Kolejne osoby dołączyły do protestu! Już pięć osób prowadzi głodówkę w sprawie ks. Olszewskiego
10 dni głodówki
Przypomnijmy, że jako pierwszy strajk głodowy ogłosił Jan Karandziej, członek Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża. Było to 14 października. W rozmowie z Tysol.pl zapowiadał, że zamierza wytrwać "na początek przynajmniej 10 dni". Ten cel został dziś spełniony.
Protest się rozszerza
Trzy dni później przyłączył się do niego Stanisław Oroń, który wczoraj przeniósł się z Częstochowy do Lublina, a konkretnie do siedziby Lubelskiego Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym.
Teraz do protestu głodowego w obronie księdza Michała Olszewskiego i dwóch urzędniczek Ministerstwa Sprawiedliwości – pani Karoliny i pani Urszuli – dołączyło trzech mężczyzn.
Wczoraj wieczorem do Stanisława Oronia przyłączył się Waldemar Drewniak, emerytowany kolejarz, maszynista PKP Lublin, który brał udział w strajkach z 1980 roku.
Z kolei dziś rano głodówkę podjęli: doktor nauk humanistycznych KUL Piotr Gawryszczak, który w latach 80. działał w Ruchu Młodzieży Niezależnej Lublin, oraz Lech Jan Ciężki, prezes lubelskiego Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, uczestnik strajku z 1980 roku na Wydziale Transportu FSC.
ZOBACZ TAKŻE: Solidarność obejmuje przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego
Protestujący mogą liczyć na wsparcie duchowe. Stanisław Oroń dowiedział się, że pochodzący z Lublina zakonnik, który obecnie przebywa na Litwie, odprawił Mszę Świętą w intencji prowadzących głodówkę.