Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners

Podróżowanie samochodem za granicę to popularny wybór, zapewniający o wiele większą wygodę, elastyczność i niezależność niż korzystanie z innych środków transportu. Każda wyprawa tego typu może być pełna wrażeń i to nie tylko tych pozytywnych – usterki i nieprzewidziane sytuacje mogą się przytrafić każdemu. Czy wiesz, co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą lub ulegnie wypadkowi? Sprawdź, jak działa ochrona Moto Assistance od AXA Partners.
Awaria auta za granicą – jak postępować? Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners
Awaria auta za granicą – jak postępować? / fot. pexels.com

Jak się zabezpieczyć przed awarią samochodu?

Jedną z tych sytuacji w podróży, których teoretycznie nie da się przewidzieć, ale których ryzyko można zminimalizować, jest awaria samochodu. Przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, a w szczególności stan hamulców, oświetlenia, poziom płynów eksploatacyjnych, stan akumulatora i poziom ciśnienia w oponach. 

Pakując się na wyjazd, zabierz ze sobą zapasowe żarówki, bezpieczniki, apteczkę i kamizelkę odblaskową. Uzupełnij również płyn do spryskiwaczy. Planując trasę, zweryfikuj lokalizację renomowanych warsztatów samochodowych. Aby uniknąć wysokich kosztów związanych z awarią, wypadkiem lub kradzieżą samochodu za granicą, warto kupić krótkoterminowe ubezpieczenie moto assistance, które zapewnia m.in. pomoc drogową, holowanie, a w razie potrzeby także samochód zastępczy lub zakwaterowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie Moto Assistance od AXA Partners obejmujące swoim zasięgiem podróże po   Polsce i w Europie jest dostępne w trzech wariantach: Standard, Comfort oraz Premium 1000. Można je wykupić na rok albo jako assistance krótkoterminowe, co jest popularne wśród osób sporadycznie podróżujących samochodem za granicę. Każdy z wariantów obejmuje:

  • naprawę na miejscu zdarzenia,
  • holowanie pojazdu na dystansie do 300 km w wariancie Standard, 500 km w wariancie Comfort i 1000 km w wariancie Premium 1000,
  • postój pojazdu na parkingu przez 2 doby w wariancie Standard lub przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • transport ubezpieczonego w przypadku awarii, wypadku, czy też kradzieży,
  • zakwaterowanie ubezpieczonego na 3 doby w wariancie Standard i przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • samochód zastępczy na 2 doby w wariancie Standard i przez 5 dób w pozostałych wariantach,
  • wymianę kół,
  • pomoc w przypadku braku paliwa,
  • pomoc tłumacza.

To kompleksowy zakres ubezpieczenia, które zdecydowanie przydaje się osobom podróżującym samochodem za granicę.

Dowiedz się więcej o assistance krótkoterminowym: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/assistance-krotkoterminowe-czym-jest-i-dlaczego-warto-je-wybrac/

Awaria auta za granicą jak postępować?

Awarie samochodów to dość częsty problem – zarówno w codziennym życiu, jak i podczas wyjazdów. O ile w trakcie podróży krajowej łatwo zorganizować naprawę, czy też nieplanowany nocleg, to za granicą może być trudniej – zarówno z uwagi na koszty, jak i ewentualne problemy komunikacyjne. Właśnie po to, by uniknąć niepotrzebnego stresu w takich sytuacjach, warto posiadać ubezpieczenie od awarii samochodu.

Gdy przydarzy się awaria auta za granicą, zachowaj spokój i zadbaj o kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze zadbaj o bezpieczeństwo uczestników podróży i pojazdu. Jeśli to możliwe, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, rozstaw trójkąt awaryjny i załóż kamizelkę odblaskową. Po drugie skontaktuj się z ubezpieczycielem – zadzwoń do centrum alarmowego, które jest dostępne całodobowo. Wyjaśnij sytuację, podaj swoją lokalizację i numer polisy. Nie podejmuj żadnych innych działań na własną rękę bez kontaktu z ubezpieczycielem.

Na wakacjach samochodem przyda Ci się również OC w podróży. Czytaj więcej: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/co-to-jest-ubezpieczenie-oc-w-podrozy/

Awaria samochodu na autostradzie - jak postępować krok po kroku

Brak paliwa, problem z akumulatorem lub silnikiem podczas jazdy po mieście nie jest tak stresujący, jak awaria samochodu na autostradzie – na drogach tego typu panuje o wiele większy ruch, a pojazdy rozwijają wysokie prędkości. Tym bardziej priorytetowe jest zadbanie o bezpieczeństwo uczestników podróży i wykonanie poniższych kroków:

Krok pierwszy – jeśli to możliwe, zjedź na pas awaryjny lub w inne bezpieczne miejsce. 

Krok drugi – włącz światła awaryjne, ubierz kamizelkę odblaskową i bardzo ostrożnie wysiądź, by rozstawić trójkąt ostrzegawczy za pojazdem. Zalecana odległość od pojazdu to około 150-200 metrów.

Krok trzeci – jeśli to możliwe, wszyscy pasażerowie powinni założyć kamizelki odblaskowe, ostrożnie wysiąść z pojazdu i udać się za barierki ochronne. 

Krok czwarty – skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem. Przygotuj numer polisy, opisz zdarzenie i swoją lokalizację. 

Na pomoc zawsze należy oczekiwać w bezpiecznym miejscu – rekomendowane jest zejście poza barierki lub ekrany ochronne. 

Moto assistance AXA – gwarancja spokoju na trasie

Ubezpieczenie Moto assistance od AXA Partners (https://www.axa-assistance.pl/moto-assistance/) to rozwiązanie dostępne w różnych wariantach – można wykupić je na rok lub jako assistance krótkoterminowe (na konkretny wyjazd). Może obowiązywać zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jest dostępne w trzech wariantach:

  • Standard,
  • Comfort,
  • Premium 1000.

Ubezpieczenie Moto Assistance AXA to gwarancja spokoju na trasie. Choć samo zakupienie ubezpieczenia nie zagwarantuje braku awarii czy też kradzieży samochodu, ale zdecydowanie ułatwi poradzenie sobie w tak stresujących sytuacjach. Do dyspozycji ubezpieczonego pozostaje całodobowa infolinia +48 22 575 97 28, gdzie może zgłaszać zdarzenia i uzyskać pomoc, komunikując się w języku polskim. To niezwykłe ułatwienie, gdyż już samo zgłaszanie awarii samochodu zagranicznym służbom lub firmom zajmującym się pomocą drogową może być kłopotliwe. Mając do dyspozycji ubezpieczenie assistance samochodowe nie trzeba się tym przejmować. 


 

POLECANE
Karol Nawrocki o sytuacji na granicy z Niemcami: Zwołam Radę Gabinetową Wiadomości
Karol Nawrocki o sytuacji na granicy z Niemcami: Zwołam Radę Gabinetową

Prezydent elekt Karol Nawrocki zapowiedział w poniedziałek, że po zaprzysiężeniu na prezydenta, czyli po 6 sierpnia, zwoła Radę Gabinetową w sprawie sytuacji na zachodniej granicy z Niemcami. Podkreślił, że będzie chciał poznać wszelkie dane statystyczne dot. nielegalnych migrantów.

Starcie Donalda Tuska z Samuelem Pereirą Wiadomości
Starcie Donalda Tuska z Samuelem Pereirą

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej doszło do starcia między Donaldem Tuskiem z Samuelem Pereirą. Dziennikarz wPolsce24 zapytał się szefa rządu na temat nagrań udostępnionych przez jego stację. Chodzi o taśmy z udziałem Romana Giertycha.

Pokojowe cuda Trumpa tylko u nas
Pokojowe cuda Trumpa

Nie wiemy, ilu ludziom ocalił życie w ostatnich tygodniach Donald Trump. Nie da się tego policzyć. Jednak jest pewne, że wielu mieszkańcom Afryki i Azji.

Nie dam się zastraszyć. Robert Bąkiewicz odpowiada Tuskowi ws. Ruchu Obrony Granic Wiadomości
"Nie dam się zastraszyć". Robert Bąkiewicz odpowiada Tuskowi ws. Ruchu Obrony Granic

Lider Ruchu Obrony Granic Robert Bąkiewicz zamieścił oświadczenie ws. wypowiedzi premiera Donalda Tuska na temat sytuacji na granicy z Niemcami.

Kto będzie w Kancelarii Prezydenta odpowiadał za sprawy międzynarodowe? Karol Nawrocki ujawnił nazwisko polityka
Kto będzie w Kancelarii Prezydenta odpowiadał za sprawy międzynarodowe? Karol Nawrocki ujawnił nazwisko

Prezydent elekt Karol Nawrocki w rozmowie na antenie Polsat News poinformował, kto w jego kancelarii będzie odpowiadał za sprawy międzynarodowe.

Jacek Sasin o sytuacji w PiS: Nie zmienia się zwycięskiego lidera polityka
Jacek Sasin o sytuacji w PiS: Nie zmienia się zwycięskiego lidera

– Nie zmienia się zwycięskiego lidera w czasie wyścigu wyborczego, a my jesteśmy na początku drogi – podkreślił Jacek Sasin, komentując kongres PiS oraz wybór Jarosława Kaczyńskiego na prezesa ugrupowania.

Teheran nie zrezygnuje ze wzbogacania uranu? Jest komunikat ambasadora Iranu Wiadomości
Teheran nie zrezygnuje ze wzbogacania uranu? Jest komunikat ambasadora Iranu

Ambasador Iranu przy ONZ Amir Said Irawani zadeklarował, że jego kraj "nigdy nie przestanie wzbogacać uranu". Dyplomata argumentował w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS, że Teheran ma do tego "niezbywalne prawo" jako państwo-strona traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT).

Andrzej Duda: Dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w ochronę granicy Wiadomości
Andrzej Duda: Dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w ochronę granicy

Prezydent Andrzej Duda podziękował wszystkim, którzy działają na granicy z Niemcami, m.in. tym osobom, które zaangażowały się w Ruch Obrony Granic.

Nowy komunikat Sądu Najwyższego. Tak wyglądała część protestów wyborczych Wiadomości
Nowy komunikat Sądu Najwyższego. Tak wyglądała część "protestów wyborczych"

Sąd Najwyższy opublikował dokumenty, którymi nie zajmie się w ramach protestów wyborczych. W komunikacie podkreśla, że otrzymał na przykład wydruki wiadomości mailowej od Romana Giertycha, w której znajdowała się instrukcja składania protestu wyborczego.

Kim był Tadeusz Duda? Sąsiedzi mordercy spod Limanowej przerywają milczenie z ostatniej chwili
Kim był Tadeusz Duda? Sąsiedzi mordercy spod Limanowej przerywają milczenie

Tadeusz Duda, 57-latek ze Starej Wsi pod Limanową, zabił swoją córkę i zięcia, a także ciężko ranił teściową. Choć dramatyczne wydarzenia rozegrały się w piątek 27 czerwca, z każdym dniem na jaw wychodzą kolejne szczegóły. Mieszkańcy Starej Wsi, Zalesia i Młyńczysk opowiadają o tym, kim był Duda i jak doszło do koszmaru, którym od kilku dni żyje cała Polska.

REKLAMA

Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners

Podróżowanie samochodem za granicę to popularny wybór, zapewniający o wiele większą wygodę, elastyczność i niezależność niż korzystanie z innych środków transportu. Każda wyprawa tego typu może być pełna wrażeń i to nie tylko tych pozytywnych – usterki i nieprzewidziane sytuacje mogą się przytrafić każdemu. Czy wiesz, co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą lub ulegnie wypadkowi? Sprawdź, jak działa ochrona Moto Assistance od AXA Partners.
Awaria auta za granicą – jak postępować? Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners
Awaria auta za granicą – jak postępować? / fot. pexels.com

Jak się zabezpieczyć przed awarią samochodu?

Jedną z tych sytuacji w podróży, których teoretycznie nie da się przewidzieć, ale których ryzyko można zminimalizować, jest awaria samochodu. Przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, a w szczególności stan hamulców, oświetlenia, poziom płynów eksploatacyjnych, stan akumulatora i poziom ciśnienia w oponach. 

Pakując się na wyjazd, zabierz ze sobą zapasowe żarówki, bezpieczniki, apteczkę i kamizelkę odblaskową. Uzupełnij również płyn do spryskiwaczy. Planując trasę, zweryfikuj lokalizację renomowanych warsztatów samochodowych. Aby uniknąć wysokich kosztów związanych z awarią, wypadkiem lub kradzieżą samochodu za granicą, warto kupić krótkoterminowe ubezpieczenie moto assistance, które zapewnia m.in. pomoc drogową, holowanie, a w razie potrzeby także samochód zastępczy lub zakwaterowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie Moto Assistance od AXA Partners obejmujące swoim zasięgiem podróże po   Polsce i w Europie jest dostępne w trzech wariantach: Standard, Comfort oraz Premium 1000. Można je wykupić na rok albo jako assistance krótkoterminowe, co jest popularne wśród osób sporadycznie podróżujących samochodem za granicę. Każdy z wariantów obejmuje:

  • naprawę na miejscu zdarzenia,
  • holowanie pojazdu na dystansie do 300 km w wariancie Standard, 500 km w wariancie Comfort i 1000 km w wariancie Premium 1000,
  • postój pojazdu na parkingu przez 2 doby w wariancie Standard lub przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • transport ubezpieczonego w przypadku awarii, wypadku, czy też kradzieży,
  • zakwaterowanie ubezpieczonego na 3 doby w wariancie Standard i przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • samochód zastępczy na 2 doby w wariancie Standard i przez 5 dób w pozostałych wariantach,
  • wymianę kół,
  • pomoc w przypadku braku paliwa,
  • pomoc tłumacza.

To kompleksowy zakres ubezpieczenia, które zdecydowanie przydaje się osobom podróżującym samochodem za granicę.

Dowiedz się więcej o assistance krótkoterminowym: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/assistance-krotkoterminowe-czym-jest-i-dlaczego-warto-je-wybrac/

Awaria auta za granicą jak postępować?

Awarie samochodów to dość częsty problem – zarówno w codziennym życiu, jak i podczas wyjazdów. O ile w trakcie podróży krajowej łatwo zorganizować naprawę, czy też nieplanowany nocleg, to za granicą może być trudniej – zarówno z uwagi na koszty, jak i ewentualne problemy komunikacyjne. Właśnie po to, by uniknąć niepotrzebnego stresu w takich sytuacjach, warto posiadać ubezpieczenie od awarii samochodu.

Gdy przydarzy się awaria auta za granicą, zachowaj spokój i zadbaj o kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze zadbaj o bezpieczeństwo uczestników podróży i pojazdu. Jeśli to możliwe, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, rozstaw trójkąt awaryjny i załóż kamizelkę odblaskową. Po drugie skontaktuj się z ubezpieczycielem – zadzwoń do centrum alarmowego, które jest dostępne całodobowo. Wyjaśnij sytuację, podaj swoją lokalizację i numer polisy. Nie podejmuj żadnych innych działań na własną rękę bez kontaktu z ubezpieczycielem.

Na wakacjach samochodem przyda Ci się również OC w podróży. Czytaj więcej: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/co-to-jest-ubezpieczenie-oc-w-podrozy/

Awaria samochodu na autostradzie - jak postępować krok po kroku

Brak paliwa, problem z akumulatorem lub silnikiem podczas jazdy po mieście nie jest tak stresujący, jak awaria samochodu na autostradzie – na drogach tego typu panuje o wiele większy ruch, a pojazdy rozwijają wysokie prędkości. Tym bardziej priorytetowe jest zadbanie o bezpieczeństwo uczestników podróży i wykonanie poniższych kroków:

Krok pierwszy – jeśli to możliwe, zjedź na pas awaryjny lub w inne bezpieczne miejsce. 

Krok drugi – włącz światła awaryjne, ubierz kamizelkę odblaskową i bardzo ostrożnie wysiądź, by rozstawić trójkąt ostrzegawczy za pojazdem. Zalecana odległość od pojazdu to około 150-200 metrów.

Krok trzeci – jeśli to możliwe, wszyscy pasażerowie powinni założyć kamizelki odblaskowe, ostrożnie wysiąść z pojazdu i udać się za barierki ochronne. 

Krok czwarty – skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem. Przygotuj numer polisy, opisz zdarzenie i swoją lokalizację. 

Na pomoc zawsze należy oczekiwać w bezpiecznym miejscu – rekomendowane jest zejście poza barierki lub ekrany ochronne. 

Moto assistance AXA – gwarancja spokoju na trasie

Ubezpieczenie Moto assistance od AXA Partners (https://www.axa-assistance.pl/moto-assistance/) to rozwiązanie dostępne w różnych wariantach – można wykupić je na rok lub jako assistance krótkoterminowe (na konkretny wyjazd). Może obowiązywać zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jest dostępne w trzech wariantach:

  • Standard,
  • Comfort,
  • Premium 1000.

Ubezpieczenie Moto Assistance AXA to gwarancja spokoju na trasie. Choć samo zakupienie ubezpieczenia nie zagwarantuje braku awarii czy też kradzieży samochodu, ale zdecydowanie ułatwi poradzenie sobie w tak stresujących sytuacjach. Do dyspozycji ubezpieczonego pozostaje całodobowa infolinia +48 22 575 97 28, gdzie może zgłaszać zdarzenia i uzyskać pomoc, komunikując się w języku polskim. To niezwykłe ułatwienie, gdyż już samo zgłaszanie awarii samochodu zagranicznym służbom lub firmom zajmującym się pomocą drogową może być kłopotliwe. Mając do dyspozycji ubezpieczenie assistance samochodowe nie trzeba się tym przejmować. 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe