Incydent na konferencji premiera z udziałem naszej dziennikarki. Kompromitacja Tuska międzynarodowym viralem

Kontrowersyjne wypowiedzi premiera Tuska na temat Donalda Trumpa, a także ostatni incydent na jego konferencji podczas której im zaprzeczał, stały się przedmiotem zainteresowania mediów i internautów nie tylko w Polsce.
Donald Tusk Incydent na konferencji premiera z udziałem naszej dziennikarki. Kompromitacja Tuska międzynarodowym viralem
Donald Tusk / PAP/Radek Pietruszka

Incydent na konferencji Tuska

Wszystko zaczęło się w marcu 2023 roku, gdy Tusk, obecny lider Platformy Obywatelskiej, podczas spotkania w Bytomiu zasugerował agenturalne powiązania Donalda Trumpa z Moskwą. Mówił, że dowody są na tyle poważne, iż kwestia rzekomej zależności Trumpa od Rosji „nie podlega już dyskusji”.

Kilka dni temu temat wrócił na tapetę za sprawą dziennikarki „Tygodnika Solidarność”, Moniki Rutke, która zapytała Tuska o jego poprzednie wypowiedzi na konferencji prasowej. Zapytany o to, jak chce prowadzić politykę zagraniczną ze Stanami Zjednoczonymi pod wodzą Donalda Trumpa, biorąc pod uwagę jego wcześniejsze sugestie rzekomej "rosyjskiej agenturalności" Trumpa oraz wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego czy "kierownika ambasady w USA" Bogdana Klicha, Tusk… zaczął mówić o wypowiedzi… Mariusza Błaszczaka. Dopytany przez Monikę Rutkę, zaprzeczył swoim wypowiedziom sprzed kilku miesięcy. - "Nie, tego typu sugestii nigdy nie zgłaszałem" - odparł Tusk. 

Według relacji Moniki Rutke organizująca konferencję podsekretarz stanu KPRM Agnieszka Rucińska zagroziła jej po tym "zakończeniem współpracy", a inni pracownicy KPRM "sprawdzeniem przez służby"

Oświadczenie Moniki Rutke

Nasza dziennikarka zdała relację z zaistniałej sytuacji opisując okoliczności na konferencji Premiera. 

- Nie jest łatwo dostać się na konferencję Donalda Tuska. Próbowałam wiele razy, tym razem się udało. Gdy poproszono dziennikarzy o zgłaszanie się do pytań, zgłosiłam się. Zostałam poinformowana przez jednego ze współpracowników premiera, że najpierw pytanie zada dziennikarz z Polsat News, a potem z Tok FM. Zapytałam, dlaczego taka kolejność. W odpowiedzi usłyszałam, że pierwszeństwo mają media ogólnopolskie. Poinformowałam tę osobę, że zarówno „Tygodnik Solidarność”, jak i Tysol.pl są mediami ogólnopolskimi. Wtedy dowiedziałam się, że kryterium są zasięgi. Oznajmiłam więc, że zasięgi Tok FM i Tysol.pl są porównywalne (Tysol.pl miał w sierpniu ponad 20 milionów wyświetleń i ok. 5 milionów unikalnych użytkowników – przyp. red.). Pani Agnieszka Rucińska powiedziała, że będę mogła zadać pytanie, ale jako trzecia osoba. Do głosu próbował się także dostać kolega z wPolsce24, ale jego prośba o głos została także pominięta, chociaż ostatecznie zadał premierowi pytanie. 

Następnie opisała, że po zadaniu pytania została poinformowana o "końcu współpracy".

Gdy Donald Tusk przybył na konferencję, po krótkim oświadczeniu nadszedł czas zadawania pytań. Pierwszy był dziennikarz Polsat News, potem Tok FM i moja kolej. Zadałam pytanie o to, jak po sugestiach o rzekomą "rosyjską agenturalność" ma zamiar prowadzić politykę zagraniczną ze Stanami Zjednoczonymi, których prezydentem będzie Donald Trump, na które jednak Donald Tusk odpowiedział wymijająco. Dlatego, pomimo że nie miałam już dostępu do mikrofonu, doprecyzowałam swoje pytanie. W tym momencie pani Agnieszka Rucińska poinformowała mnie, że "złamałam zasadę" (nie mam pojęcia jaką, ale prawdopodobnie tym, że doprecyzowałam pytanie) i oznajmiła, że "kończymy współpracę" – tak dokładnie brzmiały słowa Agnieszki Rucińskiej W mediach społecznościowych napisałam, interpretując te słowa, że dotyczyły one niezapraszania mnie na konferencje PDT. W rzeczywistości były to słowa o "końcu współpracy" – czymkolwiek ona jest. Być może ta interpretacja była zbyt pochopna, jednak mam w pamięci sytuację, gdy dziennikarze TV Republika nie byli wpuszczani na konferencje Bartłomieja Sienkiewicza czy na konferencję sztabu kryzysowego Donalda Tuska w związku z powodzią. 

- wyjaśniała Monika Rutke. 

Amerykańskie media publikują nagranie

Sprawą wypowiedzi Tuska zainteresował się m.in. serwis "Washington Reporter", który opublikował szczegółowy artykuł, omawiający zarzuty byłego przewodniczącego Rady Europejskiej dotyczące rzekomych związków Trumpa z rosyjskimi służbami wywiadowczymi. Co więcej, na stronie zamieszczono tłumaczone na angielski nagranie, w którym Tusk podczas spotkania kampanijnego sugeruje, że Trump mógł zostać zwerbowany przez Rosję aż trzy dekady temu.

„Washington Reporter” opisał tę sytuację, jednocześnie przywołując inne momenty z politycznej kariery Tuska, które wywoływały kontrowersje na arenie międzynarodowej. W szczególności amerykańscy dziennikarze przypomnieli o konsultacjach Tuska z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem, w 2008 roku, dotyczących amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce. Spotkanie z Putinem miało wpływ na decyzję Tuska, by po rozmowach w USA dystansować się od planów tarczy, co ściągnęło na niego miażdżącą krytykę. 

 

Burza w komentarzach 

W mediach społecznościowych rozpętała się burza. Nie zabrakło wpisów w tym zagranicznych, komentujących postawę Tuska.

- Ten moment, gdy @donaldtusk powiedział, że @realDonaldTrump jest rosyjskim agentem, a potem skłamał, że nigdy tego nie powiedział 

- Donald Tusk (premier Polski i globalista) o Donaldzie Trumpie jako rosyjskim szpiegu. Kłamstwo nie jest zaskakujące, ponieważ w prt2 Tusk wiedział, że kłamie, gdy powiedział, że Trump jest agentem R. Oba są kłamstwami - jak dobrze wiedział T. tzn. jest globalistą/politykiem

- Czy zaufać Polakowi, a szczególnie Tuskowi? Premier Polski Tusk rok temu w pierwszym nagraniu wideo: Trump, jego zależność od rosyjskich służb nie budzi już dziś wątpliwości. To nie moje założenie. To wynik dochodzenia przeprowadzonego przez amerykańskie służby. Amerykańskie służby nie wykluczają, że 30 lat temu Trump mógł zostać zwerbowany nawet przez rosyjskie służby. Jednym z największych błędów polskiej polityki zagranicznej było niezwykłe uwielbienie Trumpa i nieukrywana niechęć do Demokratów w USA.

- Premier Polski Tusk po wyborze Trumpa w drugim filmie: - Czy podczas spotkania przedwyborczego składał Pan oświadczenia, że ​​Donald Trump może mieć oczywiste powiązania agenturalne z Moskwą? - Nie, nigdy nie robiłem takich założeń.

- Kancelaria Premiera poinformowała już dziennikarkę Monikę Rutke, która zadała Tuskowi niewygodne pytanie, że zrywa z nią wszelką współpracę.

- Dla wielu polityka oznacza umiejętność zmiany postawy w trakcie skoku. Teraz, w związku z przybyciem Trumpa, wielu tak robi. Zmieniają postawę w połowie skoku.

- Polski premier Donald Tusk odwołał swoje słowa, że ​​Trump został zwerbowany przez rosyjskie służby wywiadowcze 30 lat temu i od tamtej pory jest agentem Kremla! Czy Trump zmniejszy rozmiar języka gaduły? Uważaj, Tusk! 

- Gdziekolwiek wieje wiatr...Premier Polski wycofał się ze swojego twierdzenia, że ​​Trump został zwerbowany przez rosyjskie służby wywiadowcze. Rok temu Tusk powiedział, że „nie można wątpić w zależność Trumpa od rosyjskich służb wywiadowczych” i że było to „wynikiem śledztwa przeprowadzonego przez amerykańskie służby wywiadowcze”. Teraz, po wyborze Trumpa, polski dziennikarz przypomniał te słowa premierowi, ale stwierdził, że „takie założenie nigdy nie zostało poczynione”. Dziennikarka poinformowała następnie, że biuro Tuska poinformowało ją, że kończą z nią wszelką współpracę. Jej redakcja Tysol twierdzi, że wolność słowa jest pod presją.

- Haha. Polski premier Tusk zaprzecza teraz swoim twierdzeniom, że Trump jest rosyjskim agentem. (Pierwszy film). Zdaniem Tuska Trump miał niewielkie szanse na wygraną, a Trump jest „rosyjskim agentem” zwerbowanym przez rosyjskie służby 30 lat temu. (Drugi film)

-  Premier Polski Donald Tusk uważa, że ​​Donald Trump jest rosyjskim atutem od 30 lat. Donald Tusk jest globalistą, który nienawidzi prezydenta Trumpa i wolności. Od czasu, gdy został premierem Polski, więzi swoich przeciwników politycznych.

- Premier Polski Donald Tusk wcześniej: 0:55 Trump ma niewielkie szanse na wygranie wyborów 1:00 Trump jest zależny od rosyjskich służb 1:15 Trump został zwerbowany przez rosyjski wywiad 30 lat temu, Trump to postać komiczna i groteskowa Ich spotkanie będzie niezręczne

- czytamy niektóre z wpisów. 

 


 

POLECANE
USA odpuszczą rozmowy pokojowe ws. Ukrainy? Jest reakcja Kremla z ostatniej chwili
USA odpuszczą rozmowy pokojowe ws. Ukrainy? Jest reakcja Kremla

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w piątek, że w ocenie Rosji można mówić o pewnym postępie w sprawie zakończenia wojny w Ukrainie. Według niego za taki postęp można uznać rozejm dotyczący ostrzeliwania obiektów energetycznych.

Rekord dziennej nielegalnej imigracji przez Kanał La Manche pobity z ostatniej chwili
Rekord dziennej nielegalnej imigracji przez Kanał La Manche pobity

We wtorek dwanaście łodzi przewiozło przez kanał La Manche do Dover 705 migrantów - to najwyższa dzienna liczba w tym roku. Według BBC łączna liczba osób, które przepłynęły kanał na małych łodziach wzrosła do 8888. To więcej o ponad 40 proc. w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku.

MSWiA nie ma danych nt. wyższej efektywności patroli polsko-niemieckich nad polskimi. Więc po co to jest? Wiadomości
MSWiA nie ma danych nt. wyższej efektywności patroli polsko-niemieckich nad polskimi. "Więc po co to jest?"

Red. naczelna Radia Debata Aleksandra Fedorska opublikowała nową odpowiedź polskiego MSWiA ws. patroli niemieckiej policji na terenie Polski.

GIS wydał ostrzeżenie. Chodzi o popularne batony Wiadomości
GIS wydał ostrzeżenie. Chodzi o popularne batony

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w sprawie wycofania określonych partii batonów bezglutenowych marki BioTechUSA. W kwestionowanych produktach stwierdzono obecność glutenu.

Niemcy: koniec ze specjalnym traktowaniem Ukraińców Wiadomości
Niemcy: koniec ze specjalnym traktowaniem Ukraińców

Nowo przybyli uchodźcy z Ukrainy będą w przyszłości otrzymywać świadczenia na podstawie ustawy o azylantach. Rząd federalny zamierza pokryć dodatkowe koszty, a Związek Miast i Gmin domaga się natychmiastowego zwrotu środków.  Tym sam kończy się specjalne traktowanie Ukraińców w Niemczech.

Na granicy polsko-białoruskiej staną specjalne wieże. SG zapowiada inwestycję pilne
Na granicy polsko-białoruskiej staną specjalne wieże. SG zapowiada inwestycję

Jak poinformował ppłk Andrzej Juźwiak ze Straży Granicznej, do grudnia ma potrwać montaż pięciu wież obserwacyjnych przy polsko-białoruskiej granicy w Podlaskiem. 70-metrowe wieże mają być wyposażone w kamery i staną na odcinkach granicznych rzek w regionie.

Wiadomości
iPad mini jako narzędzie edukacyjne dla dzieci – jak tablet może wspierać naukę w domu i szkole?

Nowoczesne technologie odgrywają ogromną rolę w codziennym życiu, a ich zalety są nie do przecenienia. Smartfony, komputery czy tablety są w prawie każdym domu, a ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Co ciekawe, tego typu urządzenia mogą być świetnym wsparciem dla dzieci – nie tylko jako narzędzie do przeglądania Internetu, grania w gry czy oglądania filmów, ale i jako pomoc w nauce. Zarówno w domu, jak i w szkole, nowoczesny sprzęt, taki jak np. iPad mini od Apple, może skutecznie wspierać edukację. Warto przyjrzeć się bliżej, jakie korzyści niesie za sobą wykorzystanie technologii w nauce.

Komunikat dla mieszkańców Poznania z ostatniej chwili
Komunikat dla mieszkańców Poznania

Rozpoczęły się konsultacje ws. pomnika Wiedźmy w Poznaniu. Za jego postawieniem byli radni Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz Polski 2050. Radni PiS zagłosowali przeciw.

Wiadomości
Dofinansowanie do pieca i inne formy wsparcia – jak obniżyć koszty przy wymianie źródła ciepła?

Wymiana przestarzałego pieca na nowoczesne źródło ciepła nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami. W Polsce sukcesywnie od kilku lat działa wiele atrakcyjnych programów wsparcia finansowego dla osób, które decydują się zrobić krok w stronę czystszego powietrza w swoim domu i otoczeniu. Jakie to programy i ile można na nich zyskać? Oto praktyczny przewodnik po dofinansowaniach i pozostałych formach wsparcia!

Wielki Piątek w Stuttgarcie to Cichy Piątek. Iga Świątek dziś nie zagra z ostatniej chwili
Wielki Piątek w Stuttgarcie to Cichy Piątek. Iga Świątek dziś nie zagra

Wielki Piątek jest w Niemczech obchodzony jako dzień refleksji i wyciszenia przed Wielkanocną Niedzielą. W całym kraju jest dniem wolnym od pracy, stąd w niektórych landach nazywany jest też Cichym Piątkiem. Tego dnia w regionie Badenii-Wirtembergii, gdzie położony jest Stuttgart, nie można organizować żadnych wydarzeń sportowych.

REKLAMA

Incydent na konferencji premiera z udziałem naszej dziennikarki. Kompromitacja Tuska międzynarodowym viralem

Kontrowersyjne wypowiedzi premiera Tuska na temat Donalda Trumpa, a także ostatni incydent na jego konferencji podczas której im zaprzeczał, stały się przedmiotem zainteresowania mediów i internautów nie tylko w Polsce.
Donald Tusk Incydent na konferencji premiera z udziałem naszej dziennikarki. Kompromitacja Tuska międzynarodowym viralem
Donald Tusk / PAP/Radek Pietruszka

Incydent na konferencji Tuska

Wszystko zaczęło się w marcu 2023 roku, gdy Tusk, obecny lider Platformy Obywatelskiej, podczas spotkania w Bytomiu zasugerował agenturalne powiązania Donalda Trumpa z Moskwą. Mówił, że dowody są na tyle poważne, iż kwestia rzekomej zależności Trumpa od Rosji „nie podlega już dyskusji”.

Kilka dni temu temat wrócił na tapetę za sprawą dziennikarki „Tygodnika Solidarność”, Moniki Rutke, która zapytała Tuska o jego poprzednie wypowiedzi na konferencji prasowej. Zapytany o to, jak chce prowadzić politykę zagraniczną ze Stanami Zjednoczonymi pod wodzą Donalda Trumpa, biorąc pod uwagę jego wcześniejsze sugestie rzekomej "rosyjskiej agenturalności" Trumpa oraz wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego czy "kierownika ambasady w USA" Bogdana Klicha, Tusk… zaczął mówić o wypowiedzi… Mariusza Błaszczaka. Dopytany przez Monikę Rutkę, zaprzeczył swoim wypowiedziom sprzed kilku miesięcy. - "Nie, tego typu sugestii nigdy nie zgłaszałem" - odparł Tusk. 

Według relacji Moniki Rutke organizująca konferencję podsekretarz stanu KPRM Agnieszka Rucińska zagroziła jej po tym "zakończeniem współpracy", a inni pracownicy KPRM "sprawdzeniem przez służby"

Oświadczenie Moniki Rutke

Nasza dziennikarka zdała relację z zaistniałej sytuacji opisując okoliczności na konferencji Premiera. 

- Nie jest łatwo dostać się na konferencję Donalda Tuska. Próbowałam wiele razy, tym razem się udało. Gdy poproszono dziennikarzy o zgłaszanie się do pytań, zgłosiłam się. Zostałam poinformowana przez jednego ze współpracowników premiera, że najpierw pytanie zada dziennikarz z Polsat News, a potem z Tok FM. Zapytałam, dlaczego taka kolejność. W odpowiedzi usłyszałam, że pierwszeństwo mają media ogólnopolskie. Poinformowałam tę osobę, że zarówno „Tygodnik Solidarność”, jak i Tysol.pl są mediami ogólnopolskimi. Wtedy dowiedziałam się, że kryterium są zasięgi. Oznajmiłam więc, że zasięgi Tok FM i Tysol.pl są porównywalne (Tysol.pl miał w sierpniu ponad 20 milionów wyświetleń i ok. 5 milionów unikalnych użytkowników – przyp. red.). Pani Agnieszka Rucińska powiedziała, że będę mogła zadać pytanie, ale jako trzecia osoba. Do głosu próbował się także dostać kolega z wPolsce24, ale jego prośba o głos została także pominięta, chociaż ostatecznie zadał premierowi pytanie. 

Następnie opisała, że po zadaniu pytania została poinformowana o "końcu współpracy".

Gdy Donald Tusk przybył na konferencję, po krótkim oświadczeniu nadszedł czas zadawania pytań. Pierwszy był dziennikarz Polsat News, potem Tok FM i moja kolej. Zadałam pytanie o to, jak po sugestiach o rzekomą "rosyjską agenturalność" ma zamiar prowadzić politykę zagraniczną ze Stanami Zjednoczonymi, których prezydentem będzie Donald Trump, na które jednak Donald Tusk odpowiedział wymijająco. Dlatego, pomimo że nie miałam już dostępu do mikrofonu, doprecyzowałam swoje pytanie. W tym momencie pani Agnieszka Rucińska poinformowała mnie, że "złamałam zasadę" (nie mam pojęcia jaką, ale prawdopodobnie tym, że doprecyzowałam pytanie) i oznajmiła, że "kończymy współpracę" – tak dokładnie brzmiały słowa Agnieszki Rucińskiej W mediach społecznościowych napisałam, interpretując te słowa, że dotyczyły one niezapraszania mnie na konferencje PDT. W rzeczywistości były to słowa o "końcu współpracy" – czymkolwiek ona jest. Być może ta interpretacja była zbyt pochopna, jednak mam w pamięci sytuację, gdy dziennikarze TV Republika nie byli wpuszczani na konferencje Bartłomieja Sienkiewicza czy na konferencję sztabu kryzysowego Donalda Tuska w związku z powodzią. 

- wyjaśniała Monika Rutke. 

Amerykańskie media publikują nagranie

Sprawą wypowiedzi Tuska zainteresował się m.in. serwis "Washington Reporter", który opublikował szczegółowy artykuł, omawiający zarzuty byłego przewodniczącego Rady Europejskiej dotyczące rzekomych związków Trumpa z rosyjskimi służbami wywiadowczymi. Co więcej, na stronie zamieszczono tłumaczone na angielski nagranie, w którym Tusk podczas spotkania kampanijnego sugeruje, że Trump mógł zostać zwerbowany przez Rosję aż trzy dekady temu.

„Washington Reporter” opisał tę sytuację, jednocześnie przywołując inne momenty z politycznej kariery Tuska, które wywoływały kontrowersje na arenie międzynarodowej. W szczególności amerykańscy dziennikarze przypomnieli o konsultacjach Tuska z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem, w 2008 roku, dotyczących amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce. Spotkanie z Putinem miało wpływ na decyzję Tuska, by po rozmowach w USA dystansować się od planów tarczy, co ściągnęło na niego miażdżącą krytykę. 

 

Burza w komentarzach 

W mediach społecznościowych rozpętała się burza. Nie zabrakło wpisów w tym zagranicznych, komentujących postawę Tuska.

- Ten moment, gdy @donaldtusk powiedział, że @realDonaldTrump jest rosyjskim agentem, a potem skłamał, że nigdy tego nie powiedział 

- Donald Tusk (premier Polski i globalista) o Donaldzie Trumpie jako rosyjskim szpiegu. Kłamstwo nie jest zaskakujące, ponieważ w prt2 Tusk wiedział, że kłamie, gdy powiedział, że Trump jest agentem R. Oba są kłamstwami - jak dobrze wiedział T. tzn. jest globalistą/politykiem

- Czy zaufać Polakowi, a szczególnie Tuskowi? Premier Polski Tusk rok temu w pierwszym nagraniu wideo: Trump, jego zależność od rosyjskich służb nie budzi już dziś wątpliwości. To nie moje założenie. To wynik dochodzenia przeprowadzonego przez amerykańskie służby. Amerykańskie służby nie wykluczają, że 30 lat temu Trump mógł zostać zwerbowany nawet przez rosyjskie służby. Jednym z największych błędów polskiej polityki zagranicznej było niezwykłe uwielbienie Trumpa i nieukrywana niechęć do Demokratów w USA.

- Premier Polski Tusk po wyborze Trumpa w drugim filmie: - Czy podczas spotkania przedwyborczego składał Pan oświadczenia, że ​​Donald Trump może mieć oczywiste powiązania agenturalne z Moskwą? - Nie, nigdy nie robiłem takich założeń.

- Kancelaria Premiera poinformowała już dziennikarkę Monikę Rutke, która zadała Tuskowi niewygodne pytanie, że zrywa z nią wszelką współpracę.

- Dla wielu polityka oznacza umiejętność zmiany postawy w trakcie skoku. Teraz, w związku z przybyciem Trumpa, wielu tak robi. Zmieniają postawę w połowie skoku.

- Polski premier Donald Tusk odwołał swoje słowa, że ​​Trump został zwerbowany przez rosyjskie służby wywiadowcze 30 lat temu i od tamtej pory jest agentem Kremla! Czy Trump zmniejszy rozmiar języka gaduły? Uważaj, Tusk! 

- Gdziekolwiek wieje wiatr...Premier Polski wycofał się ze swojego twierdzenia, że ​​Trump został zwerbowany przez rosyjskie służby wywiadowcze. Rok temu Tusk powiedział, że „nie można wątpić w zależność Trumpa od rosyjskich służb wywiadowczych” i że było to „wynikiem śledztwa przeprowadzonego przez amerykańskie służby wywiadowcze”. Teraz, po wyborze Trumpa, polski dziennikarz przypomniał te słowa premierowi, ale stwierdził, że „takie założenie nigdy nie zostało poczynione”. Dziennikarka poinformowała następnie, że biuro Tuska poinformowało ją, że kończą z nią wszelką współpracę. Jej redakcja Tysol twierdzi, że wolność słowa jest pod presją.

- Haha. Polski premier Tusk zaprzecza teraz swoim twierdzeniom, że Trump jest rosyjskim agentem. (Pierwszy film). Zdaniem Tuska Trump miał niewielkie szanse na wygraną, a Trump jest „rosyjskim agentem” zwerbowanym przez rosyjskie służby 30 lat temu. (Drugi film)

-  Premier Polski Donald Tusk uważa, że ​​Donald Trump jest rosyjskim atutem od 30 lat. Donald Tusk jest globalistą, który nienawidzi prezydenta Trumpa i wolności. Od czasu, gdy został premierem Polski, więzi swoich przeciwników politycznych.

- Premier Polski Donald Tusk wcześniej: 0:55 Trump ma niewielkie szanse na wygranie wyborów 1:00 Trump jest zależny od rosyjskich służb 1:15 Trump został zwerbowany przez rosyjski wywiad 30 lat temu, Trump to postać komiczna i groteskowa Ich spotkanie będzie niezręczne

- czytamy niektóre z wpisów. 

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe