IMGW wydał pilny komunikat. Oto co nas czeka
Co musisz wiedzieć:
- IMGW ostrzega przed marznącymi opadami na północy i północnym wschodzie kraju.
- W pięciu województwach obowiązują alerty przed roztopami, w tym II stopnia na Podkarpaciu.
- W części kraju prognozowane są gwałtowne wzrosty stanów wody z możliwością przekroczeń stanów ostrzegawczych.
Ostrzeżenia IMGW
IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed opadami marznącymi dla województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz części woj. zachodniopomorskiego i podlaskiego. Alerty będą obowiązywać do godz. 13.00 w piątek.
Prognozowane są opady śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącego deszczu i mżawki, które mogą powodować gołoledź.
Alerty przed roztopami w pięciu województwach
W pięciu województwach obowiązywać będą także alerty I i II stopnia przed roztopami.
IMGW poinformował o alertach II stopnia przed roztopami, które obejmą część województwa podkarpackiego. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 8.00 w piątek. Prognozowany jest wzrost temperatury i odwilż. Temperatura minimalna wyniesie od 1 do 3 st. Celsjusza, a suma opadów deszczu osiągnie od 10 mm do 25 mm.
Ostrzeżenia I stopnia przed roztopami dla województwa lubelskiego oraz części woj. mazowieckiego, łódzkiego i podkarpackiego będą aktywne do godz. 19.00 w piątek. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.
Ostrzeżenia hydrologiczne: możliwe gwałtowne wzrosty stanów wody
IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne I stopnia przed gwałtownymi wzrostami stanów wody dla województwa mazowieckiego i łódzkiego w zlewni Wisły od ujścia Kamiennej do Zbiornika Włocławek oraz dla części woj. podkarpackiego w zlewni Sanu do ujścia Osławy (wraz ze zlewnią Osławy) i Strwiąży.
W związku ze spływem wód opadowo-roztopowych i z utrzymywaniem się zjawisk lodowych prognozuje się wzrosty i wahania stanów wody, miejscami z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.
Alerty hydrologiczne będą obowiązywać od czwartku od godz. 15.00 i potrwają do soboty do godz. 10.00.
- Komunikat dla mieszkańców woj. podkarpackiego
- Burza po niedzielnej „Familiadzie”. Widzowie podzieleni
- IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka w najbliższych dniach
- Gwiazda Kanału Zero odchodzi. Mówi wprost
- Komunikat dla mieszkańców Poznania
- Pilne doniesienia z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej
- Nowy ruch obrony Zbigniewa Ziobry. Ważny wniosek trafił do sądu
- Wyłączenia prądu. Ważny komunikat dla mieszkańców Dolnego Śląska
- Kurierzy będą musieli udawać biznesmenów
- Nie żyje Edward Linde-Lubaszenko. Będzie pogrzeb państwowy?
- Ekspert: Za obchodzenie Konstytucji przez Sąd Najwyższy obywatel zapłaci wysoką cenę
Ostrzeżenia I i II stopnia
Ostrzeżenia I i II stopnia przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować duże straty materialne oraz zagrożenia zdrowia i życia.




