Kolejna grupa osób ewakuowanych z Kabulu już w Warszawie

„Wojsko Polskie od kilku miesięcy pomaga w wyjeździe z Afganistanu osobom, które współpracowały z PKW i polską dyplomacją” – informuje we wpisie na Twitterze szef MON.
„Słowa uznania dla żołnierzy zaangażowanych w te operacje” – dodał Mariusz Błaszczak.
Kolejna grupa osób ewakuowanych z Kabulu wylądowała w Warszawie. Wojsko Polskie od kilku miesięcy pomaga w wyjeździe z Afganistanu osobom, które współpracowały z PKW i polską dyplomacją. Słowa uznania dla żołnierzy zaangażowanych w te operacje. pic.twitter.com/XEhFp5uqxU
— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) August 20, 2021
Sytuacja w Afganistanie
Po tym, jak Stany Zjednoczone wycofały większość swoich wojsk z Afganistanu, dużą część terytorium tego kraju zajęli talibowie.
W ubiegłą niedzielę wkroczyli do stolicy kraju Kabulu i przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim. Wcześniej prezydent Afganistanu Aszraf Ghani opuścił miasto i wyjechał za granicę, prawdopodobnie do Tadżykistanu.
W reakcji na wydarzenia na te wydarzenia państwa UE i NATO ewakuują swoich obywateli oraz afgańskich współpracowników z Afganistanu.