Właściciel TVN Warner Bros. Discovery się wynosi

Utrzymuje się napięta sytuacja w związku z pogłoskami o sprzedaży TVN. Właściciel stacji – Warner Bros. Discovery – próbuje wydobyć się z kryzysu, z którym zmaga się od pewnego czasu. Teraz rynek wymusił na gigancie medialnym kolejną trudną decyzję.
Warner Bros. Discovery Właściciel TVN Warner Bros. Discovery się wynosi
Warner Bros. Discovery / zrzut z ekranu z YouTube'a

Warner Bros. Discovery (WDB) mierzy się ze spadkiem oglądalności telewizji płatnej, co przekłada się na jego sytuację finansową. By ratować firmę i utrzymać się na trudnym rynku branżowym, gigant medialny został zmuszony do podjęcia wielu kluczowych decyzji. Mimo cięć kosztów i inwestycje w prężnie rozwijający się rynek streamingu WDB znów zaliczył stratę. 

Warner Bros. Discovery tnie koszty

Jak wynika z raportu zysków firmy opublikowanego w zeszłym miesiącu, 27 lutego spółka odnotowała stratę za czwarty kwartał na skutek spadku przychodów i 1,9 mld dolarów wydatków na restrukturyzację. 

Pomimo wyzwań Warner Bros. Discovery dodało 4,6 miliona abonentów do swoich punktów streamingowych w tym kwartale. Firma spodziewa się, że zyski ze streamingu podwoją się w tym roku, ponieważ tnie koszty i wprowadza globalną ekspansję swojej flagowej usługi Max, zgodnie z raportem zysków.

Max nadal rośnie w szybkim tempie i spodziewamy się, że będzie tak przez cały rok 2025 i później 

–  powiedział szef firmy David Zaslav analitykom podczas telekonferencji dotyczącej wyników finansowych firmy.

W tej pokoleniowej rewolucji medialnej przetrwają i będą prosperować tylko globalni streamerzy, a Max jest właśnie taki

– dodał.

Jednak ten sukces nie wystarcza póki co, by odwrócić niebezpieczne trendy spółki.

Bloomberg News poinformował w zeszłym miesiącu, że Warner Bros. Discovery zamyka działalność Monolith Productions w zakresie gier wideo z siedzibą w Kirkland, niedaleko Bellevue, wraz z dwoma innymi studiami gier wideo w San Diego, aby zwiększyć rentowność interaktywnego biznesu rozrywkowego firmy.

Warner Bros. Discovery zamierza zwolnić 131 pracowników w studiu Monolith w Kirkland do 26 kwietnia, zgodnie z powiadomieniem o dostosowaniu i przekwalifikowaniu pracowników w stanie.

Właściciel TVN się przenosi

Okazało się także, że Warner Bros. Discovery przenosi swoje lokalne operacje do mniejszych biur w Bellevue, tu znów chodzi o obniżenie kosztów.

Zgodnie z rocznym raportem złożonym 27 lutego gigant medialno-rozrywkowy poinformował, że wynajął 48 000 stóp kwadratowych w Civica Office Commons w Bellevue na potrzeby swojej jednostki zajmującej się sprzedażą bezpośrednią do konsumentów, w skład której wchodzą HBO, Max i usługa streamingowa Discovery+.

Z kolei umowa najmu Warner Bros. Discovery na 112 000 stóp kwadratowych w Hill7 w centrum Seattle, gdzie firma otworzyła biura dla HBO w 2015 r., wygasa w maju. Wszystko więc wskazuje, że WDB się stamtąd wynosi.

Firma nie odpowiedziała na prośby o komentarz na temat tego, kiedy planuje przenieść się do biura w Bellevue, ani czy zamierza utrzymać biura w Seattle.

Dane CoStar pokazują, że biuro maklerskie Broderick Group reklamuje powierzchnię biurową o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych, znajdującą się na piętrach od ósmego do jedenastego w budynku Hill7 w Seattle, jako dostępną od 1 czerwca.

A tymczasem w TVN nerwowo

Każda z decyzji Warner Bros. Discovery wpływa na kondycję firmy i pośrednio także na należącą do niej polską stację informacyjną TVN, jedną z największych i jednocześnie najbardziej upolitycznionych telewizji w naszym kraju.

Niedawno prezes TVN Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli napisała uspokajający list do pracowników stacji. Odniosła się w nim do potencjalnej sprzedaży Grupy TVN.

WBD rozważa różne opcje i jedną z nich jest potencjalna sprzedaż różnych aktywów. Czy do takiej sprzedaży dojdzie, jeszcze nie wiadomo. Co wiadomo, to że do potencjalnych inwestorów zostanie rozesłana informacja dotycząca naszego biznesu

– napisała w liście Katarzyna Kieli.

