Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Stanisława Celińska - Więcej dziękuję, niż proszę

- Życie dostarczyło mi trochę problemów i musiałam je rozwiązać. Miałam wokół siebie wielu mądrych ludzi, którzy mi dobrze doradzali. Nie mówiąc już o Boskiej Opatrzności – mówi w rozmowie tygodnika z „Tygodnikiem Solidarność” Stanisława Celińska.
 Najnowszy numer
/ foto. TS

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie ze Stanisławą Celińską? 

 Czasami czuję się w obowiązku zwrócić to, co inni mi przekazali. Poszłam tym tropem na mojej płycie „Atramentowa”. Ludzie zaczęli mnie prosić o to, żebym napisała jakieś utwory. Zrozumiałam wtedy, że ta terapia ludziom jest potrzebna. Zresztą mnie też. Jeżeli śpiewam piosenki budujące, to nie tylko budują ludzi, którzy ich słuchają, ale mnie też. Wtedy na siebie też działam terapeutycznie. W obecnym świecie trudno o ideały i o autorytety. Czasami wystarczy jedno proste słowo, żeby podnieść ludzi na duchu. Jest straszny natłok informacji z wielu stron, który inicjują media. Ludzie się w tym gubią. Ludzie mnie potrzebują. Przychodzą do mnie po koncertach. Czuję to i wiem o tym. To jest rodzaj pewnej misji.  

 

O strategicznych wyborach PiS-u pisze Jakub Pacan. 


Największe problemy PiS nie wynikają w pierwszym rzędzie z tarć koalicyjnych, choć to równie trudne. Jednym z najważniejszych wyzwań strategicznych stojących przed partią PiS jako partii konserwatywnej jest postępująca szybko w naszym kraju dechrystianizacja. Drugie wyzwanie to ekspansja ideowa Unii.

Od początku swoich rządów PiS musiał się zmagać z problemami przychodzącymi z zewnątrz i tymi wewnętrznymi. Jednak ta partia coraz częściej będzie musiała się mierzyć z problemami wewnętrznymi przychodzącymi z zewnątrz. Chodzi o dokonujące się na naszych oczach zmiany kulturowe i cywilizacyjne, które są największym wyzwaniem właśnie dla partii konserwatywnych, tradycjonalistycznych i chrześcijańskich. Liberałowie z PO i Lewica nie mają z tym takiego problemu, oni tym zmianom sprzyjają i chcą na nich korzystać. Sytuacja PiS jest o wiele bardziej skomplikowana. Jarosław Kaczyński chce, by PiS było partią głównego nurtu w wymiarze europejskim, a jednocześnie chce zachować model prawicowości, o której w Europie już dawno zapomnieli. PiS chce zjeść ciastko i mieć ciastko, to balansowanie staje się coraz trudniejsze, choć polityczni wrogowie i złośliwcy niesłusznie twierdzą, że PiS sam zepchnął się w odmęty populizmu. 


O „Tajemniczej śmierci ikony” pisze  Aleksander Żywczyk


John McAfee lubił o sobie mówić, że jest nerdem, choć tak naprawdę był jednym z najbogatszych i najbardziej znanych w świecie ludzi z branży komputerowej. Dzisiaj programu antywirusowego z jego nazwiskiem w logo używa ponad pół miliarda ludzi i firm na całym świecie, chociaż sam twórca wielokrotnie zapewniał z uśmiechem, że program jest tak denerwujący, że sam musiał go odinstalować. 
John McAfee, ikona informatyki, pierwszy temat memów i ojciec – jak sam się przyznawał – 46 dzieci, leży na stole sekcyjnym hiszpańskiego koronera po samobójczej (w co wątpią miliony internautów) śmierci w więzieniu w Barcelonie.

 


Przed rocznicą mordu w Jedwabnem z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem rozmawia Mateusz Kosiński 

 Formalnie spór toczy się o sprawstwo główne zbrodni: czy Polacy ją popełnili, czy Niemcy. Ale sporu naukowego sensu stricto nie ma, spór naukowy bowiem powinien być o prawdę. A strona przeciwna odrzuca absolutnie, że coś takiego jak prawda istnieje. Jeśli tak, to odrzucają istnienie nauki, której przecież celem jest ustalać prawdę. I tak z jednej strony mamy tradycyjne dociekania naukowe empiryczne i logocentryczne w poszukiwaniu prawdy; z drugiej strony są postmodernizm, teoria krytyczna (critical theory) oraz lewacka propaganda w formie pedagogiki wstydu, którą uprawiają media na Zachodzie i w znacznym stopniu w kraju.

A co jeszcze w numerze?

- "Wizytówka całego związku" - Konrad Wernicki podsumowuje 32. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 


- "Ostrołęka - decyzja GK Orlen" - Teresy Wójcik
- "Kierowcy, trzymajcie się ze kieszenie" - Aleksander Żywczyk o wzroście cen ropy naftowej 
- "Nośnikiem komunikacji chrześcijańskiej jest ewangelia" - Jakub Pacan rozmawia z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem 
- "Projekt o charakterze dalekobieżnym" Mateusz Kosiński rozmawia z Piotrem Wiesławem Rudzkim 
- "Zagubiony" Paweł Gabryś-Kurowski recenzuje film "Ojciec" 
- "Plan zdobycia Marsa zostaje" Aleksander Żywczyk o planach firmy SpaceX 
- "Bezbożnicy przeciw chrześcijaństwu" prof. Marek Jan Chodakiewicz
- "Zaczęło się w Świdniku" Barbary Michałowskiej 
- "Podwyżki w ochronie zdrowia już w lipcu" Marcina Koziestańskiego 
- "Zatrzymać miejsca pracy" Marcin Krzeszowiec o Walnym Zebraniu Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego
- "Odszedł strażnik interesu ludzi pracy" ostatnie pożegnanie Wojciecha Grzeszka 
- W dziale sport: Łukasz Bobruk o transferze Karola Fila a Barbara Michałowska pisze o "Wielkich nieobecnych w Tokio" 


 

POLECANE
Czechy: Sześć osób zginęło w pożarze w restauracji z ostatniej chwili
Czechy: Sześć osób zginęło w pożarze w restauracji

Co najmniej sześć osób zginęło, a osiem zostało rannych w pożarze w restauracji w Moście w północnych Czechach - poinformowały w niedzielę lokalne służby ratunkowe. Najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli w gazowych ogrzewaczach.

Niemcy ciągną w dół polską branżę motoryzacyjną Wiadomości
Niemcy ciągną w dół polską branżę motoryzacyjną

Spadek eksportu z polskiej branży motoryzacyjnej do Niemiec stanowi w ostatnim czasie poważny problem. - Po dziewięciu miesiącach 2024 roku wartość eksportu na niemiecki rynek spadła r/r o niemal jedną dziesiątą do poziomu 11,8 mld euro - podaje Rzeczpospolita.

Mateusz Morawiecki o decyzji ws. ekshumacji ofiar na Wołyniu: Tusk nie zrobił nic by wypinać pierś do orderów Wiadomości
Mateusz Morawiecki o decyzji ws. ekshumacji ofiar na Wołyniu: Tusk nie zrobił nic by wypinać pierś do orderów

- Tusk nie ma najmniejszej zasługi, nie zrobił nic by teraz szumnie wypinać pierś do orderów - napisał Mateusz Morawiecki komentując ogłoszone przez premiera Donalda Tuska pierwsze decyzje ws. ekshumacji polskich ofiar rzezi wołyńskiej. Były premier przypomniał, że na Ukrainie wciąż czekają na rozpatrzenie wnioski o zgodę na poszukiwania i ekshumację, które zostały złożone przez IPN.

Kanadyjczycy są zmęczeni imigracją. Opublikowano nowe dane statystyczne Wiadomości
Kanadyjczycy są zmęczeni imigracją. Opublikowano nowe dane statystyczne

Ponad 80 proc. imigrantów w Kanadzie uważa, że Ottawa zezwala na zbyt dużą imigrację. To więcej niż zmęczenie imigracją wśród ogółu mieszkańców Kanady, z których 57 proc. uważa, że imigrantów jest za dużo.

Instytut Myśli Schumana poparł kandydaturę Karola Nawrockiego na Prezydenta RP gorące
Instytut Myśli Schumana poparł kandydaturę Karola Nawrockiego na Prezydenta RP

Na adres Redakcji otrzymaliśmy list prof. Zbigniewa Krysiaka, który w imieniu Instytutu Myśli Schumana wyraża poparcie dla kandydatury prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Karola Nawrockiego na Prezydenta RP. List publikujemy w całości.

Pożary w Los Angeles. Nie żyje znany aktor Wiadomości
Pożary w Los Angeles. Nie żyje znany aktor

32-letni Rory Callum Sykes, dawny australijski aktor dziecięcy i motywacyjny mówca, jest jedną z ofiar niszczycielskich pożarów, które od 7 stycznia trawią Los Angeles. Informację o jego śmierci podała jego matka, Shelley Sykes, we wzruszającym wpisie zamieszczonym 9 stycznia na platformie X.

IMGW wydał ostrzeżenie. Oto co nas czeka Wiadomości
IMGW wydał ostrzeżenie. Oto co nas czeka

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed oblodzeniem na nadchodzącą noc na północy kraju. IMGW nadal ostrzega przed niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi w całym kraju: intensywnymi opadami śniegu, zamieciami i wezbraniem wody na Bałtyku.

Nie chciałby tego. Mentzen komentuje doniesienia ws. Brauna polityka
"Nie chciałby tego". Mentzen komentuje doniesienia ws. Brauna

To ludzie nieżyczliwi Grzegorzowi Braunowi rozpuszczają takie plotki - powiedział PAP kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen komentując informacje o możliwym starcie w wyborach Brauna, również polityka tej formacji.

Burza w Pałacu Buckingham. To już właściwie przesądzone Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. "To już właściwie przesądzone"

Rodzina księżnej Kate Middleton i księcia Williama przeżywa znaczący moment. Najstarszy syn pary, książę George, przygotowuje się właśnie do nowego etapu w swoim życiu - zmiany szkoły. Decyzja o jego edukacji zaskoczyła wielu, ale eksperci twierdzą, że wybór jest już niemal pewny.

Potwierdził to. Sensacyjne doniesienia ws. znanego piłkarza Wiadomości
"Potwierdził to". Sensacyjne doniesienia ws. znanego piłkarza

Gruziński piłkarz Napoli Chwicza Kwaracchelia chce jak najszybciej opuścić klub - poinformował na konferencji prasowej trener lidera włoskiej ekstraklasy Antonio Conte. Według doniesień medialnych 23-letni napastnik może przenieść się do Liverpoolu lub Paris Saint-Germain.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Stanisława Celińska - Więcej dziękuję, niż proszę

- Życie dostarczyło mi trochę problemów i musiałam je rozwiązać. Miałam wokół siebie wielu mądrych ludzi, którzy mi dobrze doradzali. Nie mówiąc już o Boskiej Opatrzności – mówi w rozmowie tygodnika z „Tygodnikiem Solidarność” Stanisława Celińska.
 Najnowszy numer
/ foto. TS

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie ze Stanisławą Celińską? 

 Czasami czuję się w obowiązku zwrócić to, co inni mi przekazali. Poszłam tym tropem na mojej płycie „Atramentowa”. Ludzie zaczęli mnie prosić o to, żebym napisała jakieś utwory. Zrozumiałam wtedy, że ta terapia ludziom jest potrzebna. Zresztą mnie też. Jeżeli śpiewam piosenki budujące, to nie tylko budują ludzi, którzy ich słuchają, ale mnie też. Wtedy na siebie też działam terapeutycznie. W obecnym świecie trudno o ideały i o autorytety. Czasami wystarczy jedno proste słowo, żeby podnieść ludzi na duchu. Jest straszny natłok informacji z wielu stron, który inicjują media. Ludzie się w tym gubią. Ludzie mnie potrzebują. Przychodzą do mnie po koncertach. Czuję to i wiem o tym. To jest rodzaj pewnej misji.  

 

O strategicznych wyborach PiS-u pisze Jakub Pacan. 


Największe problemy PiS nie wynikają w pierwszym rzędzie z tarć koalicyjnych, choć to równie trudne. Jednym z najważniejszych wyzwań strategicznych stojących przed partią PiS jako partii konserwatywnej jest postępująca szybko w naszym kraju dechrystianizacja. Drugie wyzwanie to ekspansja ideowa Unii.

Od początku swoich rządów PiS musiał się zmagać z problemami przychodzącymi z zewnątrz i tymi wewnętrznymi. Jednak ta partia coraz częściej będzie musiała się mierzyć z problemami wewnętrznymi przychodzącymi z zewnątrz. Chodzi o dokonujące się na naszych oczach zmiany kulturowe i cywilizacyjne, które są największym wyzwaniem właśnie dla partii konserwatywnych, tradycjonalistycznych i chrześcijańskich. Liberałowie z PO i Lewica nie mają z tym takiego problemu, oni tym zmianom sprzyjają i chcą na nich korzystać. Sytuacja PiS jest o wiele bardziej skomplikowana. Jarosław Kaczyński chce, by PiS było partią głównego nurtu w wymiarze europejskim, a jednocześnie chce zachować model prawicowości, o której w Europie już dawno zapomnieli. PiS chce zjeść ciastko i mieć ciastko, to balansowanie staje się coraz trudniejsze, choć polityczni wrogowie i złośliwcy niesłusznie twierdzą, że PiS sam zepchnął się w odmęty populizmu. 


O „Tajemniczej śmierci ikony” pisze  Aleksander Żywczyk


John McAfee lubił o sobie mówić, że jest nerdem, choć tak naprawdę był jednym z najbogatszych i najbardziej znanych w świecie ludzi z branży komputerowej. Dzisiaj programu antywirusowego z jego nazwiskiem w logo używa ponad pół miliarda ludzi i firm na całym świecie, chociaż sam twórca wielokrotnie zapewniał z uśmiechem, że program jest tak denerwujący, że sam musiał go odinstalować. 
John McAfee, ikona informatyki, pierwszy temat memów i ojciec – jak sam się przyznawał – 46 dzieci, leży na stole sekcyjnym hiszpańskiego koronera po samobójczej (w co wątpią miliony internautów) śmierci w więzieniu w Barcelonie.

 


Przed rocznicą mordu w Jedwabnem z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem rozmawia Mateusz Kosiński 

 Formalnie spór toczy się o sprawstwo główne zbrodni: czy Polacy ją popełnili, czy Niemcy. Ale sporu naukowego sensu stricto nie ma, spór naukowy bowiem powinien być o prawdę. A strona przeciwna odrzuca absolutnie, że coś takiego jak prawda istnieje. Jeśli tak, to odrzucają istnienie nauki, której przecież celem jest ustalać prawdę. I tak z jednej strony mamy tradycyjne dociekania naukowe empiryczne i logocentryczne w poszukiwaniu prawdy; z drugiej strony są postmodernizm, teoria krytyczna (critical theory) oraz lewacka propaganda w formie pedagogiki wstydu, którą uprawiają media na Zachodzie i w znacznym stopniu w kraju.

A co jeszcze w numerze?

- "Wizytówka całego związku" - Konrad Wernicki podsumowuje 32. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 


- "Ostrołęka - decyzja GK Orlen" - Teresy Wójcik
- "Kierowcy, trzymajcie się ze kieszenie" - Aleksander Żywczyk o wzroście cen ropy naftowej 
- "Nośnikiem komunikacji chrześcijańskiej jest ewangelia" - Jakub Pacan rozmawia z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem 
- "Projekt o charakterze dalekobieżnym" Mateusz Kosiński rozmawia z Piotrem Wiesławem Rudzkim 
- "Zagubiony" Paweł Gabryś-Kurowski recenzuje film "Ojciec" 
- "Plan zdobycia Marsa zostaje" Aleksander Żywczyk o planach firmy SpaceX 
- "Bezbożnicy przeciw chrześcijaństwu" prof. Marek Jan Chodakiewicz
- "Zaczęło się w Świdniku" Barbary Michałowskiej 
- "Podwyżki w ochronie zdrowia już w lipcu" Marcina Koziestańskiego 
- "Zatrzymać miejsca pracy" Marcin Krzeszowiec o Walnym Zebraniu Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego
- "Odszedł strażnik interesu ludzi pracy" ostatnie pożegnanie Wojciecha Grzeszka 
- W dziale sport: Łukasz Bobruk o transferze Karola Fila a Barbara Michałowska pisze o "Wielkich nieobecnych w Tokio" 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe