Generał Polko: Władimir Putin liczył na to, że Stany Zjednoczone odpuszczą wschodnią flankę NATO. Rozczarował się

Generał Roman Polko był gościem Salonu Politycznego Trójki. Na antenie Polskiego Radia generał komentował wysłanie amerykańskich żołnierzy do Europy.
Władimir Putin liczył na to, że Stany Zjednoczone po porażce w Afganistanie i przy większym zainteresowaniu Tajwanem i Chinami odpuszczą wschodnią flankę NATO. Rozczarował się.
- mówił generał.
Generał Polko mówił też o motywacjach Amerykanów.
Waszyngton daje do zrozumienia, że będzie reagować, nie będzie "bezczynnie patrzeć" na "prowadzenie agresywnej polityki", "prężenie muskuł" przez Rosję w regionie.
- wyjaśniał wojskowy.
Generał tłumaczył też, jak należy prowadzić grę polityczną z Władimirem Putinem.
Adekwatna odpowiedź na zagrożenia. Odpowiedź, która nie sprowadza się do "papierowej" dyplomacji, gróźb, zapowiedzi, tylko jasny, czytelny przekaz dla kogoś takiego jak Władimir Putin, kto rozumie tylko język czynów.
- tłumaczył Roman Polko.