Najnowszy numer "TS": Siostry Szydłowskie - Zawsze nam się chce

– Myślimy, że to wszystko zaplanowała nasza mama, która marzyła, żebyśmy śpiewały razem, we trzy. Dlatego udział w 1. edycji „The Voice Senior” był hołdem dla Niej. A dziś dedykujemy jej naszą debiutancką płytę zatytułowaną po prostu „Siostry Szydłowskie”. Byłaby przeszczęśliwa, trzymając ją w rękach – mówią Siostry Szydłowskie, wokalistki, zwyciężczynie pierwszej edycji programu „The Voice Senior”, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność".
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Siostrami Szydłowskimi? 


Mój mąż mówił, żebym dała sobie spokój, że co ja teraz mogę. A tu niespodzianka! I na przekór mojemu mężowi poszłam na casting, chociaż jak dziewczyny mówiły na początku, byłam sceptyczna wobec tego pomysłu. (…) Nie żałuję, a wcześniej nie chciałam. Ludzie, bierzcie ze mnie przykład. Jestem najlepszym dowodem na to, że marzenia spełniają się niezależnie od wieku, że trzeba im pomagać, a nie stawać okoniem wobec losu. Życie jest za krótkie i zbyt piękne, żeby samemu pozbawiać się takich przyjemności! Do odważnych świat należy – wsiadać w samochód, pociąg, zabrać naszą swingującą i megapozytywną płytę, nakręcić się i z marszu na casting do 3. edycji „The Voice Senior”!

- mówi jedna z Sióstr Szydłowskich.

O kobietach Żołnierzach Wyklętych pisze Agnieszka Żurek. 

Sanitariuszki, łączniczki, kurierki, ale także wywiadowczynie, mózgi operacji wojskowych czy wreszcie pełnoprawni żołnierze walczący z bronią w ręku. Kim były kobiety – Żołnierze Wyklęci?
Rzeczniczka inicjatywy „Bieg tropem wilczym” Barbara Konarska zwraca uwagę na niedoceniany często, a niezwykle ważny wymiar walki o niepodległość „Dziewczyn Wyklętych” – starania o zachowanie polskiej tradycji, kultury, wartości rodzinnych i patriotycznych. „Walczyły o to samo, co Żołnierze Niezłomni, z tym, że jeszcze przy okazji musiały walczyć o byt swoich dzieci i to, żeby móc tych swoich Żołnierzy wspierać. Były kobietami w trudnych czasach – mówiła na antenie Polskiego Radia Konarska. 

 

Mateusz Kosiński w artykule „Proste rady Sławomira Mentzena” komentuje słowa polityka Konfederacji, który zaatakował młodych ludzi, którzy długo mieszkają z rodzicami. 

Słowa Sławomira Mentzena nie są niczym nowym, to powtarzanie retoryki Janusza Korwin-Mikkego, ale i budowniczych postokrągłostołowego ładu, według której wszystkie elementy naszego życia poddane powinny zostać „niewidzialnej ręce rynku”, która doprowadzi do poprawy codziennego bytu. To polityka wycofania się państwa, polityka „ciepłej wody w kranie”. Warto szczególnie młodym obywatelom przypominać, że polityka ta w pierwszych dekadach III Rzeczpospolitej doprowadziła do pogłębiania się przepaści między Polską a krajami Europy Zachodniej, w których, co istotne, państwo wcale nie wycofało się z regulowania rynku mieszkaniowego czy rynku pracy.

 

Z Pawłem Wdówikiem, sekretarzem stanu w MRiPS, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych rozmawia Jakub Pacan.

– Musimy przekierować system wsparcia dla osób niepełnosprawnych z pracodawcy na pracownika, żeby to pracownik odczuwał, że otrzymuje jakieś benefity. Mamy ten rynek kompletnie zabetonowany. Dla osób niepełnosprawnych w zasadzie nie ma awansu, one pracują przeważnie za minimalne wynagrodzenie

– słyszymy.

O bezprecedensowej wojnie – spółki vs państwo pisze Aleksander Żywczyk. 

Choć wycisza się konflikt wielkich firm technologicznych z państwami narodowymi, wojna między nimi dopiero się zaczyna. Sygnalizuje ona zmiany w skali całego świata, które pokażą, który model państwa sprawdza się najlepiej i czy ludzkość jest gotowa na to, aby po władzę sięgnęły prywatne firmy. 

A w numerze ponadto:

  •  „Ratujmy kobiecy sport” Agnieszka Żurek o problemach transeksualizmu w kobiecym sporcie 
  • „Naszym grzechem jest skuteczność” Kaja Godek polemizuje z Mateuszem Kosińskim 
  • „Maryja i Boża rewolucja w dziedzinie praw kobiet” Agnieszka Żurek o roli kobiet w chrześcijaństwie 
  • „Gazowy most do przyszłości” Teresa Wójcik o sytuacji Poleskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego 
  • „W pułapce lewicy” Teresa Wójcik o relacjach między ALF-CIO, największej unii związków zawodowych w USA a Partią Demokratyczną i prezydentem Joe Bidenem 
  • „Irlandzcy protestanci chcą zaostrzenia ustawy aborcyjnej” Aleksander Żywczyk o nadchodzących zmianach na Zielonej Wyspie 
  • „Muzy artystów” Piotr Łopuszański recenzuje książkę „Kobiety z obrazów” 
  • Mateusz Wyrwich w cyklu „Ludzie wolności i solidarności” przedstawia postać Pawła Gajowniczka 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - „Lenin a samostanowienie narodów” 
  • Marcin Koziestański rozmawia z Joanną Kruk, przewodniczącą Sekcji Krajowej Kobiet NSZZ Solidarność 
  • Aleksander Żywczyk o łaziku Perseverance na Marsie 
  • W dziale sport: Łukasz Bobruk – zdrowotne kłopoty Patryka Dziczka a Anna Zielińska wspomina Aleksandra Dobę 


 

POLECANE
Globalne zakłócenia radiowe. NASA nie ma wątpliwości, co się stało Wiadomości
Globalne zakłócenia radiowe. NASA nie ma wątpliwości, co się stało

W środę, 14 maja 2025 roku, Słońce wygenerowało najpotężniejszy rozbłysk od początku roku. O godzinie 10:25 czasu polskiego doszło do emisji promieniowania o sile X2.7, którego źródłem był aktywny obszar plam słonecznych oznaczony jako AR 4087. Zjawisko zostało zarejestrowane przez Solar Dynamics Observatory - należące do NASA.

Dzieciom kazano się przebrać za przeciwną płeć. Miesiąc różnorodności we wrocławskiej podstawówce Wiadomości
Dzieciom kazano się przebrać za przeciwną płeć. "Miesiąc różnorodności" we wrocławskiej podstawówce

W ramach "Miesiąca różnorodności" psycholog jednej z wrocławskich podstawówek kazała uczniom przyjść przebranymi za płeć przeciwną. Akcja miała być obowiązkowa. O planowanej "zabawie" nie powiadomiono rodziców.

Nieoczekiwana dymisja w rosyjskiej armii. Putin odwołał ważnego generała Wiadomości
Nieoczekiwana dymisja w rosyjskiej armii. Putin odwołał ważnego generała

Przywódca Rosji Władimir Putin odwołał gen. Olega Salukowa z funkcji dowódcy rosyjskich Wojsk Lądowych - poinformowały w czwartek rosyjskie media. Generał, który odbierał niedawną defiladę wojskową na Placu Czerwonym 9 maja, został skierowany do Rady Bezpieczeństwa.

Ujawniono 169 nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców Wiadomości
Ujawniono 169 nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sosnowca zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia jednej z firm działających w Katowicach - przekazał w czwartek Śląski Oddział Straży Granicznej. Okazało się, że pracodawca zatrudnił nielegalnie 169 osób.

Polski Ruch Obrony Granic zorganizuje demonstrację w Niemczech pilne
Polski Ruch Obrony Granic zorganizuje demonstrację w Niemczech

To będzie historyczny moment - zapowiadają organizatorzy. W sobotę 17 maja w Görlitz tuż za granicą z Polską, odbędzie się manifestacja zorganizowana przez Ruch Obrony Granic. Protest ma być wyrazem sprzeciwu wobec systematycznego odsyłania nielegalnych migrantów z Niemiec do Polski oraz polityki migracyjnej rządu federalnego w Berlinie.

Afera NASK. Dziennikarz Wirtualnej Polski: Wyborcza to sobie zmyśliła z ostatniej chwili
Afera NASK. Dziennikarz Wirtualnej Polski: "Wyborcza to sobie zmyśliła"

W czwartek Wirtualna Polska poinformowała, że to fundacja Akcja Demokracja, której prezesem jest Jakub Kocjan, jest powiązana z publikowaniem reklam politycznych na Facebooku. Reklamy te miały promować Rafała Trzaskowskiego i atakować jego konkurentów.

IMGW ostrzega przed burzami. Jest nowy komunikat Wiadomości
IMGW ostrzega przed burzami. Jest nowy komunikat

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami dla części powiatów z dziewięciu województw, głównie w centralnej Polsce. Ostrzega też przed przymrozkami na południu Polski i przed silnym wiatrem na północy kraju.

TVP już szykuje się do debaty przed II turą wyborów. Rozesłano informacje gorące
TVP już szykuje się do debaty przed II turą wyborów. Rozesłano informacje

Sztaby kandydatów na prezydenta otrzymały szczegóły dotyczące debaty prezydenckiej przed drugą turą. Ostatnie przedwyborcze spotkanie dwóch kandydatów transmitowane będzie przez Polsat, TVN i TVP - informuje Polsat News.

Hiszpańskie media: Lewandowski kluczowy w walce o mistrzostwo z ostatniej chwili
Hiszpańskie media: Lewandowski kluczowy w walce o mistrzostwo

W czwartek FC Barcelona zmierzy się z RCD Espanyolem w meczu, który może przesądzić o mistrzostwie Hiszpanii. Po wygranej Realu Madryt z Mallorcą (2:1), drużyna Hansiego Flicka musi zdobyć komplet punktów, by przypieczętować swój tytuł.

PO zapowiada pozew przeciwko Mentzenowi. Wstydu nie mają polityka
PO zapowiada pozew przeciwko Mentzenowi. "Wstydu nie mają"

Sławomir Mentzen w opublikowanym na swoim koncie w mediach społecznościowych filmie powiedział, odnosząc się do artykułu Wirtualnej Polski, że za kampanią dezinformacyjną stoją ludzie związani z Platformą Obywatelską Jego wypowiedź ma związek z dyskusją wokół spotów autorstwa osób związanych z fundacją Akcja Demokracja

REKLAMA

Najnowszy numer "TS": Siostry Szydłowskie - Zawsze nam się chce

– Myślimy, że to wszystko zaplanowała nasza mama, która marzyła, żebyśmy śpiewały razem, we trzy. Dlatego udział w 1. edycji „The Voice Senior” był hołdem dla Niej. A dziś dedykujemy jej naszą debiutancką płytę zatytułowaną po prostu „Siostry Szydłowskie”. Byłaby przeszczęśliwa, trzymając ją w rękach – mówią Siostry Szydłowskie, wokalistki, zwyciężczynie pierwszej edycji programu „The Voice Senior”, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność".
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Siostrami Szydłowskimi? 


Mój mąż mówił, żebym dała sobie spokój, że co ja teraz mogę. A tu niespodzianka! I na przekór mojemu mężowi poszłam na casting, chociaż jak dziewczyny mówiły na początku, byłam sceptyczna wobec tego pomysłu. (…) Nie żałuję, a wcześniej nie chciałam. Ludzie, bierzcie ze mnie przykład. Jestem najlepszym dowodem na to, że marzenia spełniają się niezależnie od wieku, że trzeba im pomagać, a nie stawać okoniem wobec losu. Życie jest za krótkie i zbyt piękne, żeby samemu pozbawiać się takich przyjemności! Do odważnych świat należy – wsiadać w samochód, pociąg, zabrać naszą swingującą i megapozytywną płytę, nakręcić się i z marszu na casting do 3. edycji „The Voice Senior”!

- mówi jedna z Sióstr Szydłowskich.

O kobietach Żołnierzach Wyklętych pisze Agnieszka Żurek. 

Sanitariuszki, łączniczki, kurierki, ale także wywiadowczynie, mózgi operacji wojskowych czy wreszcie pełnoprawni żołnierze walczący z bronią w ręku. Kim były kobiety – Żołnierze Wyklęci?
Rzeczniczka inicjatywy „Bieg tropem wilczym” Barbara Konarska zwraca uwagę na niedoceniany często, a niezwykle ważny wymiar walki o niepodległość „Dziewczyn Wyklętych” – starania o zachowanie polskiej tradycji, kultury, wartości rodzinnych i patriotycznych. „Walczyły o to samo, co Żołnierze Niezłomni, z tym, że jeszcze przy okazji musiały walczyć o byt swoich dzieci i to, żeby móc tych swoich Żołnierzy wspierać. Były kobietami w trudnych czasach – mówiła na antenie Polskiego Radia Konarska. 

 

Mateusz Kosiński w artykule „Proste rady Sławomira Mentzena” komentuje słowa polityka Konfederacji, który zaatakował młodych ludzi, którzy długo mieszkają z rodzicami. 

Słowa Sławomira Mentzena nie są niczym nowym, to powtarzanie retoryki Janusza Korwin-Mikkego, ale i budowniczych postokrągłostołowego ładu, według której wszystkie elementy naszego życia poddane powinny zostać „niewidzialnej ręce rynku”, która doprowadzi do poprawy codziennego bytu. To polityka wycofania się państwa, polityka „ciepłej wody w kranie”. Warto szczególnie młodym obywatelom przypominać, że polityka ta w pierwszych dekadach III Rzeczpospolitej doprowadziła do pogłębiania się przepaści między Polską a krajami Europy Zachodniej, w których, co istotne, państwo wcale nie wycofało się z regulowania rynku mieszkaniowego czy rynku pracy.

 

Z Pawłem Wdówikiem, sekretarzem stanu w MRiPS, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych rozmawia Jakub Pacan.

– Musimy przekierować system wsparcia dla osób niepełnosprawnych z pracodawcy na pracownika, żeby to pracownik odczuwał, że otrzymuje jakieś benefity. Mamy ten rynek kompletnie zabetonowany. Dla osób niepełnosprawnych w zasadzie nie ma awansu, one pracują przeważnie za minimalne wynagrodzenie

– słyszymy.

O bezprecedensowej wojnie – spółki vs państwo pisze Aleksander Żywczyk. 

Choć wycisza się konflikt wielkich firm technologicznych z państwami narodowymi, wojna między nimi dopiero się zaczyna. Sygnalizuje ona zmiany w skali całego świata, które pokażą, który model państwa sprawdza się najlepiej i czy ludzkość jest gotowa na to, aby po władzę sięgnęły prywatne firmy. 

A w numerze ponadto:

  •  „Ratujmy kobiecy sport” Agnieszka Żurek o problemach transeksualizmu w kobiecym sporcie 
  • „Naszym grzechem jest skuteczność” Kaja Godek polemizuje z Mateuszem Kosińskim 
  • „Maryja i Boża rewolucja w dziedzinie praw kobiet” Agnieszka Żurek o roli kobiet w chrześcijaństwie 
  • „Gazowy most do przyszłości” Teresa Wójcik o sytuacji Poleskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego 
  • „W pułapce lewicy” Teresa Wójcik o relacjach między ALF-CIO, największej unii związków zawodowych w USA a Partią Demokratyczną i prezydentem Joe Bidenem 
  • „Irlandzcy protestanci chcą zaostrzenia ustawy aborcyjnej” Aleksander Żywczyk o nadchodzących zmianach na Zielonej Wyspie 
  • „Muzy artystów” Piotr Łopuszański recenzuje książkę „Kobiety z obrazów” 
  • Mateusz Wyrwich w cyklu „Ludzie wolności i solidarności” przedstawia postać Pawła Gajowniczka 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - „Lenin a samostanowienie narodów” 
  • Marcin Koziestański rozmawia z Joanną Kruk, przewodniczącą Sekcji Krajowej Kobiet NSZZ Solidarność 
  • Aleksander Żywczyk o łaziku Perseverance na Marsie 
  • W dziale sport: Łukasz Bobruk – zdrowotne kłopoty Patryka Dziczka a Anna Zielińska wspomina Aleksandra Dobę 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe