Nie żyje reżyser popularnych polskich komedii

Największe sukcesy
Sławomir Kryński urodził się w 1952 r. Łodzi. Tam również studiował filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Po studiach pracował w łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych. Od 1982 r. wykładał Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Jako opiekun artystyczny i konsultant scenariuszowy wspierał liczne etiudy studenckie.
Pracował jako asystent Wojciecha Jerzego Hasa. Przy swoich filmach współpracował m.in. z Gustawem Holoubkiem, Danutą Szaflarską, Janem Fryczem, Katarzyną Figurą i Michałem Pielą.
Jak zaznaczono we wpisie na profilu Polskich Nagród Filmowych Orły, Kryński największe sukcesy odniósł dzięki filmom: "Dziecko Szczęścia" (1991), "Księga wielkich życzeń" (1997) oraz "Listy miłosne" (2001), które otrzymały nominacje na festiwalu w Gdyni.
- Niemiecki gigant rezygnuje z miliardowych inwestycji w energetykę wiatrową
- Komunikat dla mieszkańców Krakowa
- Media: Cud papieża Franciszka w bazylice Świętego Piotra
- Hołownia chce wygryźć Trzaskowskiego. Ma zaskakujący plan
- Astronomowie zaskoczeni wynikami nowych badań. To odkrycie zmienia wiedzę o planetach
- Komunikat dla mieszkańców Gdyni
- Nie żyje gwiazda serialu "Beverly Hills 90210"
- Polska otrzyma dostęp do sprzętu obronnego tylko wówczas, gdy wypełni kryteria "unijnych wartości"
Znane komedie
Kolejnymi jego znanymi dziełami były komedie: "To nie tak jak myślisz, kotku" (2008) oraz "Pokaż kotku, co masz w środku" (2011). Ostatnim obrazem w jego dorobku byli "Podejrzani zakochani" z 2013 r.
W uznaniu zasług Kryński został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2016 r.) oraz Brązowym Krzyżem Zasługi (2018 r.). Był członkiem Polskiej Akademii Filmowej.