Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa - bogaty program wydarzeń w całym kraju

Spotkania z doradcami na temat przezwyciężania kryzysu i budowania wzajemnej więzi, turnieje i gry terenowe, ponowne randki oraz modlitwa i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich - to tylko niektóre wydarzenia dla par zaplanowane w całej Polsce w ramach Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa. Przypada on w dniach 7-14 lutego. W Polsce inicjatywa odbędzie się w kilkudziesięciu miastach.
Młoda para Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa - bogaty program wydarzeń w całym kraju
Młoda para / pixabay.com/Pexels

Festiwal małżeństwa

Celem wydarzenia jest stworzenie cyklicznej tradycji, swoistego „festiwalu małżeństwa”, celebrowania i cieszenia się małżeństwem w „okresie walentynkowym”. Ma ono też motywować społeczeństwo, a szczególnie specjalistów, osoby publiczne i media do promowania znaczenia zdrowych relacji małżeńskich. Sami małżonkowie mają w tym czasie okazję do pogłębienia wzajemnej więzi, twórczo spędzając czas m.in. na debatach i warsztatach oraz w wydarzeniach artystycznych czy psychoedukacyjnych.

W Polsce Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w tym roku odbędzie się w niemal trzydziestu mniejszych i większych miastach, m.in. Bełchatowie, Bochni, Ełku, Gdańsku, Łukowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Warszawa

W stolicy miejscem wydarzeń Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa jest kościół pw. Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim. Działa tam wspólnota Młodych Małżeństw, która czerpie z nauczania Jana Pawła II na ten temat i promuje je w społeczeństwie.

Warszawskie obchody rozpoczną się w piątek 7 lutego modlitwą za małżeństwa i rodziny przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów. Będzie to indywidualna modlitwa przy relikwiach rodziny wyniesionej na ołtarze w 2023 r. a będącej wzorem wiary, społecznego zaangażowania, otwarcia na świat, wzajemnego wspierania się i miłości. W kościele Wszystkich Świętych ta modlitwa odbywa się przy ołtarzy bocznym, w tzw. “Zakątku Miłosierdzia i Rodziny”, przy kaplicy adoracji.

W kolejnych dniach odbywać się będą tematyczne spotkania na temat budowania uważności we wzajemnych relacjach między małżonkami oraz przezwyciężania kryzysów. W niedzielę 9 lutego, w Światowym Dniu Małżeństwa, nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas mszy świętych o 11:00, 12:30 i 18:30).

Swoistą kulminacją warszawskich obchodów będzie odtańczenie poloneza na 100 par na placu przed kościołem św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Początek o godz. 12.45.

Stołeczne obchody są przygotowywane przez Wspólnotę Młodych Małżeństw oraz Fundację Gaudium w parafii Wszystkich Świętych, a także Małżeńskie Drogi – grupę małżeństw i księży zgromadzonych wokół tematu małżeństwa sakramentalnego. Jej celem jest głoszenie Dobrej Nowiny o miłości małżeńskiej. MD organizują m.in. kurs bezpośredniego przygotowania do małżeństwa, rekolekcje dla małżeństw i spotkania dla młodych małżeństw. 

Wszelkie informacje są dostępne na oficjalnej stronie Tygodnia Małżeństwa w Warszawie pod adresem: https://wsercustolicy.pl/

Inne miasta

W Poznaniu na uczestników czekają m.in. rodzinna gra terenowa, warsztaty kulinarne oraz turniej dla małżeństw, a także niedzielna (16 lutego) Msza św. w intencji małżeństw w kościele pw. Błogosławionej Poznańskiej Piątki.

W Pszczynie doradca rodzinny Marta Franczak zaprasza 11 lutego od 18.45 na warsztaty poświęcone empatii.

W Krakowie na małżonków czekać będzie znany duszpasterz o. Adam Szustak OP, który po Mszy św. (o godz. 18.00) wygłosi konferencję "Pełni wzajemnej uważności".

W Miastkowie Kościelnym można pójść na randkę małżeńską "Zachwyć się raz jeszcze". Gdzie i kiedy? 9 lutego (18.00-21.00) do miejscowej szkoły publicznej.

Z szeregiem wydarzeń na małżonków czeka także Olsztyn. W programie m.in. "Małżeńskie SPA (Seks, Przyjaźń, Akceptacja"), rozmowa z Jackiem Pulikowskim o przebaczeniu w małżeństwie, sesja fotograficzna "Jacy byliśmy wczoraj, jacy jesteśmy dziś" i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Obchody w sieci

W ramach Tygodnia Małżeństwa na chętnych czeka ponadto wiele wydarzeń w internecie.

Zaplanowano m.in. debatę online "Pełni wzajemnej uważności" - początek 9 lutego o godz. 19.00. Poruszone podczas niej zostaną pytania: jak być naprawdę uważnym w relacji małżeńskiej; czego potrzebuje On, a czego Ona oraz jak odnaleźć siebie nawzajem, gdy życie pędzi coraz szybciej?

Transmisja odbędzie się na kanale diecezjalnej telewizji FARO.TV

Warto też znaleźć czas na spotkanie online z ks. Markiem Dziewieckim „Pokonywanie trudności w małżeństwie” (organizatorem jest Fundacja dla Rodziny z Oławy) - 10 lutego o godz. 20.00. Zapisy i udział: https://dlarodziny.eu/ https://dlarodziny.eu/warsztaty-online/pokonywanie-trudnosci/

Szczegółowe programy wydarzeń we wszystkich miastach można znaleźć na stronie https://www.tydzienmalzenstwa.pl/

Historia obchodów

W 1993 r. papież Jan Paweł II, który przez cały swój pontyfikat zwracał uwagę na wyjątkową relację kobiety i mężczyzny, ustanowił Światowy Dzień Małżeństwa. Przypada on w drugą niedzielę lutego (w tym roku 9 lutego). Cztery lata później w Wielkiej Brytanii zorganizowany został pierwszy “małżeński tydzień”, który rozwinął się w następnych latach w Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa.

Dziś jest to społeczna kampania promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Tydzień Małżeństwa odbywa się równolegle w 22 krajach zawsze w tym samym terminie: 7-14 lutego. W Polsce projekt został zainicjowany w 2015 r. przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Od tego czasu odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, rekreacyjnym i rozrywkowym.

lk


 

POLECANE
IMGW wydał komunikat na Wielkanoc. Oto co nas czeka z ostatniej chwili
IMGW wydał komunikat na Wielkanoc. Oto co nas czeka

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w niedzielę wielkanocną temperatura maksymalna wyniesie do 24 st. C na zachodzie i południu Polski oraz na Górnym Śląsku. W świąteczny poniedziałek na zachodzie przelotny deszcz, a na południowym zachodzie możliwe burze.

Jak przełamać antykulturę? Konferencja w Warszawie już 10 maja! Wiadomości
Jak przełamać antykulturę? Konferencja w Warszawie już 10 maja!

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na specjalną konferencję „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia”, która odbędzie się w sobotę 10 maja 2025 roku w godzinach 10.00-20.00 w Hotelu Gromada Centrum w Warszawie (ul. Plac Powstańców Warszawy 2).

Zełenski składa propozycję Putinowi ws. rozejmu z ostatniej chwili
Zełenski składa propozycję Putinowi ws. rozejmu

Jeśli rozejm wielkanocny stanie się faktem, Ukraina proponuje, by trwał nie tylko do niedzieli, a został przedłużony – napisał na platformie X prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po ogłoszeniu przez Rosję rozejmu z okazji Wielkanocy, który ma obowiązywać przez 30 godzin od sobotniego popołudnia.

Prezes PiS złożył życzenia na Wielkanoc. Mówił także o ciemnych chmurach nad Polską Wiadomości
Prezes PiS złożył życzenia na Wielkanoc. Mówił także o "ciemnych chmurach nad Polską"

Wesołych świąt, wielkiego szczęścia, wszystkiego co dobre – życzył w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że obecnie nad Polską mamy ciemne chmury i trudny czas, dlatego życzy każdemu z osobna i wszystkim naraz, by ten czas się skończył.

Kibice Widzewa zwrócili się do Trzaskowskiego. Wymowny transparent gorące
Kibice Widzewa zwrócili się do Trzaskowskiego. Wymowny transparent

W sobotę Widzew Łódź uległ na własnym stadionie Motorowi Lublin 1:2. Największe emocje wzbudził jednak wymowny transparent kibiców: "Każdy głos na Rafała od normalnej Polski nas oddala".

Wspaniałych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Wiadomości
Wspaniałych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Noc, która zmieniła wszystko.

Nawet Wielkiej Soboty TVP w likwidacji nie przepuści. Kurski nie przebierał w słowach gorące
"Nawet Wielkiej Soboty TVP w likwidacji nie przepuści". Kurski nie przebierał w słowach

Jacek Kurski oskarża neo-TVP Info o manipulację i przypisywanie mu nieprawdziwych cytatów. To odpowiedź na słowa dziennikarza RMF24 Krzysztofa Berendy.

Komunikat dla mieszkańców Lublina z ostatniej chwili
Komunikat dla mieszkańców Lublina

Z powodu awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym nieprzejezdna jest stacja Lublin – poinformowały w sobotę po południu PKP PLK. Niektóre pociągi mają około dwóch godzin opóźnienia.

Tragedia w Warszawie. Motocyklista wjechał w ludzi z ostatniej chwili
Tragedia w Warszawie. Motocyklista wjechał w ludzi

W sobotę w Marysinie Wawerskim na ul. Korkowej motocyklista potrącił dwie osoby przechodzące przez jezdnię. W wyniku zdarzenia zmarł pieszy. Motocyklista i piesza trafili do szpitala. Ulica jest zablokowana. Autobusy linii 115 i 173 jeżdżą objazdami.

Gratka dla miłośników seriali. Hit lat 90. powraca Wiadomości
Gratka dla miłośników seriali. Hit lat 90. powraca

Ta wiadomość to prawdziwa gratka dla fanów seriali. Już niedługo hit lat 90. wróci na ekrany.

REKLAMA

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa - bogaty program wydarzeń w całym kraju

Spotkania z doradcami na temat przezwyciężania kryzysu i budowania wzajemnej więzi, turnieje i gry terenowe, ponowne randki oraz modlitwa i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich - to tylko niektóre wydarzenia dla par zaplanowane w całej Polsce w ramach Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa. Przypada on w dniach 7-14 lutego. W Polsce inicjatywa odbędzie się w kilkudziesięciu miastach.
Młoda para Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa - bogaty program wydarzeń w całym kraju
Młoda para / pixabay.com/Pexels

Festiwal małżeństwa

Celem wydarzenia jest stworzenie cyklicznej tradycji, swoistego „festiwalu małżeństwa”, celebrowania i cieszenia się małżeństwem w „okresie walentynkowym”. Ma ono też motywować społeczeństwo, a szczególnie specjalistów, osoby publiczne i media do promowania znaczenia zdrowych relacji małżeńskich. Sami małżonkowie mają w tym czasie okazję do pogłębienia wzajemnej więzi, twórczo spędzając czas m.in. na debatach i warsztatach oraz w wydarzeniach artystycznych czy psychoedukacyjnych.

W Polsce Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w tym roku odbędzie się w niemal trzydziestu mniejszych i większych miastach, m.in. Bełchatowie, Bochni, Ełku, Gdańsku, Łukowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Warszawa

W stolicy miejscem wydarzeń Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa jest kościół pw. Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim. Działa tam wspólnota Młodych Małżeństw, która czerpie z nauczania Jana Pawła II na ten temat i promuje je w społeczeństwie.

Warszawskie obchody rozpoczną się w piątek 7 lutego modlitwą za małżeństwa i rodziny przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów. Będzie to indywidualna modlitwa przy relikwiach rodziny wyniesionej na ołtarze w 2023 r. a będącej wzorem wiary, społecznego zaangażowania, otwarcia na świat, wzajemnego wspierania się i miłości. W kościele Wszystkich Świętych ta modlitwa odbywa się przy ołtarzy bocznym, w tzw. “Zakątku Miłosierdzia i Rodziny”, przy kaplicy adoracji.

W kolejnych dniach odbywać się będą tematyczne spotkania na temat budowania uważności we wzajemnych relacjach między małżonkami oraz przezwyciężania kryzysów. W niedzielę 9 lutego, w Światowym Dniu Małżeństwa, nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas mszy świętych o 11:00, 12:30 i 18:30).

Swoistą kulminacją warszawskich obchodów będzie odtańczenie poloneza na 100 par na placu przed kościołem św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Początek o godz. 12.45.

Stołeczne obchody są przygotowywane przez Wspólnotę Młodych Małżeństw oraz Fundację Gaudium w parafii Wszystkich Świętych, a także Małżeńskie Drogi – grupę małżeństw i księży zgromadzonych wokół tematu małżeństwa sakramentalnego. Jej celem jest głoszenie Dobrej Nowiny o miłości małżeńskiej. MD organizują m.in. kurs bezpośredniego przygotowania do małżeństwa, rekolekcje dla małżeństw i spotkania dla młodych małżeństw. 

Wszelkie informacje są dostępne na oficjalnej stronie Tygodnia Małżeństwa w Warszawie pod adresem: https://wsercustolicy.pl/

Inne miasta

W Poznaniu na uczestników czekają m.in. rodzinna gra terenowa, warsztaty kulinarne oraz turniej dla małżeństw, a także niedzielna (16 lutego) Msza św. w intencji małżeństw w kościele pw. Błogosławionej Poznańskiej Piątki.

W Pszczynie doradca rodzinny Marta Franczak zaprasza 11 lutego od 18.45 na warsztaty poświęcone empatii.

W Krakowie na małżonków czekać będzie znany duszpasterz o. Adam Szustak OP, który po Mszy św. (o godz. 18.00) wygłosi konferencję "Pełni wzajemnej uważności".

W Miastkowie Kościelnym można pójść na randkę małżeńską "Zachwyć się raz jeszcze". Gdzie i kiedy? 9 lutego (18.00-21.00) do miejscowej szkoły publicznej.

Z szeregiem wydarzeń na małżonków czeka także Olsztyn. W programie m.in. "Małżeńskie SPA (Seks, Przyjaźń, Akceptacja"), rozmowa z Jackiem Pulikowskim o przebaczeniu w małżeństwie, sesja fotograficzna "Jacy byliśmy wczoraj, jacy jesteśmy dziś" i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Obchody w sieci

W ramach Tygodnia Małżeństwa na chętnych czeka ponadto wiele wydarzeń w internecie.

Zaplanowano m.in. debatę online "Pełni wzajemnej uważności" - początek 9 lutego o godz. 19.00. Poruszone podczas niej zostaną pytania: jak być naprawdę uważnym w relacji małżeńskiej; czego potrzebuje On, a czego Ona oraz jak odnaleźć siebie nawzajem, gdy życie pędzi coraz szybciej?

Transmisja odbędzie się na kanale diecezjalnej telewizji FARO.TV

Warto też znaleźć czas na spotkanie online z ks. Markiem Dziewieckim „Pokonywanie trudności w małżeństwie” (organizatorem jest Fundacja dla Rodziny z Oławy) - 10 lutego o godz. 20.00. Zapisy i udział: https://dlarodziny.eu/ https://dlarodziny.eu/warsztaty-online/pokonywanie-trudnosci/

Szczegółowe programy wydarzeń we wszystkich miastach można znaleźć na stronie https://www.tydzienmalzenstwa.pl/

Historia obchodów

W 1993 r. papież Jan Paweł II, który przez cały swój pontyfikat zwracał uwagę na wyjątkową relację kobiety i mężczyzny, ustanowił Światowy Dzień Małżeństwa. Przypada on w drugą niedzielę lutego (w tym roku 9 lutego). Cztery lata później w Wielkiej Brytanii zorganizowany został pierwszy “małżeński tydzień”, który rozwinął się w następnych latach w Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa.

Dziś jest to społeczna kampania promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Tydzień Małżeństwa odbywa się równolegle w 22 krajach zawsze w tym samym terminie: 7-14 lutego. W Polsce projekt został zainicjowany w 2015 r. przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Od tego czasu odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, rekreacyjnym i rozrywkowym.

lk



 

Polecane
Emerytury
Stażowe