Ubezpieczenia auta i podróżnych, opłaty za autostrady i parkowanie – wszystko w aplikacji IKO

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, a potem ferie. Czas rodzinnych odwiedzin i podróży zimowych. Najtrudniejsze zadania przed kierującymi – powinni, poza skontrolowaniem stanu auta, sprawdzić też zakres jego ubezpieczenia, ubezpieczyć podróżnych i przygotować się na regulowanie opłat związanych z jazdą samochodem. Wszystkie te sprawy szybko i wygodnie można załatwić w aplikacji IKO PKO Banku Polskiego.
 Ubezpieczenia auta i podróżnych, opłaty za autostrady i parkowanie – wszystko w aplikacji IKO
/ fot. PKO BP

Aplikacje bankowa może przypominać elektroniczną „półkę” sklepową, która nie tylko prezentuje towar, ale też podpowiada, co najlepiej wybrać. Taką „półkę” np. z ubezpieczeniami ma aplikacja IKO. We współpracy z 6 towarzystwami ubezpieczeniowymi bank oferuje ubezpieczenia: OC z Zieloną Kartą, AC, NNW i Assistance. Ubezpieczenia OC, AC, NNW i Zielona Karta mają taki sam zakres, niezależnie od ubezpieczyciela. AC i NNW oraz Assistance oferowane są w trzech wariantach. Partnerzy PKO Banku Polskiego to renomowane zakłady ubezpieczeń. Dostępne są pojedyncze polisy OC, AC lub pakiety ubezpieczeń. Kupienie polisy lub pakietu jest proste – kupujący wybiera w IKO ubezpieczenie i jego zakres, podaje dane pojazdu. System kalkuje dla niego ofertę każdego ze współpracujących z bankiem ubezpieczycieli i podaje zestawienie ofert, wyróżniając tę najtańszą. Możliwy jest zakup ubezpieczenia nawet z 6-miesięcznym wyprzedzeniem. Ubezpieczenia te są także dostępne w serwisie internetowym banku iPKO oraz w placówkach banku i poprzez infolinię.

Ubezpieczenie podróżnych

Ubezpieczenie auta jest obowiązkowe, ale warto też ubezpieczyć podróżujących. Polisa Moje Podróże24 dostępna jest w IKO (na smartfonie) i iPKO (na laptopie czy komputerze stacjonarnym). Jej zakres obejmuje assistance w podróży zagranicznej samochodem oraz ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie.

Moje Podróże24 oferowane są w formie pakietów z różnymi sumami ubezpieczenia, w zależności od miejsca podróży i celu wyjazdu. Ubezpieczenie obejmuje trzy obszary ochrony: Polska (+30 km od granicy), Europa i Świat oraz trzy warianty polisy: wypoczynek, sport i praca. W skład każdego pakietu wchodzą ubezpieczenia: kosztów leczenia i assistance, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu, NNW, a także Family Assistance (w przypadku podróży zagranicznej). Moje Podróże24 można kupić ze zniżkami: rodzinną, dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i posiadaczy EKUZ, które się kumulują. Wykorzystując wszystkie zniżki, można uzyskać nawet nieco ponad 40% obniżki na składce ubezpieczeniowej.

W smartfonie opłata za przejazd autostradą i parkowanie

Podróż po Polsce to często droga przez płatną autostradę. Korzystający z aplikacji IKO za przejazd autostradą A1 (Toruń–Gdańsk) i A4 (Katowice–Kraków) można płacić zdalnie, można też kupić e-bilety autostradowe e-TOLL na przejazdy autostradami A2 (Konin–Stryków) i A4 (Wrocław–Sośnica). Na A1 i A4 zamiast zatrzymywać się przy bramce, wystarczy dodać w IKO dane pojazdu w funkcji „Opłaty za autostrady”, podpiąć konto lub kartę. Podjeżdżając do bramki, należy zwolnić, aby system odczytał numer rejestracyjny – opłata zostanie automatycznie pobrana i bramka otworzy się. W przypadku podróży autostradami A2 i A4 i zakupu e-biletu autostradowego w systemie e-TOLL też wystarczy wejść w „Opłaty za autostrady” i potem zakładkę „Kup e-bilet autostradowy”, wypełnić dane pojazdu oraz miejsc wjazdu i zjazdu z autostrady, a także planowaną datę i godzinę wjazdu. 

W IKO można też za płacić za parkowanie bez wysiadania z auta: w opcji Od/Do kierowca wskazuje godziny, w jakich pojazd będzie znajdował się na parkingu. Korzystając z opcji Start/Stop, zapłaci dokładnie za czas, w jakim stał na danym parkingu, i nie musi płacić za minuty, których nie wykorzystał. Tym nieco bardziej „zapominalskim” pomoże włączenie lokalizacji w ustawieniach telefonu – gdy kierowca odjedzie z płatnego miejsca, aplikacja IKO przypomni mu, by zakończył naliczanie opłaty za parkowanie.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim S.A.


