Krajowa Sekcja Młodych w 2020 roku

W NSZZ Solidarność prężnie rozwija się Krajowa Sekcja Młodych, która postanowiła na łamach „Tygodnika Solidarność” pochwalić się swoją działalności w trudnym, naznaczonym przez pandemię koronawirusa rokiem 2020. 
 Krajowa Sekcja Młodych w 2020 roku
/ Krajowa Sekcja Młodych

Rok 2020 nie był łatwy dla nikogo z nas. Ogłoszenie pandemii COVID19 miało wpływ na wiele aspektów życia ludzi, przedsiębiorstw czy instytucji publicznych. Większość czynności związanych z życiem codziennym, nauką, działalnością gospodarczą przeniosła się do świata online, aby sprostać nowej rzeczywistości.

Przed pandemią prowadziliśmy działalność Krajowej Sekcji Młodych  głównie „w realu”: spotkania w regionach, szkolenia, nawiązywanie współpracy z różnymi podmiotami. Zmiana zakresu działania była dla  naszego zespołu sporym wyzwaniem, ale mimo tych przeciwności możemy zaliczyć miniony rok do udanych i pełnych różnych aktywności.

Webinary otwarte dla wszystkich 

W marcu na kilka dni przed wybuchem epidemii w Polsce spotkaliśmy się Poznaniu. Zorganizowaliśmy tam warsztaty, podczas których rozmawialiśmy o roli każdego z nas w Sekcji, a także o  tym, jak chcemy działać i co chcemy zrobić. Zakładaliśmy, że zbliżający się COVID-19 szybko odejdzie, więc planów mieliśmy bardzo dużo. Pandemia nas ograniczyła, ale nie zatrzymała. Postanowiliśmy przenieść swoją działalność do świata wirtualnego, wykorzystując w  tym celu zwłaszcza media społecznościowe. Zaczęliśmy od regularnych cotygodniowych spotkań online, żeby  planować i organizować kolejne przedsięwzięcia dla szerokiego grona odbiorców. To była dla nas spora zmiana, ponieważ wcześniej nasze spotkania odbywały się co 2-3 miesiące.

Pierwszą naszą akcją był skierowany do wszystkich webinar pt. „Rynek pracy w obliczu pandemii” prowadzony w maju przez doświadczonego eksperta. Udział w webinarze mogli wziąć wszyscy – warunkiem było zapisanie się na wydarzenie poprzez formularz zgłoszeniowy na fanpage’u Sekcji na Facebooku. Webinar cieszył się dużym zainteresowaniem. Jak wynika z ocen przekazanych przez uczestników, był bardzo przydatny. 

Ważną kwestią dla nas jest również pokazanie młodym ludziom, że jesteśmy przy nich. Jesteśmy tacy sami, jak oni – otwarci na dyskusje i chcemy robić coś dobrego dla młodych na rynku pracy. To było powodem, dla którego stworzyliśmy akcję #poznajmysię. Chcieliśmy, aby ludzie wiedzieli, kto tworzy KSM, ale również chcieliśmy poznać naszych obserwatorów. Akcja #poznajmysię trafiła do szerokiego grona odbiorców. Co tydzień prezentowaliśmy sylwetkę jednej osoby z Sekcji. Dzięki temu nasi odbiorcy mogli poznać nas z bardziej prywatnej strony: jakie mamy zainteresowania, co robimy w życiu codziennym, co jest dla nas ważne. Przez cały czas trwania akcji #poznajmysię zachęcaliśmy innych do interakcji z nami i przedstawiania się. 

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów 

We wrześniu razem z Fundacją Nowy Staw mieliśmy możliwość współorganizować Forum Ekonomiczne Młodych Liderów, którego motywem przewodnim było hasło „Promujmy Solidarność”, nawiązujące zarówno do solidarności jako wartości, jak i Solidarności w 40. rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego.   

Nie zabrakło także naszego udziału w wydarzeniach ważnych dla naszego związku. 31 sierpnia wzięliśmy udział w uroczystych obchodach 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku. W grudniu natomiast upamiętniliśmy rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, biorąc udział w Kongresie Społeczeństwa Obywatelskiego i rozmawiając z uczestnikami tamtych wydarzeń, w tym z legendą NSZZ Solidarności – Panią Ewą Tomaszewską. 

W ubiegłym roku braliśmy również udział w akcjach charytatywnych. Zorganizowaliśmy zbiórki, dzięki którym dołożyliśmy się do najdroższego leku na świecie dla małej Zosi chorej na SMA, a także zakupiliśmy prezenty w ramach akcji Caritasu – Wirtualna Choinka. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w tych działaniach.

Forum Młodych 

Rok 2020 był także rokiem intensywnych prac nad organizacją III już Forum Młodych, które miało odbyć się w październiku minionego roku. Z uwagi na sytuację epidemiczną podjęliśmy decyzję o odłożeniu wydarzenia. Sytuacja do teraz zmienia się dynamicznie, więc jeszcze nie ustaliliśmy nowego terminu. Jedno jest pewne – jest na co czekać, bo dla uczestników przygotowaliśmy wiele ciekawych paneli dyskusyjnych, warsztatów oraz atrakcji. Już dziś szczegóły wydarzenia oraz informację o zapisach można znaleźć na naszym Facebooku. Z osobami, które już zgłosiły swój udział w III edycji Forum, jesteśmy w bezpośrednim kontakcie poprzez grupę na Whatsapp. Dodatkowo  zorganizowaliśmy zdalne spotkanie, podczas którego mogliśmy się lepiej poznać oraz omówić różnorakie kwestie dotyczące Forum. 

Jakie mamy plany na kolejny rok?
Jedno jest pewne. Cały czas naszym priorytetem są ludzie młodzi i to dla nich jesteśmy i dla nich chcemy działać i udoskonalać otaczającą rzeczywistość. Chcemy mieć wpływ na rynek pracy dla młodych, a także promować ideę zrzeszania się i wzajemnej solidarności, w którą wierzymy. W dalszym ciągu do tego celu  będziemy intensywnie wykorzystywać media społecznościowe. Nie jest to oczywiście jedyna droga komunikacji czy organizowania wydarzeń, jednak aktywność online daje  nam  możliwość   promowania naszych wartości i dotarcia do szerokiego grona osób.

W planach mamy organizację większej ilości webinarów i spotkań online. Już teraz możemy zdradzić, że planujemy akcję #spotkajmysiępopracy. Będą to spotkania zdalne przy symbolicznej kawie, podczas których wszyscy zainteresowani będą mogli porozmawiać z nami o wszystkim i o niczym. Więcej  szczegółów   już wkrótce na fanpage’u Krajowa Sekcja Młodych NSZZ Solidarność. Zachęcamy do udziału i integracji. Zgodnie z mottem przyświecającym Sekcji: „Przyszłość zaczyna się dziś, a razem możemy osiągnąć więcej, by była jak najlepsza”.

Artykuł pochodzi z najnowszego 5/2021 numeru "Tygodnika Solidarność". 


 

POLECANE
Pogoda na najbliższe dni. IMGW wydał komunikat Wiadomości
Pogoda na najbliższe dni. IMGW wydał komunikat

IMGW wydał nowy komunikat. Jaka pogoda nas czeka?

Pożar przedszkola w Koszalinie. Służby zarządziły ewakuację Wiadomości
Pożar przedszkola w Koszalinie. Służby zarządziły ewakuację

W niedzielę rano w zabytkowej willi przy ulicy Piłsudskiego w Koszalinie wybuchł pożar. Wiadomo, że na parterze budynku działa niepubliczne przedszkole "Zaczarowany Pałacyk", a wyżej znajdują się mieszkania na wynajem.

Niemcy wahają się, czy umieścić polski napis w Dachau. Skomplikowana sprawa Wiadomości
Niemcy wahają się, czy umieścić polski napis w Dachau. "Skomplikowana sprawa"

Niemcy zastanawiają się, czy umieścić polską wersji napisu „Nigdy więcej” na Pomniku Narodów w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Dachau. Sprawę uznają za tak "skomplikowaną", że kolejne władze nie potrafiły jej rozwiązać przez dziesiątki lat. Polacy stanowili największą grupą narodowościową w obozie.

Nie żyje były trener mistrzów Polski z ostatniej chwili
Nie żyje były trener mistrzów Polski

Środowisko koszykarskie z wielkim smutkiem przyjęło wiadomość o śmierci Jana Lewandowskiego - wieloletniego zawodnika i trenera Górnika Wałbrzych. Miał 80 lat. O jego odejściu poinformował portal walbrzych24 oraz klubowe media społecznościowe.

Szczyt Inicjatywy Trójmorza w Warszawie. 20 delegacji, 12 prezydentów z ostatniej chwili
Szczyt Inicjatywy Trójmorza w Warszawie. 20 delegacji, 12 prezydentów

W poniedziałek w Warszawie odbędzie się 10. Szczyt Inicjatywy Trójmorza z udziałem ponad 20 delegacji najwyższego i wysokiego szczebla. Gospodarzem wydarzenia będzie prezydent Andrzej Duda; na szczycie będzie obecny też m.in. amerykański sekretarz ds. energii Chris Wright.

Wpis Stanowskiego wywołał burzę w sieci. Odpowiedział mu... prezydent Duda z ostatniej chwili
Wpis Stanowskiego wywołał burzę w sieci. Odpowiedział mu... prezydent Duda

Andrzej Duda niespodziewanie zareagował na wpis Krzysztofa Stanowskiego, który stwierdził, że prezydent "rozpykałby te wybory po raz trzeci, gdyby było to możliwe".

GIS wydał nowy komunikat. Na ten produkt trzeba uważać Wiadomości
GIS wydał nowy komunikat. Na ten produkt trzeba uważać

Nowy komunikat GIS. Ten produkt może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Rekord sprzedaży. Chodzi o przedmiot z Titanica Wiadomości
Rekord sprzedaży. Chodzi o przedmiot z Titanica

W Devizes w Anglii odbyła się niezwykła aukcja. Sprzedano tam list napisany przez Archibalda Gracie, pasażera pierwszej klasy i ocalałego z katastrofy Titanica. Ku zdumieniu organizatorów przedmiot sprzedał się za rekordową kwotę.

To ma być język premiera? Tusk do pisowców: Ciekawe czy durne łby zrozumieją z ostatniej chwili
To ma być język premiera? Tusk do "pisowców": "Ciekawe czy durne łby zrozumieją"

"Pisowcy pytają, dlaczego Historia Kaszubów, a nie Polaków. Ciekawe, czy durne łby zrozumieją kiedyś, że historia Kaszubów, Ślązaków i Wielkopolan to kawał historii Polski" – napisał na platformie X premier Donald Tusk. To najprawdopodobniej odpowiedź na komentarz europosła PiS Arkadiusza Mularczyka.

Andrzej Duda: Czy pomyślność gospodarcza ma polegać na tym, że najbogatsi będą płacić mniej na ochronę zdrowia? Wiadomości
Andrzej Duda: Czy pomyślność gospodarcza ma polegać na tym, że najbogatsi będą płacić mniej na ochronę zdrowia?

- Premier mówi, że drugim filarem ma być budowanie pomyślności gospodarczej. I tak się zastanawiam, czy ma to polegać na tym, że najbogatsi będą płacić niższe składki na ochronę zdrowia - powiedział dziś podczas konwencji wyborczej Karola Nawockiego prezydent RP Andrzej Duda.

REKLAMA

Krajowa Sekcja Młodych w 2020 roku

W NSZZ Solidarność prężnie rozwija się Krajowa Sekcja Młodych, która postanowiła na łamach „Tygodnika Solidarność” pochwalić się swoją działalności w trudnym, naznaczonym przez pandemię koronawirusa rokiem 2020. 
 Krajowa Sekcja Młodych w 2020 roku
/ Krajowa Sekcja Młodych

Rok 2020 nie był łatwy dla nikogo z nas. Ogłoszenie pandemii COVID19 miało wpływ na wiele aspektów życia ludzi, przedsiębiorstw czy instytucji publicznych. Większość czynności związanych z życiem codziennym, nauką, działalnością gospodarczą przeniosła się do świata online, aby sprostać nowej rzeczywistości.

Przed pandemią prowadziliśmy działalność Krajowej Sekcji Młodych  głównie „w realu”: spotkania w regionach, szkolenia, nawiązywanie współpracy z różnymi podmiotami. Zmiana zakresu działania była dla  naszego zespołu sporym wyzwaniem, ale mimo tych przeciwności możemy zaliczyć miniony rok do udanych i pełnych różnych aktywności.

Webinary otwarte dla wszystkich 

W marcu na kilka dni przed wybuchem epidemii w Polsce spotkaliśmy się Poznaniu. Zorganizowaliśmy tam warsztaty, podczas których rozmawialiśmy o roli każdego z nas w Sekcji, a także o  tym, jak chcemy działać i co chcemy zrobić. Zakładaliśmy, że zbliżający się COVID-19 szybko odejdzie, więc planów mieliśmy bardzo dużo. Pandemia nas ograniczyła, ale nie zatrzymała. Postanowiliśmy przenieść swoją działalność do świata wirtualnego, wykorzystując w  tym celu zwłaszcza media społecznościowe. Zaczęliśmy od regularnych cotygodniowych spotkań online, żeby  planować i organizować kolejne przedsięwzięcia dla szerokiego grona odbiorców. To była dla nas spora zmiana, ponieważ wcześniej nasze spotkania odbywały się co 2-3 miesiące.

Pierwszą naszą akcją był skierowany do wszystkich webinar pt. „Rynek pracy w obliczu pandemii” prowadzony w maju przez doświadczonego eksperta. Udział w webinarze mogli wziąć wszyscy – warunkiem było zapisanie się na wydarzenie poprzez formularz zgłoszeniowy na fanpage’u Sekcji na Facebooku. Webinar cieszył się dużym zainteresowaniem. Jak wynika z ocen przekazanych przez uczestników, był bardzo przydatny. 

Ważną kwestią dla nas jest również pokazanie młodym ludziom, że jesteśmy przy nich. Jesteśmy tacy sami, jak oni – otwarci na dyskusje i chcemy robić coś dobrego dla młodych na rynku pracy. To było powodem, dla którego stworzyliśmy akcję #poznajmysię. Chcieliśmy, aby ludzie wiedzieli, kto tworzy KSM, ale również chcieliśmy poznać naszych obserwatorów. Akcja #poznajmysię trafiła do szerokiego grona odbiorców. Co tydzień prezentowaliśmy sylwetkę jednej osoby z Sekcji. Dzięki temu nasi odbiorcy mogli poznać nas z bardziej prywatnej strony: jakie mamy zainteresowania, co robimy w życiu codziennym, co jest dla nas ważne. Przez cały czas trwania akcji #poznajmysię zachęcaliśmy innych do interakcji z nami i przedstawiania się. 

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów 

We wrześniu razem z Fundacją Nowy Staw mieliśmy możliwość współorganizować Forum Ekonomiczne Młodych Liderów, którego motywem przewodnim było hasło „Promujmy Solidarność”, nawiązujące zarówno do solidarności jako wartości, jak i Solidarności w 40. rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego.   

Nie zabrakło także naszego udziału w wydarzeniach ważnych dla naszego związku. 31 sierpnia wzięliśmy udział w uroczystych obchodach 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku. W grudniu natomiast upamiętniliśmy rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, biorąc udział w Kongresie Społeczeństwa Obywatelskiego i rozmawiając z uczestnikami tamtych wydarzeń, w tym z legendą NSZZ Solidarności – Panią Ewą Tomaszewską. 

W ubiegłym roku braliśmy również udział w akcjach charytatywnych. Zorganizowaliśmy zbiórki, dzięki którym dołożyliśmy się do najdroższego leku na świecie dla małej Zosi chorej na SMA, a także zakupiliśmy prezenty w ramach akcji Caritasu – Wirtualna Choinka. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w tych działaniach.

Forum Młodych 

Rok 2020 był także rokiem intensywnych prac nad organizacją III już Forum Młodych, które miało odbyć się w październiku minionego roku. Z uwagi na sytuację epidemiczną podjęliśmy decyzję o odłożeniu wydarzenia. Sytuacja do teraz zmienia się dynamicznie, więc jeszcze nie ustaliliśmy nowego terminu. Jedno jest pewne – jest na co czekać, bo dla uczestników przygotowaliśmy wiele ciekawych paneli dyskusyjnych, warsztatów oraz atrakcji. Już dziś szczegóły wydarzenia oraz informację o zapisach można znaleźć na naszym Facebooku. Z osobami, które już zgłosiły swój udział w III edycji Forum, jesteśmy w bezpośrednim kontakcie poprzez grupę na Whatsapp. Dodatkowo  zorganizowaliśmy zdalne spotkanie, podczas którego mogliśmy się lepiej poznać oraz omówić różnorakie kwestie dotyczące Forum. 

Jakie mamy plany na kolejny rok?
Jedno jest pewne. Cały czas naszym priorytetem są ludzie młodzi i to dla nich jesteśmy i dla nich chcemy działać i udoskonalać otaczającą rzeczywistość. Chcemy mieć wpływ na rynek pracy dla młodych, a także promować ideę zrzeszania się i wzajemnej solidarności, w którą wierzymy. W dalszym ciągu do tego celu  będziemy intensywnie wykorzystywać media społecznościowe. Nie jest to oczywiście jedyna droga komunikacji czy organizowania wydarzeń, jednak aktywność online daje  nam  możliwość   promowania naszych wartości i dotarcia do szerokiego grona osób.

W planach mamy organizację większej ilości webinarów i spotkań online. Już teraz możemy zdradzić, że planujemy akcję #spotkajmysiępopracy. Będą to spotkania zdalne przy symbolicznej kawie, podczas których wszyscy zainteresowani będą mogli porozmawiać z nami o wszystkim i o niczym. Więcej  szczegółów   już wkrótce na fanpage’u Krajowa Sekcja Młodych NSZZ Solidarność. Zachęcamy do udziału i integracji. Zgodnie z mottem przyświecającym Sekcji: „Przyszłość zaczyna się dziś, a razem możemy osiągnąć więcej, by była jak najlepsza”.

Artykuł pochodzi z najnowszego 5/2021 numeru "Tygodnika Solidarność". 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe