Karol Nawrocki w krótkich żołnierskich słowach "wyjaśnił" generała Pytla znanego z fotografii w czapce "Aurory"

Moja analiza kwalifikacji kandydata na prezydenta RP, Karola Nawrockiego. Ma 42 lata, wyciska leżąc 1x 100 kg, na biceps 45kg 1, 2 razy. Mam 58 lat, wykonuję tymi ciężarami 4-6 x więcej powtórzeń i zaświadczam Państwu, ze rozumu mi od tego nie przybywa :)
– napisał Pytel na platformie X.
Odpowiedź Karola Nawrockiego
Od treningu rozumu nie ubywa, od ruskiej wódy - tak. Pan w wywiadzie pracował? To film jest, ja Pana żyletki (100 kg) wyciskam naście razy ;) Więc do szeregu генерал Pytel
– odpowiedział mu Karol Nawrocki.
Piotr Pytel
Piotr Pytel to oficer służb specjalnych, generał brygady Wojska Polskiego, w latach 2014–2015, za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.
Jest jednym z bohaterów filmu dokumentalnego "Reset" autorstwa Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza, gdzie pokazane są jego kontakty z rosyjskimi służbami.
Ikonicznym zdjęciem gen. Piotra Pytla jest zdjęcie w czapce matrosa pancernika "Aurora", symbolu Rewolucji Październikowej, które wykonane zostało podczas jego wizyty w Rosji.
Od treningu rozumu nie ubywa, od ruskiej wódy - tak. Pan w wywiadzie pracował? To film jest, ja Pana żyletki (100 kg) wyciskam naście razy ;) Więc do szeregu генерал Pytel 💪🇵🇱
— Karol Nawrocki (@NawrockiKn) May 21, 2025