Mocna pozycja PiS. Platforma i ruch Hołowni walczą o drugie miejsce [SONDAŻ]
![Prezes PiS Jarosław Kaczyński (P), minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (3L), minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (2L) na sali obrad Sejmu w Warszawie, / / PAP/Wojciech Olkuśnik Mocna pozycja PiS. Platforma i ruch Hołowni walczą o drugie miejsce [SONDAŻ]](https://www.tysol.pl/imgcache/750x530/c//uploads/cropit/16261019361d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372e019ec6ba36469ed3864cdb3b1819883.jpg)
Jak wynika z badania Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje pierwsze miejsce jesli chodzi o poparcie dla ugrupowań na polskiej scenie politycznej. W nowym badaniu Zjednoczona Prawica (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska) uzyskała bowiem 29 proc. głosów (w badaniu z czerwca było to 30 proc. głosów).
Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni) z wynikiem 24 proc. głosów (wzrost o 5 p.p.), a na trzecie miejsce spadł ruch Szymona Hołowni Polska 2050 -- 15 proc. głosów (spadek o 6 p.p.).
Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy) uzyskała 7 proc. poparcia (spadek o 1 p.p.), taki sam wynik uzyskała Lewica (SLD, Wiosna, Razem), co oznacza wzrost notowań ugrupowania o 1 p.p.
Koalicja Polska-PSL może liczyć na 3 proc. głosów (spadek o 1 p.p.), a Kukiz'15 na 1 proc. głosów (bez zmian).
1 proc. badanych wskazał odpowiedź "inne ugrupowanie", a aż 13 proc. ankietowanych nie wiem na kogo by zagłosowało w wyborach.
Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 9-11 lipca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia. Pytanie "Proszę powiedzieć, na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?" zadano 583 osobom. (https://tvn24.pl)