Abp Jędraszewski do powodzian: Boża Opatrzność sprawia, że nie musicie czuć się opuszczeni
![abp Marek Jędraszewski Abp Jędraszewski do powodzian: Boża Opatrzność sprawia, że nie musicie czuć się opuszczeni](https://www.tysol.pl/imgcache/750x530/c/uploads/news/135407/1739394911302412c71be392ccedf12c.png)
- Jeśli będzie trzeba, będziemy poszukiwali nowych form pomocy, byście nie czuli się sami. Nie czuli się sami jako członkowie polskiego narodu i członkowie tego samego świętego, katolickiego i apostolskiego Kościoła. Byście nie czuli się sami, głęboko wierząc, że jest nad nami Boża Opatrzność, która sprawia, że żaden człowiek nie ma prawa czuć się opuszczony – mówił abp Jędraszewski.
Powodzianie w Caritas
Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Mariusz Słonina powiedział, że czas spędzony w Zakrzowie ma być dla powodzian momentem nabrania oddechu i sił. – Wszyscy myślimy o wielkiej nadziei, że to, co się wydarzyło, jest już za nimi, a przed nimi Boże błogosławieństwo, łaska i siła – powiedział i poprosił abp. Marka Jędraszewskiego o skierowanie do zebranych słowa.
Metropolita krakowski powitał wszystkich w ośrodku Caritas, który jest miejscem spotkań i modlitwy.
Archidiecezja krakowska wobec poszkodowanych
Hierarcha podkreślił, że Archidiecezja Krakowska od razu niosła pomoc, także poprzez zbiórkę pieniędzy. Powiedział, że podczas rozmów będzie pytał zebranych o ich przeżycia oraz bieżące potrzeby.
– My jesteśmy właściwie koordynatorami tej wielkiej wrażliwości ludzi, którzy na terenie Archidiecezji Krakowskiej mieszkają. Cechowała ich autentyczna chęć pomocy i solidarność z człowiekiem, którego osobiście nie znali. Wiedzieli tylko, że jest potrzebna pomoc, której udzielili – mówił. Życzył zebranym dobrego pobytu i oddechu nadziei, a także nabrania sił wewnętrznych.
– Nie sądzę, żeby chęć pomocy wam miała być jednorazowa. Jeśli będzie trzeba, będziemy poszukiwali nowych form pomocy, byście nie czuli się sami. Nie czuli się sami jako członkowie polskiego narodu i członkowie tego samego świętego, katolickiego i apostolskiego Kościoła. Byście nie czuli się sami, głęboko wierząc, że jest nad nami Boża Opatrzność, która sprawia, że żaden człowiek nie ma prawa czuć się opuszczony – stwierdził hierarcha.
- Przesłanie z Lourdes na Jubileusz 2025: modlitwa, pokuta i nawrócenie
- Ogromny wzrost sprzedaży Biblii we Francji
- Jak być w Kościele po doświadczeniu krzywdy? [video]
- Abp Galbas nowym przewodniczącym Rady Programowej KAI
- Bombardowanie katedry Najświętszego Serca Jezusowego w Mjanmie: kard. Bo modli się o pokój
Rozmowa
W czasie spotkania arcybiskup rozmawiał z poszkodowanymi. Jeden z pracowników służb wspominał moment pęknięcia tamy.
– Ta tama na naszych oczach zaczęła pękać. Jeszcze ludzi ewakuowaliśmy, żeby z tych wałów schodzili. Słychać było, jak drzewa się walą. Było to zagrożenie dla ludzi, jak i dla służb, które w tym czasie pracowały – powiedział. Dodał także, że trudno opisać wrażenia i emocje, które towarzyszyły wtedy ratownikom i mieszkańcom.
Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej