Marek Koterski powraca z najmocniejszą obsadą w historii!

„7 uczuć” – nowy film twórcy „Dnia Świra” i „Baby są jakieś inne” nominowany do Złotych Lwów 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Najnowsza, długo wyczekiwana opowieść o życiu Adasia Miauczyńskiego w kinach od 12 października
Robert Jaworski/WFDiF Marek Koterski powraca z najmocniejszą obsadą w historii!
Robert Jaworski/WFDiF / Materiały prasowe
Jeden z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych polskich reżyserów powraca z kolejnym rozdziałem opowieści o kultowym już bohaterze, Adasiu Miauczyńskim. Tym razem twórca głośnych filmów: „Dzień Świra”, „Baby są jakieś inne”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” i „Nic śmiesznego” do tej roli zaangażował swojego syna Michała Koterskiego. Na dużym ekranie pojawi się on w towarzystwie najmocniejszej obsady spośród wszystkich dzieł Koterskiego. Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Katarzyna Figura, Joanna Kulig, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz, Tomasz Karolak, Małgorzata Bogdańska, Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Edyta Herbuś, Magdalena Cielecka i Cezary Pazura to tylko część wielkich nazwisk, które zobaczymy w filmie „7 uczuć”. Premiera najnowszej produkcji o życiu Miauczyńskiego, odbędzie się w ramach Konkursu Głównego 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Warto podkreślić, że jest to już siódma nominacja do Złotych Lwów w karierze Koterskiego.  

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji. 

Operatorem filmu „7 uczuć” jest nagrodzony w Gdyni za „Letnie przesilenie” Jerzy Zieliński, który z Markiem Koterskim współpracował przy jego ostatnim filmie „Babysą jakieś inne”. Scenografia to dzieło Przemysława Kowalskiego („Dzień świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), zaś kostiumy i charakteryzacja – Justyny Stolarz („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Służby specjalne”) i Tomasza Matraszka („Ostatnia rodzina”, „Volta”). Montażem zajmuje się również współpracująca na stałe z Markiem Koterskim – Ewa Smal. Film wyprodukowany został przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (producent: Włodziemirz Niderhaus), w koprodukcji ze Studiem Produkcyjnym Orka Sp. z o.o. i dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Kino Świat.

Gatunek: komedia/dramat
Polska 2018
Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Scenariusz i reżyseria: Marek Koterski („Baby są jakieś inne”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień świra”, „Nic śmiesznego”)
Producent: Włodzimierz Niderhaus
Zdjęcia: Jerzy Zieliński
Obsada: Michał Koterski („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień Świra”, „Ajlawju”), Maja Ostaszewska („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Body/Ciało”, „Katyń”), Marcin Dorociński („Pitbull. Ostatni pies”, „Plan B”, „Moje córki krowy”), Katarzyna Figura („Panie Dulskie”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Ajlawju”), Małgorzata Bogdańska („Baby są jakieś inne”„Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), Gabriela Muskała („Moje córki krowy”, „Wołyń”, „Chce się żyć”), Robert Więckiewicz („Baby są jakieś inne”, „Konwój”, „Volta”), Adam Woronowicz („Baby są jakieś inne”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Pani z przedszkola”), Andrzej Chyra („Ostatnia rodzina”, „Na granicy”, „Carte Blanche”), Cezary Pazura („Dzień świra”, „Ajlawju”, „Nic śmiesznego”), Tomasz Karolak (seria „Listy do M.”, „Porady na zdrady”, „Planeta Singli”), Magdalena Cielecka („Ciemno, prawie noc”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Córki dancingu”), Sonia Bohosiewicz („Narzeczony na niby”, „Po prostu przyjaźń”, „Panie Dulskie”), Joanna Kulig („Zimna wojna”, „Miłość jest wszystkim”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”), Łukasz Simlat („Amok”, „Konwój”, „Pani z przedszkola”), Magda Berus („Szatan kazał tańczyć”, „Bejbi blues”), Ilona Ostrowska („Ile waży koń trojański?”, serial „Ranczo”), Edyta Herbuś („Bodo”, serial „Barwy szczęścia”), Piotr Gąsowski („1920. Wojna i miłość”, „Przedwiośnie”, „Pan Tadeusz”), Andrzej Mastalerz („Reakcja łańcuchowa”, „Historia Roja”, „Szczęście świata”), Tomasz Sapryk („Pod Mocnym Aniołem”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień świra”), Marcin Kwaśny („Listy do M. 3”, „Historia Roja”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), Maria Ciunelis („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień świra”), Mateusz Banasiuk („Pitbull. Ostatni pies”, serial „Druga szansa”), Dorota Chotecka („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień Świra”), Viola Arlak („Obywatel”, „Dzień kobiet”, „Dzień świra”), Hanna Śleszyńska („Nic śmiesznego”, „Złoto dezerterów”), Krystyna Czubówna („Dzień świra”)


Źródło: Kino Świat

GT

 

 

POLECANE
Złe wiadomości dla Tuska. Tak Polacy ocenili służbę zdrowia po roku rządów koalicji z ostatniej chwili
Złe wiadomości dla Tuska. Tak Polacy ocenili służbę zdrowia po roku rządów koalicji

Jak wynika z badania Instytutu Pollster, Polacy bardzo krytycznie oceniają stan polskiej służby ponad rok od objęcia władzy przez rząd Donalda Tuska. 

USA: Biały Dom zakazał używania zaimków neutralnych płciowo w mailach urzędników polityka
USA: Biały Dom zakazał używania zaimków neutralnych płciowo w mailach urzędników

Biały Dom polecił agencjom federalnym usunięcie zaimków neutralnych płciowo z podpisów w służbowych mailach – podały w piątek amerykańskie media. Według ABC News pracownicy Departamentu Transportu otrzymali zalecenia w czwartek, gdy prowadzili śledztwo w sprawie katastrofy lotniczej w Waszyngtonie.

Wysłannik Trumpa ds. Ukrainy i Rosji: Zakończenie wojny zajmie miesiące z ostatniej chwili
Wysłannik Trumpa ds. Ukrainy i Rosji: Zakończenie wojny zajmie miesiące

Myślimy o tym, jak wywrzeć presję zarówno na Rosjan, ale też na Ukraińców - powiedział w piątek specjalny wysłannik prezydenta Trumpa ds. Ukrainy i Rosji, emerytowany gen. Keith Kellogg. Ocenił on, że doprowadzenie do zawieszenia broni na rosyjsko-ukraińskim froncie może zająć "miesiące".

Tadeusz Płużański: Pałac Stalina to żaden zabytek, to zakłamany, sowiecki jubilat tylko u nas
Tadeusz Płużański: Pałac Stalina to żaden zabytek, to zakłamany, sowiecki jubilat

2 lutego mija 18. rocznica wpisu do rejestru zabytków Pałacu Stalina, zwanego dla niepoznaki Pałacem Kultury i Nauki. Z okazji tej wątpliwej rocznicy odbędą się „eventy” organizowane przez władze Pałacu oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie.

W Polsce jednak powstanie komputer kwantowy gorące
W Polsce jednak powstanie komputer kwantowy

W Polsce powstanie komputer kwantowy! Niezwykle miło jest przekazać mi informację, że w naszym kraju powstanie wreszcie komputer kwantowy!

Tȟašúŋke Witkó: Jeśli Niemcy mają być silne, Polska musi być słaba tylko u nas
Tȟašúŋke Witkó: Jeśli Niemcy mają być silne, Polska musi być słaba

„Silne państwo to nie państwo silne samo w sobie, a państwo otoczone przez państwa słabe” – gdzieś u Carla von Clausewitza, dekady temu wyczytałem bardzo zbliżoną maksymę. Bezwzględny Prusak doskonale wiedział co pisze, a jego mentalni potomkowie, Niemcy, znakomicie wdrażali ową zasadę w czyn.

Trzaskowski zaatakował Ziobrę. Jest odpowiedź byłego ministra sprawiedliwości Wiadomości
Trzaskowski zaatakował Ziobrę. Jest odpowiedź byłego ministra sprawiedliwości

– Wyobraźcie sobie, jakby ich zaprosić, tego pajaca Ziobro, co on by opowiadał, opowiadałby o tym, że on sobie pistolety kupił – grzmiał w piątek Rafał Trzaskowski. Na odpowiedź byłego szefa resortu sprawiedliwości nie trzeba było długo czekać.

Krzysztof Bosak: nie traktuję Karola Nawrockiego jako polityka PiS tylko u nas
Krzysztof Bosak: nie traktuję Karola Nawrockiego jako polityka PiS

- To nie jest człowiek, który zmienił poglądy, to człowiek, który zmienił hasła – mówi o Rafale Trzaskowskim w rozmowie z Mateuszem Kosińskim Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu, jeden z liderów Konfederacji.

Cła na Chiny, Kanadę i Meksyk. Biały Dom potwierdza Wiadomości
Cła na Chiny, Kanadę i Meksyk. Biały Dom potwierdza

Rzecznik Białego Domu Karoline Leavitt potwierdziła w piątek, że prezydent Donald Trump ogłosi w sobotę cła w wys. 25 proc. na towary z Meksyku i Kanady, zapowiedziała też 10-procentowe cła na towary z Chin. Dodała, że prezydent nie podjął jeszcze decyzji ws. ceł na import z UE.

Dziwna konstrukcja stanęła przed siedzibą klubu PiS. Opublikowano zdjęcie Wiadomości
Dziwna konstrukcja stanęła przed siedzibą klubu PiS. Opublikowano zdjęcie

"Na wprost pokoi klubu PiS w Sejmie stanęła taka konstrukcja. To media, czy coś innego?" – zapytał polityk PiS Dariusz Matecki.

REKLAMA

Marek Koterski powraca z najmocniejszą obsadą w historii!

„7 uczuć” – nowy film twórcy „Dnia Świra” i „Baby są jakieś inne” nominowany do Złotych Lwów 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Najnowsza, długo wyczekiwana opowieść o życiu Adasia Miauczyńskiego w kinach od 12 października
Robert Jaworski/WFDiF Marek Koterski powraca z najmocniejszą obsadą w historii!
Robert Jaworski/WFDiF / Materiały prasowe
Jeden z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych polskich reżyserów powraca z kolejnym rozdziałem opowieści o kultowym już bohaterze, Adasiu Miauczyńskim. Tym razem twórca głośnych filmów: „Dzień Świra”, „Baby są jakieś inne”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” i „Nic śmiesznego” do tej roli zaangażował swojego syna Michała Koterskiego. Na dużym ekranie pojawi się on w towarzystwie najmocniejszej obsady spośród wszystkich dzieł Koterskiego. Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Katarzyna Figura, Joanna Kulig, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz, Tomasz Karolak, Małgorzata Bogdańska, Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Edyta Herbuś, Magdalena Cielecka i Cezary Pazura to tylko część wielkich nazwisk, które zobaczymy w filmie „7 uczuć”. Premiera najnowszej produkcji o życiu Miauczyńskiego, odbędzie się w ramach Konkursu Głównego 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Warto podkreślić, że jest to już siódma nominacja do Złotych Lwów w karierze Koterskiego.  

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji. 

Operatorem filmu „7 uczuć” jest nagrodzony w Gdyni za „Letnie przesilenie” Jerzy Zieliński, który z Markiem Koterskim współpracował przy jego ostatnim filmie „Babysą jakieś inne”. Scenografia to dzieło Przemysława Kowalskiego („Dzień świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), zaś kostiumy i charakteryzacja – Justyny Stolarz („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Służby specjalne”) i Tomasza Matraszka („Ostatnia rodzina”, „Volta”). Montażem zajmuje się również współpracująca na stałe z Markiem Koterskim – Ewa Smal. Film wyprodukowany został przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (producent: Włodziemirz Niderhaus), w koprodukcji ze Studiem Produkcyjnym Orka Sp. z o.o. i dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Kino Świat.

Gatunek: komedia/dramat
Polska 2018
Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Scenariusz i reżyseria: Marek Koterski („Baby są jakieś inne”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień świra”, „Nic śmiesznego”)
Producent: Włodzimierz Niderhaus
Zdjęcia: Jerzy Zieliński
Obsada: Michał Koterski („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień Świra”, „Ajlawju”), Maja Ostaszewska („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Body/Ciało”, „Katyń”), Marcin Dorociński („Pitbull. Ostatni pies”, „Plan B”, „Moje córki krowy”), Katarzyna Figura („Panie Dulskie”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Ajlawju”), Małgorzata Bogdańska („Baby są jakieś inne”„Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), Gabriela Muskała („Moje córki krowy”, „Wołyń”, „Chce się żyć”), Robert Więckiewicz („Baby są jakieś inne”, „Konwój”, „Volta”), Adam Woronowicz („Baby są jakieś inne”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Pani z przedszkola”), Andrzej Chyra („Ostatnia rodzina”, „Na granicy”, „Carte Blanche”), Cezary Pazura („Dzień świra”, „Ajlawju”, „Nic śmiesznego”), Tomasz Karolak (seria „Listy do M.”, „Porady na zdrady”, „Planeta Singli”), Magdalena Cielecka („Ciemno, prawie noc”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Córki dancingu”), Sonia Bohosiewicz („Narzeczony na niby”, „Po prostu przyjaźń”, „Panie Dulskie”), Joanna Kulig („Zimna wojna”, „Miłość jest wszystkim”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”), Łukasz Simlat („Amok”, „Konwój”, „Pani z przedszkola”), Magda Berus („Szatan kazał tańczyć”, „Bejbi blues”), Ilona Ostrowska („Ile waży koń trojański?”, serial „Ranczo”), Edyta Herbuś („Bodo”, serial „Barwy szczęścia”), Piotr Gąsowski („1920. Wojna i miłość”, „Przedwiośnie”, „Pan Tadeusz”), Andrzej Mastalerz („Reakcja łańcuchowa”, „Historia Roja”, „Szczęście świata”), Tomasz Sapryk („Pod Mocnym Aniołem”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień świra”), Marcin Kwaśny („Listy do M. 3”, „Historia Roja”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), Maria Ciunelis („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień świra”), Mateusz Banasiuk („Pitbull. Ostatni pies”, serial „Druga szansa”), Dorota Chotecka („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień Świra”), Viola Arlak („Obywatel”, „Dzień kobiet”, „Dzień świra”), Hanna Śleszyńska („Nic śmiesznego”, „Złoto dezerterów”), Krystyna Czubówna („Dzień świra”)


Źródło: Kino Świat

GT

 


 

Polecane
Emerytury
Stażowe