Pielgrzymka opolskiej Solidarności do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

"Pragniemy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa"
W XVII Pielgrzymce NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego do Łagiewnik brał udział przewodniczący Dariusz Brzęczek, który wniósł do świątyni relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Pielgrzymów przywitał rektor Sanktuarium ks. Zbigniew Bielas. Duchowny przypomniał słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane 17 sierpnia 2002 roku w homilii podczas poświęcenia Sanktuarium.
– Przychodzimy dziś tu, do łagiewnickiego sanktuarium, aby na nowo odkrywać w Chrystusie oblicze Ojca, który jest "Ojcem miłosierdzia oraz Bogiem wszelkiej pociechy". Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć odbicie własnego życia oraz światło łaski, którą już po wielokroć otrzymaliśmy i którą Bóg zachowuje dla nas na każdy dzień i na dzień ostateczny – mówił Ojciec Święty w trakcie homilii.
Mszę Świętą dla kilkuset pielgrzymów, którym towarzyszyły poczty sztandarowe, odprawił ks. dr Waldemar Klinger.
Szef opolskiej Solidarności Dariusz Brzęczek podziękował księżom koncelebrującym Mszę Świętą, kustoszowi Sanktuarium, pocztom sztandarowym i wszystkim związkowcom.
– Dziękuje wam pielgrzymi, za podejmowany trud i wysiłek uczestniczenia w 17. już pielgrzymce, podczas której modlimy się za Ojczyznę, ludzi pracy, emerytów, nasze zakłady, pokój na świecie i we własnych intencjach. Poprzez swoją obecność realizujemy założenia preambuły Statutu NSZZ "Solidarność", która mówi, że nasze działania opierają się na nauce Kościoła Katolickiego – zaznaczył przewodniczący Brzęczek i zaprosił wszystkich na następną Pielgrzymkę w przyszłym roku.
Miłosierdzie Boże
Klasztor w Łagiewnikach ufundował książę Aleksander Lubomirski. Został on przekazany Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W klasztorze przez kilka lat żyła św. Faustyna Kowalska i w tym miejscu również oddała swoje ostatnie tchnienie. Za pośrednictwem polskiej zakonnicy, Jezus Chrystus przekazał światu orędzie wzywające ludzkość do całkowitego zawierzenia się Bożemu Miłosierdziu. Siostra Faustyna spełniła Boża wolę, a Kościół ustanowił nowe formy kultu – Obraz Jezusa Miłosiernego z podpisem "Jezu, ufam Tobie", koronkę do Bożego Miłosierdzia, modlitwę w chwili konania Jezusa na krzyżu zwaną Godziną Miłosierdzia, a także Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzimy w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Do każdego z nich, jak również do głoszenia orędzia Miłosierdzia, Pan Jezus przywiązał szczególne łaski.
– Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia Mojego, osłaniam je przez życie całe, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem – mówił siostrze Faustynie, Jezus Chrystus.
– Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia Mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości Mojej – kazał zapisać polskiej zakonnicy w Dzienniczku.
- "Czat Kanału Zero zwariował". Karol Nawrocki u Krzysztofa Stanowskiego. Komentarze
- Ważny komunikat dla mieszkańców Krakowa
- Płonie dzwonnica, najstarszy drewniany zabytek na warszawskiej Pradze. Trwa akcja służb
- "Wdzierają się do domów". Niemcy w kłopocie
- Czytelnicy alarmują. Zadaliśmy pytania o samochody Bundeswehry w Polsce
- Ważne informacje dla kierowców. Nowe przepisy wchodzą w życie
- Resort edukacji nie dotrzymał słowa. "Wśród dyrektorów i nauczycieli narasta niepokój"
- Live Kanału Zero z Karolem Nawrockim najpopularniejszą relacją live YT na świecie
- "Będzie nam Ciebie brakować". Smutny komunikat warszawskiego zoo