M. Ossowski, red. nacz. „TS”: Warto pamiętać, że głównym celem polityków jest służenie obywatelom

Nie ulega wątpliwości, że rozpoczynający się 2023 rok obfitował będzie w wiele zmiennych i trudnych do przewidzenia zwrotów.
 M. Ossowski, red. nacz. „TS”: Warto  pamiętać, że głównym celem polityków jest służenie obywatelom
/ pixabay.com

Główną osią zmian i niepewności pozostaje oczywiście tocząca się za naszą granicą wojna, ale także i na arenie wewnętrznej można będzie spodziewać się nieprzewidzianych zwrotów akcji i kreatywności naszych polityków. Wszystko to oczywiście za sprawą zbliżających się wyborów, które, jak mało co, potrafią rozpalić wyobraźnię, kreatywność i zaangażowanie naszych polityków. Z całą pewnością więc także i na łamach „TS” coraz więcej uwagi będziemy w tym roku poświęcać tematom związanym z nadchodzącymi wyborami. Nie mniej jednak nie zamierzamy zapominać o tym, że chociaż zarówno same wybory, będące wszak obywatelskim obowiązkiem, jak i ich wynik, który świadczyć będzie o dalszych kierunkach polityki naszego państwa, są niezwykle istotne, to obok nich toczy się zwykłe życie „zwykłych” obywateli z ich troskami, bolączkami i niezałatwionymi problemami. I właśnie jednej z tych kwestii poświęcamy najnowsze wydanie „Tygodnika Solidarność”. Mowa tu o pracownikach szeroko rozumianych instytucji pomocy społecznej, których zadaniem jest wspieranie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z powodów niepełnosprawności, nieporadności, podeszłego wieku czy z innych. Celem tego wsparcia z kolei jest zapewnienie tym właśnie osobom warunków niezbędnych do godnej egzystencji. Niestety temat ten jako mało popularny jest często marginalizowany przez wszystkie strony sceny politycznej. Może właśnie dlatego szczególnie warto o nim wspomnieć właśnie w trwającym roku wyborczym. W działania mające na celu poprawę warunków pracy pracowników socjalnych zaangażowany jest także – o czym szerzej pisze Marcin Krzeszowiec na łamach najnowszego „TS” – NSZZ „Solidarność”, według którego w pierwszej kolejności należy zacząć od poprawy warunków pracy, dofinansowania przez rząd instytucji pomocy społecznej oraz zwiększenie wynagrodzeń. Szerzej o fatalnej sytuacji w sektorze pomocy społecznej mówi Marek Wątorski, zastępca przewodniczącego Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” i przewodniczący krajowego zespołu roboczego do spraw pomocy społecznej, w rozmowie z Mateuszem Kosińskim. Z kolei jak wygląda codzienna praca w DPS-ie, dowiadujemy z reportażu Barbary Michałowskiej i przeprowadzonych przez Nią rozmów z pracownikami ośrodków. Nie ulega wątpliwości, że tęczowe opaski na koncertach, walka o miejsca na listach i pozycje w partii, a przede wszystkim walka o władzę, to ważne dla polityków wyzwania w rozpoczynającym się roku. Warto jednak pamiętać o tym, że głównym celem ich (polityków) działalności jest służenie obywatelom, do których z całą pewnością zaliczają się zarówno pracownicy, jak i beneficjenci szeroko rozumianej pomocy społecznej. Oni także, a może raczej przede wszystkim, zasługują na uwagę i pochylenie się nad ich problemami, o które często bardzo trudno jest im samym walczyć.

 

 

 

 


 

POLECANE
Paweł Łatuszka zaatakowany na UW. Zatrzymano sprawcę z ostatniej chwili
Paweł Łatuszka zaatakowany na UW. Zatrzymano sprawcę

W środę, podczas jubileuszu Studium Europy Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim, został zaatakowany Paweł Łatuszka.

Lempart nie ma bezpośrednich dowodów, ale sąd oddalił powództwo Ordo Iuris gorące
Lempart nie ma bezpośrednich dowodów, ale sąd oddalił powództwo Ordo Iuris

Wyrokiem z 1 lipca Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Ordo Iuris przeciwko Marcie Lempart. Natomiast sąd nie uwzględnił wniosku aktywistki o obciążenie Instytutu grzywną za skierowanie pozwu, uznając, że roszczenie to jest całkowicie bezpodstawne.

Była gwiazda TVN zdradziła, że głosowała na Nawrockiego. To fighter z ostatniej chwili
Była gwiazda TVN zdradziła, że głosowała na Nawrockiego. "To fighter"

Były gwiazdor stacji TVN Filip Chajzer zaskoczył w środę swoich fanów i wyznał, że jest sympatykiem Karola Nawrockiego. "Tyle hejtu i szamba przyjąć na klatę przez 24/h trzeba umieć. To jest fighter" – podkreślił.

Polityka „Herzlich Willkommen” – sierota po Merkel i Tusku tylko u nas
Polityka „Herzlich Willkommen” – sierota po Merkel i Tusku

Polityka otwartych drzwi, czyli ideologiczny parawan, pod którym Europa zafundowała sobie kryzys migracyjny, pozostaje do dziś sierotą. Wszyscy wiemy, gdzie się narodziła – w Berlinie, w przemówieniach Angeli Merkel, która w 2015 roku rozpostarła ramiona, wypowiadając słynne Herzlich Willkommen.

Kłopoty członków Ruchu Obrony Granic. Jest reakcja prokuratury z ostatniej chwili
Kłopoty członków Ruchu Obrony Granic. Jest reakcja prokuratury

Prokuratura wszczęła postępowania wobec członków patroli obywatelskich za znieważenie i podszywanie się pod Straż Graniczną – poinformował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar.

Nielegalnych imigrantów umieszczono w domu dziecka w Biłgoraju z ostatniej chwili
Nielegalnych imigrantów umieszczono w domu dziecka w Biłgoraju

Dwóch nieletnich imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, trafiło do domu dziecka w Biłgoraju. Obaj zostali umieszczeni decyzją sądu.

Nie żyje Klaudia z Torunia zaatakowana przez Wenezuelczyka. Są wyniki sekcji zwłok z ostatniej chwili
Nie żyje Klaudia z Torunia zaatakowana przez Wenezuelczyka. Są wyniki sekcji zwłok

Udar mózgu według wstępnych wyników sekcji zwłok był przyczyną śmierci 24-letniej Klaudii K., która została napadnięta w nocy z 11 na 12 czerwca w Toruniu przez 19-letniego obcokrajowca. Informację przekazał w środę rzecznik toruńskiej Prokuratury Okręgowej Andrzej Kukawski.

Unia Europejska ma być wytrychem do broni jądrowej dla Niemiec tylko u nas
Unia Europejska ma być wytrychem do broni jądrowej dla Niemiec

Jens Spahn, przewodniczący frakcji CDU/CSU w Bundestagu, wywołał debatę, kwestionując dotychczasowe podejście Niemiec, które historycznie zrezygnowały z posiadania własnej broni jądrowej. Zarówno Republika Federalna Niemiec, jak i była NRD, zobowiązały się do tego w ramach Traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT) oraz umowy dwa-plus-cztery z 1990 roku, która umożliwiła zjednoczenie Niemiec.

Ocena rządu Donalda Tuska. Tak źle jeszcze nie było z ostatniej chwili
Ocena rządu Donalda Tuska. Tak źle jeszcze nie było

Poparcie dla rządu spadło do 32 proc., a przeciwnicy wzrośli do 47 proc. To najgorszy wynik gabinetu Donalda Tuska od objęcia władzy.

Kosiniak-Kamysz wściekły na dziennikarkę: Polacy wybrali Nawrockiego, koniec tematu z ostatniej chwili
Kosiniak-Kamysz wściekły na dziennikarkę: Polacy wybrali Nawrockiego, koniec tematu

– Polacy wybrali Karola Nawrockiego na prezydenta. Ktoś mógł głosować tak, ktoś inaczej, każdy miał swojego kandydata i wybór został dokonany. Wyniki są jasne – powiedział w środę zirytowany pytaniem dziennikarki wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.

REKLAMA

M. Ossowski, red. nacz. „TS”: Warto pamiętać, że głównym celem polityków jest służenie obywatelom

Nie ulega wątpliwości, że rozpoczynający się 2023 rok obfitował będzie w wiele zmiennych i trudnych do przewidzenia zwrotów.
 M. Ossowski, red. nacz. „TS”: Warto  pamiętać, że głównym celem polityków jest służenie obywatelom
/ pixabay.com

Główną osią zmian i niepewności pozostaje oczywiście tocząca się za naszą granicą wojna, ale także i na arenie wewnętrznej można będzie spodziewać się nieprzewidzianych zwrotów akcji i kreatywności naszych polityków. Wszystko to oczywiście za sprawą zbliżających się wyborów, które, jak mało co, potrafią rozpalić wyobraźnię, kreatywność i zaangażowanie naszych polityków. Z całą pewnością więc także i na łamach „TS” coraz więcej uwagi będziemy w tym roku poświęcać tematom związanym z nadchodzącymi wyborami. Nie mniej jednak nie zamierzamy zapominać o tym, że chociaż zarówno same wybory, będące wszak obywatelskim obowiązkiem, jak i ich wynik, który świadczyć będzie o dalszych kierunkach polityki naszego państwa, są niezwykle istotne, to obok nich toczy się zwykłe życie „zwykłych” obywateli z ich troskami, bolączkami i niezałatwionymi problemami. I właśnie jednej z tych kwestii poświęcamy najnowsze wydanie „Tygodnika Solidarność”. Mowa tu o pracownikach szeroko rozumianych instytucji pomocy społecznej, których zadaniem jest wspieranie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z powodów niepełnosprawności, nieporadności, podeszłego wieku czy z innych. Celem tego wsparcia z kolei jest zapewnienie tym właśnie osobom warunków niezbędnych do godnej egzystencji. Niestety temat ten jako mało popularny jest często marginalizowany przez wszystkie strony sceny politycznej. Może właśnie dlatego szczególnie warto o nim wspomnieć właśnie w trwającym roku wyborczym. W działania mające na celu poprawę warunków pracy pracowników socjalnych zaangażowany jest także – o czym szerzej pisze Marcin Krzeszowiec na łamach najnowszego „TS” – NSZZ „Solidarność”, według którego w pierwszej kolejności należy zacząć od poprawy warunków pracy, dofinansowania przez rząd instytucji pomocy społecznej oraz zwiększenie wynagrodzeń. Szerzej o fatalnej sytuacji w sektorze pomocy społecznej mówi Marek Wątorski, zastępca przewodniczącego Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” i przewodniczący krajowego zespołu roboczego do spraw pomocy społecznej, w rozmowie z Mateuszem Kosińskim. Z kolei jak wygląda codzienna praca w DPS-ie, dowiadujemy z reportażu Barbary Michałowskiej i przeprowadzonych przez Nią rozmów z pracownikami ośrodków. Nie ulega wątpliwości, że tęczowe opaski na koncertach, walka o miejsca na listach i pozycje w partii, a przede wszystkim walka o władzę, to ważne dla polityków wyzwania w rozpoczynającym się roku. Warto jednak pamiętać o tym, że głównym celem ich (polityków) działalności jest służenie obywatelom, do których z całą pewnością zaliczają się zarówno pracownicy, jak i beneficjenci szeroko rozumianej pomocy społecznej. Oni także, a może raczej przede wszystkim, zasługują na uwagę i pochylenie się nad ich problemami, o które często bardzo trudno jest im samym walczyć.

 

 

 

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe