wjechał w grupę pieszych Wiadomości
Dramat na Pomorzu. Kierowca wjechał w grupę pieszych

77-letni kierowca samochodu osobowego w środę po południu wjechał w grupę pieszych w Myśligoszczy w pow. człuchowskim (Pomorskie). Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zostały poszkodowane. Kierowca był trzeźwy.

„Nie uwierzycie, co mi się wydarzyło”. Dramat znanego aktora Wiadomości
„Nie uwierzycie, co mi się wydarzyło”. Dramat znanego aktora

Piotr Gąsowski, popularny aktor i prezenter, zaskoczył fanów nietypową historią, którą opowiedział w mediach społecznościowych. Przed świętami, podczas zwykłych porządków, znalazł się w potrzasku.

Żałosne standardy. Lewandowski w ogniu krytyki Wiadomości
"Żałosne standardy". Lewandowski w ogniu krytyki

Robert Lewandowski, uznawany za jednego z najlepszych napastników na świecie, znalazł się w centrum ostrej krytyki. Choć jego statystyki bramkowe wciąż robią wrażenie, styl gry Polaka budzi coraz więcej wątpliwości. Głos w sprawie zabrał Graham Hunter, ceniony dziennikarz ESPN, który w swoim artykule nie zostawił na Polaku suchej nitki.

Tragedia w Kutnie. Prokuratura prowadzi dochodzenie Wiadomości
Tragedia w Kutnie. Prokuratura prowadzi dochodzenie

We wtorek w domu w Kutnie odnaleziono zwłoki dwóch chłopców w wieku 9 i 12 lat; ich rodzice w stanie ciężkim oraz kilkutygodniowy brat trafili do szpitali. Według Prokuratury Okręgowej w Łodzi do zatrucia doszło prawdopodobnie w nocy z poniedziałku na wtorek.

Pogoda w Święta. Jest komunikat IMGW Wiadomości
Pogoda w Święta. Jest komunikat IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą i opadami marznącymi, które obowiązują do czwartkowych godzin porannych.

REKLAMA

[W EMPIKACH] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność". Peja: zawsze mam coś do zrobienia

– Jeżeli kochasz to, co robisz, i zajmujesz się tym więcej niż ustawowe 8 godzin pracy, nagrywasz kolejną płytę, jakby była twoją pierwszą, i wciąż masz tę samą młodzieńczą energię i ambicję, to już jest to sukces sam w sobie… Jesteś niezłomny i idziesz do przodu. Nieważne, co mówią inni. Nawet jakbym nie sprzedał żadnej płyty, to nie skończyłbym robić nagrań – w najnowszym „Tygodniku Solidarność” mówi Peja, raper, autor tekstów, producent, kompozytor i wydawca, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
 [W EMPIKACH] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność". Peja: zawsze mam coś do zrobienia
/ Foto. TS


Co jeszcze w rozmowie z popularnym raperem? Czy Peja jest niewygodny dla branży?

– Nie wiem. Raczej nie. Nie utożsamiam się z branżą. Mógłbym zresztą powiedzieć, że wchodzę w jej skład. Lecz to nie ja zasiadam w gremium. Zresztą była możliwość zwyciężyć w różnych kategoriach, na które głosowali słuchacze, i tutaj też nic nie ugrałem, więc muszę skarcić moich fanów (śmiech). Zawiedliście mnie i rozliczę was po swojemu, wiecie, co z tym zrobić (śmiech). Widząc, kto zasiada w gremium przyznającym Popkillery, nie chciałbym mówić, że znaczna część z nich mnie nie lubi, a druga się nie zna, ale rzeczywiście po części tak uważam. Ciężko więc będzie tam coś wygrać choćby w przyszłym roku (śmiech). Pewnie przyjdę na galę, by poczuję ducha potrzeby tych nagród. Jednak będę nadal opiniował, żeby to właśnie Fryderyki stały się dla środowiska hiphopowego najbardziej prestiżową z nagród. Zachęcam artystów hiphopowych, aby brali udział w głosowaniu do Fryderyków, stając się członkami Akademii Fonograficznej, jak ja na przykład. Wtedy będziemy mieć jeszcze większe przełożenie na to, czy będziemy się bardziej liczyć w branży. 




O tym, czy grożą nam problemy z energią atomową pisze Paweł Pietkun 

Awarii elektrowni atomowej boją się dzisiaj wszystkie kraje w Europie i na świecie. Technologie, według których budowano te znajdujące się w krajach byłego bloku wschodniego, są na tyle przestarzałe i niebezpieczne, że Litwa i Niemcy rezygnują z energii atomowej w ogóle – przynajmniej na razie. Czy w ich ślady pójdą również Czesi i Belgowie?




W dziale polityka Jakub Pacan zauważa, że „Schetyna traci monopol na anty-PiS

Przez lata bipolarnego sporu na linii PiS – PO, który zaabsorbował znaczną część emocji politycznych w Polsce, ludzie Platformy przyzwyczaili się do tego, że to oni wyznaczają standardy opozycyjności i antyPiS-u. Miesiąc po wyborach parlamentarnych, 13 października, po exposé premiera Morawieckiego i pierwszych głosowaniach w Sejmie IX kadencji pojawia się nowe oblicze opozycji i nowy styl walki z Prawem i Sprawiedliwością, który dla PO może okazać się wielce kłopotliwy. Okazuje się bowiem, że posłowie SLD z przybudówkami pokazują mniej konfrontacyjny styl opozycyjności niż ten PO. W czasie gorących debat nad ustawą o zniesieniu trzydziestokrotności posłowie SLD deklarowali, że poprą projekt rządowy w głosowaniu. Lewica dała tym samym sygnał, nie pierwszy raz zresztą, że motywowana dobrem państwa jest gotowa do warunkowego kompromisu z rządem w obszarach, które leżą jej na sercu.


Z Wiesławem Królikowski, przewodniczącym Regionu Koszalińskiego „Pobrzeże” NSZZ Solidarność, rozmawia Marcin Koziestański

 Myślę, że największą bolączką całej Solidarności jest zapotrzebowanie na liderów. Jeśli chodzi o członków związku, to udaje nam się ich gromadzić, gorzej jest jednak właśnie z liderami. 

– mówi nam Wiesław Królikowski. 


Co ponadto w numerze? 
  • Paweł Pietkun rozmawia z dr. Łukaszem Młynarkiewiczem p.o. prezesa Państwowej Agencji Atomistyki
  • Teresa Wójcik pisze o expose premiera Morawieckiego
  • Expose w rozmowie z Mateuszem Kosińskim komentuje poseł PiS Joanna Lichocka
  • Teresa Wójcik w tekście gospodarczym raportuje, że „Unia Europejska rezygnuje z gazu” 
  • Ewa Kędzior rozważa „Regulamin wynagradzania czy układ zbiorowy pracy”
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz o różnicach płci 
  • Sebastian Pytel recenzuje "Króla", najnowszy historyczny film ze stajni Netflixa
  • Piotr Łopuszański recenzuje książkę "Otwierać, milicja! o powieści kryminalnej w PRL"
  • Bartosz Boruciak rozmawia z Miką Urbaniak i Victorem Daviesem
  • Mateusz Kosiński rozmawia z dr. Jarosławem Szarkiem, prezesem IPN-u o „Encyklopedii Solidarności” 
Najnowszy numer "TS" (47/2019) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


 

Polecane
Emerytury
Stażowe