 

POLECANE
Otwarte i tolerancyjne Niemcy to mit tylko u nas
Otwarte i tolerancyjne Niemcy to mit

Niemcy od dawna nie są już takim krajem, za jaki się podają. Nowe dane zza Odry pokazują bowiem, że w Niemczech jest coraz więcej przemocy wobec gejów, kobiet i Żydów. Gdyby takie statystyki wychodziły z Polski, Unia Europejska już dawno lamentowałaby nad bezpieczeństwem w naszym kraju. Jak jednak poradzą sobie z tymi problemami Niemcy?

Zasłynął skokiem ze stratosfery. Tragiczny wypadek austriackiego sportowca Wiadomości
Zasłynął skokiem ze stratosfery. Tragiczny wypadek austriackiego sportowca

Z Włoch napływają dramatyczne informacje. Podczas lotu motoparalotnią nad Porto Sant’Elpidio Felix Baumgartner, austriacki sportowiec, stracił kontrolę nad maszyną, prawdopodobnie w wyniku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, i rozbił się w basenie należącym do hotelowego kompleksu.

Niemcy spadły z pozycji lidera. Imigranci szturmują inny kraj UE pilne
Niemcy spadły z pozycji lidera. Imigranci szturmują inny kraj UE

Przez ostatnie dziesięć lat Niemcy były głównym kierunkiem dla osób ubiegających się o azyl i przybywających do Europy spoza UE. Obecnie jednak sytuacja uległa zmianie i na czele tego zestawienia pojawił się nowy kraj.

Ogromna większość Polaków chce kupować polską żywność. Wyniki sondażu Wiadomości
Ogromna większość Polaków chce kupować polską żywność. Wyniki sondażu

Blisko 80 proc. Polaków deklaruje, że przy wyborze produktów spożywczych stara się sięgać po żywność krajową, a 67 proc. uważa ją za lepszą jakościowo od zagranicznej – wynika z najnowszego raportu CBOS. Tylko 17 proc. ankietowanych wskazuje, że cena jest dla nich kluczowym kryterium podczas zakupów.

Niemieckie czołgi mają ruszyć na podbój świata tylko u nas
Niemieckie czołgi mają ruszyć na podbój świata

Armin Papperger, prezes niemieckiego koncernu zbrojeniowego Rheinmetall AG, w rozmowie z gazetą die Welt mówił o dynamicznym rozwoju niemieckiej branży zbrojeniowej, nowych zamówieniach i planach ekspansji na rynek amerykański.

W Zakopanem pojawił się billboard po arabsku. To promocja dubajskiego biura podróży Wiadomości
W Zakopanem pojawił się billboard po arabsku. To promocja dubajskiego biura podróży

W Zakopanem pojawił się billboard reklamujący biuro podróży ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, skierowany wyłącznie do arabskich turystów – bez polskiego tłumaczenia. Firma wzbudza kontrowersje, ponieważ w swojej ofercie ma wycieczki m.in. do Rosji.

Szef węgierskiego MSZ o odwołaniu polskiego ambasadora: Obecny rząd Polski jest za wojną, my za pokojem polityka
Szef węgierskiego MSZ o odwołaniu polskiego ambasadora: "Obecny rząd Polski jest za wojną, my za pokojem"

– Choć między naszymi krajami zdarzają się spory polityczne, Węgry wciąż mają istotny interes w utrzymywaniu dobrych relacji z Polską. Wydaje się jednak, że obecne władze w Warszawie tego nie podzielają – stwierdził w czwartek minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó.

Rewolucja w Wlk. Brytanii. 16-latkowie pójdą do urn? Wiadomości
Rewolucja w Wlk. Brytanii. 16-latkowie pójdą do urn?

Wicepremier Wielkiej Brytanii Angela Rayner zapowiedziała, że rząd podejmuje kroki mające na celu zwiększenie uczestnictwa obywateli w życiu publicznym. „Chcemy, aby więcej osób mogło aktywnie włączać się w brytyjską demokrację” – podkreśliła. Jednym z kluczowych elementów nowego projektu jest obniżenie wieku wyborczego z 18 do 16 lat na terenie całego kraju.

Rzecznik Instytutu Pileckiego odwołany z ostatniej chwili
Rzecznik Instytutu Pileckiego odwołany

Dziś od rana w mediach pojawiały się nieoficjalne informacje, że rzecznik Instytutu Pileckiego, Jan Gebert, ma zostać odwołany ze stanowiska. Decyzja ta miała być m.in. reakcją na skandal, jaki wywołały wpisy na profilu Instytutu na platformie X, wybielające płk. Maksymiliana Schnepfa, biorącego czynny udział w Obławie Augustowskiej. Wieczorem na stronie Instytutu Pileckiego jako rzecznik figurowała już Luiza Jurgiel-Żyła.

Drożdże z genem niesporczaka wróciły z kosmosu. Polski eksperyment może pomóc podbić Marsa Wiadomości
Drożdże z genem niesporczaka wróciły z kosmosu. Polski eksperyment może pomóc podbić Marsa

Jak drożdże wzbogacone białkiem niesporczaka radzą sobie z mikrograwitacją i promieniowaniem jonizującym w przestrzeni kosmicznej - dzięki misji Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego sprawdzają to naukowcy ze Szczecina, Poznania i Katowic. Pojemnik z drożdżami wrócił z orbity i jest już w Polsce.

REKLAMA

Ubezpieczenia auta i podróżnych, opłaty za autostrady i parkowanie – wszystko w aplikacji IKO

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, a potem ferie. Czas rodzinnych odwiedzin i podróży zimowych. Najtrudniejsze zadania przed kierującymi – powinni, poza skontrolowaniem stanu auta, sprawdzić też zakres jego ubezpieczenia, ubezpieczyć podróżnych i przygotować się na regulowanie opłat związanych z jazdą samochodem. Wszystkie te sprawy szybko i wygodnie można załatwić w aplikacji IKO PKO Banku Polskiego.
 Ubezpieczenia auta i podróżnych, opłaty za autostrady i parkowanie – wszystko w aplikacji IKO
/ fot. PKO BP

Aplikacje bankowa może przypominać elektroniczną „półkę” sklepową, która nie tylko prezentuje towar, ale też podpowiada, co najlepiej wybrać. Taką „półkę” np. z ubezpieczeniami ma aplikacja IKO. We współpracy z 6 towarzystwami ubezpieczeniowymi bank oferuje ubezpieczenia: OC z Zieloną Kartą, AC, NNW i Assistance. Ubezpieczenia OC, AC, NNW i Zielona Karta mają taki sam zakres, niezależnie od ubezpieczyciela. AC i NNW oraz Assistance oferowane są w trzech wariantach. Partnerzy PKO Banku Polskiego to renomowane zakłady ubezpieczeń. Dostępne są pojedyncze polisy OC, AC lub pakiety ubezpieczeń. Kupienie polisy lub pakietu jest proste – kupujący wybiera w IKO ubezpieczenie i jego zakres, podaje dane pojazdu. System kalkuje dla niego ofertę każdego ze współpracujących z bankiem ubezpieczycieli i podaje zestawienie ofert, wyróżniając tę najtańszą. Możliwy jest zakup ubezpieczenia nawet z 6-miesięcznym wyprzedzeniem. Ubezpieczenia te są także dostępne w serwisie internetowym banku iPKO oraz w placówkach banku i poprzez infolinię.

Ubezpieczenie podróżnych

Ubezpieczenie auta jest obowiązkowe, ale warto też ubezpieczyć podróżujących. Polisa Moje Podróże24 dostępna jest w IKO (na smartfonie) i iPKO (na laptopie czy komputerze stacjonarnym). Jej zakres obejmuje assistance w podróży zagranicznej samochodem oraz ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie.

Moje Podróże24 oferowane są w formie pakietów z różnymi sumami ubezpieczenia, w zależności od miejsca podróży i celu wyjazdu. Ubezpieczenie obejmuje trzy obszary ochrony: Polska (+30 km od granicy), Europa i Świat oraz trzy warianty polisy: wypoczynek, sport i praca. W skład każdego pakietu wchodzą ubezpieczenia: kosztów leczenia i assistance, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu, NNW, a także Family Assistance (w przypadku podróży zagranicznej). Moje Podróże24 można kupić ze zniżkami: rodzinną, dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i posiadaczy EKUZ, które się kumulują. Wykorzystując wszystkie zniżki, można uzyskać nawet nieco ponad 40% obniżki na składce ubezpieczeniowej.

W smartfonie opłata za przejazd autostradą i parkowanie

Podróż po Polsce to często droga przez płatną autostradę. Korzystający z aplikacji IKO za przejazd autostradą A1 (Toruń–Gdańsk) i A4 (Katowice–Kraków) można płacić zdalnie, można też kupić e-bilety autostradowe e-TOLL na przejazdy autostradami A2 (Konin–Stryków) i A4 (Wrocław–Sośnica). Na A1 i A4 zamiast zatrzymywać się przy bramce, wystarczy dodać w IKO dane pojazdu w funkcji „Opłaty za autostrady”, podpiąć konto lub kartę. Podjeżdżając do bramki, należy zwolnić, aby system odczytał numer rejestracyjny – opłata zostanie automatycznie pobrana i bramka otworzy się. W przypadku podróży autostradami A2 i A4 i zakupu e-biletu autostradowego w systemie e-TOLL też wystarczy wejść w „Opłaty za autostrady” i potem zakładkę „Kup e-bilet autostradowy”, wypełnić dane pojazdu oraz miejsc wjazdu i zjazdu z autostrady, a także planowaną datę i godzinę wjazdu. 

W IKO można też za płacić za parkowanie bez wysiadania z auta: w opcji Od/Do kierowca wskazuje godziny, w jakich pojazd będzie znajdował się na parkingu. Korzystając z opcji Start/Stop, zapłaci dokładnie za czas, w jakim stał na danym parkingu, i nie musi płacić za minuty, których nie wykorzystał. Tym nieco bardziej „zapominalskim” pomoże włączenie lokalizacji w ustawieniach telefonu – gdy kierowca odjedzie z płatnego miejsca, aplikacja IKO przypomni mu, by zakończył naliczanie opłaty za parkowanie.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim S.A.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe