200 migrantów w każdym powiecie - MSWiA szkoli starostów

"Donald Tusk twierdzi, że Polska nie przyjmie migrantów. Rzeczywistość jest zdecydowanie inna. Wraz z panem premierem Mariuszem Błaszczakiem i posłem Łukaszem Kmitą ujawniliśmy szokujące fakty" - powiedziała w Sejmie poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka.
pos. Anna Krupka PiS 200 migrantów w każdym powiecie - MSWiA szkoli starostów
pos. Anna Krupka PiS / screen X

Jak przekazuje portal wPolityce, Prawo i Sprawiedliwość ujawniło, że MSWiA szkoli samorządowców z przyjmowania nielegalnych migrantów. 

„Przedstawiciele rządu Tuska jedno mówią, drugie robią, zawsze kłamią i będą kłamali aż do wyborów prezydenckich, w których startuje wice Tusk, Rafał Trzaskowski. Głos na niego to głos za migrantami w Polsce” 

- portal przytacza słowa pos. Anny Krupki z mównicy sejmowej.

200 migrantów w każdym powiecie - MSWiA szkoli starostów

Anna Krupka informowała w Sejmie, jakie działania podjął rząd Donalda Tuska w kwestii przyjmowania migrantów, którzy będą wysyłani Polsce w ramach tzw. „paktu migracyjnego”.

Donald Tusk twierdzi, że Polska nie przyjmie migrantów. Rzeczywistość jest zdecydowanie inna. Wraz z panem premierem Mariuszem Błaszczakiem i posłem Łukaszem Kmitą ujawniliśmy szokujące fakty. MSW i zorganizowało szkolenie dla starostów. Jednym z zadań było zorganizowanie przyjęcia 200 migrantów w Syrii, w każdym powiecie. Nie ma więc żadnych wątpliwości że rząd Tuska przygotowuje samorządowców do udziału w relokacji nachodźców z Bliskiego Wschodu, którzy zagrożą bezpieczeństwu polskich dzieci, polskich kobiet, polskich rodzin

— powiedziała.

Dlatego zgłaszam wniosek formalny o natychmiastowe zajęcie się projektem uchwały PiS w sprawie wypowiedzenia paktu migracyjnego

— oświadczyła poseł PiS.

Rada UE zatwierdziła pakt migracyjny

14 maja 2024 r. ministrowie finansów państw unijnych ostatecznie zatwierdzili pakt migracyjny. Przeciwko głosowały trzy kraje: Polska, Słowacja i Węgry. Pakt ma kompleksowo regulować sprawy migracji w Unii Europejskiej, w tym kwestie związane z pomocą udzielaną krajom pod presją migracyjną.

Nowe przepisy mają też rozłożyć odpowiedzialność za zarządzanie migracją w Unii pomiędzy wszystkie kraje członkowskie. Ma temu służyć mechanizm obowiązkowej solidarności, który zakłada rozlokowanie co roku co najmniej 30 tys. osób. Ma on polegać na udzielaniu wsparcia krajom znajdującym się pod presją migracyjną przez pozostałe państwa członkowskie. Alternatywnie państwa unijne będą mogły zapłacić 20 tys. euro za każdą nieprzyjętą osobę lub wziąć udział w operacjach na granicach zewnętrznych UE.

Tusk o pakcie migracyjnym

– Polska nie będzie implementowała żadnego paktu migracyjnego ani żadnego zapisu tego typu projektów, które miałyby doprowadzić do przymusowego przyjmowania przez Polskę migrantów zidentyfikowanych w innych krajach europejskich – powiedział w zeszłym tygodniu premier Donald Tusk.

Inną opinię w tej sprawie ma Olaf Scholz, który stwierdził podczas debaty wyborczej z liderem CDU Friedrichem Merzem, że wszystkie kwestie dotyczące migrantów omówił telefonicznie z szefami rządów państw sąsiednich, m.in. z Donaldem Tuskiem i migranci będą u nas w kraju przyjmowani.

Na antenie RMF FM o pakcie migracyjnym mówił z kolei europoseł Koalicji Obywatelskiej Janusz Lewandowski, który wprost przyznał, że nie udało się zebrać mniejszości blokującej, by zastopować wejście w życie paktu.

Wiem, że Pakt wejdzie w życie w połowie 2026 roku. Nie udało nam się zorganizować tak zwanej mniejszości, blokującej ten Pakt. Kraje, które zebrały się, by blokować, reprezentowały tylko 14 proc. Unii Europejskiej

– oświadczył.

 

📣Szokujące❗️#MSWiA przygotowało szkolenie dla starostów.👉🏼 Jednym z zadań bylo zorganizowanie przyjęcia ‼️200 migrantów z Syrii‼️
☝🏼Dlatego w imieniu klubu ⁦@pisorgpl⁩ przedstawiłam wniosek formalny👇🏼o rozpatrzenie projektu #PiS ws. wypowiedzenia paktu migracyjnego ‼️ pic.twitter.com/eNN47GeUSk

— Anna Krupka (@AnnaMKrupka) February 21, 2025

 


 

POLECANE
Burzliwe posiedzenie komisji sprawiedliwości. Mikrofony ujawniły wulgaryzmy Wiadomości
Burzliwe posiedzenie komisji sprawiedliwości. Mikrofony ujawniły wulgaryzmy

Środowe posiedzenie sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka zakończyło się szybciej, niż się rozpoczęło. Obrady, które miały dotyczyć części ustawy budżetowej na 2026 rok, przerwano po kilku minutach. Mikrofony w sali pozostały jednak włączone nieco dłużej, co doprowadziło do nieoczekiwanego incydentu.

Każdy ze 100 konkretów Tuska brzmi dziś jak kpina tylko u nas
Każdy ze "100 konkretów" Tuska brzmi dziś jak kpina

Kiedy Donald Tusk ogłaszał w Tarnowie swoje słynne „100 konkretów na 100 dni”, brzmiało to jak kontrakt społeczny – umowa między władzą a obywatelami. Każdy punkt tej listy miał być obietnicą z terminem ważności. Nie sloganem, nie hasłem, lecz zobowiązaniem.

Awaryjne lądowanie samolotu. Na pokładzie sekretarz obrony USA Wiadomości
Awaryjne lądowanie samolotu. Na pokładzie sekretarz obrony USA

Podczas powrotu do Stanów Zjednoczonych, samolot Boeing C‑32, którym podróżował Pete Hegseth, musiał awaryjnie lądować w Wielkiej Brytanii. Maszyna wystartowała z lotniska w Brukseli po spotkaniu ministrów obrony państw NATO. Kiedy samolot znajdował się nad Atlantykiem, w pobliżu Irlandii, pilot nadał sygnał 7700 - kod oznaczający sytuację awaryjną z powodu problemów technicznych. W związku z tym trasę lotu zmieniono i zdecydowano się na lądowanie w brytyjskiej bazie sił powietrznych.

Komunikat dla mieszkańców woj. łódzkiego Wiadomości
Komunikat dla mieszkańców woj. łódzkiego

Dobiega końca rozbudowa drogi wojewódzkiej w Żychlinie w woj. łódzkim. W ramach inwestycji za ponad 31 mln zł oprócz jezdni z nową nawierzchnią powstały też chodniki, droga rowerowa, zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, a także dwa nowe ronda.

Szef MON: Potwierdziliśmy sojusznicze zobowiązania między USA a Polską z ostatniej chwili
Szef MON: Potwierdziliśmy sojusznicze zobowiązania między USA a Polską

Potwierdziliśmy sojusznicze zobowiązania między Stanami Zjednoczonymi a Polską – powiedział w środę po rozmowie z szefem Pentagonu Pete'em Hegsethem wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Według szefa MON potwierdzona jest stabilna obecność żołnierzy amerykańskich w Polsce.

Woda źródlana wycofana ze sprzedaży. Znana sieć ostrzega klientów Wiadomości
Woda źródlana wycofana ze sprzedaży. Znana sieć ostrzega klientów

Sieć Auchan ogłosiła pilne wycofanie jednej z wód źródlanych dostępnych w sprzedaży. Powodem decyzji są nieprawidłowości wykryte w badaniach mikrobiologicznych. Klienci, którzy posiadają wskazaną partię produktu, proszeni są o niespożywanie jej.

Ambasador Palestyny w Polsce o sytuacji w Strefie Gazy: To jeszcze nie jest pokój tylko u nas
Ambasador Palestyny w Polsce o sytuacji w Strefie Gazy: To jeszcze nie jest pokój

Ambasador Palestyny w Polsce Mahmoud Khalifa w rozmowie z Tysol.pl podkreśla, że mimo zawieszenia broni w Strefie Gazy nie można jeszcze mówić o pokoju. – To nawet nie jest pierwszy punkt planu pokojowego dla nas i dla regionu - mówi w rozmowie z Pawłem Pietkunem Mahmoud Khalifa, ambasador Palestyny w Polsce.

Świat muzyki w żałobie. Nie żyje czterokrotny laureat Grammy z ostatniej chwili
Świat muzyki w żałobie. Nie żyje czterokrotny laureat Grammy

Nie żyje Michael Eugene Archer, znany światu jako D’Angelo. Czterokrotny laureat nagrody Grammy odszedł po długiej walce z rakiem trzustki. Miał 51 lat. Informację o śmierci artysty potwierdziła jego rodzina, publikując poruszające oświadczenie.

„Pani naprawdę przeszkadza”. Incydent na wiecu Tuska z ostatniej chwili
„Pani naprawdę przeszkadza”. Incydent na wiecu Tuska

Podczas środowego spotkania premiera Donalda Tuska z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego doszło do niecodziennej sytuacji. Już na początku wystąpienia lidera Platformy Obywatelskiej jego przemówienie zostało przerwane przez aktywistkę trzymającą baner z napisem: „Jeden rząd już obaliłyśmy”. Dominika Lasota nie kryła swojego niezadowolenia wobec rządów koalicji.

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Dwóch turystów spadło ze szlaku z ostatniej chwili
Śmiertelny wypadek w Tatrach. Dwóch turystów spadło ze szlaku

Jeden turysta poniósł śmierć, a drugi został poważnie ranny w wypadku, do którego doszło w środę w rejonie przełęczy Zawrat w Tatrach. W górach panują zimowe warunki. TOPR apeluje, by osoby niemające doświadczenia w zimowej turystyce nie wybierały się w wyższe partie gór.

REKLAMA

200 migrantów w każdym powiecie - MSWiA szkoli starostów

"Donald Tusk twierdzi, że Polska nie przyjmie migrantów. Rzeczywistość jest zdecydowanie inna. Wraz z panem premierem Mariuszem Błaszczakiem i posłem Łukaszem Kmitą ujawniliśmy szokujące fakty" - powiedziała w Sejmie poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka.
pos. Anna Krupka PiS 200 migrantów w każdym powiecie - MSWiA szkoli starostów
pos. Anna Krupka PiS / screen X

Jak przekazuje portal wPolityce, Prawo i Sprawiedliwość ujawniło, że MSWiA szkoli samorządowców z przyjmowania nielegalnych migrantów. 

„Przedstawiciele rządu Tuska jedno mówią, drugie robią, zawsze kłamią i będą kłamali aż do wyborów prezydenckich, w których startuje wice Tusk, Rafał Trzaskowski. Głos na niego to głos za migrantami w Polsce” 

- portal przytacza słowa pos. Anny Krupki z mównicy sejmowej.

200 migrantów w każdym powiecie - MSWiA szkoli starostów

Anna Krupka informowała w Sejmie, jakie działania podjął rząd Donalda Tuska w kwestii przyjmowania migrantów, którzy będą wysyłani Polsce w ramach tzw. „paktu migracyjnego”.

Donald Tusk twierdzi, że Polska nie przyjmie migrantów. Rzeczywistość jest zdecydowanie inna. Wraz z panem premierem Mariuszem Błaszczakiem i posłem Łukaszem Kmitą ujawniliśmy szokujące fakty. MSW i zorganizowało szkolenie dla starostów. Jednym z zadań było zorganizowanie przyjęcia 200 migrantów w Syrii, w każdym powiecie. Nie ma więc żadnych wątpliwości że rząd Tuska przygotowuje samorządowców do udziału w relokacji nachodźców z Bliskiego Wschodu, którzy zagrożą bezpieczeństwu polskich dzieci, polskich kobiet, polskich rodzin

— powiedziała.

Dlatego zgłaszam wniosek formalny o natychmiastowe zajęcie się projektem uchwały PiS w sprawie wypowiedzenia paktu migracyjnego

— oświadczyła poseł PiS.

Rada UE zatwierdziła pakt migracyjny

14 maja 2024 r. ministrowie finansów państw unijnych ostatecznie zatwierdzili pakt migracyjny. Przeciwko głosowały trzy kraje: Polska, Słowacja i Węgry. Pakt ma kompleksowo regulować sprawy migracji w Unii Europejskiej, w tym kwestie związane z pomocą udzielaną krajom pod presją migracyjną.

Nowe przepisy mają też rozłożyć odpowiedzialność za zarządzanie migracją w Unii pomiędzy wszystkie kraje członkowskie. Ma temu służyć mechanizm obowiązkowej solidarności, który zakłada rozlokowanie co roku co najmniej 30 tys. osób. Ma on polegać na udzielaniu wsparcia krajom znajdującym się pod presją migracyjną przez pozostałe państwa członkowskie. Alternatywnie państwa unijne będą mogły zapłacić 20 tys. euro za każdą nieprzyjętą osobę lub wziąć udział w operacjach na granicach zewnętrznych UE.

Tusk o pakcie migracyjnym

– Polska nie będzie implementowała żadnego paktu migracyjnego ani żadnego zapisu tego typu projektów, które miałyby doprowadzić do przymusowego przyjmowania przez Polskę migrantów zidentyfikowanych w innych krajach europejskich – powiedział w zeszłym tygodniu premier Donald Tusk.

Inną opinię w tej sprawie ma Olaf Scholz, który stwierdził podczas debaty wyborczej z liderem CDU Friedrichem Merzem, że wszystkie kwestie dotyczące migrantów omówił telefonicznie z szefami rządów państw sąsiednich, m.in. z Donaldem Tuskiem i migranci będą u nas w kraju przyjmowani.

Na antenie RMF FM o pakcie migracyjnym mówił z kolei europoseł Koalicji Obywatelskiej Janusz Lewandowski, który wprost przyznał, że nie udało się zebrać mniejszości blokującej, by zastopować wejście w życie paktu.

Wiem, że Pakt wejdzie w życie w połowie 2026 roku. Nie udało nam się zorganizować tak zwanej mniejszości, blokującej ten Pakt. Kraje, które zebrały się, by blokować, reprezentowały tylko 14 proc. Unii Europejskiej

– oświadczył.

 

📣Szokujące❗️#MSWiA przygotowało szkolenie dla starostów.👉🏼 Jednym z zadań bylo zorganizowanie przyjęcia ‼️200 migrantów z Syrii‼️
☝🏼Dlatego w imieniu klubu ⁦@pisorgpl⁩ przedstawiłam wniosek formalny👇🏼o rozpatrzenie projektu #PiS ws. wypowiedzenia paktu migracyjnego ‼️ pic.twitter.com/eNN47GeUSk

— Anna Krupka (@AnnaMKrupka) February 21, 2025

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe