Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Viki Gabor podbija świat

Już jutro cała Polska roztańczy się w trakcie sylwestrowych imprez. Czy wśród piosenek przy których będziemy witać Nowy Rok znajdą się utwory Viki Gabor? Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne – w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność znajdą państwo interesującą rozmowę ze zwyciężczynią Eurowizji Junior. 
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Viki Gabor podbija świat
/ fot. TS

Faktycznie teraz się dużo dzieje wokół mnie. Po zwycięstwie w Eurowizji Junior mam też więcej obowiązków. Jednak bardzo się z tego cieszę, bo lubię, jak coś się dzieje. A przede wszystkim cieszę się z niespodzianki, jaką szykuję dla moich sympatyków, którzy nie tylko głosowali na mnie podczas Eurowizji Junior, „Szansy na sukces” i „The Voice Kids”, ale też wspierają mnie na co dzień. Mogę zdradzić tylko, że to będzie duet. Wymarzony duet! Z kimś, kogo bardzo cenię jako Artystę i jako człowieka, a kto obdarzył mnie niezwykłą sympatią i zaufaniem. (…) Wszyscy ludzie, z którymi pracuję, są super. Tworzymy dobry team z rodzinną atmosferą, ale nie dają mi – jako najmłodszej – żadnych forów (śmiech). A tak serio, nawet nie chciałabym, żeby tak było, bo wiem, że to ja muszę się starać podwójnie, żeby dorównać ich profesjonalizmowi. Uczę się od nich najlepszych rzeczy i uczę się szybko. Efektem naszej współpracy jest drugie z rzędu zwycięstwo Polski na Eurowizji Junior. Jestem z tego bardzo dumna

– mówi Bartkowi Boruciakowi Viki Gabor. 


Z kolei  prof. Paweł Skibiński, historykiem, przewodniczącym zespołu redakcyjnego zapisków kard. Wyszyńskiego „Pro memoria” rozmawia Jakub Pacan. Nasz dziennikarz pyta m.in. o to, czy można nazwać prymasa Wyszyńskiego wytrawnym politykiem. 

Z pewnością tak, ale proszę jednak pamiętać, że był politykiem niejako z przymusu. Rzeczywiście reprezentował nasz naród, a nie tylko go pouczał i wychowywał. Mówił w jego imieniu, apelował do władz. Ta szczególna reprezentacja wynikała jednak ze szczególnych okoliczności, w jakich znalazła się Polska po wojnie. Rola niekorowanego króla Polski, jak to zostało sformułowane na szarfie wieńca pogrzebowego złożonego na trumnie Prymasa, wynikała z istnienia nienormalnego przecież państwa komunistycznego. To włodarze PRL wypychali Prymasa w stronę działalności stricte politycznej. Prymas z powołania był duszpasterzem, ale przeciwstawiając się komunistom chcącym zawłaszczyć i upolitycznić całe życie publiczne, siłą rzeczy stawał się politykiem, bo polityka państwa wchodziła na niwę Kościoła. Mówiąc o politycznej roli Prymasa, trzeba być ostrożnym, ponieważ wiąże się z tym pewna operacja intelektualna przeprowadzona na jego osobie w latach 90. XX w.



Agnieszka Żurek w artykule „Fajnokatolik” przedstawia sylwetkę Szymona Hołowni. 

I choć wydawać by się mogło, że młody, bystry dziennikarz i showman, pomagający biednym i zainteresowany ekologią to idealny kandydat dla współczesnych – zwłaszcza młodych – wyborców, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że – przynajmniej jak do tej pory – coś w „projekcie Hołownia” nie „pykło”. „Na razie sam populizm, niech da sensowne postulaty”, „Zełenski 2?”, „Strasznie mdłe... Ciekawe czemu wyłączyli lajki?”, „To jest kompromitacja Platformy Obywatelskiej, TVN-u i Onet-u. Ciągle tylko anty-PiS. Szkoda czasu, to nie jest poważne” – pod opublikowanym przez portal NaTemat przemówieniem Hołowni przeważają komentarze w tonie krytycznym



Z kolei Teresa Wójcik zastanawia się nad tym – „Co z szaleństwem polityki klimatycznej?”

Faktem jest, że w doktrynalnym murze budowanym w Unii Europejskiej powstał poważny wyłom. Do neutralności klimatycznej Polska ma dojść własnym tempem i własną drogą. W konkluzjach stanowiących wiążący dokument szczytu jest zapis, że we wszelkich dalszych pracach legislacyjnych dotyczących neutralności klimatycznej to wyłączenie Polski musi być uwzględniane. W ciągu najbliższych miesięcy Komisja Europejska przedstawi projekty kilkudziesięciu aktów wykonawczych dotyczących najważniejszych sektorów gospodarki – od energetyki poprzez budownictwo, rolnictwo, przemysł spożywczy aż do motoryzacji i przemysłu chemicznego oraz hutnictwa, które wyznaczą ramy ich funkcjonowania bez paliw kopalnych.



W numerze również m.in.:
  • Jakub Pacan – „Wielki atut prezydenta” o pierwszej damie
  • Paweł Pietkun „Zwycięzca bierze wszystko i wychodzi z Unii” o wyborach w Wielkiej Brytanii 
  • „Impeachment, czyli próba zemsty elit” Teresa Wójcik rozmawia z Arturem Wróblewskim o sytuacji w USA 
  • Anna Zielińska „Z głębi serca” o Small Big Hearts Foundation, polonijnej fundacji, która od trzech lat pomaga polskim dzieciom z wadami genetycznymi twarzoczaszki
  • Mateusz Kosiński „Stadionowy powrót do przeszłości” recenzja książki „Miasto noży” Wojciecha Muchy 
Najnowszy numer "TS" (01/2020) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wraca skandal wokół przejęcia TVP. Jest komunikat neoprokuratury z ostatniej chwili
Wraca skandal wokół przejęcia TVP. Jest komunikat neoprokuratury

"W nawiązaniu do dzisiejszego artykułu red. Patryka Słowika pt. "Sienkiewicz, Wrzosek, Wolne Sądy i wniosek. Jak prokurator walczyła o wolne media" informuję, iż Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej prowadzi śledztwo" - brzmi komunikat opublikowany przez prok. Przemysława Nowaka, rzecznika prasowego Prokuratury Krajowej. 

Dramat w Pałacu Buckingham. Ekspert zabrał głos ws. księżnej Kate z ostatniej chwili
Dramat w Pałacu Buckingham. Ekspert zabrał głos ws. księżnej Kate

Kilka miesięcy temu media obiegła informacja o problemach zdrowotnych księżnej Kate, która trafiła do szpitala. Żona księcia Williama musiała przejść pilną operację jamy brzusznej. Brytyjczycy zamartwiają się o swoją ulubienicę, nie brakuje również spekulacji, które mnożą się wśród lekarzy.

Wraca skandal wokół przejęcia TVP. Jest komentarz zastępcy Bodnara z ostatniej chwili
Wraca skandal wokół przejęcia TVP. Jest komentarz zastępcy Bodnara

"Oto odpolitycznienie prokuratury w praktyce. Oto jej nowe kadry. Patrzcie na to, prokuratorzy. Patrzcie i wyciągajcie wnioski" - pisze na platformie X Michał Ostrowski, zastępca Prokuratora Generalnego Adama Bodnara, powołany na to stanowisko jeszcze za czasów poprzedniego Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry.

Trwają poszukiwania defektoskopu. Wyznaczono nagrodę z ostatniej chwili
Trwają poszukiwania defektoskopu. Wyznaczono nagrodę

Niedawno media obiegła informacja o zaginięciu defektoskopu. Urządzenie to może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Wyznaczono nagrodę za jego znalezienie. 

3 lata więzienia za „nawoływanie do nienawiści ze względu na orientację”. Szykują się zmiany w kodeksie karnym z ostatniej chwili
3 lata więzienia za „nawoływanie do nienawiści ze względu na orientację”. Szykują się zmiany w kodeksie karnym

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt dot. zmian w kodeksie karnym zaproponowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort próbuje przeforsować zaostrzenie przepisów w sprawie tzw. mowy nienawiści.

Wpadka Igi Świątek przed kamerą. Sieć obiegło nagranie z ostatniej chwili
Wpadka Igi Świątek przed kamerą. Sieć obiegło nagranie

Iga Świątek ukończyła zmagania w turnieju WTA w Miami. Przegrała w meczu z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową 4:6, 2:6. Przez dłuższy czas utrzymywała się jednak na prowadzeniu i zachwycała publiczność. Tenisistka w czasie pracy nad materiałem do oficjalnego kanału WTA zaliczyła zabawną wpadkę. Została ona uwieczniona na krótkim nagraniu.

Odwołanie gen. Gromadzińskiego. Szef MON zabiera głos z ostatniej chwili
Odwołanie gen. Gromadzińskiego. Szef MON zabiera głos

Nasi sojusznicy zostali poinformowani o odwołaniu gen. Jarosława Gromadzińskiego ze stanowiska dowódcy Eurokorpusu z odpowiednim wyprzedzeniem - powiedział w czwartek szef MON Władysław Kosiniak Kamysz. Zapewnił, że "nie ma żadnego zaniepokojenia między nami a sojusznikami".

Neoprokuratura usiłuje zastraszyć adwokata Fundacji Profeto? z ostatniej chwili
Neoprokuratura usiłuje zastraszyć adwokata Fundacji Profeto?

Mec. Krzysztof Wąsowski, adwokat Fundacji Profeto, opisuje w mediach społecznościowych szokujące zachowanie prokuratorów po zatrzymaniu ks. Michała O., którzy mieli namawiać go, aby… zrezygnował z obrony duchownego. 

Szef KPRM: Nie należy się spodziewać, że konsultacje z Ukrainą przyniosą jakiś przełom z ostatniej chwili
Szef KPRM: Nie należy się spodziewać, że konsultacje z Ukrainą przyniosą jakiś przełom

– Nie należy się spodziewać, że czwartkowe polsko-ukraińskie konsultacje międzyrządowe przyniosą jakiś przełom; w sprawie rolnictwa stanowiska są rozbieżne. Ważne, że prowadzimy dialog, ale stan rozmów nie jest jeszcze zadowalający – powiedział PAP szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec.

Rafał Trzaskowski zapowiedział zwolnienie brata „Pablo Moralesa” z ostatniej chwili
Rafał Trzaskowski zapowiedział zwolnienie brata „Pablo Moralesa”

Na antenie TVP Info trwa debata wyborcza kandydatów na prezydenta stolicy. Rafał Trzaskowski zapowiedział zwolnienie brata bliźniaka „Pablo Moralesa”. Przypomnijmy, że znany dziennikarz śledczy Marcin Dobski na łamach Salonu24 poinformował, że brat „Pablo Moralesa” jest prezesem podlegającej Rafałowi Trzaskowskiemu spółki i hejtuje w sieci.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Viki Gabor podbija świat

Już jutro cała Polska roztańczy się w trakcie sylwestrowych imprez. Czy wśród piosenek przy których będziemy witać Nowy Rok znajdą się utwory Viki Gabor? Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne – w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność znajdą państwo interesującą rozmowę ze zwyciężczynią Eurowizji Junior. 
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Viki Gabor podbija świat
/ fot. TS

Faktycznie teraz się dużo dzieje wokół mnie. Po zwycięstwie w Eurowizji Junior mam też więcej obowiązków. Jednak bardzo się z tego cieszę, bo lubię, jak coś się dzieje. A przede wszystkim cieszę się z niespodzianki, jaką szykuję dla moich sympatyków, którzy nie tylko głosowali na mnie podczas Eurowizji Junior, „Szansy na sukces” i „The Voice Kids”, ale też wspierają mnie na co dzień. Mogę zdradzić tylko, że to będzie duet. Wymarzony duet! Z kimś, kogo bardzo cenię jako Artystę i jako człowieka, a kto obdarzył mnie niezwykłą sympatią i zaufaniem. (…) Wszyscy ludzie, z którymi pracuję, są super. Tworzymy dobry team z rodzinną atmosferą, ale nie dają mi – jako najmłodszej – żadnych forów (śmiech). A tak serio, nawet nie chciałabym, żeby tak było, bo wiem, że to ja muszę się starać podwójnie, żeby dorównać ich profesjonalizmowi. Uczę się od nich najlepszych rzeczy i uczę się szybko. Efektem naszej współpracy jest drugie z rzędu zwycięstwo Polski na Eurowizji Junior. Jestem z tego bardzo dumna

– mówi Bartkowi Boruciakowi Viki Gabor. 


Z kolei  prof. Paweł Skibiński, historykiem, przewodniczącym zespołu redakcyjnego zapisków kard. Wyszyńskiego „Pro memoria” rozmawia Jakub Pacan. Nasz dziennikarz pyta m.in. o to, czy można nazwać prymasa Wyszyńskiego wytrawnym politykiem. 

Z pewnością tak, ale proszę jednak pamiętać, że był politykiem niejako z przymusu. Rzeczywiście reprezentował nasz naród, a nie tylko go pouczał i wychowywał. Mówił w jego imieniu, apelował do władz. Ta szczególna reprezentacja wynikała jednak ze szczególnych okoliczności, w jakich znalazła się Polska po wojnie. Rola niekorowanego króla Polski, jak to zostało sformułowane na szarfie wieńca pogrzebowego złożonego na trumnie Prymasa, wynikała z istnienia nienormalnego przecież państwa komunistycznego. To włodarze PRL wypychali Prymasa w stronę działalności stricte politycznej. Prymas z powołania był duszpasterzem, ale przeciwstawiając się komunistom chcącym zawłaszczyć i upolitycznić całe życie publiczne, siłą rzeczy stawał się politykiem, bo polityka państwa wchodziła na niwę Kościoła. Mówiąc o politycznej roli Prymasa, trzeba być ostrożnym, ponieważ wiąże się z tym pewna operacja intelektualna przeprowadzona na jego osobie w latach 90. XX w.



Agnieszka Żurek w artykule „Fajnokatolik” przedstawia sylwetkę Szymona Hołowni. 

I choć wydawać by się mogło, że młody, bystry dziennikarz i showman, pomagający biednym i zainteresowany ekologią to idealny kandydat dla współczesnych – zwłaszcza młodych – wyborców, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że – przynajmniej jak do tej pory – coś w „projekcie Hołownia” nie „pykło”. „Na razie sam populizm, niech da sensowne postulaty”, „Zełenski 2?”, „Strasznie mdłe... Ciekawe czemu wyłączyli lajki?”, „To jest kompromitacja Platformy Obywatelskiej, TVN-u i Onet-u. Ciągle tylko anty-PiS. Szkoda czasu, to nie jest poważne” – pod opublikowanym przez portal NaTemat przemówieniem Hołowni przeważają komentarze w tonie krytycznym



Z kolei Teresa Wójcik zastanawia się nad tym – „Co z szaleństwem polityki klimatycznej?”

Faktem jest, że w doktrynalnym murze budowanym w Unii Europejskiej powstał poważny wyłom. Do neutralności klimatycznej Polska ma dojść własnym tempem i własną drogą. W konkluzjach stanowiących wiążący dokument szczytu jest zapis, że we wszelkich dalszych pracach legislacyjnych dotyczących neutralności klimatycznej to wyłączenie Polski musi być uwzględniane. W ciągu najbliższych miesięcy Komisja Europejska przedstawi projekty kilkudziesięciu aktów wykonawczych dotyczących najważniejszych sektorów gospodarki – od energetyki poprzez budownictwo, rolnictwo, przemysł spożywczy aż do motoryzacji i przemysłu chemicznego oraz hutnictwa, które wyznaczą ramy ich funkcjonowania bez paliw kopalnych.



W numerze również m.in.:
  • Jakub Pacan – „Wielki atut prezydenta” o pierwszej damie
  • Paweł Pietkun „Zwycięzca bierze wszystko i wychodzi z Unii” o wyborach w Wielkiej Brytanii 
  • „Impeachment, czyli próba zemsty elit” Teresa Wójcik rozmawia z Arturem Wróblewskim o sytuacji w USA 
  • Anna Zielińska „Z głębi serca” o Small Big Hearts Foundation, polonijnej fundacji, która od trzech lat pomaga polskim dzieciom z wadami genetycznymi twarzoczaszki
  • Mateusz Kosiński „Stadionowy powrót do przeszłości” recenzja książki „Miasto noży” Wojciecha Muchy 
Najnowszy numer "TS" (01/2020) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe