„Przedostali się..." Grupa migrantów sforsowała polską granicę

Na Twitterze Straż Graniczna przekazała najnowszy raport o zdarzeniach, do których doszło w sobotę 9 lipca.
Jak poinformowano na terytorium Polski z Białorusi próbowało nielegalnie przedostać się 13 osób, w tym m.in. obywatele Palestyny i Nigerii.
Zdarzenia miały miejsce na odcinkach strzeżonych przez Placówki Straży Granicznej Białowieża, Czeremcha, Mielnik, Narewka i Dubicze Cerkiewne.
„Cudzoziemcy przedostali się do Polski przy użyciu drabiny i przez rozlewiska rzek. Osoby zatrzymano”
– czytamy.
W dn.09.07 na terytoriumpróbowało nielegalnie przedostać się z13 os.-m. in.ob.Palestyny,Nigerii.
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) July 10, 2022
Zdarzenia#PSGBiałowieża #PSGCzeremcha #PSGMielnik#PSGNarewka #PSGDubiczeCerkiewne
Cudzoziemcy przedostali się doprzy użyciu drabiny i przez rozlewiska rzek. Osoby zatrzymano. pic.twitter.com/n8DRFze0Do
Do 15 lipca ma się zakończyć budowa zapory na granicy. Będzie miała 186 km długości. To ogrodzenie ze stalowych przęseł, które ma pięć metrów wysokości i jest zwieńczone concertiną. Do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów. Bariera elektroniczna powstanie na 202 km.
Z końcem czerwca przestały obowiązywać przepisy o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim; wprowadzono je w związku z kryzysem migracyjnym, potem tłumaczono je również koniecznością zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w związku z budową zapory inżynieryjnej.
Od 1 lipca do 15 września w Podlaskiem obowiązuje - wydany przez wojewodę na wniosek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej - zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość 200 metrów.