Zwróciła również uwagę na to, że w przeszłości TVN kilka razy zmieniał swojego właściciela.

Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi. Razem przeszliśmy przez ostatnie, bardzo trudne lata i niezależnie od tego, czy do zmiany właściciela dojdzie czy nie, chciałabym żebyście mieli wszyscy pewność, że zarówno ja, jak i cały polski management jesteśmy razem z Wami. I tym razem przejdziemy przez to jeszcze mocniejsi

– stwierdziła prezes TVN Warner Bros. Discovery.

W liście Katarzyna Kieli przekonuje pracowników, że niezależność dziennikarska jest dla nadawcy kluczowa.

 

Oprócz tego, że jest to fantastyczna firma, z fantastycznymi pracownikami, to wartości którym wszyscy hołdujemy, na czele z niezależnością dziennikarską, są naszym trwałym fundamentem. I to się nigdy nie zmieni

 

– zapewniła Kieli.

Sprzedaż TVN

Jak podawała Agencja Reutera, cztery osoby zaznajomione ze sprawą sprzedaży Grupy TVN miały potwierdzić rozpoczęcie całego procesu zmiany właściciela. Akcjonariusz Warner Bros. Discovery podjął współpracę z doradcami z JP Morgan, której celem na być sprzedaż TVN.

Bank miał też kontaktować się z potencjalnymi nabywcami aktywów w ostatnich tygodniach, a materiały sprzedażowe mają zostać rozesłane na początku przyszłego roku.

Trwają spekulacje nt. przejęcia TVN przez nowego właściciela, który mógłby wpłynąć na linię redakcyjną stacji. 

Mówiło się również o zakupie całego Warner Bros. Discovery przez koncern FOX, do którego należy konserwatywna telewizja informacyjna FOX News. A także o ewentualnym zakupie TVN przez imperium medialne rodziny Berlusconich.

Ostatecznie, według doniesień "Rzeczpospolitej", wpłynęły trzy oferty – funduszu należącego do miliardera Michała Sołowowa, konsorcjum z Wirtualną Polską oraz Media For Europe – grupy należącej do spadkobierców Silvio Berlusconiego, która jednak, według doniesień medialnych, miała się wycofać.

 


 

POLECANE
Meta zacznie wykorzystywać dane użytkowników do trenowania swojego modelu AI Wiadomości
Meta zacznie wykorzystywać dane użytkowników do trenowania swojego modelu AI

Właściciel Facebooka i Instagrama, od 27 maja będzie wykorzystywać posty dorosłych użytkowników w UE, aby rozwijać swój model AI. Meta pobierze dane, chyba że wyrazisz aktywny sprzeciw. – To zupełne odejście od dotychczas rozumianej ochrony danych – powiedziała PAP analityk ds. cyfrowych Aleksandra Wójtowicz.

Policja zatrzymała nietrzeźwego sternika. Rejs mógł zakończyć się katastrofą Wiadomości
Policja zatrzymała nietrzeźwego sternika. Rejs mógł zakończyć się katastrofą

Sezon żeglarski jeszcze się nie rozpoczął, a już doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji na mazurskich jeziorach. 67-letni kapitan statku pasażerskiego został zatrzymany przez policję po tym, jak okazało się, że ma ponad trzy promile alkoholu we krwi.

Tusk zabrał głos: Ostatnia przed świętami polityczna uwaga Wiadomości
Tusk zabrał głos: "Ostatnia przed świętami polityczna uwaga"

"Ostatnia przed świętami polityczna uwaga" – pisze w mediach społecznościowych premier Donald Tusk i odnosi się do nadchodzących wyborów prezydenckich.

Nie żyje portugalski piosenkarz. Miał 52 lata Wiadomości
Nie żyje portugalski piosenkarz. Miał 52 lata

Media obiegła informacja o śmierci portugalskiego piosenkarza. Miał 52 lata.

Tȟašúŋke Witkó: Nie straszmy ludzi wojną tylko u nas
Tȟašúŋke Witkó: Nie straszmy ludzi wojną

Pół wieku temu, dokładnie 30 kwietnia 1975 roku, padł Sajgon. Armia Republiki Wietnamu ugięła się pod naporem Vietcongu i, finalnie, miasto w swe ręce przejęli komuniści. Zapewne wszyscy z Państwa pamiętają ikoniczne zdjęcia amerykańskich śmigłowców ewakuujących personel z dachu budynku ambasady USA.

Kamiński oskarża senackich urzędników. Senat i Kidawa-Błońska reagują pilne
Kamiński oskarża senackich urzędników. Senat i Kidawa-Błońska reagują

Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska z KO zaprzeczyła zarzutom wicemarszałka Michała Kamińskiego o tym, że kierowcy służbowi mieli dostać polecenie "donoszenia" na niego i innych wicemarszałków. Zdaniem Kidawy-Błońskiej informacje o nieobecnościach i chorobach, były potrzebne do organizacji pracy kierowców.

Nie żyją Gene Hackman i jego żona. Są nowe ustalenia Wiadomości
Nie żyją Gene Hackman i jego żona. Są nowe ustalenia

Gene Hackman i jego żona, Betsy Arakawa, zostali znalezieni martwi w swoim domu w Santa Fe w stanie Nowy Meksyk 26 lutego. W posiadłości odkryto również martwego psa. W sprawie ujawniono najnowsze informacje.

Ludzie Kidawy-Błońskiej kazali donosić na senatorów? Szokujące słowa Kamińskiego gorące
Ludzie Kidawy-Błońskiej kazali donosić na senatorów? Szokujące słowa Kamińskiego

Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński oskarża Senat o "ubeckie metody" i próbę zmuszania jego kierowcy do donoszenia na temat zdrowia wicemarszałka oraz jego życia prywatnego.

Legenda polskiej piłki ręcznej kończy karierę Wiadomości
Legenda polskiej piłki ręcznej kończy karierę

Po ponad dwóch dekadach gry Adam Malcher żegna się z zawodowym sportem. O zakończeniu kariery przez legendarnego bramkarza Gwardii Opole poinformował klub, który zaprasza kibiców na jego oficjalne pożegnanie podczas meczu z Industrią Kielce. Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 18:00.

Brutalny napad na Śląsku. Trzech sprawców poszukiwanych Wiadomości
Brutalny napad na Śląsku. Trzech sprawców poszukiwanych

Katowicka prokuratura oskarżyła pięciu mężczyzn w sprawie napadu przed rokiem w gminie Czechowice-Dziedzice. Pod pozorem dostarczenia przesyłki sprawcy wtargnęli do jednego z domów. Używając młotka i łomu dotkliwie pobili właściciela, a następnie splądrowali nieruchomość.

REKLAMA

Właściciel TVN Warner Bros. Discovery się wynosi

Utrzymuje się napięta sytuacja w związku z pogłoskami o sprzedaży TVN. Właściciel stacji – Warner Bros. Discovery – próbuje wydobyć się z kryzysu, z którym zmaga się od pewnego czasu. Teraz rynek wymusił na gigancie medialnym kolejną trudną decyzję.
Warner Bros. Discovery Właściciel TVN Warner Bros. Discovery się wynosi
Warner Bros. Discovery / zrzut z ekranu z YouTube'a

Warner Bros. Discovery (WDB) mierzy się ze spadkiem oglądalności telewizji płatnej, co przekłada się na jego sytuację finansową. By ratować firmę i utrzymać się na trudnym rynku branżowym, gigant medialny został zmuszony do podjęcia wielu kluczowych decyzji. Mimo cięć kosztów i inwestycje w prężnie rozwijający się rynek streamingu WDB znów zaliczył stratę. 

Warner Bros. Discovery tnie koszty

Jak wynika z raportu zysków firmy opublikowanego w zeszłym miesiącu, 27 lutego spółka odnotowała stratę za czwarty kwartał na skutek spadku przychodów i 1,9 mld dolarów wydatków na restrukturyzację. 

Pomimo wyzwań Warner Bros. Discovery dodało 4,6 miliona abonentów do swoich punktów streamingowych w tym kwartale. Firma spodziewa się, że zyski ze streamingu podwoją się w tym roku, ponieważ tnie koszty i wprowadza globalną ekspansję swojej flagowej usługi Max, zgodnie z raportem zysków.

Max nadal rośnie w szybkim tempie i spodziewamy się, że będzie tak przez cały rok 2025 i później 

–  powiedział szef firmy David Zaslav analitykom podczas telekonferencji dotyczącej wyników finansowych firmy.

W tej pokoleniowej rewolucji medialnej przetrwają i będą prosperować tylko globalni streamerzy, a Max jest właśnie taki

– dodał.

Jednak ten sukces nie wystarcza póki co, by odwrócić niebezpieczne trendy spółki.

Bloomberg News poinformował w zeszłym miesiącu, że Warner Bros. Discovery zamyka działalność Monolith Productions w zakresie gier wideo z siedzibą w Kirkland, niedaleko Bellevue, wraz z dwoma innymi studiami gier wideo w San Diego, aby zwiększyć rentowność interaktywnego biznesu rozrywkowego firmy.

Warner Bros. Discovery zamierza zwolnić 131 pracowników w studiu Monolith w Kirkland do 26 kwietnia, zgodnie z powiadomieniem o dostosowaniu i przekwalifikowaniu pracowników w stanie.

Właściciel TVN się przenosi

Okazało się także, że Warner Bros. Discovery przenosi swoje lokalne operacje do mniejszych biur w Bellevue, tu znów chodzi o obniżenie kosztów.

Zgodnie z rocznym raportem złożonym 27 lutego gigant medialno-rozrywkowy poinformował, że wynajął 48 000 stóp kwadratowych w Civica Office Commons w Bellevue na potrzeby swojej jednostki zajmującej się sprzedażą bezpośrednią do konsumentów, w skład której wchodzą HBO, Max i usługa streamingowa Discovery+.

Z kolei umowa najmu Warner Bros. Discovery na 112 000 stóp kwadratowych w Hill7 w centrum Seattle, gdzie firma otworzyła biura dla HBO w 2015 r., wygasa w maju. Wszystko więc wskazuje, że WDB się stamtąd wynosi.

Firma nie odpowiedziała na prośby o komentarz na temat tego, kiedy planuje przenieść się do biura w Bellevue, ani czy zamierza utrzymać biura w Seattle.

Dane CoStar pokazują, że biuro maklerskie Broderick Group reklamuje powierzchnię biurową o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych, znajdującą się na piętrach od ósmego do jedenastego w budynku Hill7 w Seattle, jako dostępną od 1 czerwca.

A tymczasem w TVN nerwowo

Każda z decyzji Warner Bros. Discovery wpływa na kondycję firmy i pośrednio także na należącą do niej polską stację informacyjną TVN, jedną z największych i jednocześnie najbardziej upolitycznionych telewizji w naszym kraju.

Niedawno prezes TVN Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli napisała uspokajający list do pracowników stacji. Odniosła się w nim do potencjalnej sprzedaży Grupy TVN.

WBD rozważa różne opcje i jedną z nich jest potencjalna sprzedaż różnych aktywów. Czy do takiej sprzedaży dojdzie, jeszcze nie wiadomo. Co wiadomo, to że do potencjalnych inwestorów zostanie rozesłana informacja dotycząca naszego biznesu

– napisała w liście Katarzyna Kieli.

Zwróciła również uwagę na to, że w przeszłości TVN kilka razy zmieniał swojego właściciela.

Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi. Razem przeszliśmy przez ostatnie, bardzo trudne lata i niezależnie od tego, czy do zmiany właściciela dojdzie czy nie, chciałabym żebyście mieli wszyscy pewność, że zarówno ja, jak i cały polski management jesteśmy razem z Wami. I tym razem przejdziemy przez to jeszcze mocniejsi

– stwierdziła prezes TVN Warner Bros. Discovery.

W liście Katarzyna Kieli przekonuje pracowników, że niezależność dziennikarska jest dla nadawcy kluczowa.

 

Oprócz tego, że jest to fantastyczna firma, z fantastycznymi pracownikami, to wartości którym wszyscy hołdujemy, na czele z niezależnością dziennikarską, są naszym trwałym fundamentem. I to się nigdy nie zmieni

 

– zapewniła Kieli.

Sprzedaż TVN

Jak podawała Agencja Reutera, cztery osoby zaznajomione ze sprawą sprzedaży Grupy TVN miały potwierdzić rozpoczęcie całego procesu zmiany właściciela. Akcjonariusz Warner Bros. Discovery podjął współpracę z doradcami z JP Morgan, której celem na być sprzedaż TVN.

Bank miał też kontaktować się z potencjalnymi nabywcami aktywów w ostatnich tygodniach, a materiały sprzedażowe mają zostać rozesłane na początku przyszłego roku.

Trwają spekulacje nt. przejęcia TVN przez nowego właściciela, który mógłby wpłynąć na linię redakcyjną stacji. 

Mówiło się również o zakupie całego Warner Bros. Discovery przez koncern FOX, do którego należy konserwatywna telewizja informacyjna FOX News. A także o ewentualnym zakupie TVN przez imperium medialne rodziny Berlusconich.

Ostatecznie, według doniesień "Rzeczpospolitej", wpłynęły trzy oferty – funduszu należącego do miliardera Michała Sołowowa, konsorcjum z Wirtualną Polską oraz Media For Europe – grupy należącej do spadkobierców Silvio Berlusconiego, która jednak, według doniesień medialnych, miała się wycofać.

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe