Andrzej Duda jak Hitler. Skandaliczna okładka białoruskiej gazety

„Polskie służby prowadzą przez granicę kobiety i dzieci boso! Za nieposłuszeństwo – śmierć” – kłamie ws. kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej „Mińska Prawda”.
„Prezydent Andrzej Duda (...) wprowadził stan wyjątkowy na granicy. Zezwierzęcenia swoich policajów zdaje się nie zauważać” – czytamy. Portal tvp.info zwraca uwagę na użycie wyrazu „policaje”. To odniesienie do określenia stosowanego wobec funkcjonariuszy służb policyjnych III Rzeszy – zauważono.
Zrzut z ekranu - serwis belkiosk.by
Przypomnijmy, że od 2 września, w części województw podlaskiego oraz lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy obejmujący 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni, na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, na wniosek Rady Ministrów.
Jak przekazuje Straż Graniczna, od początku września odnotowano ponad 3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy.