Bank na wyciągnięcie ręki

Bankowość elektroniczna łączy prostą obsługę z bogactwem możliwości. Co więcej, z niektórych funkcji w aplikacji IKO stworzonej przez PKO Bank Polski możesz z niej korzystać nawet nie posiadając konta w tym banku.
 Bank  na wyciągnięcie ręki
/ fot. Adobe Stock

Korzystając z „IKO bez konta” możesz sprawdzić swój rejestr PPK i PPE w PKO TFI, skorzystać z otwartej bankowości, wymieniać waluty i sprawdzać szczegóły swoich kont walutowych, a także złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową bez konta w PKO Banku Polskim oraz otworzyć konto w największym polskim banku  i dzięki temu zyskać dostęp do wszystkich funkcji IKO.

 

IKO dla każdego

Aplikacji IKO może używać każdy , kto ma skończone 18 lat, polskie obywatelstwo oraz polski adres zamieszkania. Aby zainstalować aplikację należy pobrać IKO ze sklepu z aplikacjami, a następnie wybrać „IKO bez konta” i opcję „uzyskaj dostęp”. Wówczas automatycznie przejdziesz do przeglądarki w telefonie, tam zostaniesz przeprowadzony przez dalsze kroki rejestracji.
W  IKO możesz również podpiąć konto z innego banku. Tak działa otwarta bankowość, czyli nowy sposób korzystania z usług płatniczych wprowadzony przez dyrektywę PSD2. W ramach otwartej bankowości do swojego IKO możesz podpiąć rachunki z wybranych banków. Po dodaniu kont  zobaczysz je zarówno w aplikacji IKO, jak i serwisie internetowym iPKO. Korzystanie z otwartej bankowości jest bezpłatne. Podpięcie konta z innego banku do IKO nie wpływa na opłaty za jego prowadzenie. Aktualnie możesz podpiąć w IKO swoje konto Inteligo, oraz konta prowadzone przez  Pekao S.A, mBank, Santander Bank Polska, BNP Paribas, bank Millennium, Alior Bank, ING, Nest Bank, Credit Agricole i Citi Handlowy. W przyszłości lista banków będzie systematycznie poszerzana.

 

Wygodna autoryzacja bez kodów

Posiadacze IKO doceniają prostą obsługę aplikacji. Jedną z jej wygodnych funkcji jest mobilna autoryzacja. To oznacza, że wszystkie operacje zlecane w serwisie internetowym iPKO albo u konsultanta, zatwierdzasz w swojej aplikacji mobilnej IKO – nie musisz przepisywać kodu z SMS-a lub karty kodów. Jeżeli  telefon ma włączone funkcje biometryczne, możesz potwierdzać część operacji np. odciskiem palca.
W IKO między innymi w prosty sposób dowiesz się o najważniejszych zmianach aplikacji, ofertach i zdarzeniach na swoim koncie. Za pomocą aplikacji otrzymasz powiadomienia push np. na temat nowości dotyczących aplikacji oraz ostrzeżenia przed aktualnymi zagrożeniami, np. fałszywymi SMS-ami, oferty i promocje, które mogą Cię zainteresować oraz informacje o operacjach na koncie, np. potwierdzenie odbioru przelewu na telefon lub wypłaty z bankomatu.

 

Wystarczy powiedzieć, by wykonać operację

Aby jeszcze wygodniej korzystać z aplikacji, do IKO wprowadzono możliwość wykonania wybranych operacji finansowych przy pomocy Asystenta głosowego, czyli mówionych (i pisanych) poleceń. Masz do załatwienia proste sprawy finansowe? Asystent głosowy zrozumie, co do niego mówisz lub piszesz. Na przykład aby zrobić przelew możesz powiedzieć „przelej 100 zł do Janka”. Gdy powiesz „pokaż mi przelewy z ubiegłego miesiąca”, wyszuka odpowiednie transakcje w historii. Jeśli zaś chcesz użyć kodu BLIK, wystarczy, że powiesz: „podaj mi kod BLIK”. Funkcji, które możesz uruchomić głosem jest oczywiście o wiele więcej. Poza tym Asystent głosowy ciągle się uczy i będzie zdobywać nowe umiejętności.

Jeśli czegoś jeszcze nie umie, może przenieść Cię do miejsca w IKO, gdzie zrobisz to samodzielnie. Na przykład gdy powiesz: „chyba zgubiłem kartę” – asystent głosowy przeniesie Cię do ekranu, na którym możesz ją zastrzec. Jeśli zaś zakomunikujesz mu: „chciałabym logować się do IKO odciskiem palca” – asystent głosowy przeniesie Cię do Ustawień. Gdy z kolei powiesz: „potrzebuję dodatkowej gotówki”– asystent głosowy zaproponuje przejście do wniosku o pożyczkę gotówkową
Asystent głosowy w IKO umie już przeanalizować Twoje wydatki i oszczędności w podziale na waluty, okresy i konta. Pokaże też podsumowanie Twoich płatności kartą u wybranego sprzedawcy. Wystarczy że powiesz: "ile wydałem" – asystent głosowy zaproponuje dwie opcje: pokaże, ile wydajesz łącznie oraz w podziale na: operacje kartą debetową, przelewy wychodzące, zobowiązania kredytowe i wypłaty z bankomatu i pozostałe płatności. Podsumuje też płatności kartą u wskazanego przez Ciebie sprzedawcy. Jeśli zadasz mu pytanie „ile oszczędzam?" Asystent głosowy podsumuje Twoje przychody i wydatki oraz pokaże, ile ostatnio zaoszczędziłeś.
Użytkownicy iPhone'ów mogą zaś zyskać jeszcze szybszy dostęp do funkcji z 3D Touch w aplikacji IKO. Wystarczy, że na ekranie swojego iPhone’a mocniej naciśniesz ikonę IKO i wyświetlą się skróty do: przelewów, kodu BLIK, mapy oddziałów i bankomatów, czy historii konta - wybierz jeden ze skrótów, zaloguj się do IKO i korzystaj z wybranej funkcji.

 

Spersonalizuj profil

By korzystanie z aplikacji było jeszcze przyjemniejsze, możesz spersonalizować swoje IKO. W prosty sposób dopasujesz ekran logowania do IKO oraz ekran startowy do swoich potrzeb – możesz mieć pod ręką swoje ulubione funkcje, a także w dowolnym momencie zmienić ustawienia.

Ekran IKO może być jasny lub ciemny (tzw. dark mode). Zmienisz go w prosty sposób w ustawieniach konta. Dlaczego warto wypróbować tryb ciemny? Mniejsza ilość emitowanego światła, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego kontrastu, może być wygodniejsza dla Twoich oczu. W niektórych modelach telefonu tryb ciemny oznacza oszczędność baterii.
W mobilnej aplikacji IKO możesz również skorzystać z serwisu telefonicznego (IVR) lub pomocy konsultanta. Wystarczy, że zadzwonisz prosto z IKO, bez podawania swojego numeru klienta i hasła telefonicznego. Logowanie do aplikacji potwierdza Twoją tożsamość. Automatyczny serwis telefoniczny (IVR) daje Ci możliwość załatwienia swoich bankowych spraw samodzielnie, na klawiaturze telefonu.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim S.A.


 

POLECANE
Otwarte i tolerancyjne Niemcy to mit tylko u nas
Otwarte i tolerancyjne Niemcy to mit

Niemcy od dawna nie są już takim krajem, za jaki się podają. Nowe dane zza Odry pokazują bowiem, że w Niemczech jest coraz więcej przemocy wobec gejów, kobiet i Żydów. Gdyby takie statystyki wychodziły z Polski, Unia Europejska już dawno lamentowałaby nad bezpieczeństwem w naszym kraju. Jak jednak poradzą sobie z tymi problemami Niemcy?

Zasłynął skokiem ze stratosfery. Tragiczny wypadek austriackiego sportowca Wiadomości
Zasłynął skokiem ze stratosfery. Tragiczny wypadek austriackiego sportowca

Z Włoch napływają dramatyczne informacje. Podczas lotu motoparalotnią nad Porto Sant’Elpidio Felix Baumgartner, austriacki sportowiec, stracił kontrolę nad maszyną, prawdopodobnie w wyniku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, i rozbił się w basenie należącym do hotelowego kompleksu.

Niemcy spadły z pozycji lidera. Imigranci szturmują inny kraj UE pilne
Niemcy spadły z pozycji lidera. Imigranci szturmują inny kraj UE

Przez ostatnie dziesięć lat Niemcy były głównym kierunkiem dla osób ubiegających się o azyl i przybywających do Europy spoza UE. Obecnie jednak sytuacja uległa zmianie i na czele tego zestawienia pojawił się nowy kraj.

Ogromna większość Polaków chce kupować polską żywność. Wyniki sondażu Wiadomości
Ogromna większość Polaków chce kupować polską żywność. Wyniki sondażu

Blisko 80 proc. Polaków deklaruje, że przy wyborze produktów spożywczych stara się sięgać po żywność krajową, a 67 proc. uważa ją za lepszą jakościowo od zagranicznej – wynika z najnowszego raportu CBOS. Tylko 17 proc. ankietowanych wskazuje, że cena jest dla nich kluczowym kryterium podczas zakupów.

Niemieckie czołgi mają ruszyć na podbój świata tylko u nas
Niemieckie czołgi mają ruszyć na podbój świata

Armin Papperger, prezes niemieckiego koncernu zbrojeniowego Rheinmetall AG, w rozmowie z gazetą die Welt mówił o dynamicznym rozwoju niemieckiej branży zbrojeniowej, nowych zamówieniach i planach ekspansji na rynek amerykański.

W Zakopanem pojawił się billboard po arabsku. To promocja dubajskiego biura podróży Wiadomości
W Zakopanem pojawił się billboard po arabsku. To promocja dubajskiego biura podróży

W Zakopanem pojawił się billboard reklamujący biuro podróży ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, skierowany wyłącznie do arabskich turystów – bez polskiego tłumaczenia. Firma wzbudza kontrowersje, ponieważ w swojej ofercie ma wycieczki m.in. do Rosji.

Szef węgierskiego MSZ o odwołaniu polskiego ambasadora: Obecny rząd Polski jest za wojną, my za pokojem polityka
Szef węgierskiego MSZ o odwołaniu polskiego ambasadora: "Obecny rząd Polski jest za wojną, my za pokojem"

– Choć między naszymi krajami zdarzają się spory polityczne, Węgry wciąż mają istotny interes w utrzymywaniu dobrych relacji z Polską. Wydaje się jednak, że obecne władze w Warszawie tego nie podzielają – stwierdził w czwartek minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó.

Rewolucja w Wlk. Brytanii. 16-latkowie pójdą do urn? Wiadomości
Rewolucja w Wlk. Brytanii. 16-latkowie pójdą do urn?

Wicepremier Wielkiej Brytanii Angela Rayner zapowiedziała, że rząd podejmuje kroki mające na celu zwiększenie uczestnictwa obywateli w życiu publicznym. „Chcemy, aby więcej osób mogło aktywnie włączać się w brytyjską demokrację” – podkreśliła. Jednym z kluczowych elementów nowego projektu jest obniżenie wieku wyborczego z 18 do 16 lat na terenie całego kraju.

Rzecznik Instytutu Pileckiego odwołany z ostatniej chwili
Rzecznik Instytutu Pileckiego odwołany

Dziś od rana w mediach pojawiały się nieoficjalne informacje, że rzecznik Instytutu Pileckiego, Jan Gebert, ma zostać odwołany ze stanowiska. Decyzja ta miała być m.in. reakcją na skandal, jaki wywołały wpisy na profilu Instytutu na platformie X, wybielające płk. Maksymiliana Schnepfa, biorącego czynny udział w Obławie Augustowskiej. Wieczorem na stronie Instytutu Pileckiego jako rzecznik figurowała już Luiza Jurgiel-Żyła.

Drożdże z genem niesporczaka wróciły z kosmosu. Polski eksperyment może pomóc podbić Marsa Wiadomości
Drożdże z genem niesporczaka wróciły z kosmosu. Polski eksperyment może pomóc podbić Marsa

Jak drożdże wzbogacone białkiem niesporczaka radzą sobie z mikrograwitacją i promieniowaniem jonizującym w przestrzeni kosmicznej - dzięki misji Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego sprawdzają to naukowcy ze Szczecina, Poznania i Katowic. Pojemnik z drożdżami wrócił z orbity i jest już w Polsce.

REKLAMA

Bank na wyciągnięcie ręki

Bankowość elektroniczna łączy prostą obsługę z bogactwem możliwości. Co więcej, z niektórych funkcji w aplikacji IKO stworzonej przez PKO Bank Polski możesz z niej korzystać nawet nie posiadając konta w tym banku.
 Bank  na wyciągnięcie ręki
/ fot. Adobe Stock

Korzystając z „IKO bez konta” możesz sprawdzić swój rejestr PPK i PPE w PKO TFI, skorzystać z otwartej bankowości, wymieniać waluty i sprawdzać szczegóły swoich kont walutowych, a także złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową bez konta w PKO Banku Polskim oraz otworzyć konto w największym polskim banku  i dzięki temu zyskać dostęp do wszystkich funkcji IKO.

 

IKO dla każdego

Aplikacji IKO może używać każdy , kto ma skończone 18 lat, polskie obywatelstwo oraz polski adres zamieszkania. Aby zainstalować aplikację należy pobrać IKO ze sklepu z aplikacjami, a następnie wybrać „IKO bez konta” i opcję „uzyskaj dostęp”. Wówczas automatycznie przejdziesz do przeglądarki w telefonie, tam zostaniesz przeprowadzony przez dalsze kroki rejestracji.
W  IKO możesz również podpiąć konto z innego banku. Tak działa otwarta bankowość, czyli nowy sposób korzystania z usług płatniczych wprowadzony przez dyrektywę PSD2. W ramach otwartej bankowości do swojego IKO możesz podpiąć rachunki z wybranych banków. Po dodaniu kont  zobaczysz je zarówno w aplikacji IKO, jak i serwisie internetowym iPKO. Korzystanie z otwartej bankowości jest bezpłatne. Podpięcie konta z innego banku do IKO nie wpływa na opłaty za jego prowadzenie. Aktualnie możesz podpiąć w IKO swoje konto Inteligo, oraz konta prowadzone przez  Pekao S.A, mBank, Santander Bank Polska, BNP Paribas, bank Millennium, Alior Bank, ING, Nest Bank, Credit Agricole i Citi Handlowy. W przyszłości lista banków będzie systematycznie poszerzana.

 

Wygodna autoryzacja bez kodów

Posiadacze IKO doceniają prostą obsługę aplikacji. Jedną z jej wygodnych funkcji jest mobilna autoryzacja. To oznacza, że wszystkie operacje zlecane w serwisie internetowym iPKO albo u konsultanta, zatwierdzasz w swojej aplikacji mobilnej IKO – nie musisz przepisywać kodu z SMS-a lub karty kodów. Jeżeli  telefon ma włączone funkcje biometryczne, możesz potwierdzać część operacji np. odciskiem palca.
W IKO między innymi w prosty sposób dowiesz się o najważniejszych zmianach aplikacji, ofertach i zdarzeniach na swoim koncie. Za pomocą aplikacji otrzymasz powiadomienia push np. na temat nowości dotyczących aplikacji oraz ostrzeżenia przed aktualnymi zagrożeniami, np. fałszywymi SMS-ami, oferty i promocje, które mogą Cię zainteresować oraz informacje o operacjach na koncie, np. potwierdzenie odbioru przelewu na telefon lub wypłaty z bankomatu.

 

Wystarczy powiedzieć, by wykonać operację

Aby jeszcze wygodniej korzystać z aplikacji, do IKO wprowadzono możliwość wykonania wybranych operacji finansowych przy pomocy Asystenta głosowego, czyli mówionych (i pisanych) poleceń. Masz do załatwienia proste sprawy finansowe? Asystent głosowy zrozumie, co do niego mówisz lub piszesz. Na przykład aby zrobić przelew możesz powiedzieć „przelej 100 zł do Janka”. Gdy powiesz „pokaż mi przelewy z ubiegłego miesiąca”, wyszuka odpowiednie transakcje w historii. Jeśli zaś chcesz użyć kodu BLIK, wystarczy, że powiesz: „podaj mi kod BLIK”. Funkcji, które możesz uruchomić głosem jest oczywiście o wiele więcej. Poza tym Asystent głosowy ciągle się uczy i będzie zdobywać nowe umiejętności.

Jeśli czegoś jeszcze nie umie, może przenieść Cię do miejsca w IKO, gdzie zrobisz to samodzielnie. Na przykład gdy powiesz: „chyba zgubiłem kartę” – asystent głosowy przeniesie Cię do ekranu, na którym możesz ją zastrzec. Jeśli zaś zakomunikujesz mu: „chciałabym logować się do IKO odciskiem palca” – asystent głosowy przeniesie Cię do Ustawień. Gdy z kolei powiesz: „potrzebuję dodatkowej gotówki”– asystent głosowy zaproponuje przejście do wniosku o pożyczkę gotówkową
Asystent głosowy w IKO umie już przeanalizować Twoje wydatki i oszczędności w podziale na waluty, okresy i konta. Pokaże też podsumowanie Twoich płatności kartą u wybranego sprzedawcy. Wystarczy że powiesz: "ile wydałem" – asystent głosowy zaproponuje dwie opcje: pokaże, ile wydajesz łącznie oraz w podziale na: operacje kartą debetową, przelewy wychodzące, zobowiązania kredytowe i wypłaty z bankomatu i pozostałe płatności. Podsumuje też płatności kartą u wskazanego przez Ciebie sprzedawcy. Jeśli zadasz mu pytanie „ile oszczędzam?" Asystent głosowy podsumuje Twoje przychody i wydatki oraz pokaże, ile ostatnio zaoszczędziłeś.
Użytkownicy iPhone'ów mogą zaś zyskać jeszcze szybszy dostęp do funkcji z 3D Touch w aplikacji IKO. Wystarczy, że na ekranie swojego iPhone’a mocniej naciśniesz ikonę IKO i wyświetlą się skróty do: przelewów, kodu BLIK, mapy oddziałów i bankomatów, czy historii konta - wybierz jeden ze skrótów, zaloguj się do IKO i korzystaj z wybranej funkcji.

 

Spersonalizuj profil

By korzystanie z aplikacji było jeszcze przyjemniejsze, możesz spersonalizować swoje IKO. W prosty sposób dopasujesz ekran logowania do IKO oraz ekran startowy do swoich potrzeb – możesz mieć pod ręką swoje ulubione funkcje, a także w dowolnym momencie zmienić ustawienia.

Ekran IKO może być jasny lub ciemny (tzw. dark mode). Zmienisz go w prosty sposób w ustawieniach konta. Dlaczego warto wypróbować tryb ciemny? Mniejsza ilość emitowanego światła, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego kontrastu, może być wygodniejsza dla Twoich oczu. W niektórych modelach telefonu tryb ciemny oznacza oszczędność baterii.
W mobilnej aplikacji IKO możesz również skorzystać z serwisu telefonicznego (IVR) lub pomocy konsultanta. Wystarczy, że zadzwonisz prosto z IKO, bez podawania swojego numeru klienta i hasła telefonicznego. Logowanie do aplikacji potwierdza Twoją tożsamość. Automatyczny serwis telefoniczny (IVR) daje Ci możliwość załatwienia swoich bankowych spraw samodzielnie, na klawiaturze telefonu.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim S.A.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe