Wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice. Są nowe informacje
Najnowsze informacje o stanie zdrowia górników
Tuż po godz. 14 odbyła się konferencja prasowa Mariusza Nowaka, dyrektora Centrum Zarządzania Oparzeń w Siemanowicach-Śląskich, podczas której przekazał najnowsze informacje dotyczące stanu zdrowia poszkodowanych górników.
Jak podkreślił, obecnie najcięższe obrażenia dotyczą siedmiu górników.
Stan wszystkich jest bardzo ciężki. Dwóch górników jest już na OIOM-ie, jeszcze czekamy na transport dwóch górników. Więcej o stanie zdrowia nie możemy powiedzieć
– poinformował Mariusz Nowak.
- Nie żyje polski artysta. Miał 39 lat
- "Jesteśmy w tragicznym momencie". Polskie lasy czeka katastrofa ekologiczna na niespotykaną skalę
Poważne poparzenia
Później głos zabrała dyrektor ds. medycznych szpitala Karolina Ziółkowska, która podkreśliła, że są to poparzenia drugiego-trzeciego stopnia.
W zależności od pacjenta od 35 proc. do nawet 85 proc. poparzonej powierzchni ciała, z oparzeniem dróg oddechowych
– przekazała.
- Sprzedaż TVN. Warner Bros. Discovery z ważną zgodą
- Ważne doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej
- Muzyk kultowego zespołu w ciężkim stanie. Koncerty przełożone
- Niemcy przerażone powrotem Donalda Trumpa
Wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice
Jastrzębska Spółka Węglowa, do której należy kopalnia Knurów-Szczygłowice, poinformowała o zapaleniu metanu w ścianie XVII pokładu 405/1 poniżej poziomu 850 m.
Kopalnia Węgla Kamiennego Knurów-Szczygłowice to kopalnia węgla kamiennego, położona w województwie śląskim, w powiecie gliwickim, w Knurowie. Obecnie działa jako Ruch Szczygłowice KWK Knurów-Szczygłowice.
Prace przy budowie kopalni rozpoczęto w 1957. Pole wydobywcze kopalni ma powierzchnię 21,3 km² i leży na zachodnim brzegu głównej niecki węglowej. Eksploatowane złoża znajdują się w południowej części Knurowa oraz pod częścią miasta Czerwionka-Leszczyny i gminy Pilchowice. Obecne możliwości techniczne zabezpieczają wydobycie na poziomie 11 800 ton węgla na dobę.
Zasoby bilansowe kopalni wynoszą 670 milionów ton, przy czym tzw. zasoby operatywne (których wydobycie byłoby opłacalne ekonomicznie) wynoszą 300 milionów ton. Wynika z tego przewidywany okres eksploatacji do 2055.