[Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność"] Co z tą Ameryką? Prof. M.J. Chodakiewicz: Nie pójdziem żywo w trumnę

– Wojna domowa jest niestety jedną z możliwych opcji. Nie pójdziem żywo w trumnę. Wśród patriotów są nawet tacy, którzy tego chcą. Ale ja nie jestem optymistą. Tutejsza komuna – jak bolszewicy – opanuje najważniejsze centra i będzie rozprawiać się z konserwatywnymi gniazdami oporu pojedynczo aż do skutku – mówi prof. Marek Jan Chodakiewicz w rozmowie z Cezarym Krysztopą. To właśnie sytuacji w USA poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.
 [Najnowszy numer
/ foto. Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z prof. Chodakiewiczem? 

To właśnie w Ameryce przygotowano ostatnią odsłonę rewolucji socjalistycznej. To właśnie stąd fanaberie te rozlały się na świat. Naturalnie zapożyczono z arsenału europejskiego i sowieckiego lewactwa, ale formuła rewolucji seksualnej jest nowa, tak samo rewolucji rasistowskiej „sprawiedliwości społecznej”. To wszystko przetestowano najpierw u nas, zanim trafiło nad Wisłę czy gdzie indziej.
Ambicja Harris i jej kamandy nie zna ograniczeń. Chcą zaorać wszystko i nasypać soli w glebę, tak aby nic normalnego nie wyrosło. Będzie się to odbywało nie tylko na szczeblu federalnym, ale na każdym innym – od powiatowego w górę. Nie przepuszczą nikomu i niczemu. Jak nie uda im się uchwalić odpowiednich ustaw, to wprowadzą biurokratyczne regulacje bez konsultacji z kimkolwiek. Ale czy im się uda, to inna sprawa. W tej chwili to naprawdę zależy od ludzi zwykłych – jak to komuna mówiła, a postkomuna powtarza – od „roboli” i „śrubokrętów” 

O „Ameryce w ogniu” pisze Jakub Pacan 

Lewica boi się Trumpa, bo wie, że krucjata przeciwko niemu to tak naprawdę wojna przeciwko czemuś większemu, co on reprezentuje. Konserwatywnej kontrrewolucji w USA nie da się już zamknąć w przekazach o człowieku-bizonie i radykalnych populistach. Blokada Twittera też niewiele da.

Wydarzenia, które rozgrywają się w Stanach Zjednoczonych po ogłoszeniu Joe Bidena prezydentem USA, nie były zamachem stanu, próbą puczu zwolenników Donalda Trumpa i początkiem końca demokracji w USA, ale kolejną odsłoną konserwatywnej kontrrewolucji w tym kraju

 

O dyktaturze koncernów medialnych Agnieszka Żurek rozmawia z politologiem dr hab. Rafałem Chwedorukiem


 „Właścicieli koncernów medialnych nikt nie wybierał do żadnych ról politycznych. Nie mają oni zatem demokratycznej legitymizacji, ale cieszą się władzą równą praktycznie sumie władzy wykonawczej i sądowniczej”

– mówi naukowiec. 

 

Z ojcem Leonem Knabitem rozmawia Jakub Pacan. 

– Koronawirusa przechodziłem bezobjawowo. „Niestety” nie mogę zdać sprawy z pogody ducha w cierpieniu. Cierpienia po prostu nie było. Wąchałem i smakowałem. Natomiast z całą pewnością staremu mnichowi i kapłanowi potrzebne było doświadczenie szpitala, i to w czasie pandemii, by na własnej skórze odczuł realia, choćby w danym wypadku szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie 

– słyszymy. 

O potrzebie uzwiązkowienia pracowników korporacji z Mateuszem Szymańskim, ekspertem KK i przedstawicielem NSZZ „Solidarność” w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym,  rozmawia Teresa Wójcik. 


W korporacjach w Polsce pracuje pokaźna armia zatrudnionych, szacuje się, że około 350 tys. osób. W NSZZ „Solidarność” mamy już zrzeszonych pracowników korporacji. W naszych szeregach znajdziemy pracowników sektora finansowego, przemysłu farmaceutycznego, motoryzacyjnego i innych. Jeśli jednak skupić się na korpo rozumianym jako firmy zatrudniające pracowników biurowych dużych miast, to i tutaj znajdziemy kilka naszych organizacji, choć trzeba powiedzieć, że nie jest to znaczna grupa członków Związku. Warto także pamiętać o tym, że Solidarność powstała w Amazon Poland i działa w rozsianych po Polsce centrach logistycznych tej firmy. 
Bezpośrednie powody powstania takich organizacji NSZZ „Solidarność” są różne, często związane z aktualnym momentem, w którym powstały i z charakterystyką branży. Najczęściej jest to sytuacja, w której pracodawca działa samowolnie, nie konsultuje się i nie informuje o tym, jak chce organizować życie firmy. Punktem zapalnym bywa także często sposób zarządzania zakładowym funduszem świadczeń socjalnych.

O tym, że „Pracownicy chcą się szczepić” pisze Marcin Koziestański 

Objęcie kolejnych grup zawodowych szczepieniami w pierwszej kolejności wydaje się uzasadnione. Szczególnie jeśli mówimy o pracownikach będących niejako na „pierwszej linii frontu”. Szczególnie zagrożeni są pracownicy handlu, którzy stojąc za ladą czy siedząc na kasie, mają dziennie do czynienia z setkami osób. W przeciwieństwie do celebrytów, którzy nie obsługują klientów, nie pilnują więźniów ani nie pracują w przepełnionych pociągach. Długa jest lista osób z pierwszych stron gazet, którym szczepionka została przyznana poza kolejnością, tym bardziej bulwersujące wydaje mi się ominięcie przy szczepieniach wielu ważnych grup zawodowych.

A co jeszcze w numerze? 

  • Aleksander Żywczyk - "Biznes nie potępił Trumpa" o amerykańskiej giełdzie oraz "Podatkiem w obywatela, podatkiem w gospodarkę" o nowych daninach w 2021 r. 

  • "Nie każde życie ma znaczenie, czyli Himalaje hipokryzji" Agnieszki Żurek o brutalności ruchu BLM
  • Teresa Wójcik - "Nord Stream 2 wbrew prawu"

  • Aleksander Żywczyk "Boeing pikuje" o sytuacji lotniczego giganta
  • "W starej koszulki, z odwagą w sercu - prawdziwa historia Jacka Zajdlera" - Mateusz Kosiński 
  • "Nacjonalizm nowoczesny" - prof. Marek Jan Chodakiewicz
  • "Nie lubię muzyki wirtuozerskiej" Bartosz Boruciak rozmawia z Markiem Napiórkowskim 

  • W dziale sport - Łukasz Bobruk o powrocie Bartosza Salamona do Polski i Anna Zielińska o wynikach Kamila Stocha 


 

POLECANE
Prezydent Duda spotka się z Donaldem Trumpem w amerykańskiej Częstochowie polityka
Prezydent Duda spotka się z Donaldem Trumpem w "amerykańskiej Częstochowie"

Donald Trump złoży w niedzielę wizytę w "amerykańskiej Częstochowie" w Doylestown razem z prezydentem Andrzejem Dudą - potwierdził w środę PAP przedstawiciel sztabu kandydata Republikanów. Trump i Duda wezmą udział w uroczystości odsłonięcia pomnika Solidarności i walki Polaków o niepodległość.

Ktoś mija się z prawdą. Fala komentarzy po tłumaczeniach Tuska w TVP gorące
"Ktoś mija się z prawdą". Fala komentarzy po tłumaczeniach Tuska w TVP

Donald Tusk był pytany w neo-TVP Info o swoje słowa bagatelizujące poziom zagrożenia tuż przed katastrofalną falą powodzi w południowej Polsce. Jego odpowiedź wywołała falę komentarzy.

Holenderski klub piłkarski z Bredy włącza się w pomoc powodzianom w Polsce Wiadomości
Holenderski klub piłkarski z Bredy włącza się w pomoc powodzianom w Polsce

Holenderski klub NAC Breda postanowił włączyć się w pomoc poszkodowanym w powodziach w Polsce.

Ekspert na antenie Polsat News: Próbowano mnie zwerbować, żebym protestował przeciwko zbiornikom retencyjnym gorące
Ekspert na antenie Polsat News: Próbowano mnie zwerbować, żebym protestował przeciwko zbiornikom retencyjnym

Dr Grzegorz Chocian podzielił się szokującymi informacjami.

Samuel Pereira: Tej tragedii można było uniknąć tylko u nas
Samuel Pereira: Tej tragedii można było uniknąć

Tej tragedii można było uniknąć. Ta prawda, która każdego dnia wypływa spod powodziowej wody uderza w rządzących, to fakt. Czy dlatego nie powinno się o tym mówić? Absurd.

Powodzie w Polsce. Jest nowy komunikat IMGW z ostatniej chwili
Powodzie w Polsce. Jest nowy komunikat IMGW

Dyrektor IMiGW Robert Czerniawski przekazał w środę, że najbardziej niepokojąca sytuacja jest na rzece Bóbr w Nowogrodzie Bobrzańskim, gdzie trwa apogeum fali. Dodał, że spadek nastąpi tam po godz. 21. Natomiast ostrzeżenia notowane są na Kaczawie, Nysie Kłodzkiej, Widawie i Nysie Łużyckiej – zaznaczył.

Przez Opole przechodzi fala kulminacyjna. Komunikat Wód Polskich Wiadomości
Przez Opole przechodzi fala kulminacyjna. Komunikat Wód Polskich

Fala wezbraniowa na rzece Odrze przepływa przez Opolszczyznę. Jej czoło minęło już stolicę województwa – Opole, nie wyrządzając szkód w mieście. Kulminacja spodziewana jest w Opolu w dn. 18 września br. ok. godz. 18.00–20.00.

Trudna sytuacja straży pożarnej. Jest komentarz Zbigniewa Ziobry z ostatniej chwili
Trudna sytuacja straży pożarnej. Jest komentarz Zbigniewa Ziobry

„Kiedy Zjednoczona Prawica kierowała państwem, strażacy nie musieli prosić, żeby ktoś im przekazał środki na nowy sprzęt. Fundusz Sprawiedliwości przeznaczył na ten cel ponad ćwierć miliarda zł” – napisał Zbigniew Ziobro w mediach społecznościowych.

Nie żyje Felicjan Andrzejczak pilne
Nie żyje Felicjan Andrzejczak

Nie żyje legendarny polski muzyk Felicjan Andrzejczak.

Wybuchy urządzeń elektronicznych w Libanie. Nowe informacje na temat ofiar z ostatniej chwili
Wybuchy urządzeń elektronicznych w Libanie. Nowe informacje na temat ofiar

Co najmniej 9 osób zabitych i 300 rannych w wybuchach urządzeń elektronicznych.

REKLAMA

[Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność"] Co z tą Ameryką? Prof. M.J. Chodakiewicz: Nie pójdziem żywo w trumnę

– Wojna domowa jest niestety jedną z możliwych opcji. Nie pójdziem żywo w trumnę. Wśród patriotów są nawet tacy, którzy tego chcą. Ale ja nie jestem optymistą. Tutejsza komuna – jak bolszewicy – opanuje najważniejsze centra i będzie rozprawiać się z konserwatywnymi gniazdami oporu pojedynczo aż do skutku – mówi prof. Marek Jan Chodakiewicz w rozmowie z Cezarym Krysztopą. To właśnie sytuacji w USA poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.
 [Najnowszy numer
/ foto. Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z prof. Chodakiewiczem? 

To właśnie w Ameryce przygotowano ostatnią odsłonę rewolucji socjalistycznej. To właśnie stąd fanaberie te rozlały się na świat. Naturalnie zapożyczono z arsenału europejskiego i sowieckiego lewactwa, ale formuła rewolucji seksualnej jest nowa, tak samo rewolucji rasistowskiej „sprawiedliwości społecznej”. To wszystko przetestowano najpierw u nas, zanim trafiło nad Wisłę czy gdzie indziej.
Ambicja Harris i jej kamandy nie zna ograniczeń. Chcą zaorać wszystko i nasypać soli w glebę, tak aby nic normalnego nie wyrosło. Będzie się to odbywało nie tylko na szczeblu federalnym, ale na każdym innym – od powiatowego w górę. Nie przepuszczą nikomu i niczemu. Jak nie uda im się uchwalić odpowiednich ustaw, to wprowadzą biurokratyczne regulacje bez konsultacji z kimkolwiek. Ale czy im się uda, to inna sprawa. W tej chwili to naprawdę zależy od ludzi zwykłych – jak to komuna mówiła, a postkomuna powtarza – od „roboli” i „śrubokrętów” 

O „Ameryce w ogniu” pisze Jakub Pacan 

Lewica boi się Trumpa, bo wie, że krucjata przeciwko niemu to tak naprawdę wojna przeciwko czemuś większemu, co on reprezentuje. Konserwatywnej kontrrewolucji w USA nie da się już zamknąć w przekazach o człowieku-bizonie i radykalnych populistach. Blokada Twittera też niewiele da.

Wydarzenia, które rozgrywają się w Stanach Zjednoczonych po ogłoszeniu Joe Bidena prezydentem USA, nie były zamachem stanu, próbą puczu zwolenników Donalda Trumpa i początkiem końca demokracji w USA, ale kolejną odsłoną konserwatywnej kontrrewolucji w tym kraju

 

O dyktaturze koncernów medialnych Agnieszka Żurek rozmawia z politologiem dr hab. Rafałem Chwedorukiem


 „Właścicieli koncernów medialnych nikt nie wybierał do żadnych ról politycznych. Nie mają oni zatem demokratycznej legitymizacji, ale cieszą się władzą równą praktycznie sumie władzy wykonawczej i sądowniczej”

– mówi naukowiec. 

 

Z ojcem Leonem Knabitem rozmawia Jakub Pacan. 

– Koronawirusa przechodziłem bezobjawowo. „Niestety” nie mogę zdać sprawy z pogody ducha w cierpieniu. Cierpienia po prostu nie było. Wąchałem i smakowałem. Natomiast z całą pewnością staremu mnichowi i kapłanowi potrzebne było doświadczenie szpitala, i to w czasie pandemii, by na własnej skórze odczuł realia, choćby w danym wypadku szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie 

– słyszymy. 

O potrzebie uzwiązkowienia pracowników korporacji z Mateuszem Szymańskim, ekspertem KK i przedstawicielem NSZZ „Solidarność” w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym,  rozmawia Teresa Wójcik. 


W korporacjach w Polsce pracuje pokaźna armia zatrudnionych, szacuje się, że około 350 tys. osób. W NSZZ „Solidarność” mamy już zrzeszonych pracowników korporacji. W naszych szeregach znajdziemy pracowników sektora finansowego, przemysłu farmaceutycznego, motoryzacyjnego i innych. Jeśli jednak skupić się na korpo rozumianym jako firmy zatrudniające pracowników biurowych dużych miast, to i tutaj znajdziemy kilka naszych organizacji, choć trzeba powiedzieć, że nie jest to znaczna grupa członków Związku. Warto także pamiętać o tym, że Solidarność powstała w Amazon Poland i działa w rozsianych po Polsce centrach logistycznych tej firmy. 
Bezpośrednie powody powstania takich organizacji NSZZ „Solidarność” są różne, często związane z aktualnym momentem, w którym powstały i z charakterystyką branży. Najczęściej jest to sytuacja, w której pracodawca działa samowolnie, nie konsultuje się i nie informuje o tym, jak chce organizować życie firmy. Punktem zapalnym bywa także często sposób zarządzania zakładowym funduszem świadczeń socjalnych.

O tym, że „Pracownicy chcą się szczepić” pisze Marcin Koziestański 

Objęcie kolejnych grup zawodowych szczepieniami w pierwszej kolejności wydaje się uzasadnione. Szczególnie jeśli mówimy o pracownikach będących niejako na „pierwszej linii frontu”. Szczególnie zagrożeni są pracownicy handlu, którzy stojąc za ladą czy siedząc na kasie, mają dziennie do czynienia z setkami osób. W przeciwieństwie do celebrytów, którzy nie obsługują klientów, nie pilnują więźniów ani nie pracują w przepełnionych pociągach. Długa jest lista osób z pierwszych stron gazet, którym szczepionka została przyznana poza kolejnością, tym bardziej bulwersujące wydaje mi się ominięcie przy szczepieniach wielu ważnych grup zawodowych.

A co jeszcze w numerze? 

  • Aleksander Żywczyk - "Biznes nie potępił Trumpa" o amerykańskiej giełdzie oraz "Podatkiem w obywatela, podatkiem w gospodarkę" o nowych daninach w 2021 r. 

  • "Nie każde życie ma znaczenie, czyli Himalaje hipokryzji" Agnieszki Żurek o brutalności ruchu BLM
  • Teresa Wójcik - "Nord Stream 2 wbrew prawu"

  • Aleksander Żywczyk "Boeing pikuje" o sytuacji lotniczego giganta
  • "W starej koszulki, z odwagą w sercu - prawdziwa historia Jacka Zajdlera" - Mateusz Kosiński 
  • "Nacjonalizm nowoczesny" - prof. Marek Jan Chodakiewicz
  • "Nie lubię muzyki wirtuozerskiej" Bartosz Boruciak rozmawia z Markiem Napiórkowskim 

  • W dziale sport - Łukasz Bobruk o powrocie Bartosza Salamona do Polski i Anna Zielińska o wynikach Kamila Stocha 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe