Złe wieści dla Donalda Tuska. Ten sondaż nie pozostawia złudzeń

Ankietowanym zadano pytanie, "Czy według Pani/Pana objęcie przez Donalda Tuska funkcji premiera miałoby korzystny wpływ na życie większości Polaków?".
Ten sondaż nie pozostawia złudzeń
Jak wynika z badania, 52 proc. ankietowanych uważa, że nie, z czego 36 proc. wskazało odpowiedź "zdecydowanie nie", a 16 proc., że "raczej nie".
O tym, że Donald Tusk w roli premiera wpłynąłby korzystnie na ich życie, jest natomiast przekonanych 28 proc. respondentów. Na odpowiedź "zdecydowanie tak" wskazało 14 proc. ankietowanych. Tyle samo proc. respondentów wybrało odpowiedzieć "raczej tak".
Natomiast zdania w tej sprawie nie ma 20 proc. ankietowanych.
Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) od 3 do 6 lutego, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1063 osób.