Rodzina Ulmów oficjalnie włączona do grona błogosławionych. Podano datę ich wspomnienia liturgicznego

Beatyfikacja
Mszę św. beatyfikacyjną, która odbędzie się w Markowej, sprawuje prefekt Dykasterii ds. Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro.
W celebracji Mszy św. udział biorą m.in. kardynałowie Robert Sarah, Gerhard Müller, Stanisław Dziwisz, Grzegorz Ryś oraz wielu arcybiskupów, biskupów i prezbiterów. Zebrało się także szerokie grono władz państwowych i samorządowych, w tym prezydent Andrzej Duda z Małżonką, marszałkowie Senatu i Sejmu, premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński. Uczestnikiem obchodów jest także naczelny rabin Polski Michael Schudrich.
Na placu w Markowej zebrało się ponad 33 tys. wiernych.
Chór, który śpiewa na Mszy św. liczy sobie 1300 osób.
Podczas celebracji mszalnej kard. Semeraro odczytał notę papieża Franciszka włączająca Rodzinę Ulmów do grona błogosławionych. Odsłonięto także ikonę Błogosławionej Rodziny autorstwa Olega Czyżowskiego.
Abp Adam Szal, metropolita przemyski, złożył podziękowanie papieżowi, za włączenie Ulmów w poczet beatyfikowanych.
Relikwie Ulmów znajdować się będą odtąd w parafialnym kościele w Markowej, miejscowości ich życia i tragicznej śmierci.
Wspomnienie liturgiczne Rodziny Ulmów przypadnie w Kościele katolickim 7 lipca.
Ulmowie
Przypomnijmy, że dziś w Markowej na Podkarpaciu uroczyście beatyfikowana zostanie Rodzina Ulmów, która podczas II wojny światowej ratowała Żydów, ale w cała rodzina zamordowana została wraz ukrywanymi przez siebie osobami przez niemieckich żołnierzy.
Dziś Kościół katolicki włącza Ulmów w poczet beatyfikowanych. Jest to pierwszy taki przypadek, że beatyfikowana zostaje w jednym dniu cała rodzina, wraz z rodzącym się podczas egzekucji siódmym dzieckiem Józefa i Wiktorii.
Podczas Mszy św. beatyfikacyjnej odczytano życiorys obojga małżonków, ich działaności społecznej i religijnej, pasji - Józef był zapalonym fotografem, Wiktoria aktorką okolicznej grupy teatralnej - oraz ich pomocowej służby wobec prześladowanych Żydów w czasie II wojny światowej, która to ostatecznie stała się przyczyną ich egzekucji z rąk hitlerowców.