ROR – co to takiego i gdzie znaleźć najlepszy?

Wśród usług bankowych znajdują się m.in. karty kredytowe, pożyczki gotówkowe czy ROR-y. Wszystkie dotyczą zarządzania pieniędzmi i wiążą się z odrębnymi zasadami użytkowania. Gdzie szukać najlepszych opcji dla siebie i dlaczego warto mieć swój ROR?
Mężczyzna z kartą płatniczą ROR – co to takiego i gdzie znaleźć najlepszy?
Mężczyzna z kartą płatniczą / grafika: freepik.com

Artykuł Sponsorowany

Co to jest ROR?

ROR to skrót od rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, czyli krótko mówiąc, konta w banku. Jest to usługa oferowana przez wszystkie placówki finansowe i polega na gromadzeniu środków klientów, a także dawaniu im dostępu do dowolnego zarządzania pieniędzmi.

 

Każdy rachunek ma swój indywidualny numer, który pozwala m.in. na dokonywanie przelewów do innych czy przyjmowanie płatności. Konta dzielą się na osobiste i firmowe, a dodatkowo wyróżnia się specjalne oferty dla młodych lub dzieci. Samodzielnie ROR może uruchomić każda osoba pełnoletnia, zdolna do czynności prawnych. Młodsi potrzebują zgody rodziców lub opiekunów.

 

Po założeniu rachunku otrzymuje się kartę płatniczą, którą wykonuje się płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych i online, a także wszystkich punktach usługowych z terminalem. Dzięki niej da się też wypłacać gotówkę z bankomatów.

 

Współczesne technologie pozwalają właścicielom kont na korzystanie z bankowości mobilnej i internetowej. Dostęp do historii transakcji i funkcji rachunku otrzymuje się za pośrednictwem przeglądarki oraz aplikacji na smartfony. W ten sposób można szybko płacić za zakupy w sieci czy rozliczać się ze znajomymi przelewem na telefon np. po wspólnym wyjściu do kina.

Gdzie znaleźć najlepsze konto w banku?

Aby ułatwić podjęcie decyzji o wyborze banku, w jakim założy się konto, powstało specjalne internetowe zestawienie ofert. Bankier SMART to ranking ROR z możliwością korzystania z karty kredytowej i płatniczej. Składa się z ułożonych w kolejności od najlepszej opcji bankowych, które placówki aktualnie proponują swoim nowym klientom.

 

Analitycy przygotowali system w taki sposób, że gromadzi on kluczowe aspekty wszystkich rachunków. Skupiają się one na opłatach związanych z prowadzeniem ROR-u, dysponowaniem kartą czy korzystaniem z bankomatów. Przeważnie kwoty te znajdują się w pewnych pułapach, co świadczy o tym, że da się je zniwelować.

 

Aby dowiedzieć się, jak usunąć opłaty za poszczególne działania na koncie, wystarczy kliknąć przyciskiem myszy małe znaki zapytania przy poszczególnych kwotach. Tam znajdują się warunki schodzenia z dodatkowych cen, które zwykle dotyczą bardzo prostych aktywności np. regularnego płacenia zbliżeniowo kartą.

 

Każda oferta jest połączona ze stroną internetową konkretnego banku, więc po kliknięciu „Dalej” przechodzi się na witrynę, na której można rozpocząć proces wnioskowania o ROR. System cechuje się prostotą użytkowania i intuicyjnością, a co najważniejsze – stanowi doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu i szybkie wyszukanie propozycji dopasowanej do potrzeb klienta.

Bonus za założenie ROR-u – jak go zdobyć?

Przy niektórych ofertach w zestawieniu Bankier SMART znajduje się informacja o bonusie. Pod tym hasłem widnieje kwota, która zwykle opiewa na kilkaset złotych. To suma, jaką nowy klient może uzyskać od banku po założeniu ROR-u osobistego. Każda instytucja proponuje inne kwoty i odrębne zasady ich otrzymywania.

 

Czasami bonusy mają formę cashbacku np. za płacenie kartą u partnerów placówki. Innym razem przyjmują postać gotówki wpływającej na rachunek po spełnieniu warunków promocji. Wśród wymagań do pozyskania środków często spotyka się m.in.:

 

  • uruchomienie konta za pomocą selfie,
  • wykonywanie transakcji przez telefon,
  • aktywne korzystanie z aplikacji mobilnej.

 

Podczas wybierania oferty dla siebie najlepiej zapoznać się z wymaganiami zawartymi w rankingu. Może się okazać, że warunki jakiegoś banku będą dla klienta szczególnie łatwe do spełnienia ze względu na jego charakterystykę korzystania z ROR-u czy potrzeby zakupowe.

 

Takie premie obowiązują nie tylko na kontach osobistych, ale i firmowych. Przedsiębiorcy uruchamiający ROR mogą liczyć na jeszcze większe bonusy, osiągające nawet kilka tysięcy złotych. To miły prezent za dołączenie do grona klientów, a także forma przekonywania do poszczególnych ofert.

Karta kredytowa do rachunku – plusy i minusy

Banki poza uruchomieniem konta osobistego proponują często skorzystanie z karty kredytowej. To narzędzie płatnicze, które wygląda jak zwykła karta, ale nie służy do wydawania własnych środków, lecz limitu wyznaczonego przez instytucję finansową w ramach pożyczki.

 

Użytkowanie karty kredytowej dzieli się na kolejne okresy rozliczeniowe. Po każdym z nich klient ma określony czas na spłacenie zadłużenia bez odsetek, a następnie po upływie tego terminu zaczynają naliczać się opłaty. Plus takiego rozwiązania to szansa na zaciąganie pożyczek bez dodatkowych kosztów.

 

Zaletą jest także zwiększenie swobody finansowej i możliwość kupowania większej ilości rzeczy, co przydaje się np. w czasie remontu czy przygotowań do podróży. Spłacana regularnie karta przyczynia się do budowania pozytywnej historii kredytowej i pomaga w przyszłości w pozyskiwaniu większych pożyczek.

 

Trzeba jednak pamiętać, że do jej otrzymania wymaga się zdolności kredytowej. Należy udowodnić w banku, że będzie się w stanie spłacić zaciągane środki poprzez doręczenie stosownych dokumentów. Zaliczają się do nich m.in. zaświadczenia o dochodach.

 

Minusem karty kredytowej jest także to, że stanowi pewne zagrożenie dla osób mających trudności z kontrolowaniem wydawanych pieniędzy. Klienci ze skłonnością do pochopnych decyzji konsumenckich mogą niekiedy nadmiernie korzystać z otrzymanej możliwości finansowej i kupować zbyt dużo zbędnych rzeczy. Ważne zatem, aby zastanawiać się nad każdą transakcją i umieć zapanować nad wydatkami.

Jak założyć ROR w banku? Krok po kroku

Do założenia ROR-u w banku potrzebny jest dowód osobisty i złożenie wniosku. Wystarczy udać się do wybranej placówki, a następnie potwierdzić swoją tożsamość, uzupełnić wniosek i podpisać umowę. W wersji online zwykle wykorzystuje się takie zatwierdzenie za pomocą selfie lub wideorozmowy. Rachunek staje się aktywny jeszcze tego samego dnia i pozostaje jedynie poczekać na kartę płatniczą, która dociera do użytkownika za pośrednictwem poczty.

 

Artykuł Sponsorowany


 

POLECANE
Niemieckie medium, w którym publikowano instrukcję stosowania wobec PiS metod policyjnych na liście niemieckich służb gorące
Niemieckie medium, w którym publikowano "instrukcję" stosowania wobec PiS "metod policyjnych" na liście niemieckich służb

Bawarski Urząd Ochrony Konstytucji opublikował analizę rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej nazywanej w dokumencie "DOPPELGÄNGER". Co ciekawe przewija się w niej nazwa medium, które publikowało artykuły Klausa Bachmanna, który wzywał do stosowania "metod policyjnych" wobec PiS i Andrzeja Dudy.

Czarna seria. Nie żyje następny żołnierz z ostatniej chwili
Czarna seria. Nie żyje następny żołnierz

Armię dotyka seria tragicznych wydarzeń. Tym razem o śmierci żołnierza poinformowała 18. Dywizja Zmechanizowana.

Adam Bodnar podziękował za przewrócenie państwa konstytucyjnego gorące
Adam Bodnar podziękował za "przewrócenie państwa konstytucyjnego"

Donald Tusk i Adam Bodnar odbyli wielogodzinne spotkanie z przedstawicielami ściśle wyselekcjonowanych i najbardziej upolitycznionych środowisk sędziowskich.

Niemieccy pracodawcy gorzej opłacają obcokrajowców tylko u nas
Niemieccy pracodawcy gorzej opłacają obcokrajowców

Niemiecki rząd przyznaje w publikacji Bundestagu, ze w Niemczech średnie miesięczne wynagrodzenie dla pracujących na pełen etat wynosi 3 945 euro dla Niemców i 3 034 euro dla obcokrajowców. Mediana wynagrodzeń obcokrajowców była zatem o 911 euro lub 23 procent niższa niż w przypadku Niemców.

Dramat nad jeziorem Ukiel w Olsztynie z ostatniej chwili
Dramat nad jeziorem Ukiel w Olsztynie

W sobotę na niestrzeżonej plaży nad jeziorem Ukiel w Olsztynie doszło do tragicznego wypadku. 36-letni mężczyzna stracił życie, próbując uratować swojego siedmioletniego syna, który wpadł do wody podczas zabawy na pontonie.

Nie żyje znany piłkarz z ostatniej chwili
Nie żyje znany piłkarz

Media obiegła informacja o śmierci byłego piłkarza reprezentacji Szkocji. Ron Yeats miał 86 lat.

Technicy działają. Potężna awaria na niemieckiej kolei z ostatniej chwili
"Technicy działają". Potężna awaria na niemieckiej kolei

W sobotę, 7 września doszło do poważnej awarii systemu łączności Deutsche Bahn, która sparaliżowała ruch kolejowy w środkowych Niemczech.

Nowa prognoza IMGW. Oto co nas czeka w najbliższych dniach z ostatniej chwili
Nowa prognoza IMGW. Oto co nas czeka w najbliższych dniach

Jak poinformował IMGW, Europa wschodnia, północna oraz częściowo centralna znajdują się w zasięgu słabnącego wyżu znad zachodniej Rosji, pozostała część kontynentu pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem nad Wielką Brytanią. Zachodnia i centralna Polska będzie w zasięgu zatoki niżu z ośrodkiem nad Wielką Brytanią, a wschodnie obszary kraju pozostaną na skraju wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Na przeważający obszar kraju z południa będzie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego, jedynie wschód pozostanie w powietrzu polarnym, kontynentalnym.

Anna Lewandowska podzieliła się radosną wiadomością. W sieci lawina gratulacji z ostatniej chwili
Anna Lewandowska podzieliła się radosną wiadomością. W sieci lawina gratulacji

Anna Lewandowska podzieliła się w mediach społecznościowych radosną wiadomością.

Kiedy się Pan dowiedział? Niemcy budują swoje CPK. Jest interpelacja do Tuska z ostatniej chwili
"Kiedy się Pan dowiedział?" Niemcy budują swoje CPK. Jest interpelacja do Tuska

Lufthansa w niedawnym komunikacie prasowym informowała, że firma ma planach poczynić wielką wartą 600 milionów euro inwestycję. Chodzi o gruntowną modernizację hubu cargo na lotnisku we Frankfurcie. Wszystko miałoby odbyć się do 2030 roku. W związku z tymi ambitnymi planami poseł PiS Sebastian Łukaszewicz zwrócił się do Premiera Donalda Tuska z interpelacją w której zawarł 4 ważne pytania.

REKLAMA

ROR – co to takiego i gdzie znaleźć najlepszy?

Wśród usług bankowych znajdują się m.in. karty kredytowe, pożyczki gotówkowe czy ROR-y. Wszystkie dotyczą zarządzania pieniędzmi i wiążą się z odrębnymi zasadami użytkowania. Gdzie szukać najlepszych opcji dla siebie i dlaczego warto mieć swój ROR?
Mężczyzna z kartą płatniczą ROR – co to takiego i gdzie znaleźć najlepszy?
Mężczyzna z kartą płatniczą / grafika: freepik.com

Artykuł Sponsorowany

Co to jest ROR?

ROR to skrót od rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, czyli krótko mówiąc, konta w banku. Jest to usługa oferowana przez wszystkie placówki finansowe i polega na gromadzeniu środków klientów, a także dawaniu im dostępu do dowolnego zarządzania pieniędzmi.

 

Każdy rachunek ma swój indywidualny numer, który pozwala m.in. na dokonywanie przelewów do innych czy przyjmowanie płatności. Konta dzielą się na osobiste i firmowe, a dodatkowo wyróżnia się specjalne oferty dla młodych lub dzieci. Samodzielnie ROR może uruchomić każda osoba pełnoletnia, zdolna do czynności prawnych. Młodsi potrzebują zgody rodziców lub opiekunów.

 

Po założeniu rachunku otrzymuje się kartę płatniczą, którą wykonuje się płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych i online, a także wszystkich punktach usługowych z terminalem. Dzięki niej da się też wypłacać gotówkę z bankomatów.

 

Współczesne technologie pozwalają właścicielom kont na korzystanie z bankowości mobilnej i internetowej. Dostęp do historii transakcji i funkcji rachunku otrzymuje się za pośrednictwem przeglądarki oraz aplikacji na smartfony. W ten sposób można szybko płacić za zakupy w sieci czy rozliczać się ze znajomymi przelewem na telefon np. po wspólnym wyjściu do kina.

Gdzie znaleźć najlepsze konto w banku?

Aby ułatwić podjęcie decyzji o wyborze banku, w jakim założy się konto, powstało specjalne internetowe zestawienie ofert. Bankier SMART to ranking ROR z możliwością korzystania z karty kredytowej i płatniczej. Składa się z ułożonych w kolejności od najlepszej opcji bankowych, które placówki aktualnie proponują swoim nowym klientom.

 

Analitycy przygotowali system w taki sposób, że gromadzi on kluczowe aspekty wszystkich rachunków. Skupiają się one na opłatach związanych z prowadzeniem ROR-u, dysponowaniem kartą czy korzystaniem z bankomatów. Przeważnie kwoty te znajdują się w pewnych pułapach, co świadczy o tym, że da się je zniwelować.

 

Aby dowiedzieć się, jak usunąć opłaty za poszczególne działania na koncie, wystarczy kliknąć przyciskiem myszy małe znaki zapytania przy poszczególnych kwotach. Tam znajdują się warunki schodzenia z dodatkowych cen, które zwykle dotyczą bardzo prostych aktywności np. regularnego płacenia zbliżeniowo kartą.

 

Każda oferta jest połączona ze stroną internetową konkretnego banku, więc po kliknięciu „Dalej” przechodzi się na witrynę, na której można rozpocząć proces wnioskowania o ROR. System cechuje się prostotą użytkowania i intuicyjnością, a co najważniejsze – stanowi doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu i szybkie wyszukanie propozycji dopasowanej do potrzeb klienta.

Bonus za założenie ROR-u – jak go zdobyć?

Przy niektórych ofertach w zestawieniu Bankier SMART znajduje się informacja o bonusie. Pod tym hasłem widnieje kwota, która zwykle opiewa na kilkaset złotych. To suma, jaką nowy klient może uzyskać od banku po założeniu ROR-u osobistego. Każda instytucja proponuje inne kwoty i odrębne zasady ich otrzymywania.

 

Czasami bonusy mają formę cashbacku np. za płacenie kartą u partnerów placówki. Innym razem przyjmują postać gotówki wpływającej na rachunek po spełnieniu warunków promocji. Wśród wymagań do pozyskania środków często spotyka się m.in.:

 

  • uruchomienie konta za pomocą selfie,
  • wykonywanie transakcji przez telefon,
  • aktywne korzystanie z aplikacji mobilnej.

 

Podczas wybierania oferty dla siebie najlepiej zapoznać się z wymaganiami zawartymi w rankingu. Może się okazać, że warunki jakiegoś banku będą dla klienta szczególnie łatwe do spełnienia ze względu na jego charakterystykę korzystania z ROR-u czy potrzeby zakupowe.

 

Takie premie obowiązują nie tylko na kontach osobistych, ale i firmowych. Przedsiębiorcy uruchamiający ROR mogą liczyć na jeszcze większe bonusy, osiągające nawet kilka tysięcy złotych. To miły prezent za dołączenie do grona klientów, a także forma przekonywania do poszczególnych ofert.

Karta kredytowa do rachunku – plusy i minusy

Banki poza uruchomieniem konta osobistego proponują często skorzystanie z karty kredytowej. To narzędzie płatnicze, które wygląda jak zwykła karta, ale nie służy do wydawania własnych środków, lecz limitu wyznaczonego przez instytucję finansową w ramach pożyczki.

 

Użytkowanie karty kredytowej dzieli się na kolejne okresy rozliczeniowe. Po każdym z nich klient ma określony czas na spłacenie zadłużenia bez odsetek, a następnie po upływie tego terminu zaczynają naliczać się opłaty. Plus takiego rozwiązania to szansa na zaciąganie pożyczek bez dodatkowych kosztów.

 

Zaletą jest także zwiększenie swobody finansowej i możliwość kupowania większej ilości rzeczy, co przydaje się np. w czasie remontu czy przygotowań do podróży. Spłacana regularnie karta przyczynia się do budowania pozytywnej historii kredytowej i pomaga w przyszłości w pozyskiwaniu większych pożyczek.

 

Trzeba jednak pamiętać, że do jej otrzymania wymaga się zdolności kredytowej. Należy udowodnić w banku, że będzie się w stanie spłacić zaciągane środki poprzez doręczenie stosownych dokumentów. Zaliczają się do nich m.in. zaświadczenia o dochodach.

 

Minusem karty kredytowej jest także to, że stanowi pewne zagrożenie dla osób mających trudności z kontrolowaniem wydawanych pieniędzy. Klienci ze skłonnością do pochopnych decyzji konsumenckich mogą niekiedy nadmiernie korzystać z otrzymanej możliwości finansowej i kupować zbyt dużo zbędnych rzeczy. Ważne zatem, aby zastanawiać się nad każdą transakcją i umieć zapanować nad wydatkami.

Jak założyć ROR w banku? Krok po kroku

Do założenia ROR-u w banku potrzebny jest dowód osobisty i złożenie wniosku. Wystarczy udać się do wybranej placówki, a następnie potwierdzić swoją tożsamość, uzupełnić wniosek i podpisać umowę. W wersji online zwykle wykorzystuje się takie zatwierdzenie za pomocą selfie lub wideorozmowy. Rachunek staje się aktywny jeszcze tego samego dnia i pozostaje jedynie poczekać na kartę płatniczą, która dociera do użytkownika za pośrednictwem poczty.

 

Artykuł Sponsorowany



 

Polecane
Emerytury
Stażowe