Czy Trump uratuje Amerykę?

Może wybuchająca słoneczną radością, tryskająca życiem i nadzieją Wiosna odmieni nas, a może i polityków, którzy tak w Polsce jak i w Ameryce oszaleli. Tusk niby historyk, a zerwał ze złotą zasadą: “chleba i igrzysk” i to może go kosztować. Chleb opodatkował, a swoich wyborców karmi (przy okazji Świąt) nienawiścią do bliźnich i podsyca zemstą w myśl innej rzymskiej zasady: “dziel i rządź”Ta medialnie serwowana społeczeństwu terapia szokowa ma pewnie przykryć rzeczywistą “reformę”, która może się zakończyć utratą resztek suwerenności, zlikwidowaniem złotówki, przyjęciem euro i wysłanie zasobów polskiego złota do przyjaciół we Frankfurcie.

Może wybuchająca słoneczną radością, tryskająca życiem i nadzieją Wiosna odmieni nas, a może i polityków, którzy tak w Polsce jak i w Ameryce oszaleli. Tusk niby historyk, a zerwał ze złotą zasadą: “chleba i igrzysk” i to może go kosztować. Chleb opodatkował, a swoich wyborców karmi (przy okazji Świąt) nienawiścią do bliźnich i podsyca zemstą w myśl innej rzymskiej zasady: “dziel i rządź”. Ta medialnie serwowana społeczeństwu terapia szokowa ma pewnie przykryć rzeczywistą “reformę”, która może się zakończyć utratą resztek suwerenności, zlikwidowaniem złotówki, przyjęciem euro i wysłanie zasobów polskiego złota do przyjaciół we Frankfurcie. Aby pozbyć się polskości z Polski trzeba właśnie igrzysk i zdestabilizować Państwo. Dobrze, że tej chwili nie dożył nasz Papież JPII, byłby zapłakał nad komisarycznym zarządem, jedynie satysfakcję miałby Bismarck. Oglądamy neobolszewicki spektakl rozprawiania się z opozycją przy odwoływaniu się do najniższych prymitywnych instynktów motłochu, którego w każdym społeczeństwie nie brakuje. Czy tego dla własnego dobra chcą polscy wyborcy?

                                    https://assets.zerohedge.com/s3fs-public/styles/teaser_desktop_2x/public/2024-03/trump%20and%20dems.jpg?itok=B6YHugtb 

Jeśli przyjmiemy, że polityka tak jak wojna potrzebuje pieniędzy i jeszcze więcej pieniędzy to prezydent Joe Biden jest mistrzem w ich gromadzeniu. Kampania wyborcza Bidena w lutym zgromadziła aż $53 mln (w sumie ma $155 mln), w porównaniu z kampanią Trumpa, która wygenerowała tylko $20,3 mln (w sumie $42 mln). 28-go marca  w Nowym Jorku Biden wspierany przez byłych demokratycznych prezydentów Billa Clintona i Baracka Husseina Obamę otrzymał od bogatych darczyńców aż $26 mln! Tegoż dnia b. prezydent Trump również pojawił się w NYC, ale na pogrzebie 31-letniego policjanta (Jonathan Diller) zastrzelonego na służbie przez wielokrotnego przestępcę (21 razy aresztowany i wypuszczony!) podczas sprawdzania samochodu zaparkowanego w niedozwolonym miejscu w dzielnicy Queens. Na pożegnaniu chcieli przemawiać gubernator Hochul (mąż polskiego pochodzenia)i prokurator Leticia James (ta od Trumpa), jednak rodzina odprawiła ich z kwitkiem. Jak na dłoni widać priority obydwu kandydatów na prezydenta USA…

Dla pełniejszego obrazu przypomnę, że sądowo nękany finansowo  przez lewicę Trump kilka dni temu po debiucie jego Trump Media (właściwie platformy społecznościowej Truth Social) powrócił na listę 500 najbogatszych Amerykanów i jego majątek jest obliczany na $6,4 mld. Kupując jego akcje na giełdzie zwolennicy cenią go i  chronią przed zakusami pragnącymi jego bankrucji lewactwa. 

After trading on March 26, the former president’s net worth surged to $6.4 billion, according to the magazine, with the majority coming from his stake in Trump Media.

Niżej przedstawię możliwych kandydatów na wiceprezydenta przy boku Trumpa w tym powtórnym pojedynku prezydenckim między rywalami z wyborów w 2020 r. Zauważmy jednak, że polityczni macherzy obydwu stron próbuja zdestabilizować warunki tego pojedynku usiłując wprowadzić do gry kandydatów trzecich. Niebezpieczeństwem dla Bidena była kandydatura demokratycznego senatora z Wirginii Zachodniej Joe Manchin, który miał startować jako niezależny kandydat. 

Prawdziwą solą w oku kampanii Bidena jest RFK Jr., który dalej utrzymuje się na powierzchni i co gorsze zaakceptował kandydatkę na swojego wiceprezydenta znaną lewaczkę (marksistka), która dotąd hojnie finansowo wspomagała Joe Bidena. 38 letnia Nicole Shanahan (matka Chinką) jest prawnikiem z Kalifornii, byłą żoną jednego z założycieli Google (Sergey Brin). Media podają, że miała romans z Elon Musk. To ona dała $4 mln super PAC American Values 2024  na reklamę  RF Kennedy podczas ostatniego Super Bowl. Nicole pochodzi z biednej rodziny i choć nie jest jak RFK Jr. przeciwko szczepionkom, to jednak zgadza się z nim w wielu aspektach. Antyszczepionkowy RFK kojarzy się z postawą antysystemową, ekstremalnym ekologizmem, żądaniem zakończenia wojny na Ukrainie i poparciem dla Izraela. Lewicowo radykalny Kennedy ma nadzieję zakwalifikować się do prezydenckich debat z Bidenem i Trumpem. Kandydatura RFK, który zbiera w sondażach ok. 10% może poważnie zagrozić szansom Bidena.

Demokraci są wściekli, oto wypowiedź Sen. Mallory McMorrow (D-MI):

“Z Kennedym ubiegającym się o prezydenturę mamy większe prawdopodobieństwo, że Donald Trump ponownie zostanie prezydentem” 

Ich obawy potwierdza Trump:

“RFK Jr. jest najbardziej radykalnym lewicowym kandydatem w tych wyborach. Jest zwolennikiem Nowego Zielonego Przekrętu i innych nieszczęść rozwalających ekonomię. Przypuszczam, że odbierze on głosy Pokręconemu Joe Bidenowi, co byłoby wielką przysługą dla Ameryki. Jego partnerka, Nicole Shanahan jest jeszcze bardziej “liberalna” jeśli to nawet jest możliwe. Kennedy jest Radykalnym Lewicowym Demokratą i zawsze nim będzie!!! To jest wspaniałe dla MAGA, ale komuniści będą blokować go, aby mógł startować wszędzie w wyborach”.

Trwają również usiłowania wystawienia “niezależnego” kandydata, który zaszkodziłby szansą na zwycięstwo Trumpa. Do niedawna najpoważniejszym kandydatem był b. gubernator New Jersey Chris Christie, który wcześniej odpadł w przedbiegu prawyborów. Jednak Christie zrezygnował z odegrania tej roli. Inni kandydaci na niezależnych konkurentów Trumpa to była ambasador do ONZ Nikki Haley i b. gubernator Maryland Larry Hogan, a nawet b. wiceprezydent Mike Pence. Jak dotąd wszyscy odmówili przystąpienia do kampanii jako niezależni kandydaci. Jednak licho nie śpi i Mike Pence ogłosił utworzenie funduszu $20 mln do walki z populizmem, czyli walki z ruchem MAGA D.J. Trumpa, Mniej interesuje go sprawa otwartych granic, $35 trylionów (po polsku bilionów) długu, czy $2,5 tryl. rocznego deficytu w budżecie.

Według najnowszych sondaży dla Amerykanów najważniejsza jest ekonomia (61%), uważa tak 70% Republikanów i 50% Demokratów. Następne są uczciwe wybory (53%). Dalej imigracja (48%), 69% Republikanów i 29% Demokratów. Aborcja jest bardzo ważna dla 46% wyborców, 58% Demokratów i 29% Republikanów . Sprawy zagraniczne otrzymały uwagę 38%, 44% Reps i 34% Dems, zaś opieka zdrowotna ważna jest dla 57% Dems i 36% Reps. Jeszcze zmiany klimatyczne są bardzo ważne dla 30% wyborców, z czego 49% to Dems i 15% Reps. Trump ciągle wyprzedza wyprzedza Bidena 46,6% do 45%, ale kiedy w grze jest RFK  Trump wyprzedza Bidena o 5,4% (40,7% do 35,3%, z Kennedym 12,3% (w/g RCP). W trudnych czasach potrzeba nam silnych liderów. W 2016 r na Trumpa głosowało 63 mln wyborców, w 2020 74 mln, zobaczymy ile zagłosuje w tym 2024 r…

Jednak wróćmy do pytania: kogo Trump wybierze na swojego wiceprezydenta? W 2016 r. wybrał Mike Pence, który miał zapewnić mu poparcie silnego lobby ewangielickich wyborców. Tym razem Trump oświadczył, że wybierze kandydata, który będzie mógł go zastąpić, aby kontynuować jego program MAGA. Chodzi też o to, że to byłaby druga i finalna kadencja Trumpa, a wiceprezydent w razie zwycięstwa w 2028 r. mógłby jeszcze rządzić przez następne 8 lat. Na liście kandydatów pojawiają się senator z Ohio (pisarz) JD Vance, który porównał Trumpa do Cesara i Konstantyna Wielkiego, gub. Południowej Dakoty Kristi Noem, b. kongresmenka z Hawajów Tulsi Gabbard (b. demokratka!),  czarnoskóry sen. Tim Scott z Południowej Karoliny, gub. Florydy Ron DeSantis, kongresmenka z Nowego Jorku Elise Stefanik (ojciec z pochodzenia Czech), była gwiazda FOX News Tucker Carlson, czarnoskóry kongresmen z Florydy Byron Donalds, czy kandydatka do Senatu ze stanu Arizona Keri Lake. 

Z tego co wiadomo (Bloomberg) Trump rozmawiał już z byłym konkurentem Vivek Ramaswamy (biolog, doktor prawa, biznesmen), który w kampani prezydenckiej bardzo starał się pomagać Trumpowi atakując jego przeciwników głównie neocon Nikki Haley (zwolenniczka dotowania wojny na Ukrainie i BLM) i wcześniej Chrisa Christie. Temu młodemu gładkiemu Hindusowi z pochodzenia Trump zaproponował kierowanie w przyszłej administracji ministerstwem Bezpieczeństwa Wewnętrznego, poza nim propozycje kierowania poszczególnymi ministerstwami otrzymali gub. Doug Burgum, Elise Stefanik i Robert Lighthizer, co jednak wyklucza ich z listy kandydatów na wiceprezydenta.

Spójrzmy na innych kandydatów. Sen. Tim Scott niestety grał przy paru senackich nominacjach rasową kartą i wypowiadał się przeciwko policji w czasie zajść spowodowanych śmiercią Georga Floyda (jednak przedawkowanie!), więc konserwatyści mu tego nie zapomną. DeSantis z Florydy ma bardzo wysokie notowania wśród konserwatystów, podobnie jak atrakcyjna Kristi Noem to ci gubernatorzy zwalczali obostrzenia kowidowe dr Fauci. Kristi jest znaną w kołach konserwatywnych zwolenniczką prawa do życia i prawa do posiadania broni. Co do b. demokratki Gabbard (major Gwardii Narodowej z Hawajów, weteranka z wojny irackiej) startowała w 2020 r. przeciwko Bidenowi w demokratycznych prawyborach, przeciwniczka woke i wojny na Ukrainie, zaprzyjaźniona z Tucker Carlson. 

Trump musi wybrać kandydata, który nie może być zbyt konserwatywny, odstraszających wahających się wyborców, a do konserwatywnych należą sen. Tim Scott i gub. Kristi Noem, która podpisała prawa bardzo ograniczające aborcję, podobnie Scott, który jest przeciwnikiem aborcji po 6 tygodniach ciąży. Kristi Noem (z którą ponoć miał romans “adiutant Trumpa Corey Lewandowski) sugeruje, że Joe Biden nie kontroluje swojej administracji i jest jedynie dekoracyjnym słupem lewaków.

“Mają socjalistyczno-komunistyczną agendę. Myślę, że oni tak zinfiltrowali Partię Demokratyczną, że ona nie jest tą partią którą była 20 lat temu, teraz jest partią socjalistyczną, która nie chce silnej Ameryki”

Dalej Kristi Noem krytykuje Bidena:

“Widzimy, że prezydent naraża nasz kraj pozwalając na inwazję przez  południową granicę i destabilizuje nasz kraj”

W Waszyngtonie polityczna grupa rzekomych byłych zwolenników Trumpa wystartowała z zasobem $50 mln, aby zatrzymać jego pochód do prezydentury. 

“Republikańscy Wyborcy Przeciwko Trumpowi (RVAT) będą apelowali do umiarkowanych Republikanów i ich sympatyków w “swing states” z video wypowiedziami przez ludzi rozczarowanymi Trumpem” ( press release). 

W 2020 r. podobna grupa agitująca przeciwko Trumpowi uwolniła video z ponad 1,000 wypowiedzi atakującymi Trumpa. Tym razem jest skromniej, aplikują 100 anty-Trumpowych opinii poprzez media, radio i bilbordy szczególnie w wahających się stanach optując m.in. za otwartymi granicami dla imigrantów.  Longwell i Kristol agitują za zabezpieczeniem granic Ukrainy  "Republicans for Ukraine," i otwarciem granic w USA (!). Za tymi usiłowaniami stoją byli trockiści, którzy przeszli z Partii Demokratycznej do republikańskiej za prezydentury Reagana zwolennicy wojen na Bliskim Wschodzie reprezentowani tu przez Bill Kristol i republikańskiego stratega Sarah Longwell. Anty-Trumpowską grupę wspiera miliarder Reid Hoffman, współzałożyciel Linkedin, który ofiarował $4 mln, również Seth Klarman (z Baupost) przekazał $1 mln na rzecz zatrzymania Trumpa.

Za dużo informacji, za mało czasu. Następnym razem spojrzymy na nieco bardziej skomplikowaną sytuację w obozie demokratycznym i zastanowimy się, czy i kiedy Demokraci wycofają skorumpowanego sypiącego się Joe Bidena z prezydenckiego wyścigu. Zapoznamy się z tym kto może zastąpić Bidena…

Jacek K. Matysiak                                                                                                     Kalifornia, 2024/04/01

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Unia Europejska uderza w polskie przetwórstwo rybne z ostatniej chwili
Unia Europejska uderza w polskie przetwórstwo rybne

Na skutek decyzji Parlamentu Europejskiego, niebawem wejdą w życie nowe unijne przepisy dot. przetwarzania łososia. Autorzy przepisów tłumaczą, że przepisy mają zwiększyć bezpieczeństwo produktów dla konsumentów. Sęk jednak w tym, że zmiany mogą okazać się dużym problemem dla polskich przetwórców tych ryb, a jak podkreślają przedstawiciele branży, nie stoją za nimi żadne dowody naukowe.

Ekspert: Chiny są bardziej zadowolone z wizyty Scholza niż USA z ostatniej chwili
Ekspert: Chiny są bardziej zadowolone z wizyty Scholza niż USA

Handel, wojna Rosji z Ukrainą i odnawialne źródła energii, to trzy najważniejsze tematy poruszone podczas wizyty Olafa Scholza w Chinach – stwierdził we wtorek w rozmowie z PAP prof. Bogdan Góralczyk, politolog i sinolog, komentując kończącą się trzydniową podróż kanclerza Niemiec.

Brukselska policja rozbiła konserwatywną konferencję z udziałem Ordo Iuris z ostatniej chwili
Brukselska policja rozbiła konserwatywną konferencję z udziałem Ordo Iuris

Po dwóch godzinach obrad policja belgijska wkroczyła do centrum konferencyjnego Claridge w centrum Brukseli i zamknęła obrady spotkania europejskich konserwatystów zwanego NatCon, w których uczestniczą Mateusz Morawiecki, Victor Orban, Nigel Farage i kardynał Gerhard Mueller – informuje w mediach społecznościowych dr Rafał Brzeski, ekspert ds. wojny informacyjnej, służb specjalnych i terroryzmu, publicysta m.in Tysol.pl.

Dyrektywa budynkowa to nie tylko zamach na własność. Czy naprawdę chcemy być niewolnikami? Wiadomości
Dyrektywa budynkowa to nie tylko zamach na własność. Czy naprawdę chcemy być niewolnikami?

Rada UE formalnie przyjęła w piątek zmienioną dyrektywę w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, której oficjalnym celem jest pomoc w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych i ubóstwa energetycznego w UE. Problem w tym, że wygeneruje ona kryzys, jakiego Europa nie widziała chyba nigdy, prowadząc nie tylko do ubóstwa energetycznego, ale do masowej utraty własności przez obywateli UE, która przejdzie w ręce „inwestorów” z wielkich korporacji zgodnie z planem zapisanym w Manifeście z Ventotene Altiero Spinellego i Ernesta Rossiego.

Żona Macieja Wąsika z postępowaniem dyscyplinarnym w pracy z ostatniej chwili
Żona Macieja Wąsika z postępowaniem dyscyplinarnym w pracy

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Maciej Wąsik poinformował, że wobec jego żony Romy Wąsik wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Małżonka polityka pracuje w instytucji publicznej.

Niepokojące doniesienia w sprawie znanego aktora. Nie wróci do obsady popularnego serialu z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia w sprawie znanego aktora. Nie wróci do obsady popularnego serialu

Media obiegły niepokojące informacje w sprawie znanego aktora. Konieczna operacja.

Rząd przyjął projekt zmian w Kodeksie pracy z ostatniej chwili
Rząd przyjął projekt zmian w Kodeksie pracy

MRPiPS poinformowało, że rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy. Wdraża on dyrektywę UE ws. ochrony pracowników przed działaniem czynników rakotwórczych lub mutagenów. Dyrektywa rozszerza ich wykaz o substancje reprotoksyczne, czyli szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych.

Sensacyjne doniesienia. Robert Lewandowski nie będzie jedynym Polakiem w Barcelonie z ostatniej chwili
Sensacyjne doniesienia. Robert Lewandowski nie będzie jedynym Polakiem w Barcelonie

Reprezentantka Polski w piłce nożnej Ewa Pajor, występująca obecnie w VfL Wolfsburg, od nowego sezonu zagra w Barcelonie - informują niemieckie i hiszpańskie media. Transfer ma wynieść prawie pół miliona euro, co jest rekordem w historii kobiecej drużyny z Katalonii.

Nie żyje znany dziennikarz. Tuż przed śmiercią opublikował wpis z ostatniej chwili
Nie żyje znany dziennikarz. Tuż przed śmiercią opublikował wpis

We wtorek media poinformowały o śmierci Tomasza Świderka - doświadczonego dziennikarza, publicysty m.in dziennika "Rzeczpospolita", "Dzienniku Gazecie Prawnej" czy "Gazecie Wyborczej". Uwagę zwraca ostatni wpis dziennikarza opublikowany w mediach społecznościowych.

Spotkanie Duda–Trump w USA? Prezydent RP zabiera głos   z ostatniej chwili
Spotkanie Duda–Trump w USA? Prezydent RP zabiera głos

– Jeśli będzie możliwość, to tak, towarzysko się z nim (Donaldem Trumpem – red.) spotkam – powiedział prezydent Andrzej Duda.

REKLAMA

Czy Trump uratuje Amerykę?

Może wybuchająca słoneczną radością, tryskająca życiem i nadzieją Wiosna odmieni nas, a może i polityków, którzy tak w Polsce jak i w Ameryce oszaleli. Tusk niby historyk, a zerwał ze złotą zasadą: “chleba i igrzysk” i to może go kosztować. Chleb opodatkował, a swoich wyborców karmi (przy okazji Świąt) nienawiścią do bliźnich i podsyca zemstą w myśl innej rzymskiej zasady: “dziel i rządź”Ta medialnie serwowana społeczeństwu terapia szokowa ma pewnie przykryć rzeczywistą “reformę”, która może się zakończyć utratą resztek suwerenności, zlikwidowaniem złotówki, przyjęciem euro i wysłanie zasobów polskiego złota do przyjaciół we Frankfurcie.

Może wybuchająca słoneczną radością, tryskająca życiem i nadzieją Wiosna odmieni nas, a może i polityków, którzy tak w Polsce jak i w Ameryce oszaleli. Tusk niby historyk, a zerwał ze złotą zasadą: “chleba i igrzysk” i to może go kosztować. Chleb opodatkował, a swoich wyborców karmi (przy okazji Świąt) nienawiścią do bliźnich i podsyca zemstą w myśl innej rzymskiej zasady: “dziel i rządź”. Ta medialnie serwowana społeczeństwu terapia szokowa ma pewnie przykryć rzeczywistą “reformę”, która może się zakończyć utratą resztek suwerenności, zlikwidowaniem złotówki, przyjęciem euro i wysłanie zasobów polskiego złota do przyjaciół we Frankfurcie. Aby pozbyć się polskości z Polski trzeba właśnie igrzysk i zdestabilizować Państwo. Dobrze, że tej chwili nie dożył nasz Papież JPII, byłby zapłakał nad komisarycznym zarządem, jedynie satysfakcję miałby Bismarck. Oglądamy neobolszewicki spektakl rozprawiania się z opozycją przy odwoływaniu się do najniższych prymitywnych instynktów motłochu, którego w każdym społeczeństwie nie brakuje. Czy tego dla własnego dobra chcą polscy wyborcy?

                                    https://assets.zerohedge.com/s3fs-public/styles/teaser_desktop_2x/public/2024-03/trump%20and%20dems.jpg?itok=B6YHugtb 

Jeśli przyjmiemy, że polityka tak jak wojna potrzebuje pieniędzy i jeszcze więcej pieniędzy to prezydent Joe Biden jest mistrzem w ich gromadzeniu. Kampania wyborcza Bidena w lutym zgromadziła aż $53 mln (w sumie ma $155 mln), w porównaniu z kampanią Trumpa, która wygenerowała tylko $20,3 mln (w sumie $42 mln). 28-go marca  w Nowym Jorku Biden wspierany przez byłych demokratycznych prezydentów Billa Clintona i Baracka Husseina Obamę otrzymał od bogatych darczyńców aż $26 mln! Tegoż dnia b. prezydent Trump również pojawił się w NYC, ale na pogrzebie 31-letniego policjanta (Jonathan Diller) zastrzelonego na służbie przez wielokrotnego przestępcę (21 razy aresztowany i wypuszczony!) podczas sprawdzania samochodu zaparkowanego w niedozwolonym miejscu w dzielnicy Queens. Na pożegnaniu chcieli przemawiać gubernator Hochul (mąż polskiego pochodzenia)i prokurator Leticia James (ta od Trumpa), jednak rodzina odprawiła ich z kwitkiem. Jak na dłoni widać priority obydwu kandydatów na prezydenta USA…

Dla pełniejszego obrazu przypomnę, że sądowo nękany finansowo  przez lewicę Trump kilka dni temu po debiucie jego Trump Media (właściwie platformy społecznościowej Truth Social) powrócił na listę 500 najbogatszych Amerykanów i jego majątek jest obliczany na $6,4 mld. Kupując jego akcje na giełdzie zwolennicy cenią go i  chronią przed zakusami pragnącymi jego bankrucji lewactwa. 

After trading on March 26, the former president’s net worth surged to $6.4 billion, according to the magazine, with the majority coming from his stake in Trump Media.

Niżej przedstawię możliwych kandydatów na wiceprezydenta przy boku Trumpa w tym powtórnym pojedynku prezydenckim między rywalami z wyborów w 2020 r. Zauważmy jednak, że polityczni macherzy obydwu stron próbuja zdestabilizować warunki tego pojedynku usiłując wprowadzić do gry kandydatów trzecich. Niebezpieczeństwem dla Bidena była kandydatura demokratycznego senatora z Wirginii Zachodniej Joe Manchin, który miał startować jako niezależny kandydat. 

Prawdziwą solą w oku kampanii Bidena jest RFK Jr., który dalej utrzymuje się na powierzchni i co gorsze zaakceptował kandydatkę na swojego wiceprezydenta znaną lewaczkę (marksistka), która dotąd hojnie finansowo wspomagała Joe Bidena. 38 letnia Nicole Shanahan (matka Chinką) jest prawnikiem z Kalifornii, byłą żoną jednego z założycieli Google (Sergey Brin). Media podają, że miała romans z Elon Musk. To ona dała $4 mln super PAC American Values 2024  na reklamę  RF Kennedy podczas ostatniego Super Bowl. Nicole pochodzi z biednej rodziny i choć nie jest jak RFK Jr. przeciwko szczepionkom, to jednak zgadza się z nim w wielu aspektach. Antyszczepionkowy RFK kojarzy się z postawą antysystemową, ekstremalnym ekologizmem, żądaniem zakończenia wojny na Ukrainie i poparciem dla Izraela. Lewicowo radykalny Kennedy ma nadzieję zakwalifikować się do prezydenckich debat z Bidenem i Trumpem. Kandydatura RFK, który zbiera w sondażach ok. 10% może poważnie zagrozić szansom Bidena.

Demokraci są wściekli, oto wypowiedź Sen. Mallory McMorrow (D-MI):

“Z Kennedym ubiegającym się o prezydenturę mamy większe prawdopodobieństwo, że Donald Trump ponownie zostanie prezydentem” 

Ich obawy potwierdza Trump:

“RFK Jr. jest najbardziej radykalnym lewicowym kandydatem w tych wyborach. Jest zwolennikiem Nowego Zielonego Przekrętu i innych nieszczęść rozwalających ekonomię. Przypuszczam, że odbierze on głosy Pokręconemu Joe Bidenowi, co byłoby wielką przysługą dla Ameryki. Jego partnerka, Nicole Shanahan jest jeszcze bardziej “liberalna” jeśli to nawet jest możliwe. Kennedy jest Radykalnym Lewicowym Demokratą i zawsze nim będzie!!! To jest wspaniałe dla MAGA, ale komuniści będą blokować go, aby mógł startować wszędzie w wyborach”.

Trwają również usiłowania wystawienia “niezależnego” kandydata, który zaszkodziłby szansą na zwycięstwo Trumpa. Do niedawna najpoważniejszym kandydatem był b. gubernator New Jersey Chris Christie, który wcześniej odpadł w przedbiegu prawyborów. Jednak Christie zrezygnował z odegrania tej roli. Inni kandydaci na niezależnych konkurentów Trumpa to była ambasador do ONZ Nikki Haley i b. gubernator Maryland Larry Hogan, a nawet b. wiceprezydent Mike Pence. Jak dotąd wszyscy odmówili przystąpienia do kampanii jako niezależni kandydaci. Jednak licho nie śpi i Mike Pence ogłosił utworzenie funduszu $20 mln do walki z populizmem, czyli walki z ruchem MAGA D.J. Trumpa, Mniej interesuje go sprawa otwartych granic, $35 trylionów (po polsku bilionów) długu, czy $2,5 tryl. rocznego deficytu w budżecie.

Według najnowszych sondaży dla Amerykanów najważniejsza jest ekonomia (61%), uważa tak 70% Republikanów i 50% Demokratów. Następne są uczciwe wybory (53%). Dalej imigracja (48%), 69% Republikanów i 29% Demokratów. Aborcja jest bardzo ważna dla 46% wyborców, 58% Demokratów i 29% Republikanów . Sprawy zagraniczne otrzymały uwagę 38%, 44% Reps i 34% Dems, zaś opieka zdrowotna ważna jest dla 57% Dems i 36% Reps. Jeszcze zmiany klimatyczne są bardzo ważne dla 30% wyborców, z czego 49% to Dems i 15% Reps. Trump ciągle wyprzedza wyprzedza Bidena 46,6% do 45%, ale kiedy w grze jest RFK  Trump wyprzedza Bidena o 5,4% (40,7% do 35,3%, z Kennedym 12,3% (w/g RCP). W trudnych czasach potrzeba nam silnych liderów. W 2016 r na Trumpa głosowało 63 mln wyborców, w 2020 74 mln, zobaczymy ile zagłosuje w tym 2024 r…

Jednak wróćmy do pytania: kogo Trump wybierze na swojego wiceprezydenta? W 2016 r. wybrał Mike Pence, który miał zapewnić mu poparcie silnego lobby ewangielickich wyborców. Tym razem Trump oświadczył, że wybierze kandydata, który będzie mógł go zastąpić, aby kontynuować jego program MAGA. Chodzi też o to, że to byłaby druga i finalna kadencja Trumpa, a wiceprezydent w razie zwycięstwa w 2028 r. mógłby jeszcze rządzić przez następne 8 lat. Na liście kandydatów pojawiają się senator z Ohio (pisarz) JD Vance, który porównał Trumpa do Cesara i Konstantyna Wielkiego, gub. Południowej Dakoty Kristi Noem, b. kongresmenka z Hawajów Tulsi Gabbard (b. demokratka!),  czarnoskóry sen. Tim Scott z Południowej Karoliny, gub. Florydy Ron DeSantis, kongresmenka z Nowego Jorku Elise Stefanik (ojciec z pochodzenia Czech), była gwiazda FOX News Tucker Carlson, czarnoskóry kongresmen z Florydy Byron Donalds, czy kandydatka do Senatu ze stanu Arizona Keri Lake. 

Z tego co wiadomo (Bloomberg) Trump rozmawiał już z byłym konkurentem Vivek Ramaswamy (biolog, doktor prawa, biznesmen), który w kampani prezydenckiej bardzo starał się pomagać Trumpowi atakując jego przeciwników głównie neocon Nikki Haley (zwolenniczka dotowania wojny na Ukrainie i BLM) i wcześniej Chrisa Christie. Temu młodemu gładkiemu Hindusowi z pochodzenia Trump zaproponował kierowanie w przyszłej administracji ministerstwem Bezpieczeństwa Wewnętrznego, poza nim propozycje kierowania poszczególnymi ministerstwami otrzymali gub. Doug Burgum, Elise Stefanik i Robert Lighthizer, co jednak wyklucza ich z listy kandydatów na wiceprezydenta.

Spójrzmy na innych kandydatów. Sen. Tim Scott niestety grał przy paru senackich nominacjach rasową kartą i wypowiadał się przeciwko policji w czasie zajść spowodowanych śmiercią Georga Floyda (jednak przedawkowanie!), więc konserwatyści mu tego nie zapomną. DeSantis z Florydy ma bardzo wysokie notowania wśród konserwatystów, podobnie jak atrakcyjna Kristi Noem to ci gubernatorzy zwalczali obostrzenia kowidowe dr Fauci. Kristi jest znaną w kołach konserwatywnych zwolenniczką prawa do życia i prawa do posiadania broni. Co do b. demokratki Gabbard (major Gwardii Narodowej z Hawajów, weteranka z wojny irackiej) startowała w 2020 r. przeciwko Bidenowi w demokratycznych prawyborach, przeciwniczka woke i wojny na Ukrainie, zaprzyjaźniona z Tucker Carlson. 

Trump musi wybrać kandydata, który nie może być zbyt konserwatywny, odstraszających wahających się wyborców, a do konserwatywnych należą sen. Tim Scott i gub. Kristi Noem, która podpisała prawa bardzo ograniczające aborcję, podobnie Scott, który jest przeciwnikiem aborcji po 6 tygodniach ciąży. Kristi Noem (z którą ponoć miał romans “adiutant Trumpa Corey Lewandowski) sugeruje, że Joe Biden nie kontroluje swojej administracji i jest jedynie dekoracyjnym słupem lewaków.

“Mają socjalistyczno-komunistyczną agendę. Myślę, że oni tak zinfiltrowali Partię Demokratyczną, że ona nie jest tą partią którą była 20 lat temu, teraz jest partią socjalistyczną, która nie chce silnej Ameryki”

Dalej Kristi Noem krytykuje Bidena:

“Widzimy, że prezydent naraża nasz kraj pozwalając na inwazję przez  południową granicę i destabilizuje nasz kraj”

W Waszyngtonie polityczna grupa rzekomych byłych zwolenników Trumpa wystartowała z zasobem $50 mln, aby zatrzymać jego pochód do prezydentury. 

“Republikańscy Wyborcy Przeciwko Trumpowi (RVAT) będą apelowali do umiarkowanych Republikanów i ich sympatyków w “swing states” z video wypowiedziami przez ludzi rozczarowanymi Trumpem” ( press release). 

W 2020 r. podobna grupa agitująca przeciwko Trumpowi uwolniła video z ponad 1,000 wypowiedzi atakującymi Trumpa. Tym razem jest skromniej, aplikują 100 anty-Trumpowych opinii poprzez media, radio i bilbordy szczególnie w wahających się stanach optując m.in. za otwartymi granicami dla imigrantów.  Longwell i Kristol agitują za zabezpieczeniem granic Ukrainy  "Republicans for Ukraine," i otwarciem granic w USA (!). Za tymi usiłowaniami stoją byli trockiści, którzy przeszli z Partii Demokratycznej do republikańskiej za prezydentury Reagana zwolennicy wojen na Bliskim Wschodzie reprezentowani tu przez Bill Kristol i republikańskiego stratega Sarah Longwell. Anty-Trumpowską grupę wspiera miliarder Reid Hoffman, współzałożyciel Linkedin, który ofiarował $4 mln, również Seth Klarman (z Baupost) przekazał $1 mln na rzecz zatrzymania Trumpa.

Za dużo informacji, za mało czasu. Następnym razem spojrzymy na nieco bardziej skomplikowaną sytuację w obozie demokratycznym i zastanowimy się, czy i kiedy Demokraci wycofają skorumpowanego sypiącego się Joe Bidena z prezydenckiego wyścigu. Zapoznamy się z tym kto może zastąpić Bidena…

Jacek K. Matysiak                                                                                                     Kalifornia, 2024/04/01

 Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe