"Szczekaczka POlityczna, promotorzy sutenerek". TVN świętuje, a tu takie komentarze
TVN świętuje, nie wszyscy gratulują
Dziś telewizja TVN obchodzi urodziny.
Jesteśmy z Wami i dla Was już 27 lat 🤩🥳🎂
– ogłosiła stacja w mediach społecznościowych.
- Pałac Buckingham. Pilne doniesienia w sprawie księżnej Kate
- Niespokojnie na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat
- "I wpuścili do domu buraka. Będzie niezły gnój". Burza po emisji popularnego programu Polsatu
Pod urodzinowym wpisem pojawiły się gratulacje, ale wśród nich znalazł się i taki komentarz.
Przedstawiciele handlowi firm farmaceutycznych, podrzegacze wojenni, szczekaczka POlityczna, promotorzy sutenerek ("Blania z ksw i Zatoki Sztuki, Dagmara Kazimierska), antykobiecych książek i filmów. W innym systemie politycznym osoby biorące udział w tych procederach powinny zostać brutalnie stracone w pokazowych egzekucjach na Stadionie Narodowym, przy pełnej widowni
– możemy przeczytać na instagramowym koncie TVN.
Telewizja TVN
TVN to polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN, należącej do 2015 roku do grupy medialnej ITI, następnie w latach 2015–2018 do Scripps Networks Interactive, w latach 2018–2022 do Discovery, a od 2022 roku do koncernu Warner Bros. Discovery. Stacja rozpoczęła nadawanie 3 października 1997 o godz. 19.00.
Wkrótce najpopularniejszym programem stacji stał się dziennik informacyjny "Fakty", współtworzony i początkowo prowadzony przez Tomasza Lisa i Grzegorza Miecugowa, który okazał się konkurencyjny wobec telewizji publicznej.
Mimo że stacja prowadzi szeroką działalność, tworząc bądź emitując programy o różnorakiej tematyce, najsilniej do opinii publicznej przebija się jej przekaz polityczno-informacyjny. Telewizja przez lata zdobyła grono wiernych widzów – mówiąc w dużym uproszczeniu – obecnie o ugruntowanym, raczej antykonserwatywnym światopoglądzie. Przekaz, który kierowany jest do sympatyków stacji, w dużej mierze jest sformatowany tak, by utrzymać ich poparcie dla konkretnej opcji politycznej, skupionej wokół obecnego premiera Donalda Tuska, współpracującego ze środowiskami szeroko czerpiącymi z "tradycji" PRL.
- Książę Harry zrezygnował z Meghan Markle? Zaskakujące słowa
- Dramatyczny apel wrocławskiego zoo
- W sieci burza po sensacyjnych doniesieniach z "Tańca z gwiazdami"
Przyczyn tej sytuacji należy upatrywać m.in. w życiorysach twórców TVN.
Jeden z nich, Mariusz Walter – polski reportażysta, reżyser filmów dokumentalnych, pracownik naukowy, menedżer, producent – był także członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, zarejestrowanym jako tajny współpracownik komunistycznej służby bezpieczeństwa pod ps. Mewa. O sprawie informował m.in. Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych, który napisał na platformie X:
Uwaga: wg zapisów ewidencji akta TW Mewa dot. Waltera zostały zniszcz. w 1989 jako czynne. W praktyce oznaczać to mogło sprywatyzowanie teczek przez oficerów SB.
Drugi współzałożyciel stacji, przedsiębiorca Jan Wejchert, również miał powiązania z komunistycznymi służbami.
W 1976 roku – według materiałów IPN – nastąpiła rejestracja Wejcherta jako tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie W. Konarski. Jak wynika z zapisów archiwalnych – współzałożyciel ITI, a później TVN, występował w charakterze TW do stycznia 1990 roku
– możemy przeczytać na portalu Niezależna.pl.