B. Szydło: "rządzący mają zapewnić bezpieczeństwo". Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka

Chcę, żeby Polska była bezpieczna i Polacy byli bezpieczni, a Mariusz Błaszczak to gwarantuje – powiedziała premier Beata Szydło podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa MSWiA. Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra Mariusza Błaszczaka.
P. Tracz / KPRM B. Szydło: "rządzący mają zapewnić bezpieczeństwo". Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka
P. Tracz / KPRM / premier.gov.pl
Zdaniem premier Beaty Szydło minister Mariusz Błaszczak to pierwszy minister od lat, który zajął się rzetelną pracą nad realnym zwiększeniem poziomu poczucia bezpieczeństwa w Polsce i robi to skutecznie. 
 

Minister Mariusz Błaszczak nie pozwala na bezprawie. Odbudowuje to, co przez osiem lat zostało zniszczone przez koalicję PO-PSL


– stwierdziła.
 

Dzisiaj Polska wyrasta, jako kraj, który zaczyna w regionie mieć tę szczególną rolę, o którym mówi się, że jest krajem bezpiecznym, dobrze zarządzanym


– podkreśliła szefowa rządu.

Szefowa rządu zapewniła, że śmierć Igora Stachowiaka boli nas wszystkich. Z sejmowej mównicy złożyła wyrazy współczucia dla jego rodziny. Jak podkreśliła ta śmierć nie powinna była się zdarzyć, tak jak 42 takie przypadki w czasach rządów PO-PSL. Przypomniała, że minister Błaszczak wyciągnął konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za wydarzenia na wrocławskim komisariacie. 
 

Policja jest od tego, żeby chronić obywateli. Musimy doprowadzić do tego, by wyciągnąć wnioski i w takim stopniu wyszkolić polską policję, żeby bezpieczeństwo Polaków było jak najwyższej miary, by takie zdarzania nie miały miejsca 


– stwierdziła premier Szydło.
 

Naszym zadaniem jest wspólne potępienie tego, co się we Wrocławiu wydarzyło. Przede wszystkim naszym wspólnym celem powinno być budowanie poczucia, że obywatele mogą liczyć na policję, mogę jej ufać i mieć pewność, że nie zawiedzie


– powiedziała premier. 

Premier przypomniała, że poprzedni rząd zlikwidował ponad połowę istniejących wówczas posterunków policji – z 817 zlikwidowano 418. Minister Mariusz Błaszczak przywrócił 51 spośród zlikwidowanych jednostek. Zdaniem szefowej rządu, szef resortu spraw wewnętrznych bardzo dobrze radzi sobie z odbudowywaniem powagi resortu spraw wewnętrznych i jego sprawności.
 

Każdego dnia tysiące policjantów naraża swoje życie i zdrowie, by służyć i chronić. Chcę im podziękować 


– powiedziała premier Szydło.

Minister Błaszczak wdraża Program Modernizacji Służb Mundurowych, który poprawia skuteczność i sprawność Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu. Program zakłada wymianę zużytego, przestarzałego sprzętu i uzbrojenia, zakup wyposażenia osobistego i ochronnego dla funkcjonariuszy, rozbudowę i modernizację infrastruktury oraz wzrost wynagrodzeń. Do 2020 r. na program zostanie przeznaczonych ponad 9,2 miliarda zł. Jak podkreśliła premier, tylko w 2017 r. służby podległe MSWiA otrzymają na ten cel blisko półtora miliarda zł. Za te środki powstają nowe komendy, np. w Wałczu czy Sochaczewie.

Premier Szydło stwierdziła, że dzięki ustawie antyterrorystycznej z Polski wydalono osoby, które były podejrzane o związki z organizacjami terrorystycznymi. 
 

Dzięki tej ustawie minimalizujemy w Polsce ryzyko zamachów terrorystycznych. Eliminujemy zagrożenia ze strony ludzi przeżartych ideologią dżihadu


– podkreśliła premier.

MSWiA w bardzo krótkim czasie, we współpracy z Kolegium ds. Służb Specjalnych i ministrem koordynatorem ds. służb specjalnych, przygotowało projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Przepisy te zapewniają lepszą koordynację działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w czasach rosnącego zagrożenia terrorystycznego na świecie. Ustawa była istotna w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w Warszawie i Krakowie.
 

Pomagamy i będziemy pomagać. Będziemy nieść pomoc humanitarną, bo to jest nasz obowiązek, ale nie pozwolimy na to, aby bezpieczeństwo Polaków było zagrożone 


– poinformowała premier Szydło. Jak stwierdziła, minister Błaszczak konsekwentnie broni zasady, że nie ma zgody na mechanizm przymusowej relokacji, ale trzeba nieść pomoc na miejscu.

Według szefowej rządu kryzys migracyjny w Europie, przed którym rząd broni Polskę, to nie tylko akty terrorystyczne. To także nienotowany dotąd wzrost pospolitej przestępczości. Zdaniem premier, Polacy nie chcą takich problemów. 
 

Naszym obowiązkiem przed tym jest ich bronić. I to jest właśnie zadanie ministra Błaszczaka


– zaznaczyła.

Szefowa rządu zaznaczyła, że obecny rząd przeznacza na pomoc dla imigrantów i uchodźców dwukrotnie wyższe kwoty niż poprzednicy.

Zdaniem premier Szydło, minister Błaszczak nie tylko odbudowuje polskie służby i policję, ale robi to w taki sposób, by Polacy czuli się bezpieczni, a wszystkie służby miały odpowiednie i godne warunki pracy. 
 

Chcę, żeby Polska była bezpieczna i Polacy byli bezpieczni, a Mariusz Błaszczak to gwarantuje


– podsumowała.

Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji wprowadza szereg programów, które poprawiają poziom bezpieczeństwa i życia obywateli. Zapewniło bezpieczeństwo uczestnikom ŚDM i Szczytu NATO, skutecznie działa na forum Grupy V4 – prowadzi jest odpowiedzialną i suwerenną politykę migracyjną, wspiera ochronę granicy zewnętrznej UE, z powodzeniem zakończyło negocjacje ws. siedziby Frontexu w Warszawie. Przywrócono także Karpacki Oddział Straży Granicznej, uruchomiono Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, wdrożono Program Dzielnicowy bliżej nas, wzrosły środki dla Ochotniczych Straży Pożarnych, wprowadzono podwyżki dla służb i policji, więcej policjantów pracuje na etatach.

Według niedawnego badania CBOS, aż 89% Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie. To najwyższy poziom w historii tych badań, czyli od 1987 roku. W stosunku do poprzedniego roku odsetek osób zadowolonych z bezpieczeństwa w naszym kraju wzrósł o 9 punktów procentowych. W stosunku do 2015 r. wzrost wyniósł aż 23 punkty procentowe. 95% Polaków uważa swoją najbliższą okolicę za bezpieczną.

źródło: premier.gov.pl

 

POLECANE
Mijanka w wyborach prezydenckich w Rumunii. Przeliczono blisko 99 proc. głosów z ostatniej chwili
Mijanka w wyborach prezydenckich w Rumunii. Przeliczono blisko 99 proc. głosów

Po przeliczeniu 98,85 proc. głosów, George Simion wygrał I turę wyborów prezydenckich z 40,39 proc. wynikiem. Na drugim miejscu znalazł się Dan Nicusor z 20,86 proc. wynikiem. Druga tura wyborów prezydenckich w Rumunii odbędzie się 18 maja.

Najgorszy wynik Trzaskowskiego od początku kampanii. Nowy sondaż z ostatniej chwili
Najgorszy wynik Trzaskowskiego od początku kampanii. Nowy sondaż

Rafał Trzaskowski notuje najniższy wynik od początku kampanii wyborczej, a największy zysk odnotowuje Karol Nawrocki – wynika z najnowszej prognozy prezydenckiej Onetu.

Wybory w Rumunii. Połowa głosów policzona. Duża przewaga kandydata prawicy z ostatniej chwili
Wybory w Rumunii. Połowa głosów policzona. Duża przewaga kandydata prawicy

Po przeliczeniu połowy głosów I tury wyborów prezydenckich w Rumunii George Simion prowadzi z 42,13 proc. poparcia. Drugie miejsce przypada Crinowi Antonescu (22,42 proc.).

Pierwszy komentarz George Simiona po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich z ostatniej chwili
Pierwszy komentarz George Simiona po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich

– Jestem tu, by Rumunia powróciła do porządku konstytucyjnego. Mam jeden cel: zwrócić narodowi rumuńskiemu to, co mu odebrano – oświadczył w niedzielę George Simion, kandydat na prezydenta Rumunii, który wygrał I turę.

Duży pożar w Łodzi. Doszło do kilku eksplozji z ostatniej chwili
Duży pożar w Łodzi. Doszło do kilku eksplozji

W niedzielę 4 maja po godzinie 17:30 przy ul. Starorudzkiej w Łodzi doszło do pożaru. Płoną dwa samochody ciężarowe z naczepami, wiata magazynowa oraz składowisko palet.

Wybory prezydenckie w Rumunii. Są wyniki exit poll z ostatniej chwili
Wybory prezydenckie w Rumunii. Są wyniki exit poll

George Simion uzyskał 33,1 proc. wynik i wygrał I turę wyborów prezydenckich w Rumunii, które odbyły się w niedzielę. Na drugim miejscu z wynikiem 22,9 proc. znalazł się Crin Antonescu, liberał wspierany przez koalicję rządzącą – wynika z badania exit poll Curs.

Utrudnienia w ruchu. Komunikat dla mieszkańców Katowic z ostatniej chwili
Utrudnienia w ruchu. Komunikat dla mieszkańców Katowic

Trzy osoby w szpitalu po wykolejeniu tramwaju na ul. Chorzowskiej w Katowicach. Ruch jest utrudniony, trwa akcja służb.

Rosnący problem w stolicy. Mieszkańcy Warszawy alarmują z ostatniej chwili
Rosnący problem w stolicy. Mieszkańcy Warszawy alarmują

Warszawa walczy z dzikami. Lasy Miejskie stosują metodę odławiania z uśmiercaniem, by ograniczyć zagrożenie dla mieszkańców.

Groźny incydent w gdyńskim szpitalu. 28-latka usłyszała zarzuty Wiadomości
Groźny incydent w gdyńskim szpitalu. 28-latka usłyszała zarzuty

28-latka, która w nocy z piątku na sobotę zaatakowała lekarzy na oddziale SOR gdyńskiego szpitala, usłyszała zarzuty. Prokuratura zastosowała wobec kobiety dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Świetne wieści dla kibiców Barcelony. Chodzi o Roberta Lewandowskiego Wiadomości
Świetne wieści dla kibiców Barcelony. Chodzi o Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski znów trenuje z drużyną i jest gotowy do gry po kontuzji. Klub pokazał zdjęcie z treningu, na którym Polak ćwiczy razem z nowym trenerem - Hansim Flickiem.

REKLAMA

B. Szydło: "rządzący mają zapewnić bezpieczeństwo". Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka

Chcę, żeby Polska była bezpieczna i Polacy byli bezpieczni, a Mariusz Błaszczak to gwarantuje – powiedziała premier Beata Szydło podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa MSWiA. Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra Mariusza Błaszczaka.
P. Tracz / KPRM B. Szydło: "rządzący mają zapewnić bezpieczeństwo". Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka
P. Tracz / KPRM / premier.gov.pl
Zdaniem premier Beaty Szydło minister Mariusz Błaszczak to pierwszy minister od lat, który zajął się rzetelną pracą nad realnym zwiększeniem poziomu poczucia bezpieczeństwa w Polsce i robi to skutecznie. 
 

Minister Mariusz Błaszczak nie pozwala na bezprawie. Odbudowuje to, co przez osiem lat zostało zniszczone przez koalicję PO-PSL


– stwierdziła.
 

Dzisiaj Polska wyrasta, jako kraj, który zaczyna w regionie mieć tę szczególną rolę, o którym mówi się, że jest krajem bezpiecznym, dobrze zarządzanym


– podkreśliła szefowa rządu.

Szefowa rządu zapewniła, że śmierć Igora Stachowiaka boli nas wszystkich. Z sejmowej mównicy złożyła wyrazy współczucia dla jego rodziny. Jak podkreśliła ta śmierć nie powinna była się zdarzyć, tak jak 42 takie przypadki w czasach rządów PO-PSL. Przypomniała, że minister Błaszczak wyciągnął konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za wydarzenia na wrocławskim komisariacie. 
 

Policja jest od tego, żeby chronić obywateli. Musimy doprowadzić do tego, by wyciągnąć wnioski i w takim stopniu wyszkolić polską policję, żeby bezpieczeństwo Polaków było jak najwyższej miary, by takie zdarzania nie miały miejsca 


– stwierdziła premier Szydło.
 

Naszym zadaniem jest wspólne potępienie tego, co się we Wrocławiu wydarzyło. Przede wszystkim naszym wspólnym celem powinno być budowanie poczucia, że obywatele mogą liczyć na policję, mogę jej ufać i mieć pewność, że nie zawiedzie


– powiedziała premier. 

Premier przypomniała, że poprzedni rząd zlikwidował ponad połowę istniejących wówczas posterunków policji – z 817 zlikwidowano 418. Minister Mariusz Błaszczak przywrócił 51 spośród zlikwidowanych jednostek. Zdaniem szefowej rządu, szef resortu spraw wewnętrznych bardzo dobrze radzi sobie z odbudowywaniem powagi resortu spraw wewnętrznych i jego sprawności.
 

Każdego dnia tysiące policjantów naraża swoje życie i zdrowie, by służyć i chronić. Chcę im podziękować 


– powiedziała premier Szydło.

Minister Błaszczak wdraża Program Modernizacji Służb Mundurowych, który poprawia skuteczność i sprawność Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu. Program zakłada wymianę zużytego, przestarzałego sprzętu i uzbrojenia, zakup wyposażenia osobistego i ochronnego dla funkcjonariuszy, rozbudowę i modernizację infrastruktury oraz wzrost wynagrodzeń. Do 2020 r. na program zostanie przeznaczonych ponad 9,2 miliarda zł. Jak podkreśliła premier, tylko w 2017 r. służby podległe MSWiA otrzymają na ten cel blisko półtora miliarda zł. Za te środki powstają nowe komendy, np. w Wałczu czy Sochaczewie.

Premier Szydło stwierdziła, że dzięki ustawie antyterrorystycznej z Polski wydalono osoby, które były podejrzane o związki z organizacjami terrorystycznymi. 
 

Dzięki tej ustawie minimalizujemy w Polsce ryzyko zamachów terrorystycznych. Eliminujemy zagrożenia ze strony ludzi przeżartych ideologią dżihadu


– podkreśliła premier.

MSWiA w bardzo krótkim czasie, we współpracy z Kolegium ds. Służb Specjalnych i ministrem koordynatorem ds. służb specjalnych, przygotowało projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Przepisy te zapewniają lepszą koordynację działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w czasach rosnącego zagrożenia terrorystycznego na świecie. Ustawa była istotna w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w Warszawie i Krakowie.
 

Pomagamy i będziemy pomagać. Będziemy nieść pomoc humanitarną, bo to jest nasz obowiązek, ale nie pozwolimy na to, aby bezpieczeństwo Polaków było zagrożone 


– poinformowała premier Szydło. Jak stwierdziła, minister Błaszczak konsekwentnie broni zasady, że nie ma zgody na mechanizm przymusowej relokacji, ale trzeba nieść pomoc na miejscu.

Według szefowej rządu kryzys migracyjny w Europie, przed którym rząd broni Polskę, to nie tylko akty terrorystyczne. To także nienotowany dotąd wzrost pospolitej przestępczości. Zdaniem premier, Polacy nie chcą takich problemów. 
 

Naszym obowiązkiem przed tym jest ich bronić. I to jest właśnie zadanie ministra Błaszczaka


– zaznaczyła.

Szefowa rządu zaznaczyła, że obecny rząd przeznacza na pomoc dla imigrantów i uchodźców dwukrotnie wyższe kwoty niż poprzednicy.

Zdaniem premier Szydło, minister Błaszczak nie tylko odbudowuje polskie służby i policję, ale robi to w taki sposób, by Polacy czuli się bezpieczni, a wszystkie służby miały odpowiednie i godne warunki pracy. 
 

Chcę, żeby Polska była bezpieczna i Polacy byli bezpieczni, a Mariusz Błaszczak to gwarantuje


– podsumowała.

Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji wprowadza szereg programów, które poprawiają poziom bezpieczeństwa i życia obywateli. Zapewniło bezpieczeństwo uczestnikom ŚDM i Szczytu NATO, skutecznie działa na forum Grupy V4 – prowadzi jest odpowiedzialną i suwerenną politykę migracyjną, wspiera ochronę granicy zewnętrznej UE, z powodzeniem zakończyło negocjacje ws. siedziby Frontexu w Warszawie. Przywrócono także Karpacki Oddział Straży Granicznej, uruchomiono Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, wdrożono Program Dzielnicowy bliżej nas, wzrosły środki dla Ochotniczych Straży Pożarnych, wprowadzono podwyżki dla służb i policji, więcej policjantów pracuje na etatach.

Według niedawnego badania CBOS, aż 89% Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie. To najwyższy poziom w historii tych badań, czyli od 1987 roku. W stosunku do poprzedniego roku odsetek osób zadowolonych z bezpieczeństwa w naszym kraju wzrósł o 9 punktów procentowych. W stosunku do 2015 r. wzrost wyniósł aż 23 punkty procentowe. 95% Polaków uważa swoją najbliższą okolicę za bezpieczną.

źródło: premier.gov.pl


 

Polecane
Emerytury
Stażowe