Najnowszy numer "TS": Siostry Szydłowskie - Zawsze nam się chce

– Myślimy, że to wszystko zaplanowała nasza mama, która marzyła, żebyśmy śpiewały razem, we trzy. Dlatego udział w 1. edycji „The Voice Senior” był hołdem dla Niej. A dziś dedykujemy jej naszą debiutancką płytę zatytułowaną po prostu „Siostry Szydłowskie”. Byłaby przeszczęśliwa, trzymając ją w rękach – mówią Siostry Szydłowskie, wokalistki, zwyciężczynie pierwszej edycji programu „The Voice Senior”, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność".
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Siostrami Szydłowskimi? 


Mój mąż mówił, żebym dała sobie spokój, że co ja teraz mogę. A tu niespodzianka! I na przekór mojemu mężowi poszłam na casting, chociaż jak dziewczyny mówiły na początku, byłam sceptyczna wobec tego pomysłu. (…) Nie żałuję, a wcześniej nie chciałam. Ludzie, bierzcie ze mnie przykład. Jestem najlepszym dowodem na to, że marzenia spełniają się niezależnie od wieku, że trzeba im pomagać, a nie stawać okoniem wobec losu. Życie jest za krótkie i zbyt piękne, żeby samemu pozbawiać się takich przyjemności! Do odważnych świat należy – wsiadać w samochód, pociąg, zabrać naszą swingującą i megapozytywną płytę, nakręcić się i z marszu na casting do 3. edycji „The Voice Senior”!

- mówi jedna z Sióstr Szydłowskich.

O kobietach Żołnierzach Wyklętych pisze Agnieszka Żurek. 

Sanitariuszki, łączniczki, kurierki, ale także wywiadowczynie, mózgi operacji wojskowych czy wreszcie pełnoprawni żołnierze walczący z bronią w ręku. Kim były kobiety – Żołnierze Wyklęci?
Rzeczniczka inicjatywy „Bieg tropem wilczym” Barbara Konarska zwraca uwagę na niedoceniany często, a niezwykle ważny wymiar walki o niepodległość „Dziewczyn Wyklętych” – starania o zachowanie polskiej tradycji, kultury, wartości rodzinnych i patriotycznych. „Walczyły o to samo, co Żołnierze Niezłomni, z tym, że jeszcze przy okazji musiały walczyć o byt swoich dzieci i to, żeby móc tych swoich Żołnierzy wspierać. Były kobietami w trudnych czasach – mówiła na antenie Polskiego Radia Konarska. 

 

Mateusz Kosiński w artykule „Proste rady Sławomira Mentzena” komentuje słowa polityka Konfederacji, który zaatakował młodych ludzi, którzy długo mieszkają z rodzicami. 

Słowa Sławomira Mentzena nie są niczym nowym, to powtarzanie retoryki Janusza Korwin-Mikkego, ale i budowniczych postokrągłostołowego ładu, według której wszystkie elementy naszego życia poddane powinny zostać „niewidzialnej ręce rynku”, która doprowadzi do poprawy codziennego bytu. To polityka wycofania się państwa, polityka „ciepłej wody w kranie”. Warto szczególnie młodym obywatelom przypominać, że polityka ta w pierwszych dekadach III Rzeczpospolitej doprowadziła do pogłębiania się przepaści między Polską a krajami Europy Zachodniej, w których, co istotne, państwo wcale nie wycofało się z regulowania rynku mieszkaniowego czy rynku pracy.

 

Z Pawłem Wdówikiem, sekretarzem stanu w MRiPS, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych rozmawia Jakub Pacan.

– Musimy przekierować system wsparcia dla osób niepełnosprawnych z pracodawcy na pracownika, żeby to pracownik odczuwał, że otrzymuje jakieś benefity. Mamy ten rynek kompletnie zabetonowany. Dla osób niepełnosprawnych w zasadzie nie ma awansu, one pracują przeważnie za minimalne wynagrodzenie

– słyszymy.

O bezprecedensowej wojnie – spółki vs państwo pisze Aleksander Żywczyk. 

Choć wycisza się konflikt wielkich firm technologicznych z państwami narodowymi, wojna między nimi dopiero się zaczyna. Sygnalizuje ona zmiany w skali całego świata, które pokażą, który model państwa sprawdza się najlepiej i czy ludzkość jest gotowa na to, aby po władzę sięgnęły prywatne firmy. 

A w numerze ponadto:

  •  „Ratujmy kobiecy sport” Agnieszka Żurek o problemach transeksualizmu w kobiecym sporcie 
  • „Naszym grzechem jest skuteczność” Kaja Godek polemizuje z Mateuszem Kosińskim 
  • „Maryja i Boża rewolucja w dziedzinie praw kobiet” Agnieszka Żurek o roli kobiet w chrześcijaństwie 
  • „Gazowy most do przyszłości” Teresa Wójcik o sytuacji Poleskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego 
  • „W pułapce lewicy” Teresa Wójcik o relacjach między ALF-CIO, największej unii związków zawodowych w USA a Partią Demokratyczną i prezydentem Joe Bidenem 
  • „Irlandzcy protestanci chcą zaostrzenia ustawy aborcyjnej” Aleksander Żywczyk o nadchodzących zmianach na Zielonej Wyspie 
  • „Muzy artystów” Piotr Łopuszański recenzuje książkę „Kobiety z obrazów” 
  • Mateusz Wyrwich w cyklu „Ludzie wolności i solidarności” przedstawia postać Pawła Gajowniczka 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - „Lenin a samostanowienie narodów” 
  • Marcin Koziestański rozmawia z Joanną Kruk, przewodniczącą Sekcji Krajowej Kobiet NSZZ Solidarność 
  • Aleksander Żywczyk o łaziku Perseverance na Marsie 
  • W dziale sport: Łukasz Bobruk – zdrowotne kłopoty Patryka Dziczka a Anna Zielińska wspomina Aleksandra Dobę 


 

POLECANE
Geje uznali się za lesbijki i zgarnęli kobietom nagrody sprzed nosa tylko u nas
Geje uznali się za lesbijki i zgarnęli kobietom nagrody sprzed nosa

Kolejny raz kilku transseksualistów zabrało kobietom sportowe nagrody przeznaczone dla zawodniczek, które kobietami się urodziły, a nie tylko mianowały. Kto jednak transseksualiście zabroni, skoro każdy z nas może sobie dzisiaj dowolnie wybrać swoją prawdziwą rzekomo tożsamość?

Kongres USA przyjął wielką piękną ustawę Donalda Trumpa z ostatniej chwili
Kongres USA przyjął "wielką piękną ustawę" Donalda Trumpa

Izba Reprezentantów USA przyjęła ustawę "One Big Beautiful Bill Act" zapowiadaną przez prezydenta Donalda Trumpa, łączącą cięcia podatków, redukcje socjalne i większe środki na deportacje.

Ogromny pożar bloku mieszkalnego w Ząbkach z ostatniej chwili
Ogromny pożar bloku mieszkalnego w Ząbkach

Około 20 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem budynku wielorodzinnego przy ulicy Powstańców 62 w podwarszawskich Ząbkach.

Qczaj dopiero co zrobił prawo jazdy: Mam BMW M2, to samochód dla wariatów gorące
Qczaj dopiero co zrobił prawo jazdy: "Mam BMW M2, to samochód dla wariatów"

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu.

Straż Graniczna miała odesłać migranta do Niemiec pod presją mieszkańców Gubina z ostatniej chwili
Straż Graniczna miała odesłać migranta do Niemiec pod presją mieszkańców Gubina

Próba nielegalnego przekazania migranta na polską stronę granicy wywołała w czwartek nerwową interwencję mieszkańców Gubina – informuje Robert Bąkiewicz z Ruchu Obrony Granic.

Grafzero: Zew Zajdla 2024 z ostatniej chwili
Grafzero: Zew Zajdla 2024

Nadszedł czas na Nagrody Fandomu Polskiego, czyli popularne Zajdle! W 2025 roku nieco wcześniej, bo Polcon ma miejsce w lipcu, ale równie ciekawie. Sześć powieści i cztery opowiadania - Grafzero vlog literacki podaje swoje typy!

PGNiG wydało pilny komunikat dla klientów z ostatniej chwili
PGNiG wydało pilny komunikat dla klientów

Uwaga na fałszywych przedstawicieli PGNiG Obrót Detaliczny i Grupy Orlen. Sprawdź, jak się chronić przed oszustami podszywającymi się pod pracowników.

Nie żyje gwiazda filmów Quentina Tarnatino z ostatniej chwili
Nie żyje gwiazda filmów Quentina Tarnatino

W czwartek w wieku 67 lat po prawdopodobnym zawale serca zmarł Michael Madsen, gwiazda "Wściekłych psów" i "Kill Billa".

Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego piratem drogowym tylko u nas
Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego piratem drogowym

W Polsce, proszę Państwa, logika od dawna prosiła o azyl polityczny, ale ostatnio chyba wyemigrowała na stałe, i to bez prawa powrotu. Bo jak inaczej skomentować fakt, który nawet dla mnie, człowieka przywykłego do absurdów postkomunizmu, jest niczym diament w koronie groteski?

Trump rozmawiał z Putinem. Jest reakcja Kremla z ostatniej chwili
Trump rozmawiał z Putinem. Jest reakcja Kremla

W czwartek Władimir Putin powiedział prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi w rozmowie telefonicznej w czwartek, że Moskwa nie zrezygnuje z celów, jakie sobie postawiła dotyczących wojny na Ukrainie.

REKLAMA

Najnowszy numer "TS": Siostry Szydłowskie - Zawsze nam się chce

– Myślimy, że to wszystko zaplanowała nasza mama, która marzyła, żebyśmy śpiewały razem, we trzy. Dlatego udział w 1. edycji „The Voice Senior” był hołdem dla Niej. A dziś dedykujemy jej naszą debiutancką płytę zatytułowaną po prostu „Siostry Szydłowskie”. Byłaby przeszczęśliwa, trzymając ją w rękach – mówią Siostry Szydłowskie, wokalistki, zwyciężczynie pierwszej edycji programu „The Voice Senior”, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność".
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Siostrami Szydłowskimi? 


Mój mąż mówił, żebym dała sobie spokój, że co ja teraz mogę. A tu niespodzianka! I na przekór mojemu mężowi poszłam na casting, chociaż jak dziewczyny mówiły na początku, byłam sceptyczna wobec tego pomysłu. (…) Nie żałuję, a wcześniej nie chciałam. Ludzie, bierzcie ze mnie przykład. Jestem najlepszym dowodem na to, że marzenia spełniają się niezależnie od wieku, że trzeba im pomagać, a nie stawać okoniem wobec losu. Życie jest za krótkie i zbyt piękne, żeby samemu pozbawiać się takich przyjemności! Do odważnych świat należy – wsiadać w samochód, pociąg, zabrać naszą swingującą i megapozytywną płytę, nakręcić się i z marszu na casting do 3. edycji „The Voice Senior”!

- mówi jedna z Sióstr Szydłowskich.

O kobietach Żołnierzach Wyklętych pisze Agnieszka Żurek. 

Sanitariuszki, łączniczki, kurierki, ale także wywiadowczynie, mózgi operacji wojskowych czy wreszcie pełnoprawni żołnierze walczący z bronią w ręku. Kim były kobiety – Żołnierze Wyklęci?
Rzeczniczka inicjatywy „Bieg tropem wilczym” Barbara Konarska zwraca uwagę na niedoceniany często, a niezwykle ważny wymiar walki o niepodległość „Dziewczyn Wyklętych” – starania o zachowanie polskiej tradycji, kultury, wartości rodzinnych i patriotycznych. „Walczyły o to samo, co Żołnierze Niezłomni, z tym, że jeszcze przy okazji musiały walczyć o byt swoich dzieci i to, żeby móc tych swoich Żołnierzy wspierać. Były kobietami w trudnych czasach – mówiła na antenie Polskiego Radia Konarska. 

 

Mateusz Kosiński w artykule „Proste rady Sławomira Mentzena” komentuje słowa polityka Konfederacji, który zaatakował młodych ludzi, którzy długo mieszkają z rodzicami. 

Słowa Sławomira Mentzena nie są niczym nowym, to powtarzanie retoryki Janusza Korwin-Mikkego, ale i budowniczych postokrągłostołowego ładu, według której wszystkie elementy naszego życia poddane powinny zostać „niewidzialnej ręce rynku”, która doprowadzi do poprawy codziennego bytu. To polityka wycofania się państwa, polityka „ciepłej wody w kranie”. Warto szczególnie młodym obywatelom przypominać, że polityka ta w pierwszych dekadach III Rzeczpospolitej doprowadziła do pogłębiania się przepaści między Polską a krajami Europy Zachodniej, w których, co istotne, państwo wcale nie wycofało się z regulowania rynku mieszkaniowego czy rynku pracy.

 

Z Pawłem Wdówikiem, sekretarzem stanu w MRiPS, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych rozmawia Jakub Pacan.

– Musimy przekierować system wsparcia dla osób niepełnosprawnych z pracodawcy na pracownika, żeby to pracownik odczuwał, że otrzymuje jakieś benefity. Mamy ten rynek kompletnie zabetonowany. Dla osób niepełnosprawnych w zasadzie nie ma awansu, one pracują przeważnie za minimalne wynagrodzenie

– słyszymy.

O bezprecedensowej wojnie – spółki vs państwo pisze Aleksander Żywczyk. 

Choć wycisza się konflikt wielkich firm technologicznych z państwami narodowymi, wojna między nimi dopiero się zaczyna. Sygnalizuje ona zmiany w skali całego świata, które pokażą, który model państwa sprawdza się najlepiej i czy ludzkość jest gotowa na to, aby po władzę sięgnęły prywatne firmy. 

A w numerze ponadto:

  •  „Ratujmy kobiecy sport” Agnieszka Żurek o problemach transeksualizmu w kobiecym sporcie 
  • „Naszym grzechem jest skuteczność” Kaja Godek polemizuje z Mateuszem Kosińskim 
  • „Maryja i Boża rewolucja w dziedzinie praw kobiet” Agnieszka Żurek o roli kobiet w chrześcijaństwie 
  • „Gazowy most do przyszłości” Teresa Wójcik o sytuacji Poleskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego 
  • „W pułapce lewicy” Teresa Wójcik o relacjach między ALF-CIO, największej unii związków zawodowych w USA a Partią Demokratyczną i prezydentem Joe Bidenem 
  • „Irlandzcy protestanci chcą zaostrzenia ustawy aborcyjnej” Aleksander Żywczyk o nadchodzących zmianach na Zielonej Wyspie 
  • „Muzy artystów” Piotr Łopuszański recenzuje książkę „Kobiety z obrazów” 
  • Mateusz Wyrwich w cyklu „Ludzie wolności i solidarności” przedstawia postać Pawła Gajowniczka 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - „Lenin a samostanowienie narodów” 
  • Marcin Koziestański rozmawia z Joanną Kruk, przewodniczącą Sekcji Krajowej Kobiet NSZZ Solidarność 
  • Aleksander Żywczyk o łaziku Perseverance na Marsie 
  • W dziale sport: Łukasz Bobruk – zdrowotne kłopoty Patryka Dziczka a Anna Zielińska wspomina Aleksandra Dobę 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe