Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners

Podróżowanie samochodem za granicę to popularny wybór, zapewniający o wiele większą wygodę, elastyczność i niezależność niż korzystanie z innych środków transportu. Każda wyprawa tego typu może być pełna wrażeń i to nie tylko tych pozytywnych – usterki i nieprzewidziane sytuacje mogą się przytrafić każdemu. Czy wiesz, co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą lub ulegnie wypadkowi? Sprawdź, jak działa ochrona Moto Assistance od AXA Partners.
Awaria auta za granicą – jak postępować? Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners
Awaria auta za granicą – jak postępować? / fot. pexels.com

Jak się zabezpieczyć przed awarią samochodu?

Jedną z tych sytuacji w podróży, których teoretycznie nie da się przewidzieć, ale których ryzyko można zminimalizować, jest awaria samochodu. Przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, a w szczególności stan hamulców, oświetlenia, poziom płynów eksploatacyjnych, stan akumulatora i poziom ciśnienia w oponach. 

Pakując się na wyjazd, zabierz ze sobą zapasowe żarówki, bezpieczniki, apteczkę i kamizelkę odblaskową. Uzupełnij również płyn do spryskiwaczy. Planując trasę, zweryfikuj lokalizację renomowanych warsztatów samochodowych. Aby uniknąć wysokich kosztów związanych z awarią, wypadkiem lub kradzieżą samochodu za granicą, warto kupić krótkoterminowe ubezpieczenie moto assistance, które zapewnia m.in. pomoc drogową, holowanie, a w razie potrzeby także samochód zastępczy lub zakwaterowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie Moto Assistance od AXA Partners obejmujące swoim zasięgiem podróże po   Polsce i w Europie jest dostępne w trzech wariantach: Standard, Comfort oraz Premium 1000. Można je wykupić na rok albo jako assistance krótkoterminowe, co jest popularne wśród osób sporadycznie podróżujących samochodem za granicę. Każdy z wariantów obejmuje:

  • naprawę na miejscu zdarzenia,
  • holowanie pojazdu na dystansie do 300 km w wariancie Standard, 500 km w wariancie Comfort i 1000 km w wariancie Premium 1000,
  • postój pojazdu na parkingu przez 2 doby w wariancie Standard lub przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • transport ubezpieczonego w przypadku awarii, wypadku, czy też kradzieży,
  • zakwaterowanie ubezpieczonego na 3 doby w wariancie Standard i przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • samochód zastępczy na 2 doby w wariancie Standard i przez 5 dób w pozostałych wariantach,
  • wymianę kół,
  • pomoc w przypadku braku paliwa,
  • pomoc tłumacza.

To kompleksowy zakres ubezpieczenia, które zdecydowanie przydaje się osobom podróżującym samochodem za granicę.

Dowiedz się więcej o assistance krótkoterminowym: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/assistance-krotkoterminowe-czym-jest-i-dlaczego-warto-je-wybrac/

Awaria auta za granicą jak postępować?

Awarie samochodów to dość częsty problem – zarówno w codziennym życiu, jak i podczas wyjazdów. O ile w trakcie podróży krajowej łatwo zorganizować naprawę, czy też nieplanowany nocleg, to za granicą może być trudniej – zarówno z uwagi na koszty, jak i ewentualne problemy komunikacyjne. Właśnie po to, by uniknąć niepotrzebnego stresu w takich sytuacjach, warto posiadać ubezpieczenie od awarii samochodu.

Gdy przydarzy się awaria auta za granicą, zachowaj spokój i zadbaj o kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze zadbaj o bezpieczeństwo uczestników podróży i pojazdu. Jeśli to możliwe, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, rozstaw trójkąt awaryjny i załóż kamizelkę odblaskową. Po drugie skontaktuj się z ubezpieczycielem – zadzwoń do centrum alarmowego, które jest dostępne całodobowo. Wyjaśnij sytuację, podaj swoją lokalizację i numer polisy. Nie podejmuj żadnych innych działań na własną rękę bez kontaktu z ubezpieczycielem.

Na wakacjach samochodem przyda Ci się również OC w podróży. Czytaj więcej: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/co-to-jest-ubezpieczenie-oc-w-podrozy/

Awaria samochodu na autostradzie - jak postępować krok po kroku

Brak paliwa, problem z akumulatorem lub silnikiem podczas jazdy po mieście nie jest tak stresujący, jak awaria samochodu na autostradzie – na drogach tego typu panuje o wiele większy ruch, a pojazdy rozwijają wysokie prędkości. Tym bardziej priorytetowe jest zadbanie o bezpieczeństwo uczestników podróży i wykonanie poniższych kroków:

Krok pierwszy – jeśli to możliwe, zjedź na pas awaryjny lub w inne bezpieczne miejsce. 

Krok drugi – włącz światła awaryjne, ubierz kamizelkę odblaskową i bardzo ostrożnie wysiądź, by rozstawić trójkąt ostrzegawczy za pojazdem. Zalecana odległość od pojazdu to około 150-200 metrów.

Krok trzeci – jeśli to możliwe, wszyscy pasażerowie powinni założyć kamizelki odblaskowe, ostrożnie wysiąść z pojazdu i udać się za barierki ochronne. 

Krok czwarty – skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem. Przygotuj numer polisy, opisz zdarzenie i swoją lokalizację. 

Na pomoc zawsze należy oczekiwać w bezpiecznym miejscu – rekomendowane jest zejście poza barierki lub ekrany ochronne. 

Moto assistance AXA – gwarancja spokoju na trasie

Ubezpieczenie Moto assistance od AXA Partners (https://www.axa-assistance.pl/moto-assistance/) to rozwiązanie dostępne w różnych wariantach – można wykupić je na rok lub jako assistance krótkoterminowe (na konkretny wyjazd). Może obowiązywać zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jest dostępne w trzech wariantach:

  • Standard,
  • Comfort,
  • Premium 1000.

Ubezpieczenie Moto Assistance AXA to gwarancja spokoju na trasie. Choć samo zakupienie ubezpieczenia nie zagwarantuje braku awarii czy też kradzieży samochodu, ale zdecydowanie ułatwi poradzenie sobie w tak stresujących sytuacjach. Do dyspozycji ubezpieczonego pozostaje całodobowa infolinia +48 22 575 97 28, gdzie może zgłaszać zdarzenia i uzyskać pomoc, komunikując się w języku polskim. To niezwykłe ułatwienie, gdyż już samo zgłaszanie awarii samochodu zagranicznym służbom lub firmom zajmującym się pomocą drogową może być kłopotliwe. Mając do dyspozycji ubezpieczenie assistance samochodowe nie trzeba się tym przejmować. 


 

POLECANE
Doszło do absurdu. Znana polska piosenkarka zmaga się z chorobą Wiadomości
"Doszło do absurdu". Znana polska piosenkarka zmaga się z chorobą

Znana wokalistka Maja Hyży zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi, jednak mimo zaleceń lekarzy musiała przesunąć zaplanowaną operację. Powód? Zbyt wiele zawodowych zobowiązań, których - jak podkreśla – nie może zignorować.

Nagle Bank Światowy znalazł pieniądze na atom tylko u nas
Nagle Bank Światowy znalazł pieniądze na atom

Bank Światowy podjął decyzję o zakończeniu polityki niefinansowania projektów energetyki jądrowej, która obowiązuje od lat 50. Decyzja ta została podjęta na wiosennym spotkaniu w 2025 r. w Waszyngtonie. Poprawka jest wynikiem nacisków ze strony państw członkowskich i uznania, że energia jądrowa może odegrać kluczową rolę w osiąganiu globalnych celów klimatycznych, zwłaszcza poprzez niskoemisyjne wytwarzanie energii.

Węgry: Sąd Najwyższy podtrzymał zakaz organizacji w Budapeszcie parady równości Wiadomości
Węgry: Sąd Najwyższy podtrzymał zakaz organizacji w Budapeszcie parady równości

Sąd Najwyższy Węgier podtrzymał w piątek wydany dzień wcześniej przez policję zakaz organizacji w Budapeszcie parady równości - wynika z komunikatu sądu. Od wyroku nie przysługuje odwołanie.

Gratka dla miłośników astronomii. Nie przegap tego zjawiska z ostatniej chwili
Gratka dla miłośników astronomii. Nie przegap tego zjawiska

Choć astronomiczna wiosna 2025 roku dobiega końca i nie obfitowała w spektakularne zjawiska (z wyjątkiem częściowego zaćmienia Słońca pod koniec marca), to przed nami jeden z najbardziej wyjątkowych momentów w kalendarzu miłośników astronomii. Już 21 czerwca, wraz z nadejściem astronomicznego lata, przypada Dzień Najkrótszego Cienia.

Niemcy szkolą strażaków z walki z toksyczną męskością Wiadomości
Niemcy szkolą strażaków z walki z "toksyczną męskością"

Berlińska straż pożarna boryka się z poważnym brakiem praktycznych szkoleń ratowniczych, co skutkuje niskim poziomem przygotowania i zagrożeniem dla życia strażaków oraz poszkodowanych. Jednak zamiast obowiązkowych ćwiczeń technicznych, strażacy uczestniczyli w kontrowersyjnych wykładach o „toksycznej męskości”.

Nowy komunikat dla mieszkańców Warszawy Wiadomości
Nowy komunikat dla mieszkańców Warszawy

Przy pomniku Ignacego Jana Paderewskiego w parku Ujazdowskim w Warszawie w sobotę rozpocznie się III Festiwal Paderewski na Ujazdowie. Cieszy nas, że w sercu miasta jest miejsce na klasyczną muzykę najwyższej próby - powiedział Wiesław Dąbrowski, pomysłodawca i dyrektor festiwalu.

Tusk uderza w prezydenta Andrzeja Dudę: Histeryczna reakcja Wiadomości
Tusk uderza w prezydenta Andrzeja Dudę: Histeryczna reakcja

– Histeryczna reakcja prezydenta – powiedział premier Donald Tusk o sporze z Andrzejem Dudą ws. ponownego przeliczenia głosów oddanych w wyborach prezydenckich.

Aktywiści włamali się do bazy RAF-u. Ominęli zabezpieczenia pilne
Aktywiści włamali się do bazy RAF-u. Ominęli zabezpieczenia

Propalestyńscy aktywiści włamali się do bazy wojskowej RAF-u w Brize Norton w Wielkiej Brytanii i spryskali czerwoną farbą silniki dwóch samolotów Airbus Voyager. Akcja spotkała się z ponadpartyjnym potępieniem ze strony brytyjskich polityków.

Adam Szłapka rzecznikiem rządu Tuska. Gorące komentarze Wiadomości
Adam Szłapka rzecznikiem rządu Tuska. Gorące komentarze

Premier Donald Tusk poinformował w piątek, że od lipca rzecznikiem rządu zostanie Adam Szłapka. W sieci pojawiła się lawina komentarzy.

Niepokój w Brukseli. Tusk straci ochronę eurokratów? Wiadomości
Niepokój w Brukseli. Tusk straci ochronę eurokratów?

Jak donosi Euroactiv, Parlament Europejski i unijni urzędnicy coraz częściej odnoszą się do „taśm Tuska”, które wzbudziły niepokój w Brukseli, sugerując, że premier Donald Tusk – mimo pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej – wciąż angażował się w polską politykę wewnętrzną.

REKLAMA

Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners

Podróżowanie samochodem za granicę to popularny wybór, zapewniający o wiele większą wygodę, elastyczność i niezależność niż korzystanie z innych środków transportu. Każda wyprawa tego typu może być pełna wrażeń i to nie tylko tych pozytywnych – usterki i nieprzewidziane sytuacje mogą się przytrafić każdemu. Czy wiesz, co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą lub ulegnie wypadkowi? Sprawdź, jak działa ochrona Moto Assistance od AXA Partners.
Awaria auta za granicą – jak postępować? Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners
Awaria auta za granicą – jak postępować? / fot. pexels.com

Jak się zabezpieczyć przed awarią samochodu?

Jedną z tych sytuacji w podróży, których teoretycznie nie da się przewidzieć, ale których ryzyko można zminimalizować, jest awaria samochodu. Przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, a w szczególności stan hamulców, oświetlenia, poziom płynów eksploatacyjnych, stan akumulatora i poziom ciśnienia w oponach. 

Pakując się na wyjazd, zabierz ze sobą zapasowe żarówki, bezpieczniki, apteczkę i kamizelkę odblaskową. Uzupełnij również płyn do spryskiwaczy. Planując trasę, zweryfikuj lokalizację renomowanych warsztatów samochodowych. Aby uniknąć wysokich kosztów związanych z awarią, wypadkiem lub kradzieżą samochodu za granicą, warto kupić krótkoterminowe ubezpieczenie moto assistance, które zapewnia m.in. pomoc drogową, holowanie, a w razie potrzeby także samochód zastępczy lub zakwaterowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie Moto Assistance od AXA Partners obejmujące swoim zasięgiem podróże po   Polsce i w Europie jest dostępne w trzech wariantach: Standard, Comfort oraz Premium 1000. Można je wykupić na rok albo jako assistance krótkoterminowe, co jest popularne wśród osób sporadycznie podróżujących samochodem za granicę. Każdy z wariantów obejmuje:

  • naprawę na miejscu zdarzenia,
  • holowanie pojazdu na dystansie do 300 km w wariancie Standard, 500 km w wariancie Comfort i 1000 km w wariancie Premium 1000,
  • postój pojazdu na parkingu przez 2 doby w wariancie Standard lub przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • transport ubezpieczonego w przypadku awarii, wypadku, czy też kradzieży,
  • zakwaterowanie ubezpieczonego na 3 doby w wariancie Standard i przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • samochód zastępczy na 2 doby w wariancie Standard i przez 5 dób w pozostałych wariantach,
  • wymianę kół,
  • pomoc w przypadku braku paliwa,
  • pomoc tłumacza.

To kompleksowy zakres ubezpieczenia, które zdecydowanie przydaje się osobom podróżującym samochodem za granicę.

Dowiedz się więcej o assistance krótkoterminowym: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/assistance-krotkoterminowe-czym-jest-i-dlaczego-warto-je-wybrac/

Awaria auta za granicą jak postępować?

Awarie samochodów to dość częsty problem – zarówno w codziennym życiu, jak i podczas wyjazdów. O ile w trakcie podróży krajowej łatwo zorganizować naprawę, czy też nieplanowany nocleg, to za granicą może być trudniej – zarówno z uwagi na koszty, jak i ewentualne problemy komunikacyjne. Właśnie po to, by uniknąć niepotrzebnego stresu w takich sytuacjach, warto posiadać ubezpieczenie od awarii samochodu.

Gdy przydarzy się awaria auta za granicą, zachowaj spokój i zadbaj o kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze zadbaj o bezpieczeństwo uczestników podróży i pojazdu. Jeśli to możliwe, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, rozstaw trójkąt awaryjny i załóż kamizelkę odblaskową. Po drugie skontaktuj się z ubezpieczycielem – zadzwoń do centrum alarmowego, które jest dostępne całodobowo. Wyjaśnij sytuację, podaj swoją lokalizację i numer polisy. Nie podejmuj żadnych innych działań na własną rękę bez kontaktu z ubezpieczycielem.

Na wakacjach samochodem przyda Ci się również OC w podróży. Czytaj więcej: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/co-to-jest-ubezpieczenie-oc-w-podrozy/

Awaria samochodu na autostradzie - jak postępować krok po kroku

Brak paliwa, problem z akumulatorem lub silnikiem podczas jazdy po mieście nie jest tak stresujący, jak awaria samochodu na autostradzie – na drogach tego typu panuje o wiele większy ruch, a pojazdy rozwijają wysokie prędkości. Tym bardziej priorytetowe jest zadbanie o bezpieczeństwo uczestników podróży i wykonanie poniższych kroków:

Krok pierwszy – jeśli to możliwe, zjedź na pas awaryjny lub w inne bezpieczne miejsce. 

Krok drugi – włącz światła awaryjne, ubierz kamizelkę odblaskową i bardzo ostrożnie wysiądź, by rozstawić trójkąt ostrzegawczy za pojazdem. Zalecana odległość od pojazdu to około 150-200 metrów.

Krok trzeci – jeśli to możliwe, wszyscy pasażerowie powinni założyć kamizelki odblaskowe, ostrożnie wysiąść z pojazdu i udać się za barierki ochronne. 

Krok czwarty – skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem. Przygotuj numer polisy, opisz zdarzenie i swoją lokalizację. 

Na pomoc zawsze należy oczekiwać w bezpiecznym miejscu – rekomendowane jest zejście poza barierki lub ekrany ochronne. 

Moto assistance AXA – gwarancja spokoju na trasie

Ubezpieczenie Moto assistance od AXA Partners (https://www.axa-assistance.pl/moto-assistance/) to rozwiązanie dostępne w różnych wariantach – można wykupić je na rok lub jako assistance krótkoterminowe (na konkretny wyjazd). Może obowiązywać zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jest dostępne w trzech wariantach:

  • Standard,
  • Comfort,
  • Premium 1000.

Ubezpieczenie Moto Assistance AXA to gwarancja spokoju na trasie. Choć samo zakupienie ubezpieczenia nie zagwarantuje braku awarii czy też kradzieży samochodu, ale zdecydowanie ułatwi poradzenie sobie w tak stresujących sytuacjach. Do dyspozycji ubezpieczonego pozostaje całodobowa infolinia +48 22 575 97 28, gdzie może zgłaszać zdarzenia i uzyskać pomoc, komunikując się w języku polskim. To niezwykłe ułatwienie, gdyż już samo zgłaszanie awarii samochodu zagranicznym służbom lub firmom zajmującym się pomocą drogową może być kłopotliwe. Mając do dyspozycji ubezpieczenie assistance samochodowe nie trzeba się tym przejmować. 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe