Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Kazik Staszewski: Męczą mnie pytania o politykę

Piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika Staszewskiego wywołała medialną burzę. – Na początku wiosny nie wiedziałem, że będę nagrywał „Zarazę”. Nawet gdybym zebrał sztab najlepszych specjalistów od PR, to nikt by czegoś takiego nie wymyślił. Jednak nie ukrywam, że ten cały szum medialny był korzystny dla promocji płyty – zdradza na łamach najnowszego „Tygodnika Solidarność” Kazik Staszewski. 
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Kazik Staszewski: Męczą mnie pytania o politykę
/ foto. TS


Przypominamy, że w związku z epidemią, "Tygodnik Solidarność" jest do pobrania w aplikacji mobilnej za darmo.

Wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play lub App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI


A co jeszcze w rozmowie z Kazikiem Staszewskim? Popularny artysta zdradza co nie co o swoich cechach charakteru. 

Nie jestem wojowniczy. Jestem bardziej chłodnym obserwatorem tego, co się dzieje w skali makro i mikro. Co do relacji z ludźmi to jestem bardzo łatwowierny. I sparzyłem się na tym wielokrotnie. Na początku zakładam, że osoba ma dobre intencje wobec mnie. Moja żona ma lepsze oko do ludzi, którzy maskują się z czymś złośliwym i niedobrym. Trudno mnie wyprowadzić z równowagi. To tylko potrafią zrobić ludzie, których kocham. Jeżeli kogoś znam słabiej i próbuje mnie wyprowadzić z równowagi, to podkreślam, że mu się to nie uda.


A czy muzyka pozwala Kazikowi zatrzymać młodość? 

Zatrzymała młodość? Głupotą byłoby mówienie, że mając 57 lat, czuję się młodzieńcem. Wiem, że jest mi bliżej niż dalej. Jednak nagranie nowej płyty dało mi dużo energii. Przez ostatnie lata myślałem, że się skończyłem jako twórca. Bo jako odtwórca to wszystko działało i działa i pewnie będzie działać. Kult jest maszyną koncertową, która wyprzedza wszystkich innych o kilka długości w Polsce. Mam prawo tak uważać. Trudno. Dwie płyty, z których ostatnio byłem zadowolony, to m.in. płyta Kultu „Hurra”. To był ostatni album, który robiłem jako producent i realizator dźwięku. Powszechna jest wiedza, że mam problemy ze słuchem. Głuchnę po prostu. Obecnie nie mógłbym się zająć produkcją płyty.


O prezydenckiej kampanii wyborczej z dr. Bartoszem Rydlińskim, politologiem z UKSW i Centrum im. Daszyńskiego rozmawia Jakub Pacan.
 

Dzisiaj szczególnie wśród ludowców można usłyszeć pewien zawód, że strategicznym błędem PSL i Lewicy było niedopuszczenie do wyborów 10 maja. Fakt, że Andrzej Duda wygrałby wtedy w pierwszej turze, ale Władysław Kosiniak- Kamysz byłby numerem dwa pewnie z dwucyfrowym wynikiem. Na pewno nastąpiłaby dekompozycja PO. Gdyby Małgorzata Kidawa-Błońska uzyskała 4 proc., to dzisiaj Platformy mogłoby zwyczajnie nie być. Nikt nie rozmawiałby o słabych wynikach Roberta Biedronia czy kandydata PSL, ale o końcu PO jako pewnym projekcie. Ale nie wiemy też, czy wraz z ewentualną przegraną Rafała Trzaskowskiego potężny kryzys w PO nie powróci, bo to będą szóste przegrane wybory z rzędu. Nie wiemy, jak długo PO może znosić takie problemy. Za rok może się okazać, że ten model anty-PiS jest nieskuteczny



W artykule „Carat wprowadzony bez rękawiczek” Paweł Pietkun przedstawia sytuację Rosji po referendum konstytucyjnym 

Władimir Putin, który dzięki zmianom stał się praktycznie dożywotnim prezydentem Rosji, będzie realizował politykę odbudowy potęgi Rosji z czasów Związku Radzieckiego. Przy zgodzie obywateli, którzy gremialnie poparli zmiany konstytucyjne w narodowym referendum. Zresztą nawet gdyby mieli wątpliwości, głosy liczyła kremlowska administracja. Nie było mowy o innym wyniku.
Wyniki rosyjskiego głosowania nie są obojętne dla kluczowych interesów naszego kraju. Przyszłość Polski w dużym stopniu będzie zdeterminowana przez plany Kremla i ostry kurs konfrontacyjny wobec Zachodu próbującego bronić status quo ustalonego po upadku Muru Berlińskiego.



O polityce energetycznej w artykule „Marsz zielonej komuny” pisze Teresa Wójcik 

„Wołali: komuno wróć, to wróciłam. Tylko przebrałam się na zielono. I nazywam się teraz OZE” – to jeden z komentarzy, jaki pojawił się niedawno w mediach społecznościowych. Niestety, komuna w zielonych szatach odbywa z powodzeniem marsz po instytucjach nauki, kultury i władzy. Zgodnie z tym, czego domagał się Gramsci i jego praktyczny wariant neomarksizmu wymyślony dla zrewolucjonizowania zamożnych, demokratycznych społeczeństw zachodnich. 



O tym jak wyglądały wakacje w II RP w artykule „Jedźmy do swoich” pisze Anna Zielińska. 

W II RP na wakacje najchętniej wybierano się rowerem, kajakiem lub pieszo. Przez dwadzieścia lat polski przemysł turystyczny przeżył prawdziwy rozkwit. (…) Nad morzem szczytem elegancji i snobizmu był wypoczynek w Juracie. „Pierwszy sezon uroczyście zainaugurowano w 1931 roku, kilka lat po uruchomieniu kolei na Hel. Nazywana polskim „Palm Beach” Jurata tętniła życiem, swoje wille i rezydencje mieli tutaj artyści, arystokraci i politycy, w tym prezydent Ignacy Mościcki, minister spraw zagranicznych Józef Beck, hrabiowie Potoccy i Tyszkiewiczowie, książęta Czetwertyńscy, stałym bywalcem był też gen. Władysław Sikorski” – pisano o kurorcie w Culture.pl. W Juracie można było latem spotkać m.in. Eugeniusza Bodo, Jana Kiepurę czy Wojciecha Kossaka. Ten ostatni w Juracie właśnie stworzył „Zaślubiny Polski z morzem”. 


Marcin Koziestański rozmawia z Szymonem Wawrzyszko, przewodniczącym Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ Solidarność

– Rozmowy na temat wystawy pamiątek poświęconej powstaniu NSZZ Solidarność w Przemyślu zostały zainicjowane pod koniec zeszłego roku, ale trochę na przeszkodzie stanął COVID-19, który opóźnił przygotowania. Na ten moment otwarcie przesunęliśmy na 23 sierpnia br. Planujemy jednak, żeby to była cykliczna akcja, a nie jednorazowe przedsięwzięcie. Chcemy, żeby te pamiątki nie zniknęły, bo wbrew pozorom nie ma ich tak dużo. 


W numerze również: 
  • Jakub Pacan "Naturalnych coraz mniej" o strategii neutralizacji wyborców strony przeciwnej 
  • Teresa Wójcik "LNGx100" o setnej dostawie ładunku gazowego do Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu 
  • Przemysław Jarasz "Ginekolog gwałcił i molestował pacjentki" o wyroku wobec ginekologa syryjskiego pochodzenia 
  • Paweł Pietkun "Mniej bankrutów" o tym, że spadła liczba upadłości i restrukturyzacja firm 
  • Agnieszka Żurek porusza tematykę społeczną w artykule "Dorosłe dzieci, czyli zgubne skutki parentyfikacji" 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz z drugą częścią artykułu "Rewolucja i rewolucjoniści: Analogia chrześcijańska cz. II"
  • "Gdyńska apokalipsa" Igor Banaszczyk recenzuje książkę "Potop" Salci Hałas 
  • "Ile zużywamy opakowań" Przemysław Miller o odpadkach, które generujemy 
  • "Stawiamy sobie ambitne cele" Michał Ossowski rozmawia z Piotrem Dudą, przewodniczącym Solidarności i Krzysztofem Nowickim, prezesem spółki DOMS
  • Wspomnienia Józefa Kuli, działacza Solidarności Śląsko-Dąbrowskiej  
W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (29/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Oni również musieli zrezygnować z Tańca z gwiazdami z ostatniej chwili
Oni również musieli zrezygnować z "Tańca z gwiazdami"

Na trzy dni przed kolejnym odcinkiem „Tańca z gwiazdami” jedna z uczestniczek ogłosiła, że rezygnuje z dalszego uczestnictwa w programie.

Francja: Atak nożownika w pobliżu szkoły. Są ranni z ostatniej chwili
Francja: Atak nożownika w pobliżu szkoły. Są ranni

Dwie dziewczynki w wieku 6 i 11 lat zostały ranne w wyniku ataku nożownika w czwartek w pobliżu ich szkoły w miejscowości Souffelweyersheim na wschodzie Francji.

Prezydent Duda: Infrastruktura Trójmorza pozwoliła zrezygnować z rosyjskich źródeł energii z ostatniej chwili
Prezydent Duda: Infrastruktura Trójmorza pozwoliła zrezygnować z rosyjskich źródeł energii

Rosyjska agresja na Ukrainę szczególnie mocno dotknęła Europy Środkowo-Wschodniej; infrastruktura Trójmorza umożliwiła nam rezygnację z rosyjskich źródeł energii i pomogła uniknąć najgorszych konsekwencji tej wojny - powiedział w czwartek w ONZ prezydent Andrzej Duda.

Nieoficjalnie: Wniosek ws. immunitetu prokurator Wrzosek wycofany z SN z ostatniej chwili
Nieoficjalnie: Wniosek ws. immunitetu prokurator Wrzosek wycofany z SN

Prokuratura Regionalna w Warszawie wycofała z Sądu Najwyższego wniosek o uchylenie immunitetu prokurator Ewie Wrzosek – donosi portal wPolityce.pl.

Skandaliczne zachowanie Michała Szczerby na komisji ds. afery wizowej [VIDEO] z ostatniej chwili
Skandaliczne zachowanie Michała Szczerby na komisji ds. afery wizowej [VIDEO]

W czwartek po godz. 10 rozpoczęło się posiedzenie komisji śledczej ds. afery wizowej; nie stawił się na nie Mariusz Kamiński, którego na tę samą godzinę wezwała prokuratura. Michał Szczerba pytany przez posła Piotra Kaletę o usprawiedliwienie Kamińskiego - odebrał mu głos.

RMF FM: Cudzoziemcy w polskiej policji? KGP rozpoczęła analizy z ostatniej chwili
RMF FM: "Cudzoziemcy w polskiej policji? KGP rozpoczęła analizy"

Ruszyła analiza możliwości zatrudniania w polskiej policji osób, które nie są polskimi obywatelami – informuje reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

Tusk komentuje spotkanie prezydenta Dudy z Trumpem z ostatniej chwili
Tusk komentuje spotkanie prezydenta Dudy z Trumpem

Prezydent Andrzej Duda i były prezydent USA Donald Trump spotkali się w godzinach wieczornych w Trump Tower przy Piątej Alei na Manhattanie w Nowym Jorku. Premier Donald Tusk zabrał głos.

400-lat duńskiej historii omal nie poszło z dymem Wiadomości
400-lat duńskiej historii omal nie poszło z dymem

Dania jest małym krajem o wielkiej i ciekawej historii. O latach kolonialnej świetności świadczy do dzisiaj Grenlandia. Swoje zamorskie eskapady Dania ma co prawda dawno za sobą, ale są one głęboko zapisane w mentalności dzielnych i stanowczych Duńczyków. Dania to kraj żeglarzy i genialnych kupców, których można podziwiać na obrazie "Z kopenhaskiej giełdy", który jest portretem grupowym dużej liczby maklerów giełdowych owych wielkich czasów Królestwa Duńskiego.

Będzie zimno. Oto, co czeka nas w najbliższych dniach z ostatniej chwili
Będzie zimno. Oto, co czeka nas w najbliższych dniach

Przez następny tydzień w Polsce będzie zimno, zawita pogoda typowa bardziej dla przedwiośnia niż wiosny bliskiej lata. Znowu wystąpią opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a w nocy będą przymrozki – poinformowała Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Taniej się nie da? Za taką cenę ekoaktywiści wynajmują od ratusza lokal w centrum Warszawy z ostatniej chwili
Taniej się nie da? Za taką cenę ekoaktywiści wynajmują od ratusza lokal w centrum Warszawy

Warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości zapytał władze Warszawy, czy prawdą jest, że Fundacja Aktywizmu Klimatycznego, z którą mają być powiązani ekoaktywiści z organizacji Ostatnie Pokolenie na preferencyjnych warunkach wynajmuje lokal przy ul. Kruczej w centrum Warszawy – pisze portal wPolityce.pl i publikuje dokumenty.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Kazik Staszewski: Męczą mnie pytania o politykę

Piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika Staszewskiego wywołała medialną burzę. – Na początku wiosny nie wiedziałem, że będę nagrywał „Zarazę”. Nawet gdybym zebrał sztab najlepszych specjalistów od PR, to nikt by czegoś takiego nie wymyślił. Jednak nie ukrywam, że ten cały szum medialny był korzystny dla promocji płyty – zdradza na łamach najnowszego „Tygodnika Solidarność” Kazik Staszewski. 
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Kazik Staszewski: Męczą mnie pytania o politykę
/ foto. TS


Przypominamy, że w związku z epidemią, "Tygodnik Solidarność" jest do pobrania w aplikacji mobilnej za darmo.

Wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play lub App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI


A co jeszcze w rozmowie z Kazikiem Staszewskim? Popularny artysta zdradza co nie co o swoich cechach charakteru. 

Nie jestem wojowniczy. Jestem bardziej chłodnym obserwatorem tego, co się dzieje w skali makro i mikro. Co do relacji z ludźmi to jestem bardzo łatwowierny. I sparzyłem się na tym wielokrotnie. Na początku zakładam, że osoba ma dobre intencje wobec mnie. Moja żona ma lepsze oko do ludzi, którzy maskują się z czymś złośliwym i niedobrym. Trudno mnie wyprowadzić z równowagi. To tylko potrafią zrobić ludzie, których kocham. Jeżeli kogoś znam słabiej i próbuje mnie wyprowadzić z równowagi, to podkreślam, że mu się to nie uda.


A czy muzyka pozwala Kazikowi zatrzymać młodość? 

Zatrzymała młodość? Głupotą byłoby mówienie, że mając 57 lat, czuję się młodzieńcem. Wiem, że jest mi bliżej niż dalej. Jednak nagranie nowej płyty dało mi dużo energii. Przez ostatnie lata myślałem, że się skończyłem jako twórca. Bo jako odtwórca to wszystko działało i działa i pewnie będzie działać. Kult jest maszyną koncertową, która wyprzedza wszystkich innych o kilka długości w Polsce. Mam prawo tak uważać. Trudno. Dwie płyty, z których ostatnio byłem zadowolony, to m.in. płyta Kultu „Hurra”. To był ostatni album, który robiłem jako producent i realizator dźwięku. Powszechna jest wiedza, że mam problemy ze słuchem. Głuchnę po prostu. Obecnie nie mógłbym się zająć produkcją płyty.


O prezydenckiej kampanii wyborczej z dr. Bartoszem Rydlińskim, politologiem z UKSW i Centrum im. Daszyńskiego rozmawia Jakub Pacan.
 

Dzisiaj szczególnie wśród ludowców można usłyszeć pewien zawód, że strategicznym błędem PSL i Lewicy było niedopuszczenie do wyborów 10 maja. Fakt, że Andrzej Duda wygrałby wtedy w pierwszej turze, ale Władysław Kosiniak- Kamysz byłby numerem dwa pewnie z dwucyfrowym wynikiem. Na pewno nastąpiłaby dekompozycja PO. Gdyby Małgorzata Kidawa-Błońska uzyskała 4 proc., to dzisiaj Platformy mogłoby zwyczajnie nie być. Nikt nie rozmawiałby o słabych wynikach Roberta Biedronia czy kandydata PSL, ale o końcu PO jako pewnym projekcie. Ale nie wiemy też, czy wraz z ewentualną przegraną Rafała Trzaskowskiego potężny kryzys w PO nie powróci, bo to będą szóste przegrane wybory z rzędu. Nie wiemy, jak długo PO może znosić takie problemy. Za rok może się okazać, że ten model anty-PiS jest nieskuteczny



W artykule „Carat wprowadzony bez rękawiczek” Paweł Pietkun przedstawia sytuację Rosji po referendum konstytucyjnym 

Władimir Putin, który dzięki zmianom stał się praktycznie dożywotnim prezydentem Rosji, będzie realizował politykę odbudowy potęgi Rosji z czasów Związku Radzieckiego. Przy zgodzie obywateli, którzy gremialnie poparli zmiany konstytucyjne w narodowym referendum. Zresztą nawet gdyby mieli wątpliwości, głosy liczyła kremlowska administracja. Nie było mowy o innym wyniku.
Wyniki rosyjskiego głosowania nie są obojętne dla kluczowych interesów naszego kraju. Przyszłość Polski w dużym stopniu będzie zdeterminowana przez plany Kremla i ostry kurs konfrontacyjny wobec Zachodu próbującego bronić status quo ustalonego po upadku Muru Berlińskiego.



O polityce energetycznej w artykule „Marsz zielonej komuny” pisze Teresa Wójcik 

„Wołali: komuno wróć, to wróciłam. Tylko przebrałam się na zielono. I nazywam się teraz OZE” – to jeden z komentarzy, jaki pojawił się niedawno w mediach społecznościowych. Niestety, komuna w zielonych szatach odbywa z powodzeniem marsz po instytucjach nauki, kultury i władzy. Zgodnie z tym, czego domagał się Gramsci i jego praktyczny wariant neomarksizmu wymyślony dla zrewolucjonizowania zamożnych, demokratycznych społeczeństw zachodnich. 



O tym jak wyglądały wakacje w II RP w artykule „Jedźmy do swoich” pisze Anna Zielińska. 

W II RP na wakacje najchętniej wybierano się rowerem, kajakiem lub pieszo. Przez dwadzieścia lat polski przemysł turystyczny przeżył prawdziwy rozkwit. (…) Nad morzem szczytem elegancji i snobizmu był wypoczynek w Juracie. „Pierwszy sezon uroczyście zainaugurowano w 1931 roku, kilka lat po uruchomieniu kolei na Hel. Nazywana polskim „Palm Beach” Jurata tętniła życiem, swoje wille i rezydencje mieli tutaj artyści, arystokraci i politycy, w tym prezydent Ignacy Mościcki, minister spraw zagranicznych Józef Beck, hrabiowie Potoccy i Tyszkiewiczowie, książęta Czetwertyńscy, stałym bywalcem był też gen. Władysław Sikorski” – pisano o kurorcie w Culture.pl. W Juracie można było latem spotkać m.in. Eugeniusza Bodo, Jana Kiepurę czy Wojciecha Kossaka. Ten ostatni w Juracie właśnie stworzył „Zaślubiny Polski z morzem”. 


Marcin Koziestański rozmawia z Szymonem Wawrzyszko, przewodniczącym Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ Solidarność

– Rozmowy na temat wystawy pamiątek poświęconej powstaniu NSZZ Solidarność w Przemyślu zostały zainicjowane pod koniec zeszłego roku, ale trochę na przeszkodzie stanął COVID-19, który opóźnił przygotowania. Na ten moment otwarcie przesunęliśmy na 23 sierpnia br. Planujemy jednak, żeby to była cykliczna akcja, a nie jednorazowe przedsięwzięcie. Chcemy, żeby te pamiątki nie zniknęły, bo wbrew pozorom nie ma ich tak dużo. 


W numerze również: 
  • Jakub Pacan "Naturalnych coraz mniej" o strategii neutralizacji wyborców strony przeciwnej 
  • Teresa Wójcik "LNGx100" o setnej dostawie ładunku gazowego do Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu 
  • Przemysław Jarasz "Ginekolog gwałcił i molestował pacjentki" o wyroku wobec ginekologa syryjskiego pochodzenia 
  • Paweł Pietkun "Mniej bankrutów" o tym, że spadła liczba upadłości i restrukturyzacja firm 
  • Agnieszka Żurek porusza tematykę społeczną w artykule "Dorosłe dzieci, czyli zgubne skutki parentyfikacji" 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz z drugą częścią artykułu "Rewolucja i rewolucjoniści: Analogia chrześcijańska cz. II"
  • "Gdyńska apokalipsa" Igor Banaszczyk recenzuje książkę "Potop" Salci Hałas 
  • "Ile zużywamy opakowań" Przemysław Miller o odpadkach, które generujemy 
  • "Stawiamy sobie ambitne cele" Michał Ossowski rozmawia z Piotrem Dudą, przewodniczącym Solidarności i Krzysztofem Nowickim, prezesem spółki DOMS
  • Wspomnienia Józefa Kuli, działacza Solidarności Śląsko-Dąbrowskiej  
W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (29/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 



Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe