Gwiazda „Dzień dobry TVN” bardzo chora? „Nikomu nie życzę”
Dziennikarka Dorota Wellman aktywnie udziela się w wielu sferach życia, zwłaszcza w telewizji. Od lat współpracuje ze stacją TVN. Ostatnio choroba dała jej się we znaki, więc widzowie widzieli ją na antenie nieco rzadziej. Wszystko przez ból, z jakim przyszło jej się zmagać.
Jeszcze w lipcu ubiegłego roku Dorota Wellman wyznała, że cierpi z powodu problemów neurologicznych, a konkretniej migren, które bywają tak silne, że uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie. Dziennikarka przyznała, że po latach dużo lepiej radzi sobie z tym problemem, jednak wciąż musi pozostawać pod opieką lekarską.
Wellman: Mam jeden podstawowy problem
Mam jeden podstawowy problem, to znaczy potworne migreny, które są ciężką chorobą dotyczącą ponad 2 milionów Polaków. Kiedyś mówiło się: przestań, boli cię główka, paluszek i główka – szkolna wymówka… No nikomu nie życzę takiej choroby przewlekłej, bo to jest choroba przewlekła
– wyjaśniała dziennikarka.
Poważna choroba, na którą w moim przypadku właściwie nie ma żadnego lekarstwa. Ona czasami może mnie „wyciąć” na dłużej. Jeśli te bóle są na tyle uporczywe, że trwają, ja po prostu nie mogę przyjść do światła i nie mogę być w dobrej formie
– dodawała Wellman.
Migrena to powtarzający się, zwykle jednostronny ból głowy o pulsującym charakterze. Atak migreny może trwać od 4 do 72 godzin, a jego nasilenie i częstotliwość występowania mogą się różnić u poszczególnych osób. Ból zazwyczaj nasila się pod wpływem emocji lub wysiłku fizycznego.
Oprócz bólu głowy migrenie często towarzyszą inne objawy, takie jak: nadwrażliwość na dźwięki, światło czy zapachy. Dodatkowo choremu mogą towarzyszyć nudności i wymioty.
Kim jest Dorota Wellman?
Dorota Wellman urodziła się 2 marca 1961 roku w Warszawie. Jest dziennikarką i prezenterką. Ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Na początku kariery współpracowała z Radiem Solidarność. Była także dyrektorem programowym w Radiu Eska, a w latach 2005–2006 prowadziła audycje w Radiu Tok FM. W 2007 roku z TVP przeszła do stacji TVN, gdzie wraz z Marcinem Prokopem zaczęła prowadzić popularną śniadaniówkę „Dzień dobry TVN”. Prowadziła także inne programy w TVN Style, m.in. „Ten jeden dzień” (2008–2009) czy „Czytam, bo lubię” (2009–2010). W późniejszych latach prowadziła program „Inspirujące kobiety” oraz „Kto to wie?”. Pełniła funkcję II reżysera przy tworzeniu filmów takich jak: „Ostatni dzwonek” (1989), „Stan strachu” (1989) oraz „Schodami w górę, schodami w dół” (1988).
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Brutalna napaść w Warszawie. Nowe informacje
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zmiany w Konstytucji? Kosiniak-Kamysz: Rozpocznie się procedura