[Najnowszy numer "TS"] Polacy nadzieją konserwatystów. Edery: potrzebujemy Solidarności

Jesteście sumą wszystkiego, czego progresiści nienawidzą; opieracie się nadejściu imperium europejskiego i jesteście głównym zagrożeniem dla jego przywódcy: Niemiec. To dużo – mówi Patrick Edery, francuski publicysta, w rozmowie z Cezarym Krysztopą i Agnieszką Żurek. W najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” odpowiemy na pytanie – czy Polska jest nadzieją dla europejskich konserwatystów? 
 [Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Patrickiem Ederym?

Podczas gdy zagraniczni „postępowcy” są wyraźnie zaangażowani na wszystkich szczeblach polskiego społeczeństwa, polscy konserwatyści rezygnują z aktywności w krajach „progresywnych”. Uważają, że lepiej się ukryć, być zapomnianym, nie przyciągać uwagi zachodniego „postępowego” ogra. Ta strategia jest całkowitą porażką. Nadszedł czas, by zdać sobie z tego sprawę. Progresiści mają tylko tyle miejsca, ile im pozostawimy. A polscy konserwatyści, podobnie zresztą jak w innych krajach, ustąpili im miejsca, odmawiając walki, odmawiając sobie nawzajem pomocy. Polska nie chciała zostać europejskim liderem konserwatyzmu. Nadal może jeszcze nim być, ale musi zmienić swój paradygmat: musi zrozumieć, że wojna informacyjna z Polską jest częścią globalnej wojny światowej przeciwko Prawdzie (tej pisanej wielką literą), że najlepszą i jedyną bronią przeciwko „postępowcom” jest Prawda.

W ramach tematu numeru przedstawiamy także artykuł Jakuba Pacana - „Sojusznicy Polski”. 

Po wejściu Polski do UE katolicy z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec uświadomili sobie, że pierwszy raz po wielu latach ktoś w UE podnosi kwestie wolności chrześcijan w Europie, zakazu aborcji czy obrony rodziny. Wielu konserwatystów uwierzyło, że Polska ma potencjał do odrodzenia autentycznie chadeckiego ruchu politycznego w Europie. Owi cisi sojusznicy na nas liczą.
Polska jest dziś nadzieją konserwatystów w Europie Zachodniej. Rewolucja już się tam właściwie udała, chrześcijaństwo zostało zepchnięte do kąta, rodzina jest rozbita, zwyciężył marksizm kulturowy, a resztki autentycznie przeżywających swoją wiarę katolików, chcąc nie chcąc, żyją jako obywatele drugiej kategorii. 

W numerze również wywiad Cezarego Krysztopy i Michała Ossowskiego z Małgorzatą Manowską, I Prezes Sądu Najwyższego. 

– Z całą pewnością Unia nie ma kompetencji w zakresie organizacji wymiaru sprawiedliwości w krajach członkowskich. Z drugiej strony państwa członkowskie mają swoje zobowiązania w zakresie zapewnienia skutecznych środków prawnych na gruncie prawa europejskiego. Warto jednak pamiętać, że to nie sam Trybunał dokonuje ingerencji. On jedynie wydaje orzeczenia interpretujące unormowania unijne, które niekiedy wykorzystywane są już tu, w kraju, przez polskich sędziów w sposób niesłużący stabilizacji wymiaru sprawiedliwości

– mówi Małgorzata Manowska.

„Chcemy gwarancji wolnych niedziel!” - rozmowa Marcina Koziestańskiego z przewodniczącym Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”. 

Niedziela handlowa 6 grudnia była jedną wielką klapą. Zbadaliśmy obroty w kilkunastu hipermarketach w całej Polsce, w sklepach mniejszego formatu oraz w butikach mieszczących się w galeriach handlowych. We wszystkich typach sklepów ruch był znacznie mniejszy, nie tylko w porównaniu do soboty, ale również do pozostałych dni poprzedzającego tygodnia. Np. w dwóch warszawskich hipermarketach obroty w niedziele były o 2/3 mniejsze niż w sobotę. Jeszcze gorzej było w butikach i sklepach z biżuterią oraz akcesoriami. W części z nich ruch w niedzielę był o 75 proc. mniejszy niż w sobotę. Potwierdziło się to, przed czym przestrzegaliśmy.

„Roller coaster z ropą w tle” O wahaniach ropy naftowej pisze Aleksander Żywczyk 

Przełom listopada i grudnia był pierwszym od lat okresem tak wielkich wahań cen ropy naftowej na międzynarodowych rynkach. Optymizm rynku związany z odkryciem szczepionki na COVID-19 mieszał się z awanturą o wynik wyborów w USA. Informacje o dużych zapasach paliw w Ameryce zbiegły się z odkryciem nowych, niemałych złóż ropy naftowej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. W tle buzowała chęć szybkiego zarobku pozostałych producentów ropy, m.in. Rosji. Spotkanie OPEC otworzyły ceny sięgające 50 dolarów za baryłkę.

W numerze także m.in.:

  • "Opozycja osłabia Polskę" - Jakub Pacan o postawie opozycji na arenie międzynarodowej 
  • "Nasz zespół jest żartem" - Bartosz Boruciak rozmawia z Piotrem Połaciem, współzałożycielem zespołu "Bracia Figo Fagot" 
  • "Jestem jak pianista wirtuoz" Jakub Pacan rozmawia z rzeźbiarką Ludwiką Ogorzelec 
  • "Małe kłamstewka nie do końca udane" Jan Tracz recenzuje film "Od nowa" 
  • "Nieudany eksperyment" - Mateusz Kosiński o handlu 6 grudnia 

  • "Socjalpatrioci i inni" prof. Marka Jana Chodakiewicza 
  • W dziale sport Łukasz Bobruk - "Futbol w stanie wojennym" i "Olimpijskie plany" Anny Zielińskiej o rozszerzeniu listy dyscyplin olimpijskich 

W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (51/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


 

POLECANE
George Simion mocno o Donaldzie Tusku: Być może chce, aby jego kandydat przegrał Wiadomości
George Simion mocno o Donaldzie Tusku: Być może chce, aby jego kandydat przegrał

- Być może chce, by jego kandydat przegrał - powiedział George Simion na antenie TV Republika, komentując wpis premiera Donalda Tuska o "prorosyjskości" rumuńskiego polityka.

Nie żyje polski mistrz świata Wiadomości
Nie żyje polski mistrz świata

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje wybitny pilot szybowcowy, wielokrotny mistrz świata w tej dziedzinie.

Polska z kontraktem na satelity. Kosiniak-Kamysz: Uzyskamy niezależność z ostatniej chwili
Polska z kontraktem na satelity. Kosiniak-Kamysz: Uzyskamy niezależność

Agencja Uzbrojenia podpisała w środę umowę na dostawę dla Wojska Polskiego systemu 3 satelitów rozpoznawczych na kwotę 860 mln zł. Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że dzięki Satelitarnemu Systemowi Obserwacji Ziemi Polska uzyskuje niezależność w zakresie obrazowania satelitarnego.

Nie udało się. Smutny komunikat warszawskiego zoo z ostatniej chwili
"Nie udało się". Smutny komunikat warszawskiego zoo

Warszawskie zoo chętnie dzieli się informacjami o swoich podopiecznych, licząc, że zainteresuje ich losem jak największą rzeszę ludzi, którym na sercu leży ich dobro. Ostatnio opublikowało bardzo smutną wiadomość.

Nie miała prawa. Jest decyzja TSUE ws. Ursuli von der Leyen pilne
"Nie miała prawa". Jest decyzja TSUE ws. Ursuli von der Leyen

TSUE zdecydował ws. decyzji KE o utajnieniu wiadomości SMS, w których Ursula von der Leyen wymieniała z prezesem Pfizera ws. kontraktu na szczepionki.

Benzyna po 11 złotych. UE szykuje potężne uderzenie w kieszenie Polaków z ostatniej chwili
Benzyna po 11 złotych. UE szykuje potężne uderzenie w kieszenie Polaków

Gigantyczny wzrost cen paliw, ogrzewania i gazu. Nowy system handlu uprawnieniami do emisji CO2 ETS-2 już w drodze – regulacje mają zacząć obowiązywać od 2027 roku i potężnie uderzą w kieszenie Polaków.

Co ta oszołomka gadała. Burza w sieci po programie TVN gorące
"Co ta oszołomka gadała". Burza w sieci po programie TVN

Po jednym z ostatnich odcinków popularnej telewizji śniadaniowej stacji TVN – "Dzień dobry TVN" – w sieci zawrzało.

Niepokojące informacje z granicy.  Komunikat Straży Granicznej z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy. Komunikat Straży Granicznej

Straż Graniczna regularnie publikuje raporty dotyczące wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej, która znajduje się pod naciskiem ataku hybrydowego.

Najnowszy sondaż. Nawrocki goni Trzaskowskiego polityka
Najnowszy sondaż. Nawrocki goni Trzaskowskiego

W I turze wyborów oddanie głosu na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego deklaruje 32,3 proc. ankietowanych, a na popieranego przez PiS Karola Nawrockiego 25,2 proc. – wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Na podium uplasował się również Sławomir Mentzen z 11,2 proc. głosów.

Rafał Trzaskowski miał ujawnić dane pana Jerzego. Jest reakcja prezesa UODO z ostatniej chwili
Rafał Trzaskowski miał ujawnić dane pana Jerzego. Jest reakcja prezesa UODO

Prezes UODO zajmie się sprawą ewentualnego ujawnienia przez kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego danych osobowych pana Jerzego.

REKLAMA

[Najnowszy numer "TS"] Polacy nadzieją konserwatystów. Edery: potrzebujemy Solidarności

Jesteście sumą wszystkiego, czego progresiści nienawidzą; opieracie się nadejściu imperium europejskiego i jesteście głównym zagrożeniem dla jego przywódcy: Niemiec. To dużo – mówi Patrick Edery, francuski publicysta, w rozmowie z Cezarym Krysztopą i Agnieszką Żurek. W najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” odpowiemy na pytanie – czy Polska jest nadzieją dla europejskich konserwatystów? 
 [Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Patrickiem Ederym?

Podczas gdy zagraniczni „postępowcy” są wyraźnie zaangażowani na wszystkich szczeblach polskiego społeczeństwa, polscy konserwatyści rezygnują z aktywności w krajach „progresywnych”. Uważają, że lepiej się ukryć, być zapomnianym, nie przyciągać uwagi zachodniego „postępowego” ogra. Ta strategia jest całkowitą porażką. Nadszedł czas, by zdać sobie z tego sprawę. Progresiści mają tylko tyle miejsca, ile im pozostawimy. A polscy konserwatyści, podobnie zresztą jak w innych krajach, ustąpili im miejsca, odmawiając walki, odmawiając sobie nawzajem pomocy. Polska nie chciała zostać europejskim liderem konserwatyzmu. Nadal może jeszcze nim być, ale musi zmienić swój paradygmat: musi zrozumieć, że wojna informacyjna z Polską jest częścią globalnej wojny światowej przeciwko Prawdzie (tej pisanej wielką literą), że najlepszą i jedyną bronią przeciwko „postępowcom” jest Prawda.

W ramach tematu numeru przedstawiamy także artykuł Jakuba Pacana - „Sojusznicy Polski”. 

Po wejściu Polski do UE katolicy z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec uświadomili sobie, że pierwszy raz po wielu latach ktoś w UE podnosi kwestie wolności chrześcijan w Europie, zakazu aborcji czy obrony rodziny. Wielu konserwatystów uwierzyło, że Polska ma potencjał do odrodzenia autentycznie chadeckiego ruchu politycznego w Europie. Owi cisi sojusznicy na nas liczą.
Polska jest dziś nadzieją konserwatystów w Europie Zachodniej. Rewolucja już się tam właściwie udała, chrześcijaństwo zostało zepchnięte do kąta, rodzina jest rozbita, zwyciężył marksizm kulturowy, a resztki autentycznie przeżywających swoją wiarę katolików, chcąc nie chcąc, żyją jako obywatele drugiej kategorii. 

W numerze również wywiad Cezarego Krysztopy i Michała Ossowskiego z Małgorzatą Manowską, I Prezes Sądu Najwyższego. 

– Z całą pewnością Unia nie ma kompetencji w zakresie organizacji wymiaru sprawiedliwości w krajach członkowskich. Z drugiej strony państwa członkowskie mają swoje zobowiązania w zakresie zapewnienia skutecznych środków prawnych na gruncie prawa europejskiego. Warto jednak pamiętać, że to nie sam Trybunał dokonuje ingerencji. On jedynie wydaje orzeczenia interpretujące unormowania unijne, które niekiedy wykorzystywane są już tu, w kraju, przez polskich sędziów w sposób niesłużący stabilizacji wymiaru sprawiedliwości

– mówi Małgorzata Manowska.

„Chcemy gwarancji wolnych niedziel!” - rozmowa Marcina Koziestańskiego z przewodniczącym Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”. 

Niedziela handlowa 6 grudnia była jedną wielką klapą. Zbadaliśmy obroty w kilkunastu hipermarketach w całej Polsce, w sklepach mniejszego formatu oraz w butikach mieszczących się w galeriach handlowych. We wszystkich typach sklepów ruch był znacznie mniejszy, nie tylko w porównaniu do soboty, ale również do pozostałych dni poprzedzającego tygodnia. Np. w dwóch warszawskich hipermarketach obroty w niedziele były o 2/3 mniejsze niż w sobotę. Jeszcze gorzej było w butikach i sklepach z biżuterią oraz akcesoriami. W części z nich ruch w niedzielę był o 75 proc. mniejszy niż w sobotę. Potwierdziło się to, przed czym przestrzegaliśmy.

„Roller coaster z ropą w tle” O wahaniach ropy naftowej pisze Aleksander Żywczyk 

Przełom listopada i grudnia był pierwszym od lat okresem tak wielkich wahań cen ropy naftowej na międzynarodowych rynkach. Optymizm rynku związany z odkryciem szczepionki na COVID-19 mieszał się z awanturą o wynik wyborów w USA. Informacje o dużych zapasach paliw w Ameryce zbiegły się z odkryciem nowych, niemałych złóż ropy naftowej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. W tle buzowała chęć szybkiego zarobku pozostałych producentów ropy, m.in. Rosji. Spotkanie OPEC otworzyły ceny sięgające 50 dolarów za baryłkę.

W numerze także m.in.:

  • "Opozycja osłabia Polskę" - Jakub Pacan o postawie opozycji na arenie międzynarodowej 
  • "Nasz zespół jest żartem" - Bartosz Boruciak rozmawia z Piotrem Połaciem, współzałożycielem zespołu "Bracia Figo Fagot" 
  • "Jestem jak pianista wirtuoz" Jakub Pacan rozmawia z rzeźbiarką Ludwiką Ogorzelec 
  • "Małe kłamstewka nie do końca udane" Jan Tracz recenzuje film "Od nowa" 
  • "Nieudany eksperyment" - Mateusz Kosiński o handlu 6 grudnia 

  • "Socjalpatrioci i inni" prof. Marka Jana Chodakiewicza 
  • W dziale sport Łukasz Bobruk - "Futbol w stanie wojennym" i "Olimpijskie plany" Anny Zielińskiej o rozszerzeniu listy dyscyplin olimpijskich 

W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (51/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe