Nowy Tygodnik Solidarność: Strajk w służbie zdrowia? Pracownicy i pracodawcy pod ścianą

Reforma ochrony zdrowia nadchodzi. Ale co, jak i kiedy? Chyba nikt tak naprawdę nie wie. O sposobie wprowadzania reformy dyskutowali w „TS” Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Służby Zdrowia „S”, i Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP. Debatę prowadził Maciek Chudkiewicz. Ponadto w numerze...
 Nowy Tygodnik Solidarność: Strajk w służbie zdrowia? Pracownicy i pracodawcy pod ścianą
/ okładka Tygodnik Solidarność
Solidarność i Pracodawcy RP mówią jednym głosem: Nie wiemy, co robi minister cieszący się zaufaniem premier. Żadnego dialogu nie ma. Jeśli tak dalej pójdzie, dojdzie do wielkiej awantury.

Ponadto w numerze: 

Z USA Profesor Marek Jan Chodakiewicz: "Biały Dom powiesił na swojej witrynie internetowej plan działań. Znikła z niej wersja hiszpańskojęzyczna. Kto nie jest Amerykaninem, nie zrozumie, jak bardzo denerwuje tubylców konieczność odnoszenia się do dwujęzykowo- ści. Szczególnie dotyczy to hiszpańskiego. Dzwonimy gdziekolwiek i słyszymy: „Naciśnij dwójkę, aby wysłuchać tego po hiszpańsku”. A może właśnie to się skończyło, na poziomie federalnym? To bardzo ważny symbol, że Ameryka nr 1! W każdym razie nowy prezydent podpisał dyrektywę..."

Emilian Kamiński w rozmowie z Izabelą Kozłowską: "Dzisiaj rzemiosło aktorskie upada. Ktoś, kto raptem kilka razy wystąpił w serialu telewizyjnym, staje się gwiazdą..."

Ewa Zarzycka w okazji Walentynek apeluje o nieplucie na siebie: "Wolałabym, żeby dzień zakochanych zastąpił trzymający się prozy życia dzień szacunku..."

Jan Pietrzak: "Gość, który uważa się za dożywotniego właściciela Ostseebad Zoppot, Herr Karnowski, postanowił zagrać na nosie warszawskiemu rządowi, na niby zapraszając dziesięcioro sierot z Syrii..."

Mieczysław Gil: "Sędzia Igor Tuleya znów przypomniał o sobie. Dokładnie 4 lata temu w sprawie dr. Mirosława G. przyrównał działania CBA za Mariusza Kamińskiego „nawet nie z latami 80, ale z metodami z lat 40. i 50..."

Marek Lewandowski: "Kampania „13 zł… i nie kombinuj” to nie tylko narzędzie przeciwdziałania łamaniu prawa, ale też ważne źródło wiedzy o stanie naszego rynku pracy. Rzeczywistość opisana w zgłoszeniach poraża i uświadamia, jak daleko nam jeszcze do normalności..."

Anna Grabowska: "Dialog społeczny w nowych państwach Unii Europejskiej ma się nie najlepiej. Jeszcze do niedawna Polska była w tym gronie. Dziś, dzięki nowej ustawie o Radzie Dialogu Społecznego, możemy być wzorem dla sąsiadów. Nie oznacza to jednak, że nie są już potrzebne żadne zmiany..."

Łukasz Rylski ratownik medyczny w rozmowie z Izabelą Kozłowską: "Jedną z najważniejszych kwestii jest to, że środowisko pielęgniarek i lekarzy blokuje utworzenie samorządu ratowników medycznych, a najbardziej frustruje mnie całkowita bierność władzy co do tworzenia owego samorządu..."

Anna Reda-Ciszewska, ekspert z Zespołu Prawnego Biura Eksperckiego Dialogu i Polityki Społecznej NSZZ Solidarność, współautorka projektu „S” ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, w rozmowie z Anną Brzeską: Dziś pracownik tymczasowy wykonuje pracę za pośrednictwem jednej agencji na rzecz jednego pracodawcy użytkownika, następnie trafi a do kolejnej agencji. Według nowych zapisów nie będzie można stosować takiej praktyki

Mateusz Wyrwich: "Jeden z najbardziej aktywnych działaczy podziemia NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych. Przewodniczący „S” RI Ziemi Świętokrzyskiej w 1981 roku. W III RP poseł na sejm z ramienia Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego. Podczas jednego z sejmowych wystąpień oskarżył Służbę Bezpieczeństwa o zamordowanie w stanie wojennym ponad stu osób. W efekcie powstała Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do Zbadania Działalności MSW pod przewodnictwem posła Jana Rokity..."

Leszek Masierak: "Pierwszy pistolet seryjnie produkowany w Polsce przeszedł do legendy. Vis wz. 35 występuje nie tylko w literaturze i fi lmie, lecz także w piosence. Ciekawa jest także historia jego powstania – skonstruowano go z oszczędności..."

Rafał Górski: "rezydent Lech Wałęsa przeszedł pozytywnie weryfikację grafologów, którzy potwierdzili, że Bolek to Lech, a Lech to Bolek. Przy okazji, po raz setny usłyszałem z pudeł rezonansowych, że powinniśmy dbać o Pana Prezydenta, bo to symbol, marka znana na całym świecie, która promuje nasz kraj. Może i współpracował, ale co by Solidarność zrobiła bez swojego przywódcy..."

Z USA Halina Kaczmarczyk: "Donald Trump podpisał dekret o wstrzymaniu przyjmowania obywateli następujących 7 państw: Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu przez 90 dni oraz wszystkich uchodźców przez dni 120, uzasadniając decyzję koniecznością dokładniejszego sprawdzenia, kto do USA przybywa. Zakaz objął również tych, którzy już wylądowali na amerykańskich lotniskach..."

Paweł Janowski: "Sugestie, jakoby pan przewodniczący Grzegorz Schetyna nie dorastał do zadań, jakie przed nim stoją, jakoby nie radził sobie z partią obywatelską, a zwłaszcza jej szczerbatymi członkami, był bezwolnym narzędziem na usługach ambasady niemieckiej, nie był wybitnym politykiem i jakoby był politykiem skorumpowanym i uwikłanym w różnego rodzaju afery, słuchającym rozkazów płynących z Brukseli, są zupełnie nie na miejscu. Jest niekwestionowanym liderem o niekwestionowalnej uczciwości i wybitności jeszcze większej..."

Leszek Masierak: "W 2017 roku czeka nas na europejskiej scenie politycznej wiele bardzo ważnych wydarzeń. Jednym z nich będą zaplanowane na 23 kwietnia i 7 maja wybory prezydenckie we Francji – jednym z największych i najważniejszych krajów Unii. Obserwatorzy zastanawiają się nad jednym – czy uda się francuskiej klasie politycznej zatrzymać Marine Le Pen?..."

A Cezaremu Krysztopie nie podoba się hymn na cześć pomarszczonej rewolucji obyczajowej

Poza tym, kultura, sport, porady, ciekawostki, krzyżówka. 

Zapraszamy!

Nr 7 Tygodnika Solidarność już dostępny w sprzedaży cyfrowej TUTAJ
 

 

POLECANE
Zabił żonę i dzieci. Teraz zapragnął być kobietą tylko u nas
Zabił żonę i dzieci. Teraz zapragnął być kobietą

Gwałciciele i mordercy w wielu miejscach na Zachodzie mogą wybierać swoje więzienia: jeżeli identyfikują się jako „trans kobiety”, to lądują w żeńskich zakładach karnych. Do takich absurdów doprowadziła ideologia gender. Obecnie trwa też jeden z najbardziej szokujących procesów ostatnich lat w Kanadzie, który zdecyduje, czy transseksualista-morderca będzie mógł ukryć się za swoją nową tożsamością wśród przedstawicielek płci przeciwnej.

Ukraina gotowa do produkcji broni jądrowej? pilne
Ukraina gotowa do produkcji broni jądrowej?

Jak informuje "The Times", powołując się na raport ukraińskiego think-tanku, Ukraińcy są w stanie stworzyć bombę jądrową nawet w ciągu kilku miesięcy.

Nie pamiętam, nie jestem politykiem. Józefaciuk zapytany o wybory prezydenckie w 2020 roku Wiadomości
"Nie pamiętam, nie jestem politykiem". Józefaciuk zapytany o wybory prezydenckie w 2020 roku

– Nie pamiętam (…) Nie jestem politykiem i nie byłem wtedy w Platformie – odpowiedział na pytanie, czy pamięta prawybory, które odbyły się w PO w roku 2019 poseł Marcin Józefaciuk.

Alarm do ewakuacji dla tysięcy mieszkańców Lublina z ostatniej chwili
Alarm do ewakuacji dla tysięcy mieszkańców Lublina

Na telefony mieszkańców Lublina trafił alert RCB i szczegółowa instrukcja postępowania w związku z planowaną na piątek ewakuacją kilku ulic.

Polskie porty w tym roku ze spadkami. Powodem brak inwestycji pilne
Polskie porty w tym roku ze spadkami. Powodem brak inwestycji

Po 10-proc. wzroście przeładunków w 2023 r., największe krajowe obiekty - Gdańsk, Gdynia i Szczecin-Świnoujście - w trzech pierwszych kwartałach 2024 r. zanotowały spadki.

Jacek Sutryk zatrzymany przez CBA. Doszło do konfrontacji gorące
Jacek Sutryk zatrzymany przez CBA. "Doszło do konfrontacji"

W siedzibie prokuratury w Katowicach doszło do konfrontacji zeznań zatrzymanego prezydenta Jacka Sutryka oraz byłego rektora Collegium Humanum Pawła C. – donosi Gazeta Wrocławska.

Sędzia na kokainie podczas Euro 2024. UEFA wszczęła śledztwo gorące
Sędzia na kokainie podczas Euro 2024. UEFA wszczęła śledztwo

UEFA wszczęła śledztwo wobec sędziego Davida Coote'a, który miał zażywać kokainę podczas Euro 2024. "The Sun" opublikował nagranie, na którym widać, jak angielski arbiter wciąga narkotyk za pomocą zwiniętego banknotu.

Minister Sikorski wypiął w Redzikowie pierś do orderów. Minister Waszczykowski opowiedział nam jak było naprawdę tylko u nas
Minister Sikorski wypiął w Redzikowie pierś do orderów. Minister Waszczykowski opowiedział nam jak było naprawdę

- Baza stałej obecności amerykańskiej, nie powstała dzięki nim, lecz szczęśliwie wbrew ich knowaniom. Oni nigdy nie doceniali znaczenia stałej obecności Amerykanów dla bezpieczeństwa Polski. To ja mam prawo do osobistego wzruszenia - mówi nam były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, dzięki zaangażowaniu którego powstała amerykańska baza antyrakietowa w Redzikowie.

Kolejne podwyżki dla urzędników UE. Von der Leyen z rekordową pensją z ostatniej chwili
Kolejne podwyżki dla urzędników UE. Von der Leyen z rekordową pensją

Gdy w Europie trwa zaciskanie pasa, unijni urzędnicy cieszą się kolejną podwyżką wynagrodzeń – donosi niemiecki Bild.

Nad Europę nadciąga potężny orkan Wiadomości
Nad Europę nadciąga potężny orkan

Prognozy dla Europy na początek przyszłego tygodnia budzą grozę. Wszystko przez spodziewaną gwałtowną wichurę o sile orkanu, podczas której wiatr może osiągnąć prędkość nawet 150 km na godz.

REKLAMA

Nowy Tygodnik Solidarność: Strajk w służbie zdrowia? Pracownicy i pracodawcy pod ścianą

Reforma ochrony zdrowia nadchodzi. Ale co, jak i kiedy? Chyba nikt tak naprawdę nie wie. O sposobie wprowadzania reformy dyskutowali w „TS” Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Służby Zdrowia „S”, i Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP. Debatę prowadził Maciek Chudkiewicz. Ponadto w numerze...
 Nowy Tygodnik Solidarność: Strajk w służbie zdrowia? Pracownicy i pracodawcy pod ścianą
/ okładka Tygodnik Solidarność
Solidarność i Pracodawcy RP mówią jednym głosem: Nie wiemy, co robi minister cieszący się zaufaniem premier. Żadnego dialogu nie ma. Jeśli tak dalej pójdzie, dojdzie do wielkiej awantury.

Ponadto w numerze: 

Z USA Profesor Marek Jan Chodakiewicz: "Biały Dom powiesił na swojej witrynie internetowej plan działań. Znikła z niej wersja hiszpańskojęzyczna. Kto nie jest Amerykaninem, nie zrozumie, jak bardzo denerwuje tubylców konieczność odnoszenia się do dwujęzykowo- ści. Szczególnie dotyczy to hiszpańskiego. Dzwonimy gdziekolwiek i słyszymy: „Naciśnij dwójkę, aby wysłuchać tego po hiszpańsku”. A może właśnie to się skończyło, na poziomie federalnym? To bardzo ważny symbol, że Ameryka nr 1! W każdym razie nowy prezydent podpisał dyrektywę..."

Emilian Kamiński w rozmowie z Izabelą Kozłowską: "Dzisiaj rzemiosło aktorskie upada. Ktoś, kto raptem kilka razy wystąpił w serialu telewizyjnym, staje się gwiazdą..."

Ewa Zarzycka w okazji Walentynek apeluje o nieplucie na siebie: "Wolałabym, żeby dzień zakochanych zastąpił trzymający się prozy życia dzień szacunku..."

Jan Pietrzak: "Gość, który uważa się za dożywotniego właściciela Ostseebad Zoppot, Herr Karnowski, postanowił zagrać na nosie warszawskiemu rządowi, na niby zapraszając dziesięcioro sierot z Syrii..."

Mieczysław Gil: "Sędzia Igor Tuleya znów przypomniał o sobie. Dokładnie 4 lata temu w sprawie dr. Mirosława G. przyrównał działania CBA za Mariusza Kamińskiego „nawet nie z latami 80, ale z metodami z lat 40. i 50..."

Marek Lewandowski: "Kampania „13 zł… i nie kombinuj” to nie tylko narzędzie przeciwdziałania łamaniu prawa, ale też ważne źródło wiedzy o stanie naszego rynku pracy. Rzeczywistość opisana w zgłoszeniach poraża i uświadamia, jak daleko nam jeszcze do normalności..."

Anna Grabowska: "Dialog społeczny w nowych państwach Unii Europejskiej ma się nie najlepiej. Jeszcze do niedawna Polska była w tym gronie. Dziś, dzięki nowej ustawie o Radzie Dialogu Społecznego, możemy być wzorem dla sąsiadów. Nie oznacza to jednak, że nie są już potrzebne żadne zmiany..."

Łukasz Rylski ratownik medyczny w rozmowie z Izabelą Kozłowską: "Jedną z najważniejszych kwestii jest to, że środowisko pielęgniarek i lekarzy blokuje utworzenie samorządu ratowników medycznych, a najbardziej frustruje mnie całkowita bierność władzy co do tworzenia owego samorządu..."

Anna Reda-Ciszewska, ekspert z Zespołu Prawnego Biura Eksperckiego Dialogu i Polityki Społecznej NSZZ Solidarność, współautorka projektu „S” ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, w rozmowie z Anną Brzeską: Dziś pracownik tymczasowy wykonuje pracę za pośrednictwem jednej agencji na rzecz jednego pracodawcy użytkownika, następnie trafi a do kolejnej agencji. Według nowych zapisów nie będzie można stosować takiej praktyki

Mateusz Wyrwich: "Jeden z najbardziej aktywnych działaczy podziemia NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych. Przewodniczący „S” RI Ziemi Świętokrzyskiej w 1981 roku. W III RP poseł na sejm z ramienia Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego. Podczas jednego z sejmowych wystąpień oskarżył Służbę Bezpieczeństwa o zamordowanie w stanie wojennym ponad stu osób. W efekcie powstała Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do Zbadania Działalności MSW pod przewodnictwem posła Jana Rokity..."

Leszek Masierak: "Pierwszy pistolet seryjnie produkowany w Polsce przeszedł do legendy. Vis wz. 35 występuje nie tylko w literaturze i fi lmie, lecz także w piosence. Ciekawa jest także historia jego powstania – skonstruowano go z oszczędności..."

Rafał Górski: "rezydent Lech Wałęsa przeszedł pozytywnie weryfikację grafologów, którzy potwierdzili, że Bolek to Lech, a Lech to Bolek. Przy okazji, po raz setny usłyszałem z pudeł rezonansowych, że powinniśmy dbać o Pana Prezydenta, bo to symbol, marka znana na całym świecie, która promuje nasz kraj. Może i współpracował, ale co by Solidarność zrobiła bez swojego przywódcy..."

Z USA Halina Kaczmarczyk: "Donald Trump podpisał dekret o wstrzymaniu przyjmowania obywateli następujących 7 państw: Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu przez 90 dni oraz wszystkich uchodźców przez dni 120, uzasadniając decyzję koniecznością dokładniejszego sprawdzenia, kto do USA przybywa. Zakaz objął również tych, którzy już wylądowali na amerykańskich lotniskach..."

Paweł Janowski: "Sugestie, jakoby pan przewodniczący Grzegorz Schetyna nie dorastał do zadań, jakie przed nim stoją, jakoby nie radził sobie z partią obywatelską, a zwłaszcza jej szczerbatymi członkami, był bezwolnym narzędziem na usługach ambasady niemieckiej, nie był wybitnym politykiem i jakoby był politykiem skorumpowanym i uwikłanym w różnego rodzaju afery, słuchającym rozkazów płynących z Brukseli, są zupełnie nie na miejscu. Jest niekwestionowanym liderem o niekwestionowalnej uczciwości i wybitności jeszcze większej..."

Leszek Masierak: "W 2017 roku czeka nas na europejskiej scenie politycznej wiele bardzo ważnych wydarzeń. Jednym z nich będą zaplanowane na 23 kwietnia i 7 maja wybory prezydenckie we Francji – jednym z największych i najważniejszych krajów Unii. Obserwatorzy zastanawiają się nad jednym – czy uda się francuskiej klasie politycznej zatrzymać Marine Le Pen?..."

A Cezaremu Krysztopie nie podoba się hymn na cześć pomarszczonej rewolucji obyczajowej

Poza tym, kultura, sport, porady, ciekawostki, krzyżówka. 

Zapraszamy!

Nr 7 Tygodnika Solidarność już dostępny w sprzedaży cyfrowej TUTAJ
 


 

Polecane
Emerytury
Stażowe