Strajk Kobiet już atakuje Szymona Hołownię

Co ciekawe, deklaracja Hołowni nie spodobała się Strajkowi Kobiet.
Barierki zostały zdemontowane przez obywatelki i obywateli kilka godzin temu. W duchu „dialogu i otwartości” wypadałoby o tym wspomnieć, a nie robić z siebie bohatera.
(…)
Szymon Hołownia przyznał jeszcze w kampanii prezydenckiej, że jeśli bedzie mieć władzę, to będzie ją wykorzystywać przeciwko ludziom, a w interesie Episkopatu i swojej prywatnej religii (tak jak Duda w służbie PiS). A teraz władzę niestety ma
– czytamy na oficjalnym profilu Strajku Kobiet na platformie X (dawniej Twitter).
Szymon Hołownia marszałkiem Sejmu
Szymon Hołownia uzyskał 265 głosów i zgodnie z umową koalicyjną partii opozycyjnych został wybrany nowym marszałkiem Sejmu.
Hołownia był kandydatem na marszałka Sejmu Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy – ugrupowań, które podpisały umowę koalicyjną i mają 248 mandatów w Sejmie. Hołownia ma sprawować tę funkcję do 13 listopada 2025 r. W drugiej połowie kadencji Sejmu marszałkiem izby niższej, zgodnie z umową koalicyjną, ma być Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica).
Kandydatką Prawa i Sprawiedliwości, która w Sejmie X kadencji ma 194 mandaty, była Elżbieta Witek.
Wybór marszałka jest pierwszą decyzją posłów X kadencji. Wybór następuje bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.
Głosowało 459 posłów, większość bezwzględna wynosiła 230 posłów.
Za kandydaturą Hołowni głosowało 265 posłów, a za kandydaturą Witek – 193 parlamentarzystów.
Barierki zostały zdemontowane przez obywatelki i obywateli kilka godzin temu. W duchu "dialogu i otwartości" wypadałoby o tym wspomnieć, a nie robić z siebie bohatera. https://t.co/KO26uhqkrM
— #StrajkKobiet (@strajkkobiet) November 13, 2023
Dziękujemy! Może być ciężko - Szymon Hołownia przyznał jeszcze w kampanii prezydenckiej, że jeśli bedzie mieć władzę, to będzie ją wykorzystywać przeciwko ludziom, a w interesie Episkopatu i swojej prywatnej religii (tak jak Duda w służbie PiS). A teraz władzę niestety ma. https://t.co/uw2Xqsv77j
— #StrajkKobiet (@strajkkobiet) November 13, 2023