Forum Młodych NSZZ "Solidarność". "To w Was jest siła Solidarności"

Służby mundurowe - to temat przewodni Forum Młodych NSZZ "Solidarność" 2024. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się w 6-7 czerwca w Hotelu "HYRNY" w Zakopanem. Podczas Forum Młodych odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli służb mundurowych zrzeszonych w związku zawodowe.
Forum Młodych NSZZ
Forum Młodych NSZZ "Solidarność" / fot. M. Żegliński

Wstępem do dwóch dni dyskusji wokół służb mundurowych były wystąpienia Macieja Kłosińskiego, zastępcy przewodniczącego NSZZ "Solidarność" oraz Michała Ossowskiego, redaktora naczelnego "Tygodnika Solidarność".

Wcześniej uczestników Forum przywitała Alicja Skowron, przewodnicząca Krajowej Sekcji Młodych NSZZ "Solidarność". Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. członkowie Prezydium KK NSZZ "S", oprócz Macieja Kłosińskiego także Grzegorz Adamowicz oraz Bartłomiej Mickiewicz. Na wydarzenie przybył też Tadeusz Majchrowicz, wieloletni zastępca przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność", a także zastępcy przewodniczącego ZR Małopolska NSZZ "Solidarność" Adam Lach i Daniel Pokuta.

- Z roku na rok mamy coraz większą ambicję, by to wydarzenie było rozpoznawalne w całej Polsce, nie tylko wśród młodych osób z Solidarności, ale żeby było to wydarzenie ogólnopolskie

- powiedziała Alicja Skowron.

Czas transformacji

- Tematem tegorocznego Forum są służby mundurowe i jest to temat nieprzypadkowy. Dokładnie pięć lat temu dzięki staraniom Solidarności udało się zmienić ustawę, która umożliwiła zrzeszanie się w Związku funkcjonariuszy Policji czy Straży Granicznej. To jest nasz wielki sukces

- powiedział Maciej Kłosiński.

- W Solidarności jest czas transformacji. Można powiedzieć, że jej przykładem jest moja osoba, bo w wieku 40 lat zostałem zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". - Do was, młodych, mówię, że to w nas będzie siła. To my będziemy kierować tym Związkiem za 10, 15 lat. Natomiast musimy uwierzyć, że każde nasze działanie w oparciu o wyzwania, które przed nami, jak robotyzacja czy sztuczna inteligencja, automatyzacja, będzie wyzwaniem dla Związku

- przekonywał zastępca przewodniczącego KK NSZZ "S'.

- Chciałbym, żebyście wiedzieli, że nasz-wasz głos jest bardzo ważny

- powiedział.

"Jest was coraz więcej"

Michał Ossowski wrócił pamięcią do czasów, gdy narodził się pomysł organizacji Forum Młodych.

- Jest was coraz więcej i to bardzo cieszy. Ale wówczas mówiliśmy o tym, że Związek się zmienia i my musimy się na te zmiany przygotować. Związek musi się przygotowywać na te zmiany

- powiedział.

- Osoby, które tworzyły Solidarność w latach osiemdziesiątych, miały po dwadzieścia kilka lat. Nie sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt. One były młode i walczyły. Ryzykowały bardzo wiele. Dużo więcej niż my teraz. Ryzykowały utratę pracy, ryzykowały więzienie, ryzykowały ostracyzm. (...) Dzisiaj my korzystamy z ich dziedzictwa, z tego, co zostało wówczas wypracowane. To jest ta ogromna siła Solidarności

- przekonywał.

Przeciwko Zielonemu Ładowi

Obaj preleganci mówili także o wyzwaniach na przyszłość, m.in. o walce, jaką Solidarność toczy z polityką klimatyczną UE i o akcji referendalnej Związku.

- Jeśli każdy z nas weźmię kartę referendalną i pozbiera podpisy wśród rodziny i znajomych, to będziemy mieli te miliony, których oczekujemy - powiedział Maciej Kłosiński.

Michał Ossowski zaś podreślił, że narzucenie nam Zielonego Ładu sprawi, że nie interesy zwykłych obywateli, lecz wąskiej grupy uprzywilejowanych będą wdrażane w życie.

Forum Młodych NSZZ "Solidarność"

Forum Młodych to organizowane przez Krajową Sekcję Młodych NSZZ “Solidarność" we współpracy z "Tygodnikiem Solidarność" i portalem Tysol.pl to cykliczne wydarzenie, które, jak przekonują jego organizatorzy, pozwala młodym działaczom Solidarności, rozwijać się oraz brać udział w dyskusji w tematach ważnych z punktu widzenia młodych pracowników.
Porozmawiają o służbach mundurowych

W tym roku tematem Forum będą służby mundurowe.

Podczas dwóch dni wydarzenia odbędą się cztery panele tematyczne, na których uczestnicy Forum z różnej perspektywy omówią problemy służb mundurowe oraz ich funkcjonariusz i pracowników.

Policja i Straż Pożarna

W pierwszym panelu Konrad Wernicki ("Tygodnik Solidarność") porozmawia z Bartłomiejem Mickiewiczem, zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i przewodniczącym Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „Solidarność”, Jackiem Łukasikiem, przewodniczącym Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "S" oraz z Mateuszem Pietrzykiem z Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

Służba Więzienna

W drugim panelu omówiona zostanie Służba Więzienna. Moderatorem dyskusji będzie Grzegorz Sadecki z KSM NSZZ "S", który porozmawia z Andrzejem Kołodziejskim i Krzysztofem Sajdakiem z Krajowej Sekcji Służby Więziennej NSZZ „Solidarność”, a także z Iwoną Mróz z Krajowej Sekcji Młodych.

Krajowa Administracja Skarbowa

Drugiego dnia Forum Barbara Michałowska z "Tygodnika Solidarność" porozmawia z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej: Krzysztofem Małaszewskim, Adamem Obryckim i Dominikiem Lachem.

Wyzwania dla młodych

Forum zakończy panel, w którym Anna Ziętek z Krajowej Sekcji Młodych NSZZ "S" porozmawia z Izabellą Kotas
praz Mateuszem Szymańskim, ekspertami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, a także z Łukaszem Żuchowiczem na temat bieżących wyzwań młodych pracowników.

Podsumowanie i zakończenie forum planowane jest na godzinę 14.00.


 

POLECANE
USA: Dziennikarz TVP wyprowadzony przez służby z konwencji Joe Bidena z ostatniej chwili
USA: Dziennikarz TVP wyprowadzony przez służby z konwencji Joe Bidena

W niedzielę wyszło na jaw, że korespondent Telewizji Publicznej w Stanach Zjednoczonych Marcin Antosiewicz został wyprowadzony przez amerykańskie służby z konwencji wyborczej Joe Bidena kilka miesięcy temu. Do sprawy odniósł się już sam zainteresowany.

Katar grozi UE, że wstrzyma dostawy gazu do Europy z ostatniej chwili
Katar grozi UE, że wstrzyma dostawy gazu do Europy

W rozmowie z "Financial Times" katarski minister energii Saad Sherida al-Kaabi zagroził, że Katar zaprzestanie eksportu gazu do Unii Europejskiej, jeśli kraje bloku nałożą kary zgodnie z niedawno przyjętymi przepisami dotyczącymi zwalczania pracy przymusowej i działania na rzecz środowiska.

Zbigniew Kuźmiuk: Ostentacyjne złamanie Konstytucji RP przez ekipę Tuska z ostatniej chwili
Zbigniew Kuźmiuk: Ostentacyjne złamanie Konstytucji RP przez ekipę Tuska

Wprawdzie ustawa budżetowa nie jest ostatecznie uchwalona, bowiem jest jeszcze w Senacie, ale jest już jasne, że większość koalicyjna nie chce jej tak poprawić, aby była zgodna z Konstytucją RP.

Red. Mazurek z pompą kończy współpracę z RMF FM. Oto ostatni gość dziennikarza z ostatniej chwili
Red. Mazurek z pompą kończy współpracę z RMF FM. Oto ostatni gość dziennikarza

W poniedziałek rano gościem red. Roberta Mazurka w "Porannej Rozmowie" RMF FM będzie prezydent RP Andrzej Duda. To ostatni program, który zostanie poprowadzony przez znanego dziennikarza na antenie rozgłośni.

Premier Słowacji spotkał się na Kremlu z Putinem z ostatniej chwili
Premier Słowacji spotkał się na Kremlu z Putinem

Słowackie media źródła podały w niedzielę wieczorem, że premier Robert Fico rozmawia na Kremlu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat dostaw gazu.

Zamach w Magdeburgu: wstyd niemieckich służb, rozgoryczenie Niemców tylko u nas
Zamach w Magdeburgu: wstyd niemieckich służb, rozgoryczenie Niemców

W 2023 r. pod obserwacją niemieckiego kontrwywiadu znajdowało się 27,2 tys. osób stanowiących potencjalne zagrożenie islamskim terroryzmem. Od lutego 2016 r. w Niemczech dokonano oficjalnie dwunastu ataków terrorystycznych, ten z Magdeburga jest zatem trzynasty. A ile zamachów udaremniono? W latach 2014-2021 było dziesięć takich przypadków. W Magdeburgu mimo ostrzeżeń ze strony służb Arabii Saudyjskiej system nie zadziałał.

Puchar Świata w Engelbergu. Tak skakali Polacy z ostatniej chwili
Puchar Świata w Engelbergu. Tak skakali Polacy

Aleksander Zniszczoł zajął 14. miejsce, Piotr Żyła był 17., Paweł Wąsek - 20., Jakub Wolny - 27., a Kamil Stoch - 37. w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Wygrał Austriak Daniel Tschofenig, przed swoimi rodakami Janem Hoerlem i Stefanem Kraftem.

Nowe informacje z frontu wojny na wschodzie. Putin w desperacji z ostatniej chwili
Nowe informacje z frontu wojny na wschodzie. "Putin w desperacji"

Pięć miesięcy po ataku Ukrainy na obwód kurski, Rosja wciąż nie jest w stanie odzyskać całego swojego terytorium. Oddziały ukraińskie zaciekle trzymają się rosyjskich ziem w nadziei na wykorzystanie ich jako karty przetargowej w przyszłych negocjacjach.

Ukraińcy również zostaną uhonorowani. Ambasador Ukrainy w Polsce o Rzezi wołyńskiej z ostatniej chwili
"Ukraińcy również zostaną uhonorowani". Ambasador Ukrainy w Polsce o Rzezi wołyńskiej

Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Bodnar powiedział w niedzielę w wywiadzie dla ukraińskiego portalu Suspilne, że Ukraińcy, którzy stali się ofiarami tragedii wołyńskiej w Polsce, również zostaną uhonorowani.

Skandal w Niemczech: Samochody BMW sprzedawane w Rosji mimo sankcji z ostatniej chwili
Skandal w Niemczech: Samochody BMW sprzedawane w Rosji mimo sankcji

Niemieckie media donoszą, że mimo sankcji nałożonych na Rosję po inwazji na Ukrainę, ponad sto samochodów wysokiej jakości marki BMW z zakładu w Hanowerze trafiło do klientów w Rosji. 

REKLAMA

Forum Młodych NSZZ "Solidarność". "To w Was jest siła Solidarności"

Służby mundurowe - to temat przewodni Forum Młodych NSZZ "Solidarność" 2024. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się w 6-7 czerwca w Hotelu "HYRNY" w Zakopanem. Podczas Forum Młodych odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli służb mundurowych zrzeszonych w związku zawodowe.
Forum Młodych NSZZ
Forum Młodych NSZZ "Solidarność" / fot. M. Żegliński

Wstępem do dwóch dni dyskusji wokół służb mundurowych były wystąpienia Macieja Kłosińskiego, zastępcy przewodniczącego NSZZ "Solidarność" oraz Michała Ossowskiego, redaktora naczelnego "Tygodnika Solidarność".

Wcześniej uczestników Forum przywitała Alicja Skowron, przewodnicząca Krajowej Sekcji Młodych NSZZ "Solidarność". Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. członkowie Prezydium KK NSZZ "S", oprócz Macieja Kłosińskiego także Grzegorz Adamowicz oraz Bartłomiej Mickiewicz. Na wydarzenie przybył też Tadeusz Majchrowicz, wieloletni zastępca przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność", a także zastępcy przewodniczącego ZR Małopolska NSZZ "Solidarność" Adam Lach i Daniel Pokuta.

- Z roku na rok mamy coraz większą ambicję, by to wydarzenie było rozpoznawalne w całej Polsce, nie tylko wśród młodych osób z Solidarności, ale żeby było to wydarzenie ogólnopolskie

- powiedziała Alicja Skowron.

Czas transformacji

- Tematem tegorocznego Forum są służby mundurowe i jest to temat nieprzypadkowy. Dokładnie pięć lat temu dzięki staraniom Solidarności udało się zmienić ustawę, która umożliwiła zrzeszanie się w Związku funkcjonariuszy Policji czy Straży Granicznej. To jest nasz wielki sukces

- powiedział Maciej Kłosiński.

- W Solidarności jest czas transformacji. Można powiedzieć, że jej przykładem jest moja osoba, bo w wieku 40 lat zostałem zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". - Do was, młodych, mówię, że to w nas będzie siła. To my będziemy kierować tym Związkiem za 10, 15 lat. Natomiast musimy uwierzyć, że każde nasze działanie w oparciu o wyzwania, które przed nami, jak robotyzacja czy sztuczna inteligencja, automatyzacja, będzie wyzwaniem dla Związku

- przekonywał zastępca przewodniczącego KK NSZZ "S'.

- Chciałbym, żebyście wiedzieli, że nasz-wasz głos jest bardzo ważny

- powiedział.

"Jest was coraz więcej"

Michał Ossowski wrócił pamięcią do czasów, gdy narodził się pomysł organizacji Forum Młodych.

- Jest was coraz więcej i to bardzo cieszy. Ale wówczas mówiliśmy o tym, że Związek się zmienia i my musimy się na te zmiany przygotować. Związek musi się przygotowywać na te zmiany

- powiedział.

- Osoby, które tworzyły Solidarność w latach osiemdziesiątych, miały po dwadzieścia kilka lat. Nie sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt. One były młode i walczyły. Ryzykowały bardzo wiele. Dużo więcej niż my teraz. Ryzykowały utratę pracy, ryzykowały więzienie, ryzykowały ostracyzm. (...) Dzisiaj my korzystamy z ich dziedzictwa, z tego, co zostało wówczas wypracowane. To jest ta ogromna siła Solidarności

- przekonywał.

Przeciwko Zielonemu Ładowi

Obaj preleganci mówili także o wyzwaniach na przyszłość, m.in. o walce, jaką Solidarność toczy z polityką klimatyczną UE i o akcji referendalnej Związku.

- Jeśli każdy z nas weźmię kartę referendalną i pozbiera podpisy wśród rodziny i znajomych, to będziemy mieli te miliony, których oczekujemy - powiedział Maciej Kłosiński.

Michał Ossowski zaś podreślił, że narzucenie nam Zielonego Ładu sprawi, że nie interesy zwykłych obywateli, lecz wąskiej grupy uprzywilejowanych będą wdrażane w życie.

Forum Młodych NSZZ "Solidarność"

Forum Młodych to organizowane przez Krajową Sekcję Młodych NSZZ “Solidarność" we współpracy z "Tygodnikiem Solidarność" i portalem Tysol.pl to cykliczne wydarzenie, które, jak przekonują jego organizatorzy, pozwala młodym działaczom Solidarności, rozwijać się oraz brać udział w dyskusji w tematach ważnych z punktu widzenia młodych pracowników.
Porozmawiają o służbach mundurowych

W tym roku tematem Forum będą służby mundurowe.

Podczas dwóch dni wydarzenia odbędą się cztery panele tematyczne, na których uczestnicy Forum z różnej perspektywy omówią problemy służb mundurowe oraz ich funkcjonariusz i pracowników.

Policja i Straż Pożarna

W pierwszym panelu Konrad Wernicki ("Tygodnik Solidarność") porozmawia z Bartłomiejem Mickiewiczem, zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i przewodniczącym Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „Solidarność”, Jackiem Łukasikiem, przewodniczącym Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "S" oraz z Mateuszem Pietrzykiem z Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

Służba Więzienna

W drugim panelu omówiona zostanie Służba Więzienna. Moderatorem dyskusji będzie Grzegorz Sadecki z KSM NSZZ "S", który porozmawia z Andrzejem Kołodziejskim i Krzysztofem Sajdakiem z Krajowej Sekcji Służby Więziennej NSZZ „Solidarność”, a także z Iwoną Mróz z Krajowej Sekcji Młodych.

Krajowa Administracja Skarbowa

Drugiego dnia Forum Barbara Michałowska z "Tygodnika Solidarność" porozmawia z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej: Krzysztofem Małaszewskim, Adamem Obryckim i Dominikiem Lachem.

Wyzwania dla młodych

Forum zakończy panel, w którym Anna Ziętek z Krajowej Sekcji Młodych NSZZ "S" porozmawia z Izabellą Kotas
praz Mateuszem Szymańskim, ekspertami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, a także z Łukaszem Żuchowiczem na temat bieżących wyzwań młodych pracowników.

Podsumowanie i zakończenie forum planowane jest na godzinę 14.00.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe