Zbigniew Ziobro złożył koalicji rządzącej propozycję ws. komisji śledczej
Jestem żywo zainteresowany, aby przed tą komisją wystąpić. Bardzo chciałbym wystąpić przed komisją śledczą ds. Pegasusa
- powiedział w Sejmie Zbigniew Ziobro.
Wyjaśnił również, że bardzo chętnie wyjaśniłby podczas komisji, co zrobił dla polskiego bezpieczeństwa.
Cieszyłem się nawet, że była powołana. Dlatego że miałbym bardzo wiele do powiedzenia dobrego na temat tego, co zrobiłem dla bezpieczeństwa Polaków, podniesienia bezpieczeństwa Polaków
- stwierdził.
Propozycja Zbigniewa Ziobry
Zbigniew Ziobro powiedział, że chętnie wystąpi przed komisją, lecz najpierw koalicja rządząca musiałby spełnić "drobny gest". Zaproponował on przyjęcie nowej uchwały w sprawie powołania komisji śledczej ds. Pegasusa.
Przyzna, że uchwała o powołaniu komisji śledczej ds. Pegasusa była podjęta niezgodnie z polską Konstytucją, w niewłaściwym trybie i uchwali ponownie, przy naszym wsparciu, niemal bliźniaczą co do zakresu, z wyjątkiem pewnych szczegółów, komisję śledczą ds. Pegsusa, która będzie zakładała przesłuchanie m.in. polityków, co jest oczywiste, w tym Zbigniewa Ziobrę
- zaproponował Ziobro.
-
Poseł PiS zrzekł się immunitetu: „Mam całkowicie czyste sumienie”
-
Pałac Buckingham. Pilnie doniesienia w sprawie księżnej Kate
Komisja śledcza ds. Pegasusa
Komisja śledcza ds. Pegasusa została powołana do życia 17 stycznia br. Ma ona zbadać legalność wykorzystania oprogramowania szpiegowskiego przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej, organy powołane do ścigania przestępstw i prokuraturę w okresie od dnia 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r.
Kilka dni temu na posiedzenie komisji został siłą odprowadzony były szef ABW Piotr Pogonowski, który zauważył, że członkowie komisji przesądzili a priori, że użycie w Polsce Pegasusa, związane z prowadzeniem kontroli operacyjnej przez służby specjalne, było nielegalne.