Pilny komunikat z wrocławskiego zoo
Pilny komunikat z wrocławskiego zoo
"Na terenie zoo są wolontariusze, napełniają worki z piaskiem. Zabezpieczamy te miejsca, które w razie czego są najbardziej newralgiczne. Do tego podnosimy wał od strony Odry. Na naszym terenie działa teraz ok. 200 osób. To głównie wolontariusze i miłośnicy naszego zoo, a także nasi pracownicy"
- powiedziała PAP Rańda, kierownik wydziału marketingu wrocławskiego zoo.
Podkreśliła, że na ten moment zoo nie ma żadnych dodatkowych informacji oprócz tych przekazywanych przez sztab miejski, które mówią o wypłaszczonej, długiej fali powodziowej, która ma dotrzeć do Wrocławia w środę wieczorem.
"Informacje są takie, że ta fala raczej nie zagrozi miastu. Staramy się jednak dmuchać na zimne. Tak na wszelki wypadek. Mamy odpowiednią ilość piasku i worków"
- powiedziała PAP Rańda.
Najbliżej Odry jest najstarsza, historyczna część zoo, w której znajdują się ptaki i zwierzęta jeleniowate.
"Gdyby ta woda rzeczywiście się przelała mocno i dotarła aż do afrykarium, to będzie problem, gdy odłączą nam prąd. Życie tych zwierząt w afrykarium zależy w dużej mierze od prądu. Tam są bowiem systemy filtracyjne, ogrzewanie i wiele innych urządzeń. W ogóle nie wierzymy w to, że do tego dojdzie"
- powiedziała Rańda. Jak dodała, zoo woli dmuchać na zimne.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Komunikat dla mieszkańców Poznania
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Wrocławia: Pękło obwałowanie zbiornika Mietków, konieczna szybka ewakuacja
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tragiczne informacje z Kotliny Kłodzkiej. Co najmniej 10 ofiar powodzi
Zoo we Wrocławiu
Ogród zoologiczny we Wrocławiu, otwarty 10 lipca 1865 r., jest najstarszym na obecnych ziemiach polskich ogrodem zoologicznym w Polsce i zajmuje powierzchnię o wielkości 33 hektarów. Jest piątym najchętniej odwiedzanym ogrodem zoologicznym w Europie z dziennym rekordem wejść wynoszącym 28 300 osób.
Pod koniec 2015 r. wrocławskie zoo opiekowało się ponad 10 500 zwierzętami (nie wliczając bezkręgowców) z 1132 gatunków (trzecie pod tym względem zoo na świecie).