Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: Gotowy na cancel culture?
„Co więcej pisze Mateusz Kosiński?
Od lat jesteśmy niezwykle dumni z międzynarodowych sukcesów naszych rodaków, podobnie jak wielu z nas było dumnych z ostatnich sukcesów
Marciniaka, który na swoją pozycję pracował latami. Nic więc dziwnego, że obrzydliwy, fałszywy donos „Nigdy Więcej” spotkał się ze społecznym ostracyzmem.
O Cancel culture pisze także Agnieszka Żurek w artykule „Cancel culture” – współczesny pręgierz
„Kultura wykluczenia” to zjawisko mogące dotknąć każdego, kto w danym momencie wyłamie się z obowiązującego trendu. – Polega na tym, że uważa się za słuszne, by usuwać ludzi z życia publicznego lub danego stanowiska na podstawie samych oskarżeń o złamanie niepisanych zasad, które obowiązują w określonym środowisku. Na lewicy jest to w ostatnich czasach poprawność polityczna na sterydach, ale mogą to być też fałszywe oskarżenia o popełnienie przestępstwa, które nie są traktowane jak pomówienia, tylko jak fakty.
Jednym z najważniejszych wydarzeń zeszłego tygodnia było podpisanie systemowego porozumienia pomiędzy NSZZ „Solidarność” a rządem, które reguluje kwestie dotyczące rynku pracy w Polsce.
To historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy od 1991 roku centrala podpisuje porozumienie z rządem i nie dotyczy to tylko jednej branży. Pochyliliśmy się z panem premierem nad ludźmi, którym jest teraz najgorzej
– powiedział szef Solidarności podczas podpisywania porozumienia.
Turów spełnia najbardziej radykalne warunki ETS, zalesiamy obszar milionami drzew – widzimy, że najwięcej zwierzyny jest w okolicy regionu kopalni Turów – nie widać żadnego negatywnego wpływu na środowisko. Podejrzewam, że ten sędzia, który wydał wyrok, nie jest w stanie pokazać na mapie, gdzie leży Turów, i pod wpływem niemieckich organizacji podjął decyzję skazującą dziesiątki tysięcy górników na śmierć głodową. Wcześniej zrobiła to sędzia z Hiszpanii, a teraz proniemiecki sędzia z Polski. Wstyd!
- podkreśla Wojciech Ilnicki, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w KWB Turów i Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Brunatnego NSZZ „Solidarność”, w rozmowie z Marcinem Krzeszowcem
Jakub Pacan w artykule „I po marszu” podsumowuje jedną z największych manifestacji ostatnich lat
Marsz 4 czerwca był sukcesem Donalda Tuska. I choć wyborów nie wygrywa się wiecami, obrazki z Warszawy i to, co działo się w mediach społecznościowych po marszu, musi skłonić Zjednoczoną Prawicę do odpowiedzi.
W numerze ponad to:
- „Polska dostaje największą bibliotekę esperanto”
- „OZE – hipokryzja czy ściema”
- „Konieczna ochrona sportu kobiet”
- „Antyniemiecka koalicja pod polską flagą”
- „Moje teksty są jak reportaże” – rozmowa z Darią ze Śląska, wